Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τι σας τη "σπάει" στο One Piece? (Προσοχή στα spoilers!)

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 19]

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Το οτι την μουρη και των τριων admiral την ειχε παρει ο οντα απο ηθοποιους το ηξερα. Το οτι ο ηθοποιος συγκεκριμενα που απεικονιζεται στον akainu επαιζε αρχηγο της yakuza δεν το ηξερα. Είδες ομως; μερικοι ρολοι πανε ακριβως για συγκεκριμενα προσωπα.

Tcixlas έγραψε:εμένα δε με χαλάει αυτό, η φάτσα του ειδικά μετά το timeskip σπάει σβέρκους μόνο που την βλέπουν, ΄πετυχαίνει το σκοπό της οπότε οκ! εμένα με χαλάει η πουστιά που έχει μέσα του, σε φάση με πειρατές πολεμάω άρα θα γίνω ίδιος και χειρότερος απο αυτούς...

κοιτα εγω με αυτο προβλημα δεν εχω. Αν και στο τελος καταληγεις χειροτερος κι απο πειρατης, ειναι ενα αναγκαίο κακό.
Φαντασου οτι συγκρητικα με την δυναμη των πειρατων, οι marines ειναι απειροελαχιστοι. Εδω μιλαμε ενας και μονο ενας yonko καταφερε σχεδον να τους κατεδαφησει τα headquarters και σχεδον ολο το νησι. Φαντασου τωρα να γινει καποιο θαυμα και συμμαχισουν εστω 2 yonko και επιτεθουν απο την αρχη και οι δυο στο μετωπο all-out. Εχουν ελπιδα οι marines; μηδαμινη νομιζω.

Γι' αυτο λενε το οπλο μπορει να νικησει εναν, το μυαλο στρατους ολοκληρους

http://www.onepiecegr.com/

Aldark

Aldark

 

Ως Admiral δε μου άρεσε και η φάτσα του μου ήταν αντιπαθής επίσης , αλλά ως Fleet μετράει. Πούρο , Μουσάκι και τώρα δουλεύει με το μυαλό κυρίως (ενώ ανέπτυξε και on screen μεγαλύτερη κριτική σκέψη) . Τώρα γουστάρω , πριν μου ήταν από αδιάφορος ως meh
Γενικά είναι ο Fleet Admiral που αξίζει αυτός ο κόσμος και όχι αυτός που θα ήθελε.

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Aldark έγραψε:Ως Admiral δε μου άρεσε και η φάτσα του μου ήταν αντιπαθής επίσης , αλλά ως Fleet μετράει. Πούρο , Μουσάκι και τώρα δουλεύει με το μυαλό κυρίως  (ενώ ανέπτυξε και on screen μεγαλύτερη κριτική σκέψη) . Τώρα γουστάρω , πριν μου ήταν από αδιάφορος ως meh
Γενικά είναι ο Fleet Admiral που αξίζει αυτός ο κόσμος και όχι αυτός που θα ήθελε.
κοιτα, φαντασου οτι φτιαξαμε μια θεση εμεις στο φορουμ μεγαλυτερη απο admiral που τωρα ειμαστε (ας πουμε ο παλιος τιτλος της patty ως fleet admiral). Και τωρα φαντασου οτι αυτην την θεση την θελω κι εγω γιατι ετσι γουσταρω.

Ετσι και στο τελος προσπαθουμε να σπασουμε ο ενας στο ξυλο τον αλλον για την θεση αυτην real-life. Αν με σπασεις λοιπον στο ξυλο και κερδισεις την θεση δεν θα την παρεις πιο σοβαρα; Δεν θα σκεφτεσαι "αυτην την θεση την κερδισα με το αιμα μου οποτε θα κανω τα παντα για να την ικανοποιησω στο επακρον"; Ετσι και ο σακαζουκαρος, θεωρω οτι αμα επαιρνε την θεση χωρις μαχη θα ηταν ακομα meh... και χεστηκα

για μετα το timeskip η φατσα του μου εχει γινει λιγο πιο ανεκτη απο την στιγμη που μεγαλωσε μουσι και απεκτησε ουλες η αληθεια ειναι.

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

ρε δημο πραγματικά δεν καταλαβα χριστό χαχαχα

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Tcixlas έγραψε:ρε δημο πραγματικά δεν καταλαβα χριστό χαχαχα
με λιγα λογια, αμα δεν παλευε ο Aokiji με τον akainu, ο akainu δεν θα ειχε παρει καθολου σοβαρα την θεση και θα ηταν και παλι οπως λεει ο αλ σε φαση meh...

http://www.onepiecegr.com/

Kamikaze

Kamikaze

 

Scarlet D. έγραψε:Το οτι την μουρη και των τριων admiral την ειχε παρει ο οντα απο ηθοποιους το ηξερα. Το οτι ο ηθοποιος συγκεκριμενα που απεικονιζεται στον akainu επαιζε αρχηγο της yakuza δεν το ηξερα. Είδες ομως; μερικοι ρολοι πανε ακριβως για συγκεκριμενα προσωπα.
Η ειρωνία είναι πως έχει και το γαμάτο yakuza tattoo.

Και ο ηθοποιός του Borsalino έχει παίξει σε ταινίες με yakuza.

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Η φάτσα που δίνει το μεγαλύτερο hype στο OP -από την αρχή του- είναι εκτός του Roger φυσικά, ο Mihawk. Όταν εμφανίζεται πάντα ξέρεις πως κάτι μεγάλο θα συμβεί. 

Επίσης badass φάτσα που μου αρέσει, έχει ο smoker...

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

The Red-Haired έγραψε:

Επίσης badass φάτσα που μου αρέσει, έχει ο smoker...
Άσχετα εαν έχει μαζέψει της χρονιάς του :P

Aldark

Aldark

 

The Red-Haired έγραψε:Η φάτσα που δίνει το μεγαλύτερο hype στο OP -από την αρχή του- είναι εκτός του Roger φυσικά, ο Mihawk. Όταν εμφανίζεται πάντα ξέρεις πως κάτι μεγάλο θα συμβεί. 
ου ναι , όπως στο σπέσιαλ 3D2Y που εμφανίστηκε πάνω στη βάρκα ως κομπάρσος xD

πίσω στον Ακαίνου , meh μου φαινόταν εμένα , αλλά και ο ίδιος ήταν σε άλλη θέση ως Admiral. Τον προτιμώ εγκέφαλο , παρά όπλο. Είναι ικανότατος στην εργασία του και ξαναλέω , αυτός που ΑΞΙΖΕΙ (deserves) στον κόσμο του ΟΠ.
Ίσως και όσα λέει ο Δήμος να αξίζουν επίσης.
Αλλά γενικά ο Akainu παραήταν πιστός στην κυβέρνηση , και γι'αυτό τον προτίμησαν οι ανώτεροι , βλ. θρύλος του Momotaro.

Kamikaze

Kamikaze

 

Γιατί σαν όπλο θες να μου πεις ότι σε απογοήτευσε; :P

Καλώς είναι στο γραφείο του αλλά θα είναι ξενέρα αν δεν συμμετέχει κάπου αλλού.

Tcixlas

Tcixlas

 

θα μου αρεσε ο ακάινου αν δεν ήταν στην κυβέρνηση αν ήταν κάτι άλλο. Αν κάποια στιγμή τον βλέπαμε να κοντράρει τον WG μπορεί και να γούσταρα

Aldark

Aldark

 

θα τα δούμε όλα πιστεύω , just wait ;)

Tcixlas

Tcixlas

 

το καλοκαίρι?

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Tcixlas έγραψε:θα μου αρεσε ο ακάινου αν δεν ήταν στην κυβέρνηση αν ήταν κάτι άλλο. Αν κάποια στιγμή τον βλέπαμε να κοντράρει τον WG μπορεί και να γούσταρα


θελω να το δω αυτο και να γινεται κατι και ο akainu να γινει φιλαρακια με τους straw-hats (φυσικα ο akainu θα ζηταει συγνωμες για τον ace και θα λεει οτι δεν μπορουσε αλλιως γιατι ηταν η δουλεια του για την δικαιοσυνη και τετοια). ΤΟΤΕ θελω να δω τα groups των one piece ace fans να κλαινε και να οριονται και να αυτοκτονουν, και να σχηματιζεται λοφακι απο τα πτωματα και στην κορυφη να βλεπουμε τον sandokanthanos να γελαει σαν μανιακος

http://www.onepiecegr.com/

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:21, 1 φορά

Kamikaze

Kamikaze

 

Scarlet D. έγραψε:θελω να το δω αυτο και να γινεται κατι και ο akainu να γινει φιλαρακια με τους straw-hats (φυσικα ο akainu θα ζηταει συγνωμες για τον ace και θα λεει οτι δεν μπορουσε αλλιως γιατι ηταν η δουλεια του για την δικαιοσυνη και τετοια). ΤΟΤΕ θελω να δω τα groups των one piece ace fans να κλαινε και να οριονται και να αυτοκτονουν, και να σχηματιζεται λοφακι απο τα πτωματα και στην κορυφη να βλεπουμε τον sandokanthanos να γελαει σαν μανιακος
what the fuck? xD

Scarlet D.

Scarlet D.

 

SANDOKANTHANOS έγραψε:
Scarlet D. έγραψε:θελω να το δω αυτο και να γινεται κατι και ο akainu να γινει φιλαρακια με τους straw-hats (φυσικα ο akainu θα ζηταει συγνωμες για τον ace και θα λεει οτι δεν μπορουσε αλλιως γιατι ηταν η δουλεια του για την δικαιοσυνη και τετοια). ΤΟΤΕ θελω να δω τα groups των one piece ace fans να κλαινε και να οριονται και να αυτοκτονουν, και να σχηματιζεται λοφακι απο τα πτωματα και στην κορυφη να βλεπουμε τον sandokanthanos να γελαει σαν μανιακος
what the fuck? xD

ελα τωρα που δεν θες

http://www.onepiecegr.com/

Aldark

Aldark

 

yagamidimitris έγραψε:
θελω να το δω αυτο και να γινεται κατι και ο akainu να γινει φιλαρακια με τους straw-hats (φυσικα ο akainu θα ζηταει συγνωμες για τον ace και θα λεει οτι δεν μπορουσε αλλιως γιατι ηταν η δουλεια του για την δικαιοσυνη και τετοια).

Ξέρω ότι όλο το σχόλιο ήταν για πλάκα αλλά και πάλι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ.
νταξ δεν παίζει να γίνει ποτέ αυτό.
Αλλά πιστεύω ότι το ναυτικό θα πάει ενάντια στην κυβέρνηση , και μάλιστα τώρα που το σκέφτομαι κάτι θα πάθει ο Ακαίνου στο τέλος ίσως ορ σαμθινγκ
παντως μετά από έναν τελειωτικό πόλεμο και όταν όλα θα είναι ήρεμα , το καλό και καθαρό πια ναυτικό , θα αρχίσει το θείο έργο του όπως πρέπει υπό την αιγίδα του Κόμπυ πχ.

Kamikaze

Kamikaze

 

Παιδιά τα έχει πει ο Σάντοκαν Θάνος στις προφητείες του. O Sakazuki θα εναντιωθεί στην Παγκόσμια Κυβέρνηση και το Ναυτικό θα φύγει. Ο Sakazuki θα πεθάνει από Teach, μην τα ξαναλέμε.

Tcixlas

Tcixlas

 

αυτό που λέει ο θάνος είναι πολύ καλό σενάριο παντως, εμένα θα μου άρεσε ας πούμε, και να δούμε ultimate battle luffy teach, αλλά ένα ακόμα θα ήταν να δούμε sabo-akainu φάση εκδίκηση για τον ace

Aldark

Aldark

 

SANDOKANTHANOS έγραψε:Παιδιά τα έχει πει ο Σάντοκαν Θάνος στις προφητείες του. O Sakazuki θα εναντιωθεί στην Παγκόσμια Κυβέρνηση και το Ναυτικό θα φύγει. Ο Sakazuki θα πεθάνει από Teach, μην τα ξαναλέμε.
κορυφαίο σενάριο , ψήνομαι!

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:21, 1 φορά

Kamikaze

Kamikaze

 

Αν παλέψουν πιθανό, αφού ο Sakazuki από τον Teach θα πέσει. :)

Tcixlas

Tcixlas

 

sabo's revenge μπορεί ο ace να ήταν για το πεος, μπορεί ο σαμπο να είναι ξανθός ace αλλά ο τύπος τουλάχιστον έχει παουερφουλ χακι, οπότε τον πάω, αμα κάνει και μια καλή προπόνηση στο φρούτο του, θα ναι τζιτζί
θα ηθελα να δω τον ακαινου να κοντράρεται με σαμπο

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:20, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 19]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης