Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Official "The Reverie" Thread - Συζητηση/Προβλεψεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Πάντως εάν ήμουν ο oda θα έφτιαχναν ένα arc όπου οι SHs θα έκαναν ντου σε βάση για κάποιο λόγο και θα έπαιφτε ξύλο και από τις δύο πλευρές. :haha:

Santouryuu

Santouryuu

 

G8;

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Santouryuu έγραψε:G8;
αυτό δεν ήταν filler άρα άχρηστο; o gohs o john :haha:

Santouryuu

Santouryuu

 

δεν ξερω... ειχε ομως πλακα!

Qaaz

Qaaz

 

Deathracer2009 έγραψε:Πάντως εάν ήμουν ο oda θα έφτιαχναν ένα arc όπου οι SHs θα έκαναν ντου σε βάση για κάποιο λόγο και θα έπαιφτε ξύλο και από τις δύο πλευρές. :haha:
Kαποιοι πιστευουν οτι θα γινει εισβολη στο Reverie εγω λεω πως μαλλον θα γινει οπως την προηγουμενη φορα

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Γενικά θεωρώ τεράστιο λάθος του goda να μην κάνει ένα τέτοιο arc και να αφήσει την toei (δεν ξέρω ποια ασχολείται με το animation τότε) να φτιάξουν filler arc.

Santouryuu

Santouryuu

 

ειτε κανει μια πατατα σαν το φισμαν ειτε κανει η τοει μια δικια της το ιδιο πραγμα :Ρ

Aldark

Aldark

 

το G8 ως φίλλερ ήταν πολύ εμπνευσμένο! Θα είναι το φίλλερ που αν ξαναδώ το One Piece θα τσεκάρω.
Δε βρίσκω χρήσιμο ένα αρκ που να κάνει ντου επίτηδες ο Λούφφυ σε μία βάση. Γιατί να το κάνει αυτό; Υπάρχει το Enies Lobby που κάνει ντου στη μεγαλύτερη βάση λολ gj!

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Aldark έγραψε:το G8 ως φίλλερ ήταν πολύ εμπνευσμένο! Θα είναι το φίλλερ που αν ξαναδώ το One Piece θα τσεκάρω.
Δε βρίσκω χρήσιμο ένα αρκ που να κάνει ντου επίτηδες ο Λούφφυ σε μία βάση. Γιατί να το κάνει αυτό; Υπάρχει το Enies Lobby που κάνει ντου στη μεγαλύτερη βάση λολ gj!



Εννοείται ότι θα υπήρχε λόγος που θα κάνανε το ντου αν και θα έμοιαζε με το ennies lobby. Απλά θα είχες κανονικούς Marines και όχι cp0 κλπ. Πχ ένας αντίπαλος σαν τον vergo για τον luffy κλπ

uchiha1991

uchiha1991

 

καλα τα λεει ο σαντο για το φουτζι...σαν admiral αποτυχημενος ηταν.τιποτα δεν εκανε καλα στην ντρεσροσα..παρατηρητης ηταν..ολους τους αφησε να κανουν οτι θελουν..οταν ο κιζαρου ειχε παει στο αρχιπελαγος πανικος ειχε γινει..ετσι θα επρεπε να ειναι ενας admiral ..τον φουτζι ουτε που τον καταλαβαινες..θα μου πειτε διαφορετικες καταστασεις η μια με την αλλη...αλλα και παλι ποτε ο φουτζι προστατεψε το λαο?καθοταν και εσπρωχνε το κλουβι σαν τον χαζο..που αν δεν κερδιζε δλδ ο λουφυ θα πεθαιναν ολοι...ολα στη λεπτομερεια κριθηκαν..ωραιος admiral..ο σμοκερ ειχε κανει το ιδιο πχ στην arabasta αφησε το λουφυ να καθαρισει..αλλα εγω απο οτι ειχα καταλαβει το εκανε γιατι ηταν ανικανος ο ιδιος να μπορεσει να κερδισει τον κροκο..και τα αφησε ολα στο λουφυ...αλλα δεν ηταν admiral..

αλλο επισης που μου τη δινει ειναι αυτη η βλακεια με τα ζαρια..δεν ξερω τι θελουν να υπονοησουν ,οτι εχει τη δικη του αισθηση δικαιοσυνης?τυφλη δικαιοσυνη και ετσι?με ποια λογικη ομως ο admiral να επιλεγει αν θα πιασει το λουφυ με το τι θα βγει στο ζαρι...γελοιο μου φαινεται..admiral εισαι παρε μια σοβαρη αποφαση..ειτε αστον πχ για τον ταδε λογο ειτε πιαστον για τον αλλο..και ο αοκιτζι ειχε αφησει τη ρομπιν..και αυτος ειχε τη δικη του αισθηση δικαιοσυνης αλλα τουλαχιστον σκεφτοταν λιγο..δε το ριχνε στα ζαρια..
γενικα πιστευω πολυ πισω σαν χαρακτηρας ο φουτζι απο τους αλλους 3 admiral που ειναι πολυ καλοφτιαγμενοι..

Qaaz

Qaaz

 

Καλα το ποσο λαθος ειστε δε θα κατσω να το αναλυσω

Aldark

Aldark

 

Πιστεύω πως είναι καλοφτιαγμένος , αλλά κάνει ένα μικρό λάθος στο ότι δεν αντιμετωπίζει τον Ντοφλαμίνγκο ο ίδιος , ούτε κάνει τίποτα για τον Σάμπο ή τον Burgess. Απλά προσπαθεί να τα αφήσει όλα στην τύχη. Εμπιστεύεται τον Λούφφυ ως τον "καλό και αγαθό πειρατή" , που θα ρίξει τον "κακό και απεχθή τύραννο" Ντοφλαμίνγκο. Όμως αναγκαστικά όπως βλέπουμε πάει να τον πιάσει...Μα στο τέλος θα τον αφήσει προφανώς. Όλα αυτά συμβαίνουν επειδή είναι shonen και επειδή η "ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΥΦΛΗ".
Δε νομίζω ότι είναι αποτυχημένος , αλλά όντως έπρεπε να κάνει περισσότερα , μάλλον φταίει που δεν ήταν πάντα ναυτικός αλλά ξαφνικά του δώσαν εξουσία και ευθύνες. Περιμένω εντελώς αντίθετη συμπεριφορά από Green Bull  βέβαια , έναν παλιάνθρωπο συμφεροντολόγο δικαιοσυνάκια.

Qaaz

Qaaz

 

Μονο στο κομματι περι Green Bull θα συμφωνησω

anw πρεπει να πεσω για υπνο. Δειτε καμια απο τις ταινιες του Ζatoichi, τον χαρακτηρα στον οποιο βασιζεται ο Fuji και γενικα δοκιμαστε να δειτε τα πραγματα αλλιως γτ εχετε λαθος οπτικη κ δε βγαζετε νοημα και χανετε την ουσια

Santouryuu

Santouryuu

 

εγω δεν θελω να δω κοπια του ζατοϊτσι... θελω να δω φουτζιτορα τον αντμιραλ... και ως τωρα με απογοητευει... αυτη ειναι η γνωμη μου και αν δεν σου αρεσει... ξερεις!

uchiha1991

uchiha1991

 

qaaz απο περιεργεια υπαρχει κατι που να μην σ αρεσει στο one piece?

aldark σαυτα που λες για φουτζι συμφωνω...και γιαυτους ακριβως τους λογους που γραφεις πιστευω οτι ειναι κακοφτιαγμενος για admiral..μπορει γενικα σαν χαρακτηρας να ειναι καλος σχετικα,χωρις να ειμαι μεγαλος φαν του..πχ αν ηταν πειρατης θα μου αρεσε η ολη φαση με τα ζαρια κτλ...αλλα τωρα με χαλαει ο χαρακτηρας του..

Santouryuu

Santouryuu

 

uchiha1991 έγραψε:qaaz απο περιεργεια υπαρχει κατι που να μην σ αρεσει στο one piece?

aldark σαυτα που λες για φουτζι συμφωνω...και γιαυτους ακριβως τους λογους που γραφεις πιστευω οτι ειναι κακοφτιαγμενος για admiral..μπορει γενικα σαν χαρακτηρας να ειναι καλος σχετικα,χωρις να ειμαι μεγαλος φαν του..πχ αν ηταν πειρατης θα μου αρεσε η ολη φαση με τα ζαρια κτλ...αλλα τωρα με χαλαει ο χαρακτηρας του..

φυσικα και δεν υπαρχει και εσυ θα επρεπε να ντρεπεσαι που δεν σου αρεσει ο φουτζιτορα... πρεπει να πεσεις στα γονατα και να κανεις 100 μετανοιες στον θεο οντα!

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Εγώ το βλέπω πως ο κάθε άντμιραλ έχει το δικό του ελάττωμα στο χαρακτήρα του :p

Άο Κίτζι ττεμπέλης, Κιζαρού αργόστροφος, Ακαινού anger issues, Φουτζιτόρα gambler κτλπ

Santouryuu

Santouryuu

 

Ναι αλλα του φουτζι δεν ειναι σκετο ελαττωμα... ειναι λες και εχει ζαρια για εγκεφαλο

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ο Fujitora μέχρι στιγμής ΔΕΝ έχει κάνει τη δουλειά του, τουλάχιστον όχι όπως θα περιμέναμε σύμφωνα με τη λογική των admirals εως τώρα. Όμως διαφονώ πως παίρνει στην τύχη τις αποφάσεις. Ναι χρησιμοποιεί το ζάρι, αλλά από μια άλλη άποψη είναι ο πιο ορθολογικός από όλους. Εξηγούμαι:

Έχουμε μια δεδομένη κατάσταση (πχ αυτό το χάος της Dressrosa), κάθε κίνηση των marines πυροδοτεί κάποια σενάρια. Ο Fuji δεν μπορεί να αποφασίσει ποιά κίνηση από τις διαθέσιμες είναι η σωστή, άρα δίνει πιθανότητες σε κάθε μία από αυτές και για να αποφασίσει ρίχνει ζάρι... Θεωρητικά είναι ορθολογικό! Παράδειγμα με το αν θα πιάσει ή όχι τον Luffy έδωσε 1/2 να μην τον πιάσει και 1/2 να τον πιάσει. Την επόμενη μέρα έδωσε 1/6 να τον πιάσει και 5/6 να κινηθεί με όλες του τις δυνάμεις εναντίον του.. Νομίζω έτσι σκέφτεται ο Fuji.

Qaaz

Qaaz

 

ο Fujitora ειχε δεμενα τα χερια του μεχρι να τελιωσει το Birdcage

Ειχε ως αρχικη εντολη να συλλαβει Luffy, Law & Doflamingo ομως οταν ανακαλυψε οτι ο Doflamingo ηταν πρωη Tenryuubito και ειχε δυναμεις πανω απο τους Marines δε μπορουσε να κανει κατι για αυτο αλλωστε πηγε και ο Sakazuki στους Gorosei. Ενας πειρατης, σκουπιδι στα ματια των Marines οπως καθε πειρατης ειναι σκουπιδι στα ματια τους ειχε περισσοτερη δυναμη απ' αυτους. Οσο υπηρχε το Birdcage δεν μπορουσε να εχει επικοινωνια αρα και εντολες για το τι να κανει.

Με την σταση του αυτη εδειξε τι συμβαινει σε τετοιες περιπτωσεις και ποσο επικινδυνοι ειναι οι Shichibukai τα αλλα τα ειπα ηδη.

Οσο για το ζαρι ειναι gabler ετσι αποφασιζει, τα αφηνει στην θεα τυχη οσο χαζο κ αν σας φαινεται ειναι περισσοτερο σωστο απ' οτιδηποτε αλλο

N_G

N_G

 

Εγώ αυτό που θέλω πλέον να δω είναι ο τρίτος άντμιραλ να είναι "φονιάς".
Στο πέρασμα του να αφήνει ανάπηρους, όχι απλά να παλεύει για να τους πιάσει μετά αλλά να μην καταλαβαίνει τίποτα και να μην τον νοιάζει κιόλας. Να χώνεται παντού και να είναι βάναυσος.

Έτσι θα έχουμε ένα Κιζάρου που ψιλοβαριέται και απλά θα ακολουθεί εντολές, έναν Φούτζι που λόγω ευαισθησίας κάποιων πραγμάτων δρα ανάλογα και έναν Γρκριν Μπουλ που στο διάβα του σκορπάει αίμα αδιαφορώντας για το τι μέλει γενέσθαι.

Aldark

Aldark

 

Ναι , κάτι τέτοιο χρειαζόμαστε , έναν τύπο που θα είναι pain in the ass αλλά και διεφθαρμένος μέχρι το κόκαλο

Qaaz

Qaaz

 

Να κανουμε κανα θεμα συζητησης marines? μιας κ τελευταια μονο για αυτους μιλαμε? :xD:

Hawkins

Hawkins

 

o fujitora ειναι ο πιο γαματος αντμιραλ που εχουμε δει...
και εγω στην αρχη ξενερωσα που δεν τον εβλεπα να κανει κατι αλλα απο την στιγμη που εμαθα τον λογο συμφωνω απολυτα...δεν ηταν ποτε μαριν στα @@@@α του λοιπον αν ειναι αντμιραλ, εχει εναν σκοπο..μπορει να τον εστειλαν για να πιασει τον λουφη αλλα αυτος θελει να καταργηση τους σιτσι οποτε τον συμφερε να χασει ο ντοφλαμινγκο...και ετσι απο την μια ειναι η υποχρεωση του σαν αντμιραλ απο την αλλη η επιθημια του...και το εριξε στα ζαρια 50%-50% και οτι κατσει

αν το βλεπετε μονο απο την μερια του οτι και καλα ειναι μαριν και επρεπε να πιασει τον λουφη τοτε πιστευω πως ειστε λαθος...

Shishi Shonshon

Shishi Shonshon

 

εγω συμφωνω με qaaz hawkins aldark στο οτι ο φουτζι ειναι πολυ καλος πραγματικα δεν εχουμε δει και σχεδον τιποτα ακομα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης