Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Tattoo Corner

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 15:06

Santouryuu

Santouryuu

 

εγω βρηκα εναν μεσηλικα... κανει 25 χρονια τατουαζ ξερω γω... στην ελλαδα 25 ειναι ο χιπστερ με τη βελονα που σπερνει την ηπατιτιδα και αυτοαποκαλειται τατουατζης

27Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 15:20

Pagliacci

Pagliacci

 

Εγώ στα κοντά θα κάνω άλλα δύο :D

https://onepiecegr.forumgreek.com/

28Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 15:34

Tcixlas

Tcixlas

 

τι θες να κάνεις μάνο? έχεις κι άλλα? εγώ λέω για αρχή να κάνω το πρώτο.... και βλέπουμε... επίσης μαικ στην ελλάδα υπάρχουν και 3-4 πάρα πολύ καλοί ρε απλά τους χρυσοπληρώνεις... σκέψου ότι ο καλύτερος στην ευρώπη πριν 2-3 χρόνια ήταν απο ελληνικό crew, και ο καλύτερος στα jap style tattoo είχε βγει ο taki tsan ξερω γω με το crew του κάποια στιγμή.... υπάρχουν αρκετοί αξιόλογοι.... ας πούμε είναι ένας άλλος καλός λέγεται thor και είναι στη γειτονιά μου, σκέψου δεν είναι υπερβολικά γνωστός, αλλά ο τύπος κάνει 20 χρόνια tattoo ξέρω γω.... μεγάλος κλασικά, και έχει ναοίξει δεύτερο μαγαζί τώρα... έχει κάνει καλή δουλειά σε φίλους.... εκεί θα πήγαινα ας πούμε... γενικά αν πήγαινε κάπου άλλου θα ήταν αν ήξερα με σιγουριά ότι έχουν πάει κανα 2-3 φίλοι και τους έχει κάνει άριστη δουλειά και όχι σε μικροπράγμα

29Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 15:41

Pagliacci

Pagliacci

 

Έχω δύο και θα κάνω άλλα δύο. Το ένα θα είναι ένα σχέδιο από το afro samurai και το άλλο μια εικόνα από έναν πίνακα του Michelangelo. Στο μέλλον θέλω να κάνω και μια εικόνα του Σίσιφου αλλά δεν ξέρω που

https://onepiecegr.forumgreek.com/

30Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 15:49

Tcixlas

Tcixlas

 

με την πλάκα απο τη μυθολογία ή άλλο λες? :p τι έχεις ήδη? και σε ποιά σημεία? έχω ακούσει ότι πονάει όπου είναι μαλακό και έχει κοντά κόκκαλο... ας πούμε εκεί που λέει ο ντεθ, στα πλευρά, στον ώμο.... εγώ θέλω να το ολοκληρώσω κάποια στιγμή σε μανίκι, αλλά γι αυτό έχω αμφιβολίες γι αυτό και δε το λέω... αν δω το πρώτο και γουστάρω μετά απο καιρό θα το συνεχίσω αλλά σιγά σιγά, βήμα βήμα... ένα επόμενο που θα ήθελα να κάνω είναι ένα μάτι ανοιχτό, πάνω σε φτερό, πάλι με αλυσίδα απο το ματοτσίνορο κάτω στην άκρη του φτερού.... βέβαια δεν ξέρω το που, αλλά το έχω δει κάποια στιγμή και ήταν γαμάτο σε μανίκι ενδιάμεσα

31Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 15:53

Pagliacci

Pagliacci

 

Ναι για τον μυθολογικό χαρακτήρα λέω. Έχω ένα OM τριμπαλοπιοημένο στο αριστερό μπράτσο, και έναν μικρό δράκο που η ουρά του σχηματίζει μια σπείρα, με το σχέδιο να είναι σχηματισμένο σαν από πινέλο όπως ένας κύκλος Enso στο αριστερο στήθος. Τώρα όμως θα πάω για πιο μεγάλα πράματα οπότε θέλει φράγκα και μαζεύω σιγά - σιγά

https://onepiecegr.forumgreek.com/

32Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 16:00

Tcixlas

Tcixlas

 

συμβολίζουν κάτι? ο δράκος όπως το περιέγραψες παίζει να γαμάει...

33Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 16:15

Pagliacci

Pagliacci

 

Δράκος έγραψα φίδι εννοούσα. Η σπείρα γενικά είναι ένα πανίσχυρο σύμβολο. Βαριέμαι να γράφω οπότε θα παραθέσω από το νετ:

Σπείρα:

Enso:

Ουροβόρος:

Αυτούς τους τρεις συμβολισμούς πήρα από πάνω και έφτιαξα ένα κοινό σύμβολο. Το τατού στη όψη δεν είναι τίποτα συγκλονιστικό (σαν φιδάκι για τα κουνούπια είναι :p ) αλλά και αισθητικά μου αρέσει και συμβολικά χώρεσε αρκετά πράγματα από αυτά που ήθελα.

Το OM είναι γνωστό :https://en.wikipedia.org/wiki/Om

Απλά το έκανα tribalia για να είναι πιο ωραίο και όχι τόσο εύκολα αναγνωρίσιμο

https://onepiecegr.forumgreek.com/

34Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 16:22

Tcixlas

Tcixlas

 

για τη σπείρα είχα διαβάσει και παλιότερα, για τα άλλα δεν είχα ιδέα, όντως έχει γαμάτο νόημα όλο μαζί... αν και με το δράκο πριν το έκανε καλύτερη εικόνα χαχαχαχ μου το χάλασες με το φίδι χαχαχα

35Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 17:02

Pagliacci

Pagliacci

 

Γενικά αριστερά θέλω να βάζω σύμβολα, δεξιά αισθητικά όμορφα πράματα

https://onepiecegr.forumgreek.com/

36Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 17:05

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα, γιατί γενικά θέλω να είναι αισθητικά ωραίο πάνω μου και να συμβολίζει κάτι σε μένα, για μένα, δε χρειάζεται να το καταλαβαίνουν ξερω γω ή να είναι γνωστό.... :p

37Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 18:48

Pagliacci

Pagliacci

 

Ναι εντάξει ο καθένας τη προσέγγιση του. Είναι κάτι πολύ προσωπικό σαφέστατα

https://onepiecegr.forumgreek.com/

38Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 18:51

Tcixlas

Tcixlas

 

ακριβώς αυτό, είναι κάτι που μπορεί και να αλλάξει ο συμβολισμός του με τα χρόνια, κάτι που να νόμιζες ότι σημαίνει κάτι, και ξαφνικά να εμφανιστεί κάτι άλλο στη ζωή σου και να δίνει πολύ περισσότερο νόημα ας πούμε.... γι αυτό και δεν μου αρέσουν τα τατού για γκόμενες ή γκομενους ας πούμε...

39Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 19:57

Santouryuu

Santouryuu

 

Χαχαχαχα.... Οταν διαβασα για σπειρα, νομιζα οτι μιλατε για αλβανους... Πλακα κανω

Σκεφτομουν να κανω μανικι, αλλα μετα σκεφτηκα οτι δεν ξερω τι ακριβως να βαλω και οτι λιγο δυσκολο να με παρουν στα σοβαρα με ενα τετοιο πραμα

40Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 20:18

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Μπορει να σε περασουν για πορνοσταρ η κακοποιο στοιχειο. Παντως εμενα η γιαγια μου οταν της ανεφερα περι τατουαζ μου ελεγε οτι οι εγκληματιες εχουν τατουαζ..... xD

41Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 20:33

Santouryuu

Santouryuu

 

death, ο νονος της νυχτας

42Tattoo Corner - Σελίδα 2 Empty Απ: Tattoo Corner Δευ 04 Ιουλ 2016, 00:35

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι είχα την ίδια ακριβώς συζήτηση και μου πρίζανε το πέος ότι οι ναυτικοί κια οι φυλακισμένοι ξεκίνησαν και κάνανε τατού και ότι έγινε μόδα, και είναι για τους αλήτες και μόνο οι κομπλεξικοί και οι χαζοί κάνουν, η μαλακία είναι ότι είμαι εγωιστής και ασχολήθηκα με επιχειρήματα να τους απαντήσω αλλά δε μπλέκεις.... τεσπά τελικά π***** μου όλα... το μανίκι ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι για τη δουλειά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Παρόμοια θέματα

-

» Kingdom Hearts fan's corner!!!
» Kamikaze Tycoon's Corner

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης