Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Tattoo Corner

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Tattoo Corner Empty Tattoo Corner Πεμ 05 Μάης 2016, 07:57

Pagliacci

Pagliacci

 

Έχετε κάποιο τατουάζ? Θέλετε να κάνετε κάτι? Είστε οι ίδιοι ένα γαμημένο τατουάζ? Οτιδήποτε αφορά την δερματοστιξία εδώ!

https://onepiecegr.forumgreek.com/

2Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Πεμ 05 Μάης 2016, 09:44

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Pagliacci έγραψε:Έχετε κάποιο τατουάζ? Θέλετε να κάνετε κάτι? Είστε οι ίδιοι ένα γαμημένο τατουάζ? Οτιδήποτε αφορά την δερματοστιξία εδώ!

Κλαιω....hahaha

Λοιπον θελω να κανω ενα αλλα στο σημειο που θελω απο κατι ερευνες στο νετ ποναει πολυ (βεβαια στην τελικη το κανεις αλλου αλλα anyway) αλλα ενας παραγοντας που δρα αρνητικα στην επιτευξη τατουαζ ειναι τα λεφτα. Υπαρχει και λιγο ο φοβος μην εισαι γκαντεμης και κολλησεις και τιποτα αν και αμα πας σε καλο μαγαζι δεν κινδυνευεις αλλα εναν φοβο τον εχω. Τελος, εαν ειχα το χρημα θα επρεπε να το κανω γρηγορα διοτι αμα το κανω μεσα στο καλοκαιρι πρωτα δεν θα μπορω να το δειξω στα γκομενακια να κανω κανα μπανιο στη θαλασσα διοτι θα πρεπει να μην εκτειθετε σε ηλιο κλπ.

Μετα απο καμια 10αρια που μου αρεσαν στα τοσα χρονια που σκεφτομαι για tattoo, αυτο που εχω σταμπαρει μεχι στιγμης ειναι αυτο...

Tattoo Corner C1e6c00ca13cbc10eb181eaa216a784c

3Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Πεμ 05 Μάης 2016, 10:13

Pagliacci

Pagliacci

 

Που θες να το κανεις? Παντως φθηνο θα σου βγει, πιστευω γυρω στα 100-120. Αυτο που λες για να κολλησεις δε παιζει ρε! Σε καθε νορμαλ μαγαζι ανοιγει τη βελονα μπροστα σου, ολα ειναι αποστειρωμενα και εννοειται φοραει γαντια. Εκτος και αν το κανεις στη φυλακη (λυνεται το οικονονικο βεβαια). Συμβολιζει κατι το σχεδιο η απλα σαρεσε?

https://onepiecegr.forumgreek.com/

4Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Πεμ 05 Μάης 2016, 10:32

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ναι ρε σε θεμα να κολλησεις δεν παιζει απλα το αναφερω. Λοιπον οσον αφορα το σχεδιο απλα μου αρεσει αν και ειναι απο anime απλα σχεδιαστικα φαινεται καλο. Ηθελα και ενα φιδι (παλι απο το ιδιο ανιμε αλλα αστο για την ωρα). Για το σημειο ειναι εκει που εχω βαλει το κιτρινο χρωμα. Εκει το εχει ο συγκεκριμενος χαρακτηρας το τατουαζ σε εκεινο υτο σημειο απλα το κανω και αλλου αμα ποναει οποτε δεν υπαρχει προβλημα.

Tattoo Corner 2nbvb09

Στο spoiler βρηκα φωτο που το εχει κανει ενας στο σημειο αυτο. Απλα μου φαινεται λιγο μεγαλουτσικο.
Σπόιλερ:

Aλλη μια φωτο αυτη τη φορα με τα τατουαζ των συγκεκριμενων χαρακτηρων. Απο αυτα ξεχωρισα την αλεπου, το ερπετο και τον δρακο (αν και δεν φαινεται για δρακος αλλα τεσπα)

Tattoo Corner Ac77f8f743200edb41055eb24aecbb0f

5Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Πεμ 05 Μάης 2016, 10:47

Pagliacci

Pagliacci

 

Οντως στα πλευρα θα ποναει λιγο παραπαμω γτ ειναι και μαλακο εκει το δερμα αλλα μη φανταστεις καναν τρομερο πονο, ενα συνεχομενο τσιμπημα ειναι.

https://onepiecegr.forumgreek.com/

6Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Πεμ 05 Μάης 2016, 10:56

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Η εναλλακτικη ειναι πλατη αν και δεν ξερω αμα ποναει τοσο πολυ εκει.

7Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Πεμ 05 Μάης 2016, 10:59

Pagliacci

Pagliacci

 

Ωμοπλατη ελαχιστα ποναει

https://onepiecegr.forumgreek.com/

8Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Πεμ 05 Μάης 2016, 12:58

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Έχω φτιάξει σχέδια για ταττου για φίλους, ως εκεί  whistle
Ίσως θα έκανα κάποια στιγμή αν έβρισκα το κατάλληλο σχέδιο και τον κατάλληλο καλλιτέχνη να το αποδώσει όπως το θέλω.

9Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:02

Tcixlas

Tcixlas

 

ban death? χαχαχα
fox's sin


εγώ θέλω σαν τρελός να κάνω, το σκέφτομαι χρόνια, και πλέον άρχισα και πριν λίγο καιρό να μαζεύω τα χρήματα γιατί θα κοστίσει κανα 300άρι απο ότι μου είπαν γνωστοί... δεν έχω βρει το σχέδιο που θέλω στο ίντερνετ να υπάρχει όπως το σκέφτομαι, και δεν είμαι και πολύ καλός στο σχέδιο, αλλά θα το περιγράψω με την ελπίδα να το δει η patty και να έχει όρεξη να κάνει μια προσπάθεια χαχαχαχααχα

θέλω να το κάνω στο εσωτερικό του πήχη στο δεξί χέρι, αλλά σκέφτομαι τη δουλειά αργότερα, και μπορεί να γίνει τελικά και κάτω απο τον ώμο πάλι στο δεξί χέρι....(αν μου αρέσει μπορεί να καταλήξει και σε μανίκι και να τα χέσω όλα, αλλά για πρώτο βήμα καλό είναι)

λοιπόν στο θέμα μας... απο πάνω προς τα κάτω θα είναι ως εξής:
Ξεκινάει με ρολόι με το καντραν σπασμένο το μισό να λείπει και στο μισό που λείπει να φαίνονται απο μέσα τα γρανάζια που μπλεκονται κλπ, απο κάτω ακριβώς πυξίδα λίγο μεγαλύτερη απο το ρολόι που να δείχνει η βελόνα στα 2 ρολόγια στο πάνω και στο κάτω που έρχεται τρίτο, απο κάτω θέλω ξανα ρολόι το 2ο λοιπόν που θα δείχνει η βελόνα, το οποίο θέλω να μην έχει καντράν αλλά μόνο δείκτες που να δείχνουν στις 6 ακριβώς και απο πίσω να καλύπτεται απο αρκετα γρανάζια μικρά μεγάλα... θέλω οι κορυφές των ρολογιών να είναι απο τις αντίθετες πλευρές και απο κάθε κορυφή να ξεκινάει αλυσίδα που να περνάει κυκλικά απο το χέρι και να φτάνει στα άκρα της πυξίδας, απο κάθε ρολόι και αντίθετο άκρο να μην μπλέκονται οι αλυσίδες.... γυρω ΄γύρω θέλω να υπάρχουν τα θραύσματα απο το καντραν μικρά κλπ και γρανάζια ανταλακτικά για γέμισμα.... γενικά θέλει πολλά μαύρα και σκιές και γι αυτό θα κοστίσει ίσως και 4κατοστάρια.... μου έχει κολλήσει πάρα πολύ καιρό όμως...χρόνια ίσως

10Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:09

Santouryuu

Santouryuu

 

καλα ντεθ, εισαι τρατζικ... παλι καλα που δεν εβαλες κι αυτο απο φαιρυ τεϊλ στο μπρατσο να κανεις τον νατσου hahaha hahaha hahaha


εγω θελω αυτο στην πλατη:

Tattoo Corner 2000px-Huguenot_cross.svg

11Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:27

Tcixlas

Tcixlas

 

σαντο για θρησκευτικούς λόγους ή απλά επειδή σου αρέσει?

12Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:28

Santouryuu

Santouryuu

 

και τα δυο xD

13Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:31

Tcixlas

Tcixlas

 

θες σε φάση να καλύπτει όλη την πλάτη απο ψηλά μέχρι κάτω? ή σε μικρό στην ωμοπλάτη ας πούμε?

14Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:37

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αλλαξα γνωμη θα βαλω σβαστιγγα και διπλα να λεει FUCK NAZIS....

santo τι εχει ο νατσου αν ειναι καλο να το κανω και αυτο τατουαζ...

15Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:39

Tcixlas

Tcixlas

 

για να το γράψεις σωστά δίπλα στη σβάστικα θέλεις fakk nazi

16Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:40

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Γενικα για βρειτε κανα καλο σχημα για να το κανω σε καμια 10αρια χρονια....

17Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:44

Tcixlas

Tcixlas

 

Tattoo Corner 3e89c4f5d0923ba4f360cff4502ba06e

18Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:45

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αυτο ειναι ωραιο.... θα κανει κανα 200αρι οποτε σε καμια 5ετια πιστευω θα τα εχω μαζεψει τα λεφτα.

19Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:46

Tcixlas

Tcixlas

 

με σκιές που έχει και μέγεθος ναι κανα 180άρι θα έχει... το δικό μου θέλει γύρω στα 350 τουλάχιστον υπολογίζω να βρω γνωστό χαχαχα

20Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:49

Santouryuu

Santouryuu

 

Deathracer2009 έγραψε:
Pagliacci έγραψε:Έχετε κάποιο τατουάζ? Θέλετε να κάνετε κάτι? Είστε οι ίδιοι ένα γαμημένο τατουάζ? Οτιδήποτε αφορά την δερματοστιξία εδώ!

Κλαιω....hahaha

Λοιπον θελω να κανω ενα αλλα στο σημειο που θελω απο κατι ερευνες στο νετ ποναει πολυ (βεβαια στην τελικη το κανεις αλλου αλλα anyway) αλλα ενας παραγοντας που δρα αρνητικα στην επιτευξη τατουαζ ειναι τα λεφτα. Υπαρχει και λιγο ο φοβος μην εισαι γκαντεμης και κολλησεις και τιποτα αν και αμα πας σε καλο μαγαζι δεν κινδυνευεις αλλα εναν φοβο τον εχω. Τελος, εαν ειχα το χρημα θα επρεπε να το κανω γρηγορα διοτι αμα το κανω μεσα στο καλοκαιρι πρωτα δεν θα μπορω να το δειξω στα γκομενακια να κανω κανα μπανιο στη θαλασσα διοτι θα πρεπει να μην εκτειθετε σε ηλιο κλπ.

Μετα απο καμια 10αρια που μου αρεσαν στα τοσα χρονια που σκεφτομαι για tattoo, αυτο που εχω σταμπαρει μεχι στιγμης ειναι αυτο...

Tattoo Corner C1e6c00ca13cbc10eb181eaa216a784c
εχεις μεινει πολυυυυυ πισω... πλεον απο την ιδια μερα μπορεις να κανεις ολα τα παραπανω
Tcixlas έγραψε:θες σε φάση να καλύπτει όλη την πλάτη απο ψηλά μέχρι κάτω? ή σε μικρό στην ωμοπλάτη ας πούμε?
αναμεσα στις ωμοπλατες... θα το εκανα στο στηθος, αλλα εχω πολυ τριχα
Deathracer2009 έγραψε:Αλλαξα γνωμη θα βαλω σβαστιγγα και διπλα να λεει FUCK NAZIS....

santo τι εχει ο νατσου αν ειναι καλο να το κανω και αυτο τατουαζ...
Tattoo Corner Natsu.Dragneel.full.834788


κανε αριστεροστροφη σβαστικα, που δεν εχει καμια σχεση με τους ναζι



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Santouryuu στις Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:52, 1 φορά

21Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:52

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ειναι μαλακια του νατσο του Ban ειναι καλυτερο. Υπαρχει και η λυση να γραψω το greed με ωραια γραμματοσειρα αλλα δεν θα με πλησιαζει κανενας....

Αυτο που ανεβασε ο τσιχλας μου αρεσει οποτε θα κινησω διαδικασιες να το κανω... καποια στιγμη.

22Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:55

Tcixlas

Tcixlas

 

καλά ναι σαντο έξω αυτό.... εδώ ακόμα στα καλά tattooατζίδικα δίνουν ακόμα την ίδια συμβουλή, για 10 μέρες όχι έκθεση στον ήλιο, ενυδατική, κια μπάνιο όχι για 2 βδομάδες στη θάλασσα... έκανε χτες ένας κολλητός μου στο sake που είναι απο τα πιο γνωστά στην ελλάδα και του είπαν ακριβώς αυτά χαχαχα


εγώ ξεκίνησα ήδη να μαζεύω ρε... όχι κάποια στιγμή, εγώ θα το κάνω μάλλον το χειμώνα, να μην έχω κανένα θεμα και με ήλιο κλπ, αλλά να έχω χάσει και κάποια κιλά ακόμα και να έχω μαζέψει λίγο... για να δω και σίγουρα που θα το κάνω.... έχω ήδη ένα 50άρι... αν υπολογίζω να βάζω 50 το μήνα άκρη γι αυτό και 50 για δίπλωμα μηχανή, σε ένα 6μηνο θα κάνω tattoo και του χρόνου δίπλωμα χαχαχαχαχα

23Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 14:56

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Το χειμωνα θα ειμαι χωριο λογικα και τοτε θα εχω αγορασει καμια 10αρια games οποτε θα ειμαι ταπι οποτε παμε απο 2017.

24Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 15:02

Santouryuu

Santouryuu

 

καλα, στην ελλαδα δεν θα εκανα ποτε τατουαζ...

25Tattoo Corner Empty Απ: Tattoo Corner Κυρ 03 Ιουλ 2016, 15:03

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Βαλε τα εισητηρια και ερχομαστε σε εσενα να μας πεις που να κανουμε.... hahaha

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» Kingdom Hearts fan's corner!!!
» Kamikaze Tycoon's Corner

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης