Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Last One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

Go.D.yo

Go.D.yo

 

Σε αυτο πιαστηκες εσυ.... kill yourself

Elidor

Elidor

 

Avarga
το εκανε λογο του φρουτου του.... οπως και με τον Ace.....

quenta

quenta

 

εγω θυμαμε οτι οταν ο λουφι στον πολεμο εσωσε τον ασο απο το να τον σφαξουν με το χαουσοκου,στο επομενο κεφαλαιο οταν μιλαγαν ολοι και λεγαν "Α εχει το χαουσοκου"..."πσσσ τα εχει μεγαλα ο αδελφος του ασου" και κατι τετοια,εκει λοιπον θυμαμε να λεει ενας πειρατης "Εχει το χαουσοκου σαν τον pops και τον redhair"
τωρα που το κοιταζα ομως στο μαγκαφοξ δεν το εβρεισκα..αλλα θυμαμε οτι οταν το εβλεπα στο onemanga το ελεγε στανταρ..αλα δεν ξερω αν ειναι λαθος απο τους μεταφραστες η οχι..
γιαυτο και τοσο καιρο πιστευα οτι και ο wb ειχε χαουσοκου επειδη το ελεγε ο πειρατης(μαλιστα ηταν ο commander με την καραφλα το μουστακι και το σπαθι)
αλλα απο την αλλη δεν ειδαμε τον wb να χρησιμοποιει χαουσοκου στην μαχη..απλο χακι ειδαμε να χρησιμοπιει..τοσα μπουκετα εφαγε ο ακαινου..αλλα οντως δεν ειδαμε να χρησιμοποιει χαουσοκου πουθενα..

αλλα και παλι οταν ειχε παει στο πλοιο του ο σανκς οταν παλεψαν και ανοιξε ο ουρανος στα 2 αυτο δεν ηταν χαουσοκου?τι να πω..

δεν με νιαζει και πολυ βασικα..αρκει που εχει ο λουφι και η χανκοκ..
ας παντρεφτουν αυτοι οι 2 και εγω ειμαι ευχαρηστιμενος :p


_________________
Last One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 40 Kinoumeni-memories

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

ο Shanks εχει σιγουρα χαοσοκου...για το WB δε μπορουμε να πουμε με σιγουρια...αλλα λογικα θα εχει κ αυτος χαοσοκου xD


_________________
Last One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 40 Db0370

petrikios

petrikios

 

Elidor έγραψε:το εκανε λογο του φρουτου του.... οπως και με τον Ace.....
Οχι ρε Χακι εχει σιγουρα....πρωτον βαρεσε Ακαινου και δευτερον το αναφερει και στο manga οταν χτυπαει τον Aokiji με το Bisento του που λενε οι αλλοι he hits Aokiji with his Haki ασχετα αν δεν το πετυχε αυτος το χει και το ξερουν και οι αλλοι.....

maxuris

maxuris

 

Εγω πιστευω οτι ο WB εχει χαοσοκου ανετα ... Δεν ηταν αυτος που ηταν ετσι για πλακα ...


_________________
Last One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 40 757b32

petrikios

petrikios

 

Ε νταξ σε αυτο μην εισαι απολυτος....επειδη ειπαν οτι το εχει ενας στο εκατομμυριο δεν σημαινει πως ολοι οι γαμαουα το χουν....για χακι απο τα αλλα δυο ειχε στα σιγουρα ολοι το χουν αυτος δεν θα το χε....

maggie

maggie

 

ReBoRn23 έγραψε:
πανω αριστερα εδω
most likely= το πιο πιθανον...δεν ειναι σιγουρο...

οτι ειχε χακι ειχε, αυτο ειναι σιγουρο, δεν ξερουμε αν ειχε χαουσοκου ομως...


_________________
Last One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 40 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

για τον Rayleigh λετε αν ειχε ή οχι Haoshoku?
αν ναι, ειναι προφανες οτι φυσικα και ειχε Haoshoku....επειδη ειναι προ whistle gj!


_________________
Last One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 40 Db0370

didimakia

didimakia

 

Για τον wb λεμε και οντως δεν εχει υπωθει απο τον oda οτι εχει haoshaki.


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

quenta

quenta

 

ρε παιδια τωρα που ο οντα ξεκαθαρισε το πως διαχωριζεται το χακι(για τα χρωματα δλδ)εμενα μου εχει δημιουργηθει μια τεραστια απορεια..
το "color of observation" και το "color of armaments" ολοι καταλαβαινουμε το ποσο απαρετητα και ευχρηστα ειναι στην μαχη..
το χαουσοκου χακι "color of the conquerer" που ειναι χρησιμο στην μαχη και γινεται τοσο μεγαλος ντορος?
αν καποιος εχει τα 2 πρωτα colors μια χαρα μου φενεται οτι μπορει να την βγαλει στην μαχη..μπορει να μαντεψει τις κινησεις του επιτεθεμενου και μπορει να κανει ποιο πολυ dmg και να χτηπησει ακομα και λογκια..
τωρα το color of the conquerer που μπορει να χρησιμευσει σε μια μαχη?να κανει τον αντιπαλο να λυποθημησει απλα αυτο γινεται μονο με αντιπαλους αδυναμους..πχ αν ο λουφι η ο rayleigh οι οποιοι εχουν το color of the conquerer παλεψουν με τον κιζαρου η τον ακαινου που θα τους χρησιμευσει?τα 2 πρωτα colors θα τους βοηθησουν εννοειται,αλλα τα 2 πρωτα χρωματα τα εχουν και οι αδελφες ΒΟΑ.. To 3το χρωμα που θα τους βοηθησει εναντιων αντιπαλων οπως οι αδμιραλς που δεν μπορουν να λυποθημησουν επειδη εχουν καλο spirit.?

απλα τωρα που τα εξηγησε μου δημιουργηθηκε αυτη η απορεια και δεν καταλαβαινω γιατι τοσο ντορος για το χαουσοκου και γιατι το φοβουνται ολοι(αδμιραλς πειρατες ολοι)

απο οτι εχω καταλαβει εγω το μονο χρησιμο ειναι οτι μπορει να αφησει αναισθητους πολλα ατομα μαζι τα οποια ομως ειναι γτπ..
εχει καποια αλλη χρησιμοτητα που δεν εχω καταλαβει?


_________________
Last One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 40 Kinoumeni-memories

dem

dem

 

και γω την ιδια αισθηση εχω. πολυ overrated το χουν

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

βασικα για να λεει ο Rayleigh οτι ειναι το πιο προ και για να το φοβουνται ολοι,ε τοτε θα ειναι το πιο προ xD
μπορει να δουλευει και σε δυνατους αντιπαλους,αναλογα με το ποσο "δυνατα" το κανει ο user...δεν ξερω αν με πιανετε..αυτη ειναι η αποψη μου...


_________________
Last One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 40 Db0370

Go.D.yo

Go.D.yo

 

Πιστευω πως το Χαουσοκου Χακι εχει να κανει και με το Will of D ή με την δυναμη της θελησης ενος ατομου τα οποια τον κανουν πολυ πιο δυνατο και συνεπως επικυνδινο!
Ακομα καθε φορα που ο Λουφι χρησιμοποιει το ''Color of the conquerer'' δημιουργει μια αναστατωση στους αντιπαλους και για καποιο χρονικο διαστημα ειναι σαν να τους παγωνει..!
Οταν πρωτοειδαμε το Χαουσοκου του Λουφι ηταν στην μαχη με τις αδερφες της Χανκοκ.Εκει,επειδη δεν μπορουσε να το κοντρολαρει καταφερε και εκανε να λιποθυμησει σχεδον ολο το σταδιο και μπορεσε να κανει τις αδερφες να χεστουν απο τον φοβο τους με αποτελεσμα να σταματησουν οτι κανουν και να ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ σε αυτον.!
Λογικα το ''Color of the conquerer'' ειναι κατι παραπανω απο μια κινηση σε μαχη....ειναι η επιρροη που μπορει να εχει ενα ατομο με τη βοηθεια του πνευματος του και της θελησης του σε ενα ματσο ανθρωπους!!

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
λοιπον...

οσον αφορα το conqueror color of haki...πιστευω πως ειναι το πιο χρησιμο/δυνατο,οχι γιατι κανει τους αντιπαλους να λιποθυμουν,αλλα τους αποδυναμωνει...δηλαδη σε εναν πολυ uber bad guy,ο Luffy θα μπορουσε να τον κανει να νιωθει σα μικρο γατακι...

παραυτα,το σκεφτηκα...πιστευω οτι ο Λουφυ θα τελειοποιησει το armament haki...κι αυτο για να μπορει να δειρει τους logiaz...+του οτι τα gears θα γινουν too powerful,κατι που ειναι πολυ χρησιμο σε εναν New world οπου οι pacifistas ειναι απλοι στρατιωτες....

οσον αφορα τον WB,στον πολεμο φυσικα και δεν εκανε "τιποτα"...θεωρεισαι ο πιο υπερτουμπανος τυπος μετα τον Roger και δε μπορεις να δειρεις ουτε εναν admiral? οκ,λολ...και haki που χρησιμοποιησε? ακομα και να χρησιμοποιησε περιμενα παραπανω απο τον second-after-the-King guy σε δυναμη...



-------

https://onepiecegr.forumgreek.com/viewtopic.forum?t=244

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης