Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Επόμενο

The Strongest Man

The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c1010%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 10% [ 12 ]
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c101%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 1% [ 1 ]
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c1030%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 30% [ 36 ]
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c1010%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 10% [ 12 ]
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c102%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 2% [ 2 ]
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c1032%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 32% [ 39 ]
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c100%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 0% [ 0 ]
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c107%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 7% [ 9 ]
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c103%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 3% [ 4 ]
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c103%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 3% [ 4 ]
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c100%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 0% [ 0 ]
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c102%The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Vote_c10 2% [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 121

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 17]

quenta

quenta

 

spoiler για την δυναμη του blackbeard..αν εχεται διαβασει τον πολεμο WG VS WB pirates μπορειτε να το δειτε..αν οχι μην το ανοιξετε θα φατε χοντρο σποιλερ..

Σπόιλερ:


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Kinoumeni-memories

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
quenta έγραψε:spoiler για την δυναμη του blackbeard..αν εχεται διαβασει τον πολεμο WG VS WB pirates μπορειτε να το δειτε..αν οχι μην το ανοιξετε θα φατε χοντρο σποιλερ..

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

quenta

quenta

 

Σπόιλερ:


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Kinoumeni-memories

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
Σπόιλερ:

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
τη θεωρια "Blackbeard Cerberus" δε την ξερετε? ο_Ο

IwantCookie

IwantCookie

 

ναι αλλά είναι λίγο ηλίθια θεωρία :Ρ!!

βέβαια ποτέ δεν ξέρεις γιατί υπάρχουν πράγματα που κολλάνε


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 1hbm1z2


What did I steal? Money? Fame? Trust? Life? Rain?What do you want me to return? I've stolen more than i can count!
Johnyman έγραψε:Ο IwantCookie είναι ο ΘΕΟΣ μου!
Crowdon έγραψε:έχασα από τον IwantCookie στο πόκερ
Shadow Ace έγραψε:IwantCookie > Tsak Noris

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
Σπόιλερ:

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
κι εγώ ξέρω την θεωρία..μιλάει για ένα ακόμα φρούτο..καλή θεωρία δεν λέω
όμως εγώ πιστεύω με αυτό που έκανε ξεπέρασε τον εαυτό του..δηλαδή ήξερε πως υπάρχει μια πολύ μικρή πιθανότητα να πετύχει αυτό που τελικά κατάφερε και ήθελε να το επιχειρήσει στον WB του οποίου το φρούτο του είχε γυαλίσει

IwantCookie

IwantCookie

 

ρε δεν θα είχε κανενα νοιμα να μπορει να περνει οτι φρουτο θελει


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 1hbm1z2


What did I steal? Money? Fame? Trust? Life? Rain?What do you want me to return? I've stolen more than i can count!
Johnyman έγραψε:Ο IwantCookie είναι ο ΘΕΟΣ μου!
Crowdon έγραψε:έχασα από τον IwantCookie στο πόκερ
Shadow Ace έγραψε:IwantCookie > Tsak Noris

quenta

quenta

 

Σπόιλερ:


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Kinoumeni-memories

dem

dem

 

Εγω γιατι νομιζω οτι αν ο Enel δεν ηταν απομονωμενος εκει πανω στη Skypiea θα εβαζε κατω ολους τους παραπανω (τους γνωστους)? Αδε ισως ο Blackbeard να καταφερνε κατι αμα ειχε τον Enel αρκετα κοντα ωστε να του μπλοκαρει τιν Ability. Αδε ισως και ο Reigleih να κανε κατι, ο τυπος δειχνει να χει πολλες κρυμμενες δυνατοτητες. Ο Luffy δε μετραει φυσικα.

quenta

quenta

 

Σπόιλερ:



Έχει επεξεργασθεί από τον/την quenta στις Σαβ 31 Ιουλ 2010, 21:48, 2 φορές συνολικά


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Kinoumeni-memories

maxuris

maxuris

 

Ασε που ο ενελ δεν θα εχει και χακι ή χακι του ιδιου επιπεδου του κιζαρου ~ ή καπιου αλλου αδμιραλ ...


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 757b32

dem

dem

 

Το haki απο οτι εχω παρατηρησει ειναι "on touch", η μεταβιβαζεται σε ranged weapons οπως βελη, σφαιρες. Οποτε αμα εχει το μυαλο να διατηρησει την αποσταση του και τους επιτιθεται εξ αποστασεως, δεν θα εχει προβλημα. Και οκ δεν εχει haki εχει Mantra, επισης σπαστικια Ability. Οσο για τους Logia, εχω την εντυπωση οτι ακομα και αμα μετατραπουν στο element τους, θα μπορουν ακομα να επηρεαστουν απο τον ηλεκτρισμο. Παραμενουν ζωντανοι οργανισμοι σε οποια μορφη και να ναι oi Logias. Δεν ειναι κατι Physical. Στην ουσια ο ηλεκτρισμος προκαλει σοκ επηρεαζοντας την κινηση των μοριων του υλικου που διαπερνα (νομιζω), ειτε ειναι καπνος ειτε οτιδιποτε αλλο. Μονο στο φως εχω αμφιβολια, γιατι δεν ειναι υλη, αλλα κυματα. Φωτια δεν υπαρχει πια, Ψοφησε.

D.Dragon

avatar

 

Αν μπορούσε να πάρει πολλα φρούτα θα έπαιρνε και του Magellan nice!

quenta

quenta

 

to mantra το χακι ειναι αλλα σε αλλη ονομασια..απλα ετσι ελεγαν το χακι εκει πανω..και ο ενελ ειχε χακι σε καποιο βαθμο,αρκετο μαλιστα αλλα οχι στην ιδιοτητα του να χτυπαει λογκια..ειχε αναπτυξει την ιδιοτητα που ειχαν και οι αδελφες boa,δλδ να προβλεπει την κινηση του αντιπαλου...
βασικα το χακι δεν σταματαει το φρουτο οπως κανει το yami yami no mi του bb..απλα οι επιθεσεις σου χτυπανε τον αντιπαλο οτι και να γινει.ισως και να το σταματα δεν θυμαμε τωρα.και αναλογα ποσο και πως το εχεις αναπτυξει μπορεις και να βγαζεις ποιο πολυ dmg στα χτυπηματα να προβλεπεις την επομενη κινηση του αντιπαλου κτλπ κτλπ..γιαυτο και στο χακι παιζει ρολο η εκπεδευση...

παντος το χακι πιανει και απο μακρια οχι απο κοντα μονο οπως ανεφερες..πολλακις φορες εχουμε δει ατομα να κανουν χακι και να ριχνουν αντιπαλους ανεσθητους απο μακρια,σανκς,λουφι ρεη κτλπ


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Kinoumeni-memories

dem

dem

 

quenta έγραψε:to mantra το χακι ειναι αλλα σε αλλη ονομασια..απλα ετσι ελεγαν το χακι εκει πανω..και ο ενελ ειχε χακι σε καποιο βαθμο,αρκετο μαλιστα αλλα οχι στην ιδιοτητα του να χτυπαει λογκια..ειχε αναπτυξει την ιδιοτητα που ειχαν και οι αδελφες boa,δλδ να προβλεπει την κινηση του αντιπαλου...
βασικα το χακι δεν σταματαει το φρουτο οπως κανει το yami yami no mi του bb..απλα οι επιθεσεις σου χτυπανε τον αντιπαλο οτι και να γινει.ισως και να το σταματα δεν θυμαμε τωρα.και αναλογα ποσο και πως το εχεις αναπτυξει μπορεις και να βγαζεις ποιο πολυ dmg στα χτυπηματα να προβλεπεις την επομενη κινηση του αντιπαλου κτλπ κτλπ..γιαυτο και στο χακι παιζει ρολο η εκπεδευση...

παντος το χακι πιανει και απο μακρια οχι απο κοντα μονο οπως ανεφερες..πολλακις φορες εχουμε δει ατομα να κανουν χακι και να ριχνουν αντιπαλους ανεσθητους απο μακρια,σανκς,λουφι ρεη κτλπ

τωρα που το λες καπου ειχα διαβασει οτι το haki ειναι οτι γινεται materialise το spirit σου γιαυτο ακριβως μπορεις να χτυπας τους DF users επειδη χτυπας το spirit tous με το spirit sou. και οι γυρω λυποθυμανε αμα το δικο τους spirit δεν ειναι αρκετα δυνατο ωστε να αδεξει το δικο σου οταν το κανεισ unleash. Αλλα αυτο το τελευταιο πιστευω το κανει αποκλειστικα το Housaku

οσον αφορα το μαντρα/χακι, ισως εχεις δικιο, παντως οι guru στο Onepiece.wikia.com το κατατασσουν ως κατι ξεχωριστο

quenta

quenta

 

Σπόιλερ:

βασικα μου φενεται θα βαζω παντου σποιλερ εγω για να ειμαι ησυχος αφου λογικα συνομιλαω παντα με ατομα που ειναι στο λαστ τσαπτερ..


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Kinoumeni-memories

dem

dem

 

Σπόιλερ:
Εκπαιδευση ειναι κατι ανηκουστο στο ΟΡ μεχρι τωρα ουτως η αλλως. Ολα τα "powerups" τα ανακαλυπτουμε στην next μαχη του εκαστοτε χαρακτηρα οπο και συνηθως αναλυονται πληρως (αν εκσεραισεις το asura)

quenta

quenta

 

εχουμε βγει εκτος συμπαντος βασικα..

τον ντραγκον δεν εχουμε παρει πολυ στα σοβαρα οσο αναφορα το ποσο δυνατος ειναι..δεν λεω σιγουρα ολοι ξερουμε οτι ειναι τουμπανος στανταρ αλλα κανεις δεν σκεφτεται η μαλλον λιγοι σκεφτονται οτι μπορει να ειναι και το νουμερο 1..
εγω θυμαμε στο λογκταουν τα εκανε ολα μπαλα και εφυγε σαν κυριος απο το πουθενα και μαλιστα τραταγε μεχρι και το οπλο του σμοκερ που ειναι απο θαλασοπετρα ενω εχει φαει φρουτο και δεν μασησε μια...

και νταξ λεμε οτι ειναι νουμερο 1 καταζητουμενος στον κοσμο με το μεγαλυτερο μπαουντι γιατι ειναι ο αρχηγος των επαναστατων και επειδη ειναι τεραστια απειλη για την κυβερνηση ειναι νουμερο 1 αλλα αν το καλοσκεφτεις ειναι γιος του γαρπ..

βασικα αμα δεν ητατν επαναστατης και ηταν πειρατης στανταρ θα ηταν ιονκου..μην σουπω οτι θα το ειχε βρει το op ειδη αυτος..

εδιτ: βασικα ακυρο για το λογκταουν το κραταει το οπλο απο εκει που το πιανει και ο σμολερ...
ε μα ελα ντε..θα ηταν σχεδιαστικο λαθος αν το κραταγε απο αλλου γιατι δεν στεκει..

http://www.onemanga.com/One_Piece/100/19/

εdit 2 : βασικα και αυτο για το οτι λιγοι τον εχουν σκεφτει για νουμερο 1 και αυτο ακυτο...3τος ειναι στην ψηφοφορια λοοοολ...

καλα νταξ ολο το ποστ ακυρο ηταν αυτο MAXAxaxaXA yahoo


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Kinoumeni-memories

dem

dem

 

Επειδη ετυχε να παιχτηκε ενας κατακλυσμος, εχουν οι πιο πολλοι συμβιβαστει με την ιδεα οτι σιγουρα εχει ενα φρουτο που σχετιζεται με ανεμο/θυελλα κλπ. Υπαρχει και η πιθανοτητα να μιν εχει φαει καν φρουτο και να προκειται για συμπτωση, η να εχει φαει ενα εντελως ακυρο φρουτο.
Τον κατακλυσμο τον ειχε προβλεψει η Nami πριν καν γινει αλλωστε. Αν ειχε προελθει απο τον Dragon θα επρεπε να προβλεψει τις προθεσεις του ιδιου, οχι τον καιρο, πραγμα αδυνατο αφου δεν εχει haki :P

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
dem έγραψε:Το haki απο οτι εχω παρατηρησει ειναι "on touch", η μεταβιβαζεται σε ranged weapons οπως βελη, σφαιρες. Οποτε αμα εχει το μυαλο να διατηρησει την αποσταση του και τους επιτιθεται εξ αποστασεως, δεν θα εχει προβλημα. Και οκ δεν εχει haki εχει Mantra, επισης σπαστικια Ability. Οσο για τους Logia, εχω την εντυπωση οτι ακομα και αμα μετατραπουν στο element τους, θα μπορουν ακομα να επηρεαστουν απο τον ηλεκτρισμο. Παραμενουν ζωντανοι οργανισμοι σε οποια μορφη και να ναι oi Logias. Δεν ειναι κατι Physical. Στην ουσια ο ηλεκτρισμος προκαλει σοκ επηρεαζοντας την κινηση των μοριων του υλικου που διαπερνα (νομιζω), ειτε ειναι καπνος ειτε οτιδιποτε αλλο. Μονο στο φως εχω αμφιβολια, γιατι δεν ειναι υλη, αλλα κυματα. Φωτια δεν υπαρχει πια, Ψοφησε.

1)όσο κι αν μου αρέσει ο Ενελ,δεν έχει μυαλό
2)κατά τα άλλα κι εγώ θεωρώ τον Ενελ τούμπανο,αλλά όχι σε επίπεδο άντμιραλ..ούτε vice..ο μόνος λόγος,ότι δεν έχει εμπειρία,μυαλό και ανεπτυγμένο χακι..όμως στον νέο κόσμο θα τα έκανε λίμπα χαλλαρά

D.Dragon έγραψε:Αν μπορούσε να πάρει πολλα φρούτα θα έπαιρνε και του Magellan nice!
σωστό..επειδή όμως μπορεί να πάρει μόνο ένα(μάλλον) ,πήρε του WB που του είχε γυαλίσει άσχημα

εν ολίγοις,θα μπορούσε να είναι μια επιλογή από τους δυνατότερους,αλλά δεν είναι με καμία Παναγία ο δυνατότερος(o enel)



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Johnyman στις Κυρ 01 Αυγ 2010, 01:48, 1 φορά

maxuris

maxuris

 

Τα λεμε ολα αυτα και δεν εχουμε δει facts για πολλους ...

1ος και καλυτερος ο dragon δεν ξερουμε αν εχει df , haki ή απλα το παιζει τουμπανο (μλκια αλλα το ειπα για τον ηρμο :P)

Επειτα για τους gorusei και για τον kong που ειναι πιο high rank απο Sengoku και δεν τον εχει δειξει ουτε καν τον εχει αναφερει ως τωρα πουθενα ... Μηπως ολα αυτα δεν ηταν στο επιπεδο επικυνδηνοτητας για να αναλαβει ο kong ? Αν ναι πρεπει να ειναι πολυ προ ο τυπας ...

Και οσο για τον BB, εχει yami yami και gura gura νταξ τι αλλο θελει ? Απο τη μια το πιο evil df και απο την αλλη το πιο καταστροφικο (κατα τη γνωμη μου) df ... Ποοοοοσο πιο τουμπανο δλδ να γινει ??? Ειναι στα top ομολογουμενως και αυτος ...


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 757b32

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

ναι βασικα ο Kong πρεπει να ναι πολυυυυυ τουμπανο....γιατι ειναι και ο πιο high-ranked,και δε χρειαστηκε καν να παρει μερος στο Marineford...απαξιωσε :xD:
ο BB νομιζω θα χρειαστει λιγο καιρο μεχρι να κανει καλυτερο master ξερω γω στα φρουτα και μετα θα ειναι προ κ αυτος....


_________________
The Strongest Man in this Era [Be Aware of the SPOILERS] - Σελίδα 8 Db0370

dem

dem

 

Johnyman έγραψε:)όσο κι αν μου αρέσει ο Ενελ,δεν έχει μυαλό
μυαλο εχει, γενικες γνωσεις δεν εχει, οπως και οι περισσοτεροι Sky Islanders

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης