Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Το καλύτερο Saga στο One Piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Ποιο Saga του One Piece σας άρεσε περισότερο;

Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 2 Vote_c105%Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 2 Vote_c10 5% [ 4 ]
Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 2 Vote_c105%Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 2 Vote_c10 5% [ 4 ]
Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 2 Vote_c102%Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 2 Vote_c10 2% [ 2 ]
Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 2 Vote_c1023%Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 2 Vote_c10 23% [ 19 ]
Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 2 Vote_c1065%Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 2 Vote_c10 65% [ 55 ]
Σύνολο Ψήφων : 84

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 8]

f1vettel

f1vettel

 

Βασικα δν εχω δει ολα τα επεισοδια(ειμαι περιπου στο 300)επομενως δν μπορω να κρινω για τον WB war.
Ψηφισα CP9... γιατι τα σπαει!

dem

dem

 

cp9

souidos

souidos

 

εε δν 8α πω κτ που δν 3ερετε ο πολεμος ειναι το καλιτερο μεχρι στηγμης!

http://watchop.com

Jeleho

avatar

 

CP9 για μένα..
Πρώτον γιατί ήταν όλο το crew (πράγμα που με εμποδίζει να ψηφίσω την Whitebeard War που είναι η αμέσως επόμενη αγαπημένη)

Δεύτερον γιατί είχε τα power evolutionts

Τρίτον γιατί οι μάχες ήταν epic.. η μια μετά την άλλη

Τέταρτον γιατί περιέχει την εκπληκτική σκηνή "I WANNA LIVE!!!" ;)

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
Baroque Works. με διαφορα ομως...

και μετα Cp9...και μετα Skypiea...και μετα Wbeard war μαλλον....

manos-sk8

manos-sk8

 

whitebeard war saga ενοειτε !!!!!!!!!!

MersaL

MersaL

 

Εγώ επειδή βαριόμουν να κάτσω να δω(ήμουν και στα γαμημένα fillers από Skypia Saga) το χα παρατήσει για 1-2 χρόνια και πρόσφατα ξανακόλλησα και είμαι στα μισά του CP9 Saga,οπότε ψήφισα κι αυτό.Χαλαρά το καλύτερο Saga έως τώρα.Το East Blue ήταν η γνωριμία,πιο χαλαρό,χωρίς να λείπουν κι από κει βέβαια γαμώ τις σκηνές.Baroque Works καλό μεν,αλλά πολύ filler που με έκανε να το σιχαθώ,το τελευταίο arc όμως και η μάχη έδωσαν άσχημο πόνο...
Ενώ CP9 pingpingeyes
Έχει μέσα τα πάντα,Water 7<3 γαμώ τις πόλεις,έχει τους CP9!,έχεις σκηνές που μένεις μαλάκας,ανατριχίλα,πλοκή,συγκίνηση(Όταν έγινε η γνωστή μάχη ανάμεσα στους 2 nakamas μου ρθε να κλάψω why you..! ),ΜΑΧΗ!!Και νέο nakama φυσικά.
Αλλά περιμένω με το πέος εις την χείρα για να μπω Whitebeard Saga!!! :D

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
το Water Seven ηταν οντως μακραν το ομορφοτερο μερος που εχουν παει...
τρομερη πολη...ειδικα εκει που χοροπηδαγε ο Κακου απο κτιριο σε κτιριο....

MersaL

MersaL

 

Shadow Ace έγραψε:το Water Seven ηταν οντως μακραν το ομορφοτερο μερος που εχουν παει...
τρομερη πολη...ειδικα εκει που χοροπηδαγε ο Κακου απο κτιριο σε κτιριο....
Ναι τ'αρχίδι,το περήφανο μέλος των CP9. :muaha:
Lucci<3

nikozoumis

nikozoumis

 

Wb war saga παίδες γιατί είναι επικό.. τρομερός πόλεμος και πολύ ωραία η σκηνή με τον θάνατο του WB.. pingpingeyes

Captain-Law

Captain-Law

 

Είμουν ανάμεσα σε Baroque Και WB saga...To Baroque είναι επικό γιατί έχει τον Κύριο Κροκόδιλο..αλλα το WB είναι ακόμα πιο επικό γιατί έχει ΚΑΙ τον Κροκόδιλο...αρα WB ftw...

souidos

souidos

 

το cp9 ειναι ωραιο:1)γτ ολο το crew αγωνιζεται για εναν nakama
2)γτ ολοι κανουνε τα δυνατο για το καλο του nakama...
Aλλα ο πολεμος ειναι φοβερος γτ περναει τα μηνηματα, αυτο π το κανει ποιο
επικο ειναι η θυσια του πατερα στο τελος...!

http://watchop.com

38Το καλύτερο Saga στο One Piece - Σελίδα 2 Empty Απ: Το καλύτερο Saga στο One Piece Πεμ 23 Ιουν 2011, 01:06

marimo-san

marimo-san

 

χμμμ για να δω .... μαλλον baroque works kai cp9 to whitebeard war saga θα ηταν το αγαπημενο μου αν ειχε και ολους τους υπολοιπους straw hats μου λειψανε τοσα επισοδειαααααααα :buhu:

nikos kritikos

nikos kritikos

 

Whitebeard War saga

iFiVa

iFiVa

 

Whitebeard WaR FTW!!!

plankton

plankton

 

Ο πολεμος του ασπρογενη ηταν το καλυτερο απο ολα.

Kamikaze

Kamikaze

 

Λέω Pirate Alliance Saga γιατί έχει τη Dressrosa μέσα και επειδή αρχίζει το Battle of Supremacy.

Tcixlas

Tcixlas

 

μπα εγώ μένω στο whitebeard saga μιας και δεν θεωρώ ότι έχει ξεπεραστεί ακόμα

Kamikaze

Kamikaze

 

Μόνο 2-3 καλές στιγμές στη Marineford είχε αυτό και μερικά καλά quotes.

Tcixlas

Tcixlas

 

δηλαδή θεωρείς καλύτερο της ντρεσροζα κια το alliance? συγκρίνονται?

Kamikaze

Kamikaze

 

Σαν Sagas είπα δεν έχει τελειώσει ακόμα αλλά το βάζω επειδή έχει τη Dressrosa. Σαν Arcs όχι δεν συγκρίνονται ένα Arc που έχει μόνο μάχες με ένα Arc που έχει τα πάντα.

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι αλλά το ένα αρκ είχε απ τις καλύτερες μαχες, είχε θανατους, γιονκο, αντμιραλς, παλι γιονκο, λουφυ, αποκαλύψεις, τρέξιμο, συναίσθημα, hype, και άλλα πολλά... αυτά άντε να τα βρεις στη dressrοsa

Kamikaze

Kamikaze

 

Η Dressrosa έχει καλύτερα που υπερτερεί. Έχεις τις μάχες τις, όχι πολύ μπαμ μπουμ απλά ότι χρειάζεται(ok εκτός εξαίρεσης), έχει δύο από τα καλύτερα flashbacks και άλλα περισσότερα μικρότερα που μετράνε και έχει και πολύ καλή πλοκή σαν Arc μιας και αναπτύχθηκε με τρόπο που ήταν μη αναμενόμενος και δεν ήξερες τι θα σου επιφυλάξει.

Στη Marineford τα μόνα παρόμοια ήταν ο θάνατος του Ace με του Newgate και η εμφάνιση του Teach καθώς και το κλείσιμο. Δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο εκτός του άλλου που έγινε ο πρώτος στη Γη με δυνάμεις δύο Φρούτων.

Tcixlas

Tcixlas

 

οι 2 πρώτοι θάνατοι δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο? είχαμε ξανα δει? δεν ήταν κάτι το ιδιαίτετο σε ένα αρκ να σκάσουν μύτη 2 γιονκο για πρώτη φορά... να δεις τον σανκς να σκάει και να σώζει έναν αντίπαλο του?

Kamikaze

Kamikaze

 

Είχαμε ξαναδεί θανάτους. Δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο απλά ο Newgate πέθανε με πιο γαμάτο τρόπο. Η στιγμή με το Shanks δεν ήταν κάτι, δεν τον περίμενε κανείς αλλά και πάλι. Το ήξερα πως υπήρχε σεβασμός μεταξύ τους από τη συνάντηση κιόλας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης