Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πως μπορεσε ο Blackbeard να κλεψει τοις δυναμεις του Whitebeard???

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

The Strongest

The Strongest

 

Ναι παιδιά και εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω που λεν οι φίλοι μας από πάνω ,ότι θα έχει φάει 3 Φρούτα του Διαβόλου ένα από κάθε κατηγορία ένα Logia (Yami Yami no Mi) ,ένα Paramesia ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ (Gura Gura no Mi) και τώρα του μένει ένα Zoan το οποίο μπορεί μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια που πέρασαν να το έχει ήδη βρει και να μας το δίκσει όταν βρεθεί αντιμέτοπος με τον Luffy.

N_G

N_G

 

Αν υποθέσουμε ότι αφού έχει ένα logia και ένα paramecia άρα θα ήταν ωραίο να φάει και ένα Zoan τότε ισχύει η περίπτωση το Ζοαν να το έχει ήδη και να είναι αυτό του κέρβερου....θέλω να πω ότι αν το στόρυ όλο είναι γραφτό να έχει ο ΒΒ 3 φρούτα ένα από το κάθε είδος, ώστε να είναι ο απόλυτος και πιο δυνατός αντίπαλος για το τέλος τότε σίγουρα το Ζοαν θα είναι του Κέρβερου και δεν πρόκειται να φάει κάποιο άλλο στη συνέχεια....

προσωπική μου γνώμη είναι ότι όντως έχει το φρούτο του κέρβερου (είναι και η πιο λογική θεωρία που ταιριάζει και με το σήμα της πειρατικής του σημαίας) άρα έχει τρία στομάχια που το κάθε ένα αντέχει ένα φρούτο...απλά στην πορεία θα μας δείξει πόσο πολύ έχει εξελίξει τα 2 γνωστά του φρούτα και στο τέλος θα αναφερθεί σε όλο το μυστήριο, θα αποκαλύψει το Ζοαν που θα είναι άγνωστο μέχρι εκείνη τη στιγμή για όλους παίρνοντας μια μορφή θηρίου....


_________________
Πως μπορεσε ο Blackbeard να κλεψει τοις δυναμεις του Whitebeard??? - Σελίδα 3 2eqgrhv


" Some day, I promise you...
They will all watch as i change the world.! "

Santouryuu

Santouryuu

 

N_G έγραψε:Αν υποθέσουμε ότι αφού έχει ένα logia και ένα paramecia άρα θα ήταν ωραίο να φάει και ένα Zoan τότε ισχύει η περίπτωση το Ζοαν να το έχει ήδη και να είναι αυτό του κέρβερου....θέλω να πω ότι αν το στόρυ όλο είναι γραφτό να έχει ο ΒΒ 3 φρούτα ένα από το κάθε είδος, ώστε να είναι ο απόλυτος και πιο δυνατός αντίπαλος για το τέλος τότε σίγουρα το Ζοαν θα είναι του Κέρβερου και δεν πρόκειται να φάει κάποιο άλλο στη συνέχεια....

προσωπική μου γνώμη είναι ότι όντως έχει το φρούτο του κέρβερου (είναι και η πιο λογική θεωρία που ταιριάζει και με το σήμα της πειρατικής του σημαίας) άρα έχει τρία στομάχια που το κάθε ένα αντέχει ένα φρούτο...απλά στην πορεία θα μας δείξει πόσο πολύ έχει εξελίξει τα 2 γνωστά του φρούτα και στο τέλος θα αναφερθεί σε όλο το μυστήριο, θα αποκαλύψει το Ζοαν που θα είναι άγνωστο μέχρι εκείνη τη στιγμή για όλους παίρνοντας μια μορφή θηρίου....

το φρουτο του σκοταδιου που εχει δεν ειναι ομως ακριβως λογκια..... ειναι ενα παραπλησιο, εφοσον μπορει να δεχτει συμβατικες επιθεσεις, οπως μπουνιες. και δεν εννοω με armament haki.


_________________
Πως μπορεσε ο Blackbeard να κλεψει τοις δυναμεις του Whitebeard??? - Σελίδα 3 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

core

core

 

Santouryuu και εγώ αυτήν την απορία είχα…
Εντωμεταξύ ο ίδιο ο ΒΒ είχε αναφέρει ότι το φρούτο του είναι Logia type!


_________________
Πως μπορεσε ο Blackbeard να κλεψει τοις δυναμεις του Whitebeard??? - Σελίδα 3 07Πως μπορεσε ο Blackbeard να κλεψει τοις δυναμεις του Whitebeard??? - Σελίδα 3 Tumblr_m7xx3oK5t41qczibyo1_500

The Strongest

The Strongest

 

Παιδιά το φρούτο είναι Logia Type απλός είναι το μοναδικό στο είδος του που ο κάτοχός του δεν γίνεται ΕΝΑ με αυτό.Αυτό όμως μπορεί να έχει κάποιο λόγο ο δημιουργός και να το έκανε.Το μόνο που μας μένει είναι να περιμένουμε να τον δείξει.

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Γιατι ομως γινεται αυτο ??? δεν μας το εξηγησε

The Strongest

The Strongest

 

αφού δεν το έχει εξηγήσει μέχρι τώρα θα το δείξει πιο μετά ... λογικά

deko10ole

deko10ole

 

Πολύ πιθανόν εφόσων δεν έχουμε δει μετά τον πόλεμο τον Sengoku να είναι αυτουνού το φρούτο Zoan που θα έχει ''κλέψει'' ο ΒΒ ώστε να συμπληρώσει το Τρίπτυχο των πιο δυνατών φρούτων από κάθε είδος.Πάντως δεν ξέρουμε αν όταν κλέβουν τη δύναμη των φρούτων οι Μαυρογέννηδες αν την κάνουν COPY-PASTE ή CUT-PASTE , αν καταλαβαίνετε τι εννοώ.


_________________
You guys have already lost... in sheer military force.

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Μάλλον CUT! whistle


_________________
Πως μπορεσε ο Blackbeard να κλεψει τοις δυναμεις του Whitebeard??? - Σελίδα 3 Untitled-1-7

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
στο ανιμ αναφερει οτι ειναι κυνηγος OP φρουτον ωποτε θα εχει μια δυναμη που δεινη και στο πλυρωμα

Orman D Kurohige

Orman D Kurohige

 

Santouryuu έγραψε:
το φρουτο του σκοταδιου που εχει δεν ειναι ομως ακριβως λογκια..... ειναι ενα παραπλησιο, εφοσον μπορει να δεχτει συμβατικες επιθεσεις, οπως μπουνιες. και δεν εννοω με armament haki.
"Paramecia
Η συγκεκριμένη κατηγορία Φρούτων δίνει σε όποιον το φάει την ικανότητα να έχει υπεράνθρωπες δυνάμεις. Αυτές οι δυνάμεις μπορούν να επηρεάσουν το σώμα του, να χειριστεί το περιβάλλον ή να παράγει κάτι το οποίο έχει υλική υπόσταση.
Logia
Αυτή η κατηγορία Φρούτων του Διαβόλου δίνει σε αυτούς που τα έχουν την ικανότητα να μεταμορφωθούν σε ένα φυσικό στοιχείο ή σε φυσική δύναμη. Επίσης αυτή η κατηγορία περιέχει τα πιο δυνατά Φρούτα.
Zoan
Αυτός ο τύπος Φρούτου επιτρέπει σε αυτόν που το έχει φάει να μεταμορφώνεται σε ένα άλλο είδος και υποείδος με υβρυδική μορφή και δύναμη. Τα Zoan Φρούτα είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικά σε μάχη σώμα με σώμα.

Υποκατηγορίες:
Carnivorious Zoan: Τα Φρούατα αυτής της υποκατηγορίας είναι περισσότερο επιθετικά και αιμοδιψή. Επίσης συνηθίζουν να προσαρμόζονται καλύτερα στη μάχη.

Ancient Zoan: Είναι οι πιο σπάνιοι τύποι Zoan Φρούτων του Διαβόλου. Επιτρέπουν σε αυτόν που τα έχει φάει να μεταμορφώνεται σε κάποιο αρχαίο και εξαφανισμένο ζώο, όπως κάποιο της προιστορίας (πχ. Δεινόσαυρος). Αυτά τα Φρούτα δίνουν περισσότερη φυσική σύναμη από τα υπόλοιπα Zoan.

Mythical Zoan: Αυτά τα Φρούτα είναι εξαιρετικά σπάνια και πάρα πολύ δυνατά. Λέγεται ότι είναι ακόμα πιο σπάνια και από τα Logia Φρούτα του Διαβόλου. Σε αντίθεση με τους άλλους τύπους αυτά θεωρούνται εντυπωσιακά και δίνουν σε αυτόν που τα έχει σπάνιες και μοναδικές δυνάμεις. Επιτρέπουν σε αυτόν που τα έχει φάει να μεταμορφώνεται σε ένα μυθικό ον. (π.χ Ο Marco μπορεί να μεταμρφωθεί σε φοίνικα)"
τα λογκια δινουν στον χρηστη τις δυνατοτητες ενος φυσικου στοιχειου(σκοταδι στην συγγεκριμενη περιπτωση)
....πιστευω οτι ο bb απορροφα ολοκληρωτικα το φρουτο του αντιπαλου του (με το yami yami) οταν αυτος χανει τον ελεγχο του δηλ. πεθαινει


_________________
Πως μπορεσε ο Blackbeard να κλεψει τοις δυναμεις του Whitebeard??? - Σελίδα 3 Sabo_a10

Giorgos

Giorgos

 

ωραιος ο ορμαν...αυτα που τα βρηκες;;

Orman D Kurohige

Orman D Kurohige

 

sickfansubs..... http://sickfansubs.com/index.php?PHPSESSID=p4uki4fp58l4h8t5kef3g6c244&topic=562.0


εχω γραψει και μια αλλη θεωρια στις"καμμενες σκεψεις" που την πηρα απο εκει :mueh:


_________________
Πως μπορεσε ο Blackbeard να κλεψει τοις δυναμεις του Whitebeard??? - Σελίδα 3 Sabo_a10

Giorgos

Giorgos

 

gj!

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Α. Μπραβο. Δεν τους ηξερα αυτους. Ας δουμε τι παιζει gj!

usopp the sogeking

avatar

 

Παιδιά καταρχάς έψαχνα καιρό αυτό το tοpic και γιαυτό απαντώ και τόσο αργά... ήρθε η ώρα λοιπόν να γράψω και εγώ την γνώμη μου... :P Εγώ πιστεύω πως απλά το σώμα του ΒΒ είναι μοναδικό και μπορεί να αντέξει παραπάνω από ένα φρούτα. Επίσης αν το δείτε ο ΒΒ συμπεριφέρεται πολλές φορές σαν διχασμένη προσωπικότητα... οπότε μπορεί να παίζει και αυτό κάποιο ρόλο. Τώρα η θεωρία με τον κέρβερο όντως στέκει περισσότερο με όλα αυτά που την περιτριγυρίζουν αλλά το θεωρώ λίγο τραβηγμένο, και γαμάτο Mythical Zoan Type και ένα από τα καλύτερα Logia Type αλλά και ίσως το καλύτερο Paramercia Type σε ένα άτομο... Με μοναδική αδυναμία ότι νιώθει διπλάσιο πόνο... Δεν σας φαίνεται λίγο υπερβολή; Άσε που ο BB είπε στον Ace ότι έψαχνε πάρα πολύ καιρό για να βρει το Yami Yami Fruit οπότε μπορεί και αυτό να παίζει κάποιο ρόλο στο όλο θέμα...

Για το πως πήρε το φρούτο του WB o ΒΒ έχω ακούσει την παρακάτω θεωρία:
Όταν κάποιος που έχει DF πεθαίνει το πρώτο φρούτο που βρίσκεται μπροστά μεταμορφώνεται στο αντίστοιχο DF. Οπότε ο BB είχε μαζί του ένα φρούτο το οποίο μεταμορφώθηκε στο DF του WB όταν τον σκότωσε και έτσι βρήκε το φρούτο και το έφαγε. Αυτή η θεωρία συμβαδίζει και με τον τρόπο που λένε ότι έχει αποκτήσει ο Donflamingo το DF του Ace αφού στον θάνατό του ήταν και αυτός μπροστά...

Troll

Troll

 

αμα ηταν ετσι τοτε δεν θα χρειαζοτανε να κρυφτη αφου θα ηταν πρωφανες ωποτε εχει ενα μυστικο


_________________
Πως μπορεσε ο Blackbeard να κλεψει τοις δυναμεις του Whitebeard??? - Σελίδα 3 Images?q=tbn:ANd9GcR30hBhdaERqTYlgCC8sQtp_0v8jRRMi1zNjTuOOGLxJfD73wgi

blackeagles pirates

blackeagles pirates

 

έχω ακούσει διάφορες θεωρίες, η πιο βάσιμη είναι αυτή που λέει ότι τα άτομα που έχουν το D στο όνομα τους μπορούν να φάνε 2 devil fruit. με ψήνει άσχημα ειδικά τώρα που μπήκε και το mera mera no Mi στο παιχνίδι...


_________________
the skull mark is a symbol of conviction

usopp the sogeking

avatar

 

δεν μου φαίνεται τόσο σωστό αυτό το τελευταίο γιατί αν είναι έτσι τότε ο λούφαρος θα γίνει ακόμα πιο υπεργαμάτος από όσο είναι... πιο πολύ το μέρα μέρα σε κανένα σπαθί του ζόρο θα μου άρεσε να το δω...

jaisonas

avatar

 

Καλισπέρα!, Πρωτο μου ποστ στο φορουμ σας, με δικια μου θεωρια για το πως πηρε τις δυναμεις ο blackbeard.
Λοιπον εχει ξαναειπωθει οτι τα φρουτα μολις πεθάνει ο χρηστης τους ξαναβγαινουν. Οποιος θυμαται, στο punk hazard, μολις πεθανε το smile-τερας, σε πολυ κοντινη αποσταση υπηρχε 1 τσουβαλι μηλα εκτων οποιων το 1 εγινε το φρουτο που ειχε το smile. Οποτε εγω πιστευω οτι ο blackbeard με το που πεθανε ο whitebeard, πιγε κοντα του με 1 random φρουτο και αυτο εγινε το φρουτο που χρησιμοποιουσε ο whitebeard.

Aldark

Aldark

 

Καλό το σκεπτικό σου φίλε μου Jason , αλλά ακόμα κι αν έγινε αυτό , πώς διάολο κατάφερε ο τύπος να φάει 2 φρούτα την ίδια στιγμή χωρίς να ψοφήσει όπως ξέρουμε;;; Αυτό είναι το κύριο ζήτημα!


_________________
Πως μπορεσε ο Blackbeard να κλεψει τοις δυναμεις του Whitebeard??? - Σελίδα 3 Maxres11

72Πως μπορεσε ο Blackbeard να κλεψει τοις δυναμεις του Whitebeard??? - Σελίδα 3 Empty Νομίζω πως ξέρω Τρι 06 Μάης 2014, 21:43

Tmr4ever

Tmr4ever

 

Mike13 έγραψε:Ρε παιδια βλεπουμε οτι με το που οι blackbeard pirates σκοτονουν τον wb ο bb βγαζει ενα πανι μπενει μεσα και βγενει απ'εξω εχοντας τοις επικες δυναμεις του wb.Πως λετε οτι μπορει να το εκανε αυτο???? fuck no. fuck no.  fuck no.  fuck no.


Όταν κάποιος κάτοχος φρουτου πεθαίνει το φρούτο ξαναγεννιέται και πετάγεται κάπου μακριά γι αυτο όταν πέθανε ο white beard ο black beard τον σκέπασε με πανί για να μην φύγει το φρούτο  nice! 

Tmr4ever

Tmr4ever

 

Μπόρεσε να το φάει και δεν πέθανε γιατί ειναι απο τους ανθρώπους που έχουν στο ονοματεπώνυμο τους το γράμμα D

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Tmr4ever έγραψε:Μπόρεσε να το φάει και δεν πέθανε γιατί ειναι απο τους ανθρώπους που έχουν στο ονοματεπώνυμο τους το γράμμα D

Αρα θες να πεις με αυτο οτι ο Luffy μπορει να φαει ενα ακομα;  wtf man? 

Tmr4ever

Tmr4ever

 

Deathracer2009 έγραψε:
Tmr4ever έγραψε:Μπόρεσε να το φάει και δεν πέθανε γιατί ειναι απο τους ανθρώπους που έχουν στο ονοματεπώνυμο τους το γράμμα D

Αρα θες να πεις με αυτο οτι ο Luffy μπορει να φαει ενα ακομα;  wtf man? 

Νομίζω πως ναι stubborn 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης