Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Pain

Pain

 

Roy Mustang
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 1-1184457-5510011

Τωρα που το σκέφτομαι καλυτερα, δεν υπαρχει περιπτωση να ηταν ο Black Leg Sanji. Ουτε γόπες πεταμένες βρεθηκαν ουτε στάχτη στον τόπο του εγκλήματος.
Ομως καποιος αλλος μου κίνησε το ενδιαφέρον, και συγκεκριμένα ο Itoshiki Nozomu που λεει οτι ο θάνατος του ειναι μαλλον η μόνη λύση. Προσπαθεί να αποδείξει οτι ειναι αθώος.....


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 W3
Monster Trio :teme:

maggie

maggie

 

Konata (maggie)
Johnyman έγραψε:αδαές κοντόβυζο κοριτσίδιον,γιατρός είμαι λογικό να μπω στο χειρουργείο..τις περισσότερες φορές επιβλέπω τη χειρουργική ομάδα,άλλες φορές επιβεβαιώνονται οι θεωρίες μου και θέλω να είμαι παρών.Γι'αυτό πάνε δες κανά επεισόδιο παραπάνω μπας και μου μοιάσεις καμιά μέρα.εξάλλου και οι δύο άβυζοι είμαστε,το μόνο που σου μένει είναι μούσια και ένα σαπισμένο πόδι.

ο ένας δολοφόνος είναι ο roronoa zoro..τον άλλο θα σας τον πω σε λίγο

αα είμαι ο [μπλε]χάουζ[/μπλε]
το κοριτσιδιον δεν μου αρεσε..την επομενη φορα μιλα καλυτερα...και οτι αλλοθι και να εχεις δεν με πειθει, ενας δυτικος δεν κολλαει αναμεσα μας...endo..

House (Johnyman)


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Itoshiki Nozomu

L


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 FTxGhJx

core

core

 

σσσσσσσσσσσ
είναι νύχτα.....
κοιμόμαστε τώρα....


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 07Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Έχει δίκιο η τελευταία σου ψήφος είναι άκυρη Tankianism...
Η νύχτα έριξε το λερωμένο με άχνη πέπλο της και εγώ, ο αφηγητής περιμένουν τους δολοφόνους και τον επιθεωρητή,να στείλουν τα πμ τους...


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Η μανιασμένη οργή του πλήθους έπεσε πάνω στον Nozomu Itoshiki και τον πλάκωσε μεχρι που πέθανε...
Κάποιος όμως έλειπε...ο L ...
Ο L βρέθηκε στο δωματιό του μπροστά στον υπολογιστή, με μια σοκολάτα σφηνωμένη στο μάτι, ενώ το αριστερό του χέρι οι δολοφόνοι το κάναν mousepad για το ποντίκι του...
Οι τοίχοι ήταν γεμάτοι ζωγραφισμένα trollfaces με το αίμα του...
Η αγωνία των τελευταίων λεπτών του ήταν ζωγραφισμένη στο μάτι του...ένα μάτι που είχε δει τα πρόσωπα των δολοφόνων,αλλά με ένα στόμα που δεν πρόκειται να αρθρώσει άλλη λέξη...

Στον χώρο πλέον βρίσκονται:
ΧαρακτήραςUsernameΡόλος Κατάσταση
Konata IzumiMaggie
Black Leg Sanjivagas1989
LSantouryuuΑθώοςΔολοφονήθηκε
Mayuri KurotsuchiElidor
Roronoa Zorocore
Roy MustangPain
Itoshiki NozomuTankianismΑθώοςΝεκρός
Dr.Gregory HouseJohnyman
Gecko MoriaxxxxNPCΝεκρός
Και η μέρα ξημερώνει στον κόσμο τούτο…


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

vagas1989

vagas1989

 

Black Leg Sanji
Κάποιος είχε εμμονή με τον αθώο L,κάποιος προσπάθησε να μας στρέψει εναντίον του ''χθές'',κάποιος δεν άλλαζε με τίποτα γνώμη παρά τις συζητήσεις και την ίδια κιόλας νύχτα τον βρίσκουμε δολοφονημένο?
Roronoa Zoro μάλλον είσαι ο no1 ύποπτος πλέον ή ο πραγματικός δολοφόνος τα σκέφτηκε όλα αυτά και εγώ τσίμπησα το τυράκι...θα το ξανασκεφτώ μάλλον.

Elidor

Elidor

 

Avarga
Tα Τελευταια οφφ τοπικ ποστς διαγραφηκαν, οτι ερωτησης και αποριες πειτε τις στο ταφειο, εδω θα γινονται μοναχα ποστς σχετικα με το παιχνιδι.

Elidor

Elidor

 

Avarga
Mayuri Kurotsuchi

Dr.House... Εισαι ο μονος πραγματικα εξυπνος ετσι ωστε να σκοτωσεις 2 ατομα κατω απο την μυτη μας και κανεις να μη σε παρει χαμπαρι...

Οι λοιποι "φιλοι" μας παρα ειναι χαζοι για κατι τετοιο...

maggie

maggie

 

Konata (maggie)
*οι αντιδρασεις της Konata οταν εμαθε τα φριχτα νεα*
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 Lucky_10

αντιο Nozomu-sensei και L-kun...

αν δεν κανω λαθος στους υπολογισμους μου, αν σε αυτον τον γυρο δεν βρουμε εναν δολοφονο τοτε ειναι game over...

Roronoa Zoro( core) & House M.D.( Johnyboy )...ειστε τα 2 ατομα που υποπτευομουνα την προηγουμενη μερα..αυτο που με σιγουρια μπορω να πω ειναι πως κανεις απο εσας τους 2 δεν ειναι ο επιθεωρητης......
επισης την προηγουμενη μερα επεμενα στον Greg, δεν θα επιμεινω ομως και σημερα...πιστευω πως δεν ειν ο δολοφονος...

για τον marimo δεν ειμαι σιγουρη, απο την μια σκεφτομαι οτι προσπαθει απεγνωσμενα να ταιριαξει στοιχεια πανω μας λες και θελει να μας ενοχοποιησει, αλλα απο την αλλη το βρισκω απολυτα λογικο, με την προυποθεση οτι ειναι αθωος και θελει απλως να ξεσκεπασει τα καθαρματα που διεπραξαν αυτα τα αποτροπαια εγκληματα...

απο την αλλη το σκεπτικο του Sanji-kun δεν το κρινω ορθο...ειναι δυνατον το ατομο που επεμενε στον αθωο τελικα L, να τον εφαγε κιολας την νυχτα?...μα ετσι δεν θα στοχοποιουσε τον ιδιο του τον εαυτο? ειπαμε ο marimo ανηκει στην κατηγορια των μπετοβλακων στο crew αλλα αυτο παραπαει..μηπως τελικα Sanji-kun (vagas1989) οχι μονο δεν τσιμπησες το τυρακι αλλα το τοποθετησες κιολας?



oOoOoOoOoOoOoOoOoOoOo..καινουριο ost στην Haruhi, παω να το αγορασωωωωωωω kyaa


Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 Tumblr_ltatp8UTUt1qletjv


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

Pain

Pain

 

Roy Mustang
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 1-1184457-5510011

Θα διαφωνήσω με σενα Mayuri. Πραγματι ο Δρ.Ηουσε και ο Λ ειναι 2 απ τους εξυπνότερους, αλλα πιστεύω πως αν ηταν ο Ηουσε ο δολοφόνος δεν θα ειχε αφήσει τοσα σημάδια στο τόπο του εγκλήματος. Αντιθετως ο Ρονόροα Ζόρο είναι αρκετά χαζούλης να το κανει αυτο.


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 W3
Monster Trio :teme:

Johnyman

Johnyman

 

Impel Down
Impel Down
γκρεγκ χάουζ
ναι είμαι ο εξυπνότερος,αλλά αν δεν υπάρχει μυστήριο,όλα μου φαίνονται βαρετά.επομένως αν έκανα τον φόνο,θα ήξερα τους δράστες οπότε δεν θα είχε νόημα.παρόλα αυτά,το μυστήριο παραμένει..γιατί να φάνε τον Λ,εφόσον φαινόταν πως αργά ή γρήγορα θα τον βγάζαμε εμείς από μόνοι μας επειδή προς αυτήν την κατεύθυνση μας οδηγούσαν οι δολοφόνοι?
επιμένω στον Roronoa Zoro( core)


_________________
And here's to the fools who dream
Foolish, as they may seem

maggie

maggie

 

Konata (maggie)

^διαφωνω... στο οτι εισαι ο εξυπνοτερος, add me αν δεν φοβασαι να το διαπιστωσεις και ο ιδιος ...
Iluvgirlsinglasses@hotmail.com

Elidor έγραψε:Mayuri Kurotsuchi

Dr.House... Εισαι ο μονος πραγματικα εξυπνος ετσι ωστε να σκοτωσεις 2 ατομα κατω απο την μυτη μας και κανεις να μη σε παρει χαμπαρι...

Οι λοιποι "φιλοι" μας παρα ειναι χαζοι για κατι τετοιο...
και εσενα σε εχω στην εξυπναδα, addαρε και εσυ το email μου να στο αποδειξω mr βαζω-πουδρα-καθε-πρωι-που-σηκωνομαι...
Sanji-kun (vagas1989)


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

core

core

 

Roronoa Zoro

Εσείς που είσαστε οι έξυπνοι λέτε να ψήφιζα μανιωδώς τον L και μετά να πήγαινα και ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΝΑ;;;;;;;;;;;;
Τι να πω…..

Η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο μπερδεμένος και πρέπει να σκεφτούμε καλά ποιους θα ψηφήσουμε σε αυτό τον γύρο....

Θα ψηφήσω τον House και θα κάτσω το βραδάκι να τα βάλω κάτω αναλυτικά ένα ένα ώστε να πάει σωστά αυτή η ψήφος….


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 07Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

Elidor

Elidor

 

Avarga
Mayuri Kurotsuchi

Roronoa Zoro φοβαμαι πως εχεις αποκαλυφθει, εσυ εισαι ο ενοχος!

P.S. Η μερα ποτε τελειωνει??

core

core

 

Roronoa Zoro
Πίστεψέ με άμα ήμουν εγώ ο δολοφόνος δεν θα σκότωνα τον L… δεν είμαι και τόσο χαζός όσο λέτε….
Θα τον άφηνα να ζήσει και θα τον σκότωναν με τους ψήφους αφού μετά θα στρεφόντουσαν όλοι πάνω του.

Αλλού πρέπει να κερντήσουμε το ενδιαφέρον πριν πέσει η μέρα και μετά είναι αργά….

Κάτι μου λέει ότι η Konata το παίζει πολύ καλά το παιχνίδι…..
Και αφού είναι τόσο έξυπνη όσο λέει δεν θα άφηνε στοιχεία πίσω που να την ενοχοποιούν….

Δολοφόνος με αγγελικό πρόσωπο κάποιοι λένε….


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 07Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

maggie

maggie

 

Konata (maggie)
@marimo:
το μονο που θα πω προς υπερασπιση μου ειναι να ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΣΤ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΜΕΡΑΣ...

και επειδη εχω και σοβαρες δουλειες που με περιμενουν ξαναψηφιζω Sanji και οι λογοι ειναι και αυτοι στο πρωτο δικο μου ποστ της μερας...

*οι σοβαρες δουλειες που ανεφερε*






































Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 Tumblr_lgj45yTRBG1qafrh6


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Αύριο στις 2:30 μμ τελειώνει η μέρα...


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

Elidor

Elidor

 

Avarga
^ Λιγο παρατραβηγμενο δεν βρισκεις? Ποτε θα γινει η επομενη δολοφονια? Ποτε θα κυλησει υποθεση? Λιγο πολυ ολοι μας μιλησαμε, δεν εμειναν και πολλα να πουμε..

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Οκ άντε σήμερα στις 8 μμ


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

vagas1989

vagas1989

 

Black Leg Sanji
σκέφτηκα...
συλλογίστηκα...
αλλά στεναχωρήθηκα...η μόνη γυναίκα στο χώρο πιστεύει πως είμαι ο δόλοφόνος
παρ'όλα αυτά η γνώμη μου δεν άλλαξε στο τέλος της μέρας: roronoa zoro

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Περιμένω πμ από τους δολοφόνους...


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Σε μια τελευταία απόπειρα να αποδοθεί δικαιοσύνη το πλήθος πετροβολεί τον Roronoa Zoro
Ο ξιφομάχος δυστυχώς ήταν αθώος...
Όπως ήταν απασχολημένοι όλοι...Η Konata και ο Roy Mustang κατακρεούργησαν τον Sanji...
Οι υπόλοιποι κοιτούν ξαφνιασμένοι, καθώς τους παρακολουθούν να κάνουν φρικασε τον μάγειρα...
Η Κονατα ξεσπά σε νευρικό γέλιο,ένα καταχθόνιο γέλιο και με μια κίνηση του χεριού της τους κάνει όλους στάχτη...
Η Κονάτα και ο Ρόυ ήταν απόγονοι του μάγου, που είχαν ως μόνο στόχο τους να αφανίσουν τους πολεμιστές και να απορροφήσουν τις δυνάμεις τους...
Με κάθε θάνατο, αποκτούσαν όλο και περισσότερη δύναμη...
Έχοντας πλέον την δύναμη του μάγου και των ηρώων,συνεχίζουν το καταχθόνιο σχέδιο τους να κατακτήσουν τους κόσμους...
(Ήμασταν λίγοι και δεν κράτησε πολύ,όσοι είναι ξαναμπείτε στο επόμενο...και να μπουν και άλλοι ε...)


_________________
Η νύχτα πέφτει στην άλλη διάσταση....[GAME OVER] - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης