Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Aldark

Aldark

 

ωραία σε 2 ώρες μπαίνω και ψηφίζω


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

άντε να δούμε... να τελειώσει να ξαναπαίξουμε γιατί και ο μανος δεν ξαναμπήκε τουλάχιστον να υπάρχει το κοντραρισμα...


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
λοιπόν έχουμε και λέμε.δεν είμαι φαν των superhero movies,θα το αφήσω όμως αυτό στην άκρη και θα παραδεχτώ πως τα μπάτμαν μου άρεσαν αρκετά σαν ταινίες(ιδίως το δεύτερο,δεν εστιάζουμε όμως εδώ,δεν βάζω τις προσωπικές μου προτιμήσεις στο παιχνίδι).

ας πάρουμε κάποιους τομείς για να τις συγκρίνουμε,με βάση πάντα τα δικά σας λεγόμενα.παραγωγή στα ίδια επίπεδα,άψογη.ηθοποιία επίσης σε πολύ καλό επίπεδο,όμως εδώ έχει πόιντ ο μάνος.rdj=iron man,christian bale=πολύ καλός ηθοποιός.δράση δεν μπορώ να βρω μεγάλες διαφορές,για μένα είχαν περισσότερο ξύλο απ'οτι θα ήθελα,αλλά οι χορογραφίες εντυπωσιακές και των δύο.σενάριο θα το δώσω στον μπάτμαν,γιατί έχτισε μια ιστορία πάνω σε έναν superhero και έλεγες ότι ήταν σχετικά προσγειωμένη.εκεί όμως για μένα έχουμε και το μεγαλύτερο πάτημα του μάνου,που λέει ναι μεν καλή ταινία,όχι όμως super hero movie.μικρή επαφή έχω κι εγώ με τα κόμικς,αλλά εκεί αναφέρονται πράγματα που κάνουν τον μπάτμαν,μπάτμαν(σούπερ ήρωα δηλαδή) ενώ στην ταινία είναι απλώς ήρωας.

αν έπρεπε να πω και για το τι ακολούθησε την κάθε ταινία,ο μπάτμαν έφερε άλλες δύο πολύ καλές ταινίες,η 2η μάλιστα μια από τις αγαπημένες μου γενικά,ο άιρον μαν έφερε όλες αυτές τις ταινίες του marvel universe, που κάνουν τους φανατικούς να πορώνονται από τώρα για ταινίες που θα βγουν το 2020

έχουμε από τη μία 1(και άλλες δύο) πολύ καλή και τίμια ταινία που στέκεται μια χαρά σαν ταινία και έχουμε από την άλλη μια ταινία(και πολλές ακόμα) που διαμόρφωσε πως θα είναι οι super hero movies από εδώ και περά.ζυγίζω αυτά και λέω πως το άιρον μαν 1 ήταν μια καλύτερη super hero movie


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

Tcixlas

Tcixlas

 

δεκτή η απόφαση σου, απλά εκεί που πάτησα και στο μάνο ειναι οτι ο μπατμαν όπως και ο σιδερος δεν είναι υπερήρωες γιατί δεν ε΄χουν κάτι το υπερφυσικο... ίσως ο αιρονμαν να ξεφεύγει σε ένα κομμάτι αλλά ο μπατμαν σε κανένα... το όλο νοημα του μπατμαν πάντα ήταν ότι κατάφερνε με βάση το μυαλό του και την τεχνολογία σε συνδιασμό με την εκπαίδευση του, να βρίσκει το αδύναμο σημείο των αντιπάλων του, όποιος κι αν ήταν αυτός. Κι αυτό κάνει σε όλες του τις ταινίες, κάτι που ουσιαστικά, προάγει το μηνυμα και των κόμιξ, απλά ο νερντουλοφάνουας γουστάρει να δει αααα ουυυυυ σουπερ ήρωες πετάνε λειζερ κάνουν κόλπα και σουξου μουξου... ο μπατμαν δεν ήταν και δεν θα γίνει σουπερ ήρωας.... το μονο που τον κάνει σουπερ είναι η γοητεία του γκομενιάρη μπρους...


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

2-0 μέχρι στιγμής!

Ο κριτής όπως εξηγώ στο πρώτο ποστ δίνει 2 ψήφους κι όχι μία...Θα διαβάσω τα ποστ σας σε μερική ώρα και σχολιάζω. Θα προπαθήσω να είμαι αντικειμενικός af.
Ο νικητής από εδώ είναι ο επόμενος μέγας κριτής και θέτει το επόμενο θέμα.
Επανέρχομαι~ RAWRRRR


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

δώστο στο μάνο μην χαζολογάμε... και να το δώσεις σε μένα 2-2 θα παει δώστο στο μάνο αρκεί να μπει να κρίνει κλπ


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
O Mπάτμαν είναι σούπερ, έχει δώσει μπουνιά στον Νταρκσαιντ που είναι Τιτάνας.
Βασικά έγινε και θεός τις προάλλες.

Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 D0z51jpofjkbb9bkbm3v


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 FTxGhJx

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν το χω φτάσει εκεί... ούτε οι ταινίες ούτε τα animation ποτε.... εγώ στα κομικ δεν τον έχω δει ποτε να έχει υπερδύναμη... και τον νταρκσαιντ δεν τον κερδισε με την ωμή του δύναμη ξερω γω... χάκαρε εκεί έκανε τα κόλπα του χρησιμοποίησε το μυαλό του και τα όπλα του... το ότι πάνε να τον κάνουν τώρα σούπερα ακόμα και οι φανς θα έπρεπε να φωνάζουν του παίρνουν την μεγαλύτερη ομορφιά του χαρακτήρα


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

Έχοντας εντρυφήσει πιο πολύ στο Μάρβελ Γιούνιβερς και κατά συνέπεια στο Μάρβελ Σινεμάτικ Γιούνιβερς , αλλά όντας και φανμπόυ , θα έπρεπε να πω ότι το Άιρον μαν με είχε ξετρελάνει , ήταν αυτή που καθιέρωσε τον RDJ πίσω στο στερέωμα μια και καλή ενώ έφερε τεράστιες εισπραχτικές επιτυχίες κι ένα ολόκληρο σύμπαν από ήρωες στις μεγάλες μας οθόνες (όλα αυτά κορυφώθηκαν το 2012 με το Avengers , ενώ πλέον έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε ταυτόχρονα στη μεγάλη οθόνη Captain America , Iron Man , Thor , Hulk και οσωνούπω σπάηντυ και λοιπούς). Όλα αυτά μας δείχνουν ότι αυτά που έφερε το Άηρον Μαν , το άλλο δεν τα φερε ποτέ. Η DC πέραν του Νόλαν(και 2 πολύ καλές ταινίες του ίδιου) δεν έχει κατορθώσει τίποτα ως τώρα , κι ας είχε πιο πολύ χρόνο. Αρτιστικά σαφώς και το Begins μάλλον κερδίζει...Αλλά εγώ δεν ήρθα να δω Copolla ούτε καν Nolanιές..Ήλθα για Super Hero Nerdgasms.
Πέρα απ'αυτό , έρχομαι σε εσάς...
Ο Τσίχλας με κέρδισε με το πρώτο ποστ , έκανε αυτό ακριβώς που ήθελα , με έπεισε ότι το Batman Begins είναι η απόλυτη origin ιστορία. Ηθοποιάρες; check. Σκηνοθετάρας; check. Ιστορία; check. Κακός; check.
Όμως , με τον Σ.Κ. και την ανάλυση του για τον RDJ και πως έλαμψε ξαφνικά , έγινε συνηφισαμένος με το ρόλο , έγινε ο νέος υπερήρωας που αλλάζει το παιχνίδι και πάνω απ'όλα δεν πήγε να το παίξει ρεαλισμός κι έτσι. Κινούμενο πάντα στα όρια της επιστήμης (χωρίς να γίνεται υπερφύαλλο) μας παρουσίασε κάτι σουρεαλιστικό. Όταν μιλάς για σουπέρ ήρωες δε θες να δεις απλά τον καλύτερα εκπαιδευμένο τύπο...και μάλιστα χωρίς πάθη...
Το δίνω στο Μάνο και τον Iron Man , γιατί τελικώς με έπεισε...4-0
Ωραίοι και οι δύο φυσικά , περίμενα άλλου είδους ανάλυση , μα το πήγατε σε θέματα που δεν είχα σκεφθεί , και δε βγήκατε εκτός , εξάλλου ζήτησα το καλύτερο origin superhero movie και μου αποδείξατε γιατί είναι εξαιρετικά όχι τόσο ως ταινίες αυτές καθέ αυτές , αλλά ως ORIGIN ταινίες!
Επίσης , σημαντικό ρόλο παίζει το ότι το Iron Man για πολλούς είναι στις τοπ 5 καλύτερες του MCU αν όχι η καλύτερη , ενώ το Begins είναι στη σκιά του Dark Knight...
Thank you for participating , λογικά λήγει εδώ και παίρνει το πηδάλιο ο Μάνος...Πες μας το θέμα όπου θα παίξουμε...


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

αντε παμε στο επόμενο θέμα


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Best Movie plot twist it is


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 FTxGhJx

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Best plot twist....shit θελει ψαξιμο


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Με καλές επιλογές θα έχει ενδιαφέρον


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 FTxGhJx

Tcixlas

Tcixlas

 

2 θα συμμετέχουν πάλι και ποιοι?


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Όποιοι προλάβουν φαντάζομαι. Θα ήθελα πολύ να συμμετέχω :/


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 FTxGhJx

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ωραια λεγε ταινια να δουμε τι θα γινει.... :xD:


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
E όχι είμαι κριτής τώρα... Διαλέξτε μια ο καθένας και σκοτωθείτε


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 FTxGhJx

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ξεκιναω εγω με το Se7en........περιμενω τον ατυχο που θα πει την ταινια που θα κοντραρει το επος που ανεφερερα.


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Και ποια ανατροπή στο Seven ακριβώς; (Ξέρω αλλά ρωτάω για σιγουριά).

Επίσης, μιλάμε για το καλύτερο twist και ΟΧΙ για την καλύτερη ταινία. Ένα twist για να είναι καλό πρέπει να μη το περιμένεις, να κολλάει σωστά στη ταινία, να έχει σωστές ερμηνείες και πολλά άλλα.


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 FTxGhJx

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αυτη στο τελος....δεν μου ερχεται αλλη ταινια κιολας. Μετα θα ελεγα το Empire Strikes Back αλλα δεν....


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Περιμένουμε τον αντίπαλο σου


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 FTxGhJx

Santouryuu

Santouryuu

 

Διαλεγω πιπατσου...


Εμπρος πιπατσου, πες φαϊτ κλαμπ


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν την εχω δει οποτε θα την δω και θα αρχισω κραξιμο


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Easy...


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Untitled-1-7

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Patty D.Luffy έγραψε:Easy...

Πες αμα ειναι να μην μπω καν στον κοπο να αναλυσω.... :haha:


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  - Σελίδα 3 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης