Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Breaking Bad

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Breaking Bad Empty Breaking Bad Παρ 10 Φεβ 2012, 00:20

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
Πρόκειται για μια αμερικάνικη σειρά που μόλις την τρίτη τελείωσα και την τελευταία σεζόν της που έχει προβληθεί και μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις.Έχουν βγει μέχρι στιγμής 4 σεζόν(συνολικά 46 επεισόδια) και περιμένουμε την 5η και τελευταία που θα έχει 16 επεισόδια και μάλλον θα σπάσει στη μέση(8 και 8).Απ' ότι είδα,η σειρά εδώ μέσα δεν πρέπει να έχει μεγάλη δημοτικότα,καθώς ελάχιστα έχει αναφερθεί,ωστόσο έχει αποσπάσει πολλές θετικές κριτικές,βραβεία κ.τ.λ και είναι από τις πολύ συζητημένες των τελευταίων χρόνων.


Η σειρά έχει ως πρωταγωνιστή τον Walter White,έναν καθηγητή χημείας που πληροφορείται πως έχει καρκίνο των πνευμόνων και πως του μένουν max 2 χρόνια ζωής.Καθώς είχε ακετά οικογενειακά προβλήματα,ο φόβος του να φύγει και να αφήσει την οικογένειά του μόνη της και οικονικά αβοήθητη τον στρέφει προς τον κόσμο του εγκλήματος.Συγκεκριμμένα αρχίζει να παρασκευάζει κρυσταλλική μεθαμφεταμίνη και να την πουλάει σε συνεργασία με έναν τοξικομανή πρώην μαθητή του,τον Jesse Pinkman.Ξεκινάνε μόνοι τους,αλλά σιγά σιγά εδραιώνονται στον χώρο του εγκλήματος δουλεύοντας για μεγαλό εμπόρους ναρκωτικών.Ωστόσο δεν κυλάνε όλα ομαλά και οι κόντρες και οι απειλές πάνε κι έρχονται.

Αυτή είναι εν συντομία η πλοκή.Βέβαια άφησα πολλούς χαρακτήρες απ' έξω,όπως τον Hank,τον κουμπάρο του γουόλτ που δουλεύει για την DEA και ερευνά τη διακίνηση της μεθαμφεταμίνης,τον Gus το αφεντικό του Γουόλτ,τον Mike,τον χίτμαν του γκας,τη γυναίκα του γουόλτ και άλλους.

Σίγουρα αξίζει να τη δείτε,και αν η αρχή σας φανέι χλιαρή,η οποία είναι δικαιολογημένη επειδή πρέπει σταδιακά να ανέβει ο γουόλτ στον χώρο του εγκλήματος,που να δείτε τη συνέχεια..αν την έχει δει/βλέπει κανένας,ας ρίξει κανά reply

2Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Παρ 10 Φεβ 2012, 17:24

Red Dragon

Red Dragon

 

:conf: εφαγε drop στο 8 επεισοδιο, παραπανω δεν αντεξα.

3Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Σαβ 18 Φεβ 2012, 20:35

uchiha1991

uchiha1991

 

οσοι φιλοι μου το χουν δει εχουν κολλησει....εγω παλι εχω δει μεχρι το 5 η 6 επεισοδιο....δεν με πολυενθουσιασε...βεβαια μπορει παρακατω να γινεται πολυ καλυτερη

4Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Κυρ 19 Φεβ 2012, 13:14

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
για να μπείτε στο πορωτικό κομμάτι,θα πρέπει να μπείτε στην 3η σεζόν(δηλαδή να δείτε 20 επεισόδια).Ίσως σας ακούγετε πολύ και δεν έχετε υπομονή,αλλά αξίζει..και όχι πως οι 2 πρώτες σεζόν δεν λένε τίποτα..γαμάτες είναι.απλώς από την 3 και μετά οι εξελίξεις είναι ραγδαίες

5Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Τετ 01 Ιουλ 2015, 03:07

Aldark

Aldark

 

Πωπω , όταν γραφόταν αυτό το τόπικ αγνοούσα πλήρως το αριστούργημα που λέγεται Breaking Bad. Φέρνω το τόπικ στην επιφάνεια και σε λίγες μέρες όταν βρω λίγη ώρα θα γράψω την πλήρω γνώμη μου αλλά και τι Λ Α Τ Ρ Ε Ψ Α σε αυτή τη σειρά. Περιμένω όσους έχουν δει τη σειρά εδώ να έλθουν για επικοδομητική συζήτηση!
Till then...~

6Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Κυρ 19 Ιουλ 2015, 16:08

Santouryuu

Santouryuu

 

καλα αλδαρκ πρεπει να το κοιταξεις αυτο... οχι και αριστουργημα... καλη σειρα ειναι, αλλα μεχρι εκει

7Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Κυρ 19 Ιουλ 2015, 16:24

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
είναι παραπάνω από καλή σειρά.

κάποιες που έχω ξεχωρίσει για τις καλές του βαθμολογίες και σχόλια δεν τις έχω δει ακόμα,για να σου πω αν είναι εκείνες όντως αριστουργήματα και το bb κάτω από αυτές,αλλά λίγες μπορώ να βάλω πάνω από το bb και είναι άλλο είδος οπότε λίγο άκυρη σύγκριση.

8Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Κυρ 19 Ιουλ 2015, 16:42

Santouryuu

Santouryuu

 

Για πειτε καμια καλη

Μου αρεσε πολυ ο μενταλιστ, το μπρεϊκινγκ μπαντ ηταν εξισου πολυ καλο... παλια μου αρεσε το σουπερ νατουραλ αλλα καποια στιγμη το γαμησαν το θεμα και ο βαρεθηκα, το ντεξτερ δεν με ενθουσιασε, αλλα σκοπευω να του δωσω αλλη μια ευκαιρια, το μποουνς ηταν χαζομαρα, παλια εβλεπα συνεχεια κολντ κεϊς, λοστ δεν εχω δει αν και μου πρηζανε τον πουτσο ολοι, γιατι ειχαν κολλησει αγρια... οι κωμικες σειρες ειναι καλες, αλλα τιποτα το σπουδαιο

Οι καλυτερες που εχω δει ειναι σονς οφ αναρκι, μεχρι που το βαρεθηκα και γκεϊμ οφ θροουνς

Επισης σκοπευω να συνεχισω το βαϊκινγκς οπου ειδα μολις τα πρωτα τρια επεισοδια...

9Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Κυρ 19 Ιουλ 2015, 22:59

Aldark

Aldark

 

Το κατατάσω στο τι εικόνα μου άφησε στο τέλος και πόσο ταυτίστηκα/λάτρεψα τους χαρακτήρες. Σχεδόν φυσικά , δεν έχω δει καμία παρόμοια σειρά (εννοώ τα μεγάλα "καλά" αμερικάνικα άντε και εγγλέζικα σίριαλ) , οπότε και δεν το συγκρίνω με τίποτα. Απλά μιλάω για την τελική γεύση που μου άφησε. Τι να σου πω , ο πατέρας μου με περισσότερες εμπειρίες και σε πιο ώριμη ηλικία το θεώρησε πολύ καλό , αλλά όχι και αριστούργημα. Ίσως υπερβάλλω και αλλάξω γνώμη εν καιρώ. Προς το παρόν , επειδή ήθελα να δω κάτι ανάλογο τίποτα δε μου φαίνεται τόσο ενδιαφέρον (βάσει plot synopsis).

10Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Δευ 20 Ιουλ 2015, 00:00

Tcixlas

Tcixlas

 

πολύ καλή σειρά... στο τοπ 5 για μένα μαζί με g.o.t. με s.o.a και ίσως και το house(προσωπικό αγαπημένο απο μικρός) to bb είναι καλογυρισμένη σειρά με πολύ καλό πρωταγωνιστή με τρομερές ερμηνείες και πληθώρα συναισθημάτων απο καρε σε καρε

11Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Παρ 31 Ιουλ 2015, 04:14

Santouryuu

Santouryuu

 

12Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Παρ 31 Ιουλ 2015, 04:16

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Nice one!! gj!

13Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Παρ 31 Ιουλ 2015, 04:32

Santouryuu

Santouryuu

 

:haha: :haha: :haha:

14Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Παρ 31 Ιουλ 2015, 05:10

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
καλά το στήσανε,καλή παραγωγή  gj!

15Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Παρ 31 Ιουλ 2015, 06:17

Santouryuu

Santouryuu

 

Μεχρι και νταλικα los pollos hermanos ειχαν :P

16Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Παρ 31 Ιουλ 2015, 14:50

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Εγώ είδα μόνο την πρώτη σεζόν και μετά έπεσαν πολλές δουλειές με την σχολή. Θα την δω όμως γιατί με άρεσε πολύ. :P

https://jimaliciouswrites.blogspot.com

17Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Σαβ 01 Αυγ 2015, 00:36

Santouryuu

Santouryuu

 

σιγά ρε... κανεις λες κι όλοι οι άλλοι είμαστε αργόσχολοι :P

18Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Σαβ 01 Αυγ 2015, 01:21

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Santouryuu έγραψε:σιγά ρε... κανεις λες και όλοι οι άλλοι είμαστε αργόσχολοι :P

:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:

19Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Σαβ 01 Αυγ 2015, 02:42

Santouryuu

Santouryuu

 

Ε νταξει, το ξεραμε οτι ειμαστε... αλλα δεν ειναι αναγκη να μας το λεει τοσο ευθαρσως :Ρ

20Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Σαβ 01 Αυγ 2015, 03:06

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Μην δουλευόμαστε και μεταξύ μας...

21Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Κυρ 02 Αυγ 2015, 12:00

Tcixlas

Tcixlas

 

:haha: :haha: :haha:

να μιλάτε για του λόγου σας.... εγώ έχω μειώσει τον ύπνο στο 4ωρο πλέον και πάλι δεν τα βγάζω πέρα χαχαχαχ γαμώ την δουλειά

22Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Παρ 07 Αυγ 2015, 23:03

Santouryuu

Santouryuu

 

Εγω λεω να αρχισω να κουκαρω μεθ μπας και πιασω την καλη

23Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Σαβ 08 Αυγ 2015, 08:33

Tcixlas

Tcixlas

 

θα γίνω ο πινκμαν σου αχαχαχα

24Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Σαβ 08 Αυγ 2015, 12:00

Santouryuu

Santouryuu

 

Τσιχλα... ουερ ιζ μαϊ μανι;

25Breaking Bad Empty Απ: Breaking Bad Σαβ 08 Αυγ 2015, 12:14

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν με πλήρωσε ο μαλάκας ο κιντ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης