Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Φτιαξτε το πληρωμα σας!

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Φτιαξτε το πληρωμα σας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Φτιαξτε το πληρωμα σας! Τετ 05 Ιουν 2013, 15:52

Xrhstos D. Kol

Xrhstos D. Kol

 

Το πληρωμα μου αποτελειτε απο εμενα, ε βασικα εμενα... τοσο τουμπανο θα ημουν που δεν θα ενιωθα πονο και δεν θα χρειαζομουν πληρωμα.


_________________
Δύσκολα τα πράματα... Φτιαξτε το πληρωμα σας! - Σελίδα 2 Monkeydluffy

27Φτιαξτε το πληρωμα σας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Φτιαξτε το πληρωμα σας! Τετ 05 Ιουν 2013, 17:43

ZisAkiS

ZisAkiS

 

Να φτιαξω κι εγω ενα τοτε.. εγινε της μοδος βλεπω..
Εχουμε και λεμε:

1. Beckman
2. Sogeking (οχι usopp, SOGEKING)
3. Nightmare Luffy
4. Oars Jr.
5. Τον Μοϊκανο απο την Skypia ( εχει μπαζουκα. αυτο. )
6. Marco
7. Mr. 1
8. Coby (ναι, Coby, στο episode of luffy, ειναι captain και εχει κανει master το observation haki, soru κλπ)
9. Lucci

και φυσικα

10. PANDA MAN!


_________________
Φτιαξτε το πληρωμα σας! - Σελίδα 2 Tumblr_ljst07jiQ81qah4nko1_500

28Φτιαξτε το πληρωμα σας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Φτιαξτε το πληρωμα σας! Κυρ 29 Ιουν 2014, 13:07

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Το δικό μου πλήρωμα:

1. Sabo - για να επιτεθούμε στην παγκόσμια κυβέρνηση
2. Ace - για να μη χάνουμε ποτέ
3. Zoro - ο ξιφομάχος μας
4. Robin - για να διαβάσουμε τα poneglyphs κι επειδή μου αρέσει γενικά και αόριστα
5. Sanji - για καλό φαγητό και παρεξηγήσεις με τον Zoro
6. Chopper - γιατί είναι αγαθός και τίμιος και πολύ χρήσιμος
7. Nami - πλοηγός κλπ κλπ :)
8. Rayleigh - guest ανά τακτά χρονικά διαστήματα για να κρατάει τις ισορροπίες, να δίνει σωστές συμβουλές και να μας κάνει καλύτερους
9. Ο δήμαρχος της Water 7, αδερφός του Franky - που είναι πιο σοβαρός...

Και τέλος λαθρεπιβάτης ο Luffy. Μην ξεχνάμε είμαστε πειρατές και μπορούμε απλά να παραβλέψουμε τις όποιες απαγορεύσεις (no captain εν προκειμένω...) των διάφορων admin-κυβέρνησης κλπ. Θα τσακωνόμασταν συνέχεια ποιός είναι καπετάνιος μάλλον, αλλά δεν πειράζει... πλάκα θα χε...

Επειδή δεν είμαι υποχρεωμένος να έχω μόνο 10 μέλη θα έπερνα και κανα δυο-τρεις ακόμα. Μου αρέσει ο rope-man από το water 7, θα έπειθα τον Smoker πως η παγκόσμια κυβέρνηση είναι ενα μάτσο ... σκατά και πως είναι ο μόνος σοβαρός marine (μαζί με Garp, Zephyr και Aokji αλλά θέλω αυτόν) - και δεν του ταιριάζει να είναι marine... άρα έλα μαζί μας και τέλος την tashingi γιατί μου αρέσει πολύ σαν χαρακτήρας... Αν υπάρχει θέμα με το Zoro ... εγώ είμαι καπετάνιος = εγώ αποφασίζω

Θα ήθελα να έχω το μυθικό φρούτο zoan type : Lion (King) και σκοπός του πληρώματος θα είναι να αλλάξουμε τον κόσμο που σημαίνει: βρίσκουμε το one piece -διαβάζουμε τα poneglyphs - διαδίδουμε το περιεχόμενό τους - κάνουμε επίθεση στο νησί της παγκόσμιας κυβέρνησης και μετά φτιάχνουμε πραγματική δικαιοσύνη με admirals Smoker-Aokji-Coby και Fleet Admirals Garp και Dragon (και Zephyr αν ζούσε). Επίσης οι μουστακοφόροι που από καιρού εις καιρόν καλούν τους Shishiboukai και αποφασίζουν για τους Admirals και συμβουλεύουν την Παγκόσμια Κυβέρνηση ... απολύονται. Επίσης μου αρέσει ο Fisher Tiger.. αλλά εντάξει έχει πεθάνει... και σίγουρα θα μου αρέσει το νησί με τους σαμουράι... μπορεί να πάρω κάποιον από εκεί...

Από αυτά που έχουμε δει εως τώρα θεωρώ χειρότερους τους Crocodile - για αυτό που έκανε στην Arabasta, τον Hordy Jones -τον σιχαμένο ναζί που σκότωσε τη βασίλισσα και φυσικά τον Don Flamingo -που κάνει business με όλους κι έχει μετατρέψει μια χώρα σε παιχνίδια φυλακίζοντας τον ήρωά της και το βασιλιά της, όπως και τον τρελό επιστήμονα που τον βοηθάει... Επίσης ο BB ειναι σιχαμένος :) και πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί αρέσουν αυτοί οι χαρακτήρες σε τόσο πολλούς...

29Φτιαξτε το πληρωμα σας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Φτιαξτε το πληρωμα σας! Τρι 01 Ιουλ 2014, 00:15

Monkey.D.Dragon

Monkey.D.Dragon

 

1. Monkey D. Luffy
2. Roronoa Zoro
3. Portgas D. Ace
4. Dracule Mihawk
5. Shanks
6. Sanji
7. Boa Hancock
8. Donquixote Doflamingo
9. Trafalgar Law
10. Nico Robin
για μενα ειναι το τελειο πληρωμα  gj! gj! gj! 


_________________
Φτιαξτε το πληρωμα σας! - Σελίδα 2 Akainu_by_timmeh09-d827baj

30Φτιαξτε το πληρωμα σας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Φτιαξτε το πληρωμα σας! Τρι 01 Ιουλ 2014, 15:59

plankton

plankton

 

1.Sanji(καλο φαγητο)
2.Nami(πλοηγος)
3.Dr Kureha(μπορει να θεραπευσει σχεδον τα παντα)
4.Franky(πολυ καλος ναυπηγος)
5.Brook(ο μουσικος μου)
6.Dracule Mihawk(ο καλυτερος ξιφομαχος)
7.Nico Robin(για να μαθω τι εγινε τον Κενο Αιωνα)
8.Trafalgar Law(πολυ εξυπνος και εχει παντα ενα σχεδιο)
9.Enel(απλα επειδη ειναι γαματος)
10.Vegapunk(Επειδη ειναι ιδιοφυια)


_________________
Φτιαξτε το πληρωμα σας! - Σελίδα 2 Mangadrawing.net.image.admin.93bbde96fb975d2154127ec7eea2bcdd

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης