Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Onepiece.gr Manga Greek translation Project

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Tcixlas

Tcixlas

 

ωραία όποιος έχει το χρόνο να μας κάνει μαι ενημέρωση γιατί δεν την κάνει εδώ και πρέπει σκαιπ? ας την κάνει εδώ με ένα κειμενάκι και στο σκαιπ με΄τα συζητάμε τα παραπάνω να υπάρχει εδώ ένα γράφημα στο περίπου

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ωραία post-άρω εδώ κι αν κάτι λέω λάθος ας με διορθώσουν οι admin:

1. Red-Haired: Bubble Cleaning

2. Viper/Tcixlas: Translation

3. Reborn: Typing

4. Patty: Redraw (όπου και αν χρειάζεται)

5. Aldark/Qaaz/Σκληρός: ποιοτικός έλεγχος (βασικά εδώ όλοι θα συμμετέχουν, αλλά μάλλον αυτοί θα αποφασίσουν τελικώς?? whatever..)


Αυτά έχω καταλάβει.. Μένει να φτιάξουμε ένα κοινό λογαριασμό στο mega.nz όπου θα μπορούμε όλοι να ανεβάζουμε τη δική μας και να κατεβάζουμε τη δουλειά των άλλων προς επεξεργασία...


++++++++++++++                            ++++++++++++++

Προς ενημέρωση: έχω κάνει το δικό μου κομμάτι σε όλα τα zoo (εκτός του 805) + το πρώτο chapter του έγχρωμου ...

Παρατηρήσεις: το έγχρωμο είναι τόσο καθαρό που οι ταχύτητα επεξεργασίας του για όλους τους άλλους πλην των translators είναι πολύ μεγαλύτερη... Για να καταλάβετε 52 σελ μου πήραν λίγο περισσότερο (+30%) από τις 17 του κάθε νέου chapter...

++++++++++++++                            ++++++++++++++


ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΨΕΤΕ ΤΟΥΣ ΡΟΛΟΥΣ ΣΑΣ

Onepiece.gr Manga Greek translation Project - Σελίδα 4 1sxpqx

NikosV20

NikosV20

 

Ωραία θα σου μιλήσω στο skype . Αν θέλετε βοήθεια :/

Tcixlas

Tcixlas

 

πολύ καλά ευχαριστούμε κοκκινομάλλη

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

μπραβο και στο red-haired και στο viper για την ενημερωση!!!εγω μια προταση που θελω να κανω ειναι να κανουμε πρωτα ενα τσαπ δοκιμαστικο να δουμε πως παει πριν ξεκινησουμε κανονικα

Aldark

Aldark

 

το προσοχή μην μπερδέψετε τους ρόλους σας με στιγμάτισε. Αλήθεια.

Το έγχρωμο το παίρνουμε απ΄την αρχή; Εγώ θα πρότεινα να το πάρουμε απ'την Dressrosa , κι αν όχι απ'την Dressrosa (μιας και δεν το έχουν ολοκληρώσει ακόμα) από το Punk Hazard τουλάχιστον!

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Εγώ προτείνω να το πάρουμε από την αρχή το έγχρωμο.

Επίσης μπορεί να βοηθήσει και ο nikosVigles που είπε πως ξέρει από photoshop, οπότε -λογικά- πάει στο typping να βοηθάει τον Reborn. Θα βοηθάω κι εγώ εκεί αν σκαλώσουν τα παιδιά..

όμως εφόσον κάνουμε το πρώτο chapter και μπούμε σε ένα δρόμο .. μπορούμε να κάνουμε ταυτόχρονα chapters.. Για παράδειγμα αν είχαμε τις μεταφράσεις 802-806 θα μπορούσε ο Reborn να κάνει τα 2 πρώτα κι ο Nikos τα άλλα 2.

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Αυριο θα στειλω στον reborn τα translation οπου θα τα βαλει στο bubble-cleaned manga του red-haired.Αντε να βλεπω σιγα σιγα αποτελεσμα :P

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ λείπω και δεν εχω επαφή όταν γυρίσω :p

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Έστειλα στον Reborn το link του chapter 802.. σε pm

Θα μπω αργά το απόγευμα πάλι...

Qaaz

Qaaz

 

Θα το πω μια ακομα φορα γιατι μαλλον δε το καταλαβατε (οκ ο Reborn δεν ειναι on για να συνεννοηθειτε ομως απ' οτι ειδα μπηκε κ αλλος typesetter)

Τα βηματα για ολους εκτος του translator ειναι

1) Kανω acc στο Mega
2) Ανταλλαζω το mail του Mega με ολους τους αλλους που εκαναν acc Mega
3) Βαζω τα mail στις επαφες και κανω shared folder(s)
4) Κατεβαζω το Sync App του Mega και κανω εγκατασταση
5) Ανεβαζω οτιδηποτε εχω ετοιμο με το καταλληλο ονομα πχ 802 Clean, 802 translated, 802 for qc, 802 final version etc etc
6) Done. Aυτοματα και πιο γρηγορα καθε φορα που καποιος θα ανοιγει το Μega sync app θα γινονται dowload ολα τα νεα αρχεια και δε θα κυνηγατε ο ενας τον αλλον με τα links


Onepiece.gr Manga Greek translation Project - Σελίδα 4 YsTGKGp

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Qaaz έγραψε:Θα το πω μια ακομα φορα γιατι μαλλον δε το καταλαβατε (οκ ο Reborn δεν ειναι on για να συνεννοηθειτε ομως απ' οτι ειδα μπηκε κ αλλος typesetter)

Τα βηματα για ολους εκτος του translator ειναι

1) Kανω acc στο Mega
2) Ανταλλαζω το mail του Mega με ολους τους αλλους που εκαναν acc Mega
3) Βαζω τα mail στις επαφες και κανω shared folder(s)
4) Κατεβαζω το Sync App του Mega και κανω εγκατασταση
5) Ανεβαζω οτιδηποτε εχω ετοιμο με το καταλληλο ονομα πχ 802 Clean, 802 translated, 802 for qc, 802 final version etc etc
6) Done. Aυτοματα και πιο γρηγορα καθε φορα που καποιος θα ανοιγει το Μega sync app θα γινονται dowload ολα τα νεα αρχεια και δε θα κυνηγατε ο ενας τον αλλον με τα links



Brilliant Plan!

Όμως επειδή έχουμε συμφωνήσει σε αυτά εδώ και 1 βδομάδα, αλλά ο πολυαναμενόμενος λογαριασμός δεν είναι έτοιμος... είπα να κάνω ένα δικό μου και να μοιράζω link ..

Viper και Reborn τί κάνατε τελικά ρε? αν τελειώσετε στείλτε μου και σε μένα!

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εγω τα translations τα εχω στειλει στον reborn (βεβαιως μου ζητησε μονο το πρωτο) οποτε και του το στειλα, με τον reborn μιλα

http://www.onepiecegr.com/

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Hello World!
Από ότι μας είπε ο Reborn στο skype το 802 είναι έτοιμο. Μένει μόνο να το δούμε για τυχόν παραλήψεις ή μικρές προσθήκες..


Χρειαζόμαστε τα εξής:

+ Έναν κοινό λογαριασμό στο mega (που όλοι έχουμε συμφωνήσει κι όλοι έχουμε καταλαβει τί μας χρειάζεται)

+ Ένα όνομα στο project (π.χ. τύπου Joker Fan Subs) που καλό θα ήταν να δοθεί ως τίτλος και στον λογαριασμό του mega.

+ Ένα logo (προσφέρθηκε ο Nikos, αλλά υπάρχει και η Patty που .. έχει τον πρώτο λόγο)

+ Μια σελίδα που να μπαίνει σε όλα τα manga και να λεει ποιοι το έφτιαξαν και να διαφημίζει και το φορουμ


αυτά νομίζω .. γράψτε ιδέες ..

NikosV20

NikosV20

 

Greek Manga One_Piece Gr

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

πολυ σωστα τα λες φιλε...το κοινο λογοριασμο ποιος θα τον φτιαξει;για το logo καλο θα ηταν οποιος θελει και μπορει να φτιαξει ενα και μετα το πολυ πολυ κραταμε το πιο ωραιο...

Qaaz

Qaaz

 

Δε χρειαζεται κοινο λογαριασμο

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν θέλει κοινό απλά κάνουμε κοινό σεαρ νομίζω ο καθένας τον λογαριασμό του

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εγω ακομα ριχνω την ιδια του Dropbox μηηηηπως και ξεμπλεξουμε τα μπουτια μας. Εκει μπορουμε να φτιαξουμε ελευθερα μια ομαδα με με 5-6 φακελους(αναλογα με τους ρολους) και ο καθενας να περνει το αρχειο μανγκα απο τον προηγουμενο φακελο και να το βαζει στο επομενο. Μου αρεσει η ιδεα γιατι λειτουργει πιο βιομηχανικα και

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

μα εγώ που μπήκα στο mega μια χαρά είναι ρε

Scarlet D.

Scarlet D.

 

απ οτι μου ειπε ο qazz δεν μπορεις να φτιαξεις group οπως στο dropbox και προσωπικα δεν με πολυβολευει

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

τι να σουπ ω κανονίστε ότι θελετε και πειτε αλλα να συννενοηθιύμε

Tcixlas

Tcixlas

 

πολύ ωραίο αυτό που έστειλες κοκκινομάλλη.... πρόταση για team name να είναι το piece of geeks :p

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Tcixla έχω κάνει topic στο Manga Project section αν δεν το πρόσεξες!

καλό είναι να γίνουν οι τελικές προτάσεις για όνομα, να κάνουμε ένα poll για να μπορέσουμε να συνεχίσουμε! παράδειγμα ο reader σίγουρα θα έχει στο background του το νέο logo, όπως και διαφήμιση του forum..

100Onepiece.gr Manga Greek translation Project - Σελίδα 4 Empty Απ: Onepiece.gr Manga Greek translation Project Τετ 18 Νοε 2015, 00:27

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν μου το εμφανίζει δώσε μου λινκ... δεν ξέρω γιατί δεν μου το δείχνει

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης