Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Aldark

Aldark

 

Το σέξιον δεν είναι πια το ίδιο...Λείπει τελευταία αυτή η σπίθα που θα μας αναζοπυρώσει  , που θα μας φέρει όλους πίσω να αγωνιούμαι και να διασκεδάζουμε αενάως...
Τότε , βρήκα τη λύση! Θα είναι λίγο risky , αλλά why not try it???
Ταινιομαχίες λοιπόν...Η φάση μας λέω να είναι απλή. Ένα Α μέλος προτείνει ένα θέμα. Για παράδειγμα Καλύτερο Sequel Ταινίας Φαντασίας!
Τα μέλη Β και Γ μπαίνουν στην αρένα και διαλέγουν από μία ταινία , και να δράσουν ως μάρτυρες υπεράσπισης!
Ας πούμε το μέλος Β παίρνει το Matrix Reloaded και το μέλος Γ το LOTR:The Two Towers. 
Ύστερα έχουν τα ποστ τους...
Η ορίτζιναλ ιδέα θέτει ένα όριο 300 λέξεων για κάθε ποστ , εγώ θα βάλω 420...(Τυχαίος αριθμός whistle heh look at that ) .

Λοιπόν τα ποστ θα είναι τα εξής:

1.Το ορίτζιναλ ποστ , με τις τοποθετήσεις. Γιατί το φιλμ σας είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ;
2.Το αττάκ ποστ (κυρίες μου , ξεμαλιαστείτε ΕΛΕΥΘΕΡΑΑΑ in da bath! ) , επιτεθείτε στην επιλογή του αντιπάλου , δικαιολογήστε!

3.Υπερασπιστείτε την επιλογή σας! Και αν θέλετε ρίξτε και μερικές τελευταίες φυτιλιές στην επιλογή του άλλου παίχτη :mueh:

Σιγά σιγά , τα υπόλοιπα μέλη έρχονται και ψηφίζουν το μέλος και την ταινία που προτιμούν!
Βεβαίως , ο ΚΡΙΤΗΣ/ΚΡΙΤΕΣ θα έχει/έχουν τον τελευταίο λόγο , αλλά και τα υπόλοιπα μέλη μπορούν να πουν τι τους χάλασε και να παίξουν το ρόλο τους. (καλό θα ήταν όσοι θελήσουν να γίνουν ΚΡΙΤΕΣ σε ένα γύρο να έχουν δει τις ταινίες ή να πάνε να τις δουν όσο παίζουμε ξερω γω goodjob²)  (Σημείωση , θα μπορούσαμε να βάλουμε ψήφους , πχ ο κάθε "official" Κριτής να δίνει 2 ή 3 ψήφους , ενώ οι υπόλοιποι spectators 1 κ.ο.κ. , δεν ξέρω θα το σκεφτώ/ψάξω/συζητήσω don't worry)
Προφανώς και όλοι μπορούν να συζητούν κατά τη διάρκεια της διαδικασίας και να ανταλάσουν απόψει, αλλά καλό θα ήταν τα ποστ να μην έχουν ευθεία συνάφια με την "υπεράσπιση" και τις τοποθετήσεις των παιχτών (ελπίζω να γίνεται κατανοητό τι λέω :p) !
Στο τέλος , ο νικητής μπορεί να μείνει να ξαναπαίξει ή να γίνει αυτός κριτής ή να θέσει ερώτηση και ύστερα καθορίζουμε τους παίχτες , τους σχολιαστές , τους ψηφοφόρους!
Αν θέλετε μετράμε και νίκες παιχτών or something~!
Για αρχή απλά σας προτείνω το παιχνίδι...Δεν ξέρω καν αν θα προσεγγιστεί κόσμος , αλλά παρ'όλαυτά περιμένω τους γνωστούς θαμώνες του φόρουμ να ρθουν και να παίξουν...Παίζει να ναι το πιο επικοδωμητικό παιχνίδι έβερ , αλλά δεν ξέρω πόσο θα δουλέψει..
(Όλα τα κόπυραητς και η συνολική ιδέα φυσικά , ανήκουν στον Keybrains από τα IMDB Boards )

Για αρχή λοιπόν αν ψήνεστε , θέλω την "Καλύτερη origin Super Hero Movie" ~!


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

ωραία είμαι μέλος Β και λεώ Batman the Dark knight και περιμένω το μέλος Γ να εξαπολύσω το χειτ μου μιας και δεν υπάρχει καλύτερ super hero movie όπως και να το κάνεις ξέρω είναι σαν τσιτ αλλά ετσι είναι η ζωή παιδιά μου κάποιος σκέφτεται πρώτος άρα σκέφτεται καλύτερα


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

Μαν , θέλω την πρώτη ταινία (origin movie) κάθε σειράς , άρα πρέπει να πάρεις Batman Begins πχ!
Sorry brooow careless run


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Maxres11

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
τελεια, θα παρω αιρονμαν ενα


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  FTxGhJx

Tcixlas

Tcixlas

 

fuck me..... τεσπά και πάλι το θεωρώ πολύ καλύτερο απο αυτό που διάλεξε ο μίστερ σπεσιαλ

και δεν το θεωρώ απλά... είναι.....

πάμε να δούμε γιατί: καταρχήν έχουμε επιτέλους μετά απο χρόνια κυριαρχία της marvel ένα τέρας επιτυχίας απο την dc με το batman begins... παρουσιάζει το ξεκινημα της ιστορίας του bruce αλλά όχι με το κλασικό στερεότυπο του έχω νεύρα έπαθα κάτι μου βγήκε κρυφή δύναμη έγινα υπερήρωας... ούτε τον κομπλεξικο(ironman aka batman της π*****ς που πετάει) ο έχω λεφτά και είμαι εκκεντρικός οπότε για την πλα΄κα μου θα καταφέρω να φτιάξω μια υπερστολή επειδή ο μπαμπακας μου βοήθησε στον πολεμο μπλα μπλα μπλα... βλέπουμε έναν μπατμαν νεαρό να τραυματίζεται εσωτερικά απο τις νυχτερίδες και απο τον ξαφνικό φονο των γονιών του και αντι να εμφανίσει μια δήθενκ κρυφή δύναμη ότι πιο κοντινό στον άνθρωπο, παλεύει μόνος του να γίνει πιο δυνατός αλλα΄όχι μονο σωματικά... ο τύπος πάει στο θιβετ και δυναμώνει μετά απο καιρό προπονησης ψυχοσωματικής να γίνει θηρίο ψυχή τε και σωματι και γυρνάει έχοντας καβαλήσει το φοβο του για νυχτερίδες και έχει γίνει νυχτερίδα ο ίδιος...
αρκετά για τώρα με το στορι της ταινίας θα συνεχίσω και μετά...
παμε στο καστ... έχουμε έναν εξαιρετικό liam neeson στο ρολο του ραζ αλ γκουλ που κάνει τους κακούς να χέζονται πάνω τους με τον ψυχοσωματικά τερατώδη ραζ να κάνει παππαδες...
έναν κριστιαν μπειλ στο ρολο του batman να μοιράζει ξύλο παντού πιο επιβλητικό απο ποτέ και θεωρώ τον καλύτερο batman(τονιζω μπατμαν οχι μπρους) μέχρι και σήμερα... (ο μπρους ειναι άλλο θεμα) εχουμε μοργκαν φριμαν στο ρολο του φοξ να ενσαρώνει τον ρολο καλυτερα απο οτι θα μπορούσε ο οποιοδήποτε...τι άλλο να ζητήσει κανείς απο αυτή την ταινία... έχει ξύλο έχει δράση έχει το απαραίτητο σκοτάδι(ναι φλώρε σκοτάδι βλέπεις μπατμαν οχι μπαρμπι)
και τέλος έχουμε το μπατμομομπιλ απο πολλούς χαρακτηρίστηκε χαμερ εξοπλισμένο... οχι γελοίε... το μπατμομπιλ σπέρνει... σε πατάει και σπάνε τα κόκκαλα των παιδιών σου...
τέλος θα κλείσω με το οτι ο μπατμαν δεν είναι ο τύπος που ψοφάει όταν του βγάλουν την στολή ή που θα νικηθεί έτσι απλά( το βλέπουμε και αργότερα) είναι μπατμαν και χωρίς τη στολή και με σπασμένα πλευρά κια με απο όλα... απλά δεν έχει γκατζετ... ο αιρονμαν είναι είναι ένας τενεκες με ανθρωπο μέσα... ναι πετάει αλλά και ο μπατμαν θα μπορεί... ναι βγάζει ακτίνες αλλά ο μπατμαν μοιράζει παλιο καλό αντρικιο ξυλο που σε ποναει μεχρι τα 80 και το καλύτερο... ο αιρονμαν χωρίς τη στολή είναι απλά άνθρωπος... δνε είναι τίποτα... τλειώνει η μπαταρία? dead... μπορεί απλούστατα ο μπατμαν να πάει στον ύπνο του και να του βγάλει την καρδιά κάθε μέρα.... dead.... θα συνεχίσω αργότερα ελπιζω να μην κουρασα(ΝΑΙ ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΑ)


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

Έχουμε φάητ (ωραίος Τσίχλα μπήκες ήδη στο ψητό , απλά μην κάνει ευθέως επίθεση στον Άιρον Μαν , δεν ξέρω αν το κάνες απλά επειδή έχουν μερικές κοινές συνιστώσες ή για την ταινία του παίχτη Γ (Μάνος) , αλλά στην επόμενη τοποθέτηση θα μπορέσεις να μας αποδείξεις που υπερέχει η ΤΑΙΝΙΑ σου της ΤΑΙΝΙΑΣ του (όχι ο ήρωας vs τον ήρωα ;) )

Περιμένουμε και το Μάνο μόλις τελειώσει το καθάρισμα πατάτας


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

το έκανα ξεκάθαρα λόγω σύγκρισης των χαρακτήρων billionaire με billinoaire superheroes with suit top models no super human powers etc....


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

Τι έγινε Μάνο; Πού χάθηκες; :p


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

τον έφαγαν οι καλλιόπες


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Σόρια για την καθυστέρηση...

Λοιπόν, το Μπάτμαν Μπιγκίνς είναι μια σπουδαία ταινία που άφησε πίσω του δύο εξαιρετικά sequels αλλά το iron man είναι μια ταινία σπουδαιότερη γιατί η κληρονομιά του είναι όλο το marvel cinematic universe! Πριν το iron man δεν υπήρχε τίποτα, αυτό καθιέρωσε το στυλ που έφερε επιτυχία στη μάρβελ με τα έξυπνα fight scenes, τα γρήγορα catch phrases και φυσικά το interconnectivness των επόμενων ταινιών. Δεν είναι υπερβολή να πούμε πως το Iron Man 1 είναι ο λόγος που σήμερα απολαμβάνουμε τόσες πολλές superheroe movies οπότε όσον αφορά την σημαντικότητα της ταινίας δεν μπορεί κανείς να αμφιβάλλει.

Από εκεί και πέρα το iron man κατάφερε να κάνει γνωστό έναν ήρωα για τον οποίο μπορεί να είχε ακούσει ο κόσμος κάτι αλλά σε καμιά περίπτωση δεν τον ήξερε. Η επιλογή του Robert Downey Jr ήταν η ιδανική, ο ηθοποιός ταίριαξε απόλυτα με τον τον Τόνι Σταρκ και όταν λες Iron Man κατευθείαν πάει το μυαλό σου στον ηθοποιό. Ο Κρίστιαν Μπέιλ ήταν καλός αλλά δύσκολα θα τον σκεφτείς όταν ακούς Μπρους Γουέιν.

Ένα μεγάλο συν του Iron Man είναι ότι ξέρει σε ποιο κοινό απευθύνεται. Έχουμε τον φουλ ατακαδόρο Τόνι Σταρκ να σκάει στη μάχη παίζοντας ACDC και εμείς από κάτω να λιώνουμε στα nerdgasms. Από την άλλη το Μπάτμαν σαφώς και ήταν καλογυρισμένο και όμορφα φτιαγμένο αλλά δεν ήταν... Μπάτμαν. Ο Νόλαν προσπάθησε να κάνει την ιστορία του ήρωα όσο το δυνατό πιο ρεαλιστική (και το πέτυχε σε μεγάλο βαθμό) όμως ο ήρωας έχασε την ταυτότητα του. Δεν γίνεται να θες να κάνεις ρεαλιστικό έναν άνθρωπο που ντύνεται νυχτερίδα και πολεμάει το έγκλημα. Ο Μπάτμαν θεωρείται ο σπουδαιότερος ντετέκτιβ στον κόσμο αλλά αυτό δεν φαίνεται στη ταινία και ο αθάνατος Ρας Αλ Γκουλ υποβιβάζεται σε έναν απλό άνθρωπο. Η ταινία θα μπορούσε να υπάρχει χωρίς να λέγεται Μπάτμαν και να μην έχει αλλάξει τίποτα.

Τέλος, όχι ο Άιρον Μαν δεν είναι άχρηστος χωρίς την στολή. Όπως είχε απαντήσει και στον Captain America στους Avengers πέρα από τον Iron Man είναι... Genius Billionaire Playboy Philanthropist. Όταν λέμε Τζίνιους όμως το εννοούμε! Ο Τύπος έφτιαξε το σπουδαιότερο όπλο που έχει βγάλει η ανθρωπότητα ενώ ανακάλυψε και μια νέα πηγή ενέργειας ανώτερη από την πυρηνική! Σαφώς δεν έχει τα σωματικά προσόντα του Μπάτμαν αλλά με μπουνιές τον κόσμο δεν τον έσωσε κανείς. Ο Τόνι Σταρκ είναι αλκολικός, είναι νάρκισος είναι πιο αληθινός από έναν πλαστικό (πάντα για τις ταινίες μιλάμε) σχιζοφρενή τύπο που του αρέσει να ντύνεται νυχτερίδα επειδή μια μέρα απλά έπεσε σε ένα πηγάδι με νυχτερίδες.

Εν κατακλείδι Μπάτμαν θα βγει και επόμενος Iron Man δεν θα υπάρξει άλλος. Το Μπάτμαν Μπιγκίνς άφησε κληρονομιά δύο ακόμα ταινίες το Iron Man ένα ολόκληρο είδος.


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  FTxGhJx

Aldark

Aldark

 

Ίσως έπρεπε να εστιάσεις πιο πολύ στην ταινία κι όχι στο λέγκασυ/σύγκριση των δύο ηρώων/ταινιών. Και πάλι ωραίος.
Λίγο προσοχή στις λέξεις να μην είναι πιο πολλές μόνο! ^^

Τσίχλα πέρνα στο β μέρος


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Maxres11

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Νομιζω οτι τι αφηνει μια ταινια ειναι το σημαμτικοτερο κριτηριο για το ποσο καλη ειναι. Πχ ο νονος εμεινε στην ιστορια λογω του λεγκασι του. Ταβασικα χαρακτηριστικα και ρων δυοταινιων ειναι γνωστα ετσι καιαλλιως


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  FTxGhJx

Tcixlas

Tcixlas

 

το θεμα ειναι να μιλησουμε για την ταινια τη συγκεκριμενη μαν μου... αλλιως μπορω καλλιστα να παρω το γκειμ με μια προταση batman the dark night ενα απο τα αριστουργηματα των ταινιων εβερ και μια απο τις καλύτερες superheroe movies... βεβαια θα σε νικησω και στο ιδιο σου το παιχνίδι...
λοιπόν κοίτα να δεις πως έχει το πράγμα... έχω έναν απο τους επικότερους βιλλειν σε όλη την ιστορία και συνεχίζω με το να εμφανίζω τους καλύτερους των καλύτερων γενικά οι ερμηνείες είναι εκπληκτικές στις ταινίες μου και ακόμα και στο begins ενώ εσύ το μονο που έχεις να παρουσιάσεις είναι ο rob που του βγάζω το καπέλο σαν ηθοποιό αλλά φιλαράκο μου έμπλεξες με τον μπατμαν... ο μπατμαν του κριστιαν μπειλ έιναι ίσως ο πιο σκερι μπατμαν που έχουμε δει και παίζει στα σκοτάδια της ταινίας κάνοντας την ακόμα πιο σκοτεινή....


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Το Dark Knight είναι μια ταινία μονάχα άρα αυτό που λες είναι άκυρο. Είναι χαζό αυτό που λέτε, όταν συγκρινούμε δύο ταινίες πρέπει να βλέπουμε τι αντίκτυπο είχαν. Αυτό δείχνει πόσο πραγματικά σπουδαία ήταν μια ταινία. Εσύ ουσιαστικά έκανες μια σύγκριση των δύο ηρώων ενώ εγώ σου εξήγησα γιατί η ταινία μου είναι πιο πρωτότυπη και πιο σημαντική για το είδος της αλλά και γενικότερα για τον κινηματογράφο.

Ο Ρας Αλ Γκουλ σε καμιά περίπτωση δεν ήταν έπικ κακός. Πήραν έναν σπουδαίο ηθοποιό, έναν σπουδαίο κακό και έφτιαξαν έναν τυπικό κακό με πολλά κενά στο σχέδιο του. Και ξαναλέω ο μπάτμαν του Νόλαν δεν είναι μπάτμαν. Ήθελε να κάνει τον μπάτμαν ρεαλιστικό αλλά δεν γίνεται να έχεις έναν τύπο ντυμένο σε νυχτερίδα και να βαδίζει στα όρια του ρεαλισμού. Μια τέτοιου είδους ταινία θέλει στοιχεία υπερβολής και χιούμορ όπως τα μοιράζει έξυπνα το iron man.


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  FTxGhJx

Tcixlas

Tcixlas

 

μα αυτός είναι ο ρόλος του μπατμαν... είναι ο heroe και όχι ο superheroe δεν είναι υπερφυσικός ούτε το κα΄τι υπερβολικό έιναι ο άνθρωπος που εξασκήθηκε και πήρε το νομο στα χέρια του που έγινε τέρας άναμεσα σε τέρατα με υπεράνθρωπες δυνάμεις η όπλα και κατάφερε να καταξιωθεί απλά με τον τσαμπουκα και την εκπαίδευση του.... αυτό είναι ο μπατμαν απο την μαρβελ και αυτό έκανε αυτή η ταινία δεν το καταλαβαίνω αυτό που λες δηλαδή γιατί να μην γίνει ρεαλιστικός? σου δείχνει το ανθρώπινο κομμάτι ενός ήρωα που αυτο πουλάει... ο άιρονμαν είναι ένας χαρακτηρας που απο μονος του δεν θα μπορούσε να πουλήσει και πάνε και χτυπάνε σε ηθοποιό σε χιούμορ και σε κατσ φρειζις...


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Αν πραγματικά πιστεύεις ότι ο Μπάτμαν είναι απλός hero και όχι superheroe δεν έχεις ιδέα τι εστί μπάτμαν. Μιλάμε για έναν άνθρωπο που έχει κάνει μάστερ ΟΛΕΣ τις πολεμικές τέχνες που έχουν υπάρξει και υπάρχουν και που μπορεί να νικήσει οποιονδήποτε αντίπαλο (συμπεριλαμβανομένου και του σούπερμαν) αν έχει τον κατάλληλο χρόνο προετοιμασίας. Είναι φυσιολογικός άνθρωπος μονάχα για τα κόμιξ στάνταρτς και όχι για τα στάνταρ του πραγματικού κόσμου όπως προσπαθεί να τον παρουσιάσει ο Νόλαν.

Όσον αφορά τον Άιρον Μαν πράγματι το δυνατό του σημείο είναι οι έξυπνοι διάλογοι, τα κατς φρέισις και η δράση αλλά αυτό δεν αποτελεί μομφή για την ταινία, ίσα - ίσα. Έτσι πρέπει να είναι μια superheroe ταινία και όπως φαίνεται αυτή η συνταγή έχει πετύχει μελλοντικά και στις υπόλοιπες ταινίες.


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  FTxGhJx

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίτα το χιρο σουπερχιρο το χρησιμοποιώ για να σου τονίσω την ελλειψη του υπερβολικού... το να κάνεις μαστερ σε όλες τις πολεμικές τέχνες είναι κάτι υλοποιήσιμο αν είσαι καμμένος κλπ... ο μπατμαν είναι ο μονος ήρωας που μπορεί όπως είπες να νικήσει κάθε άλλον με την κατάλληλη προετοιμασία... ο ironman είναι απλά το μυαλό που φτιάχνει όπλα τίποτα άλλο... δεν μπορεί να οργανώσει ούτε επίθεση σε κυλικείο πόσο μάλλον να νικήσει εναν σούπερμαν ή έναν μπάτμαν... στο κομμάτι της ταινίας... τι βλέπουμε στο μπατμαν ένα και άιρονμαν ένα βλέπουμε λοιπόν τους ήρωες μας να εμφανίζονται και να μας δείχνουν στο περίπου τι θα ακολουθήσει στον αιρονμαν είναι μια ταινία που δεν έχει πως να γεμίσει και γεμίζει με γελοίες σκηνές πέρα απο το χιούμορ... είναι ένα ουαν μαν σόου που παρουσιάζει και κάπου σε μια γωνιά και έναν υπερήρωα... ενώ ο μπατμαν είναι ένα σουπερχιριοου μουβι απο την αρχή ώς το τέλος... το ένα πετυχαίνει το στόχο του σαν heroe movie ενώ το άλλο γίνεται mainstream μπας και καταφέρει να τραβήξει λίγο παραπάνω κόσμο σαν ταινία και απλά πετάει και 5-6 νερντοσύνολα για να μαζέψει τα νερντονια γύρω του


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
αυτο που σου εξηγω και δε θες να καταλαβεις ειναι πως ο αιρονμαν ορισε το μεινστριμ, δεν τον ακολουθησε. Οπως και να χει επαναλαμβανομαστε. Αυτοι που θα κρινουν απλα να αποφασισουν με βαση τα επιχειρηματα και οχι την προτιμηση τους στη ταινια


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  FTxGhJx

Tcixlas

Tcixlas

 

ας αποφασισει το κοινο τοτε...


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

Γράψατε πάρα πολλά και δεν μπορώ τώρα να ελέγξω τι και αν εμπίπτει στους κανόνες...
Καλώ κι άλλα μέλη να ρθουν να διαλλέξουν εδώ ποιος νικάει
Θα διαβάσω αύριο κι επανέρχομαι :p


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

σίγουρα ξεφύγαμε λίγο ρε δεν γίνεται να πας σε μια ταινία να κάνει υπεράσπιση και να μην ξεφύγεις...


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

Τα διάβασα λοιπόν...Κυρίως αναλωνόσαστε όμως στο λέγκασυ που άφησαν οι ταινίες και σύγκριση χαρακτήρων/ηρώων και όχι μόνο για τις πρώτες ταινίες..!
Περιμένα να δω σχόλια επί των ταινιών , επί του σεναρίου , επί των χαρακτήρων , των ηθοποιών (πχ εμένα μου άρεσε πάρα πολύ ο Jeff Bridges στο Iron Man ή μου άρεσαν οι σκηνές με τον επιστήμονα στα dungeons , θα εστίαζα λιγάκι εκεί!)
Αλλά αν επιθυμείτε , κρίνουμε επί των όσων είπατε , φέρνω τα μέλη


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

μα εγώ έχω πάει κι εκεί απλά ίσωςη προτίμηση σου στο iron man δεν στο δείχνει..(malicious)


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

εσύ πήγες (σόρρυ μαν) αλλά ελάχιστα επίσης , γιατί μετά το γυρίσατε ;)
(σόρρυ που ανέφερα στοιχεία του άηρον μαν , δεν είμαι ο μεγαλύτερος ειδικός στον μπάτμαν και σ'αυτά)


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει απλά είναι 2 ταινίες που όπως και να το κάνεις συγκρίνονται μεταξύ τους πολύ (λάθος βέβαια αυτό) λογω του lonely billionaire superheroe χωρίς υπερδυναμεις κι ε΄τσι


_________________
Ταινιομαχίες! (Movie Fight Fever)  Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης