Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη;

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Elidor

Elidor

 

Avarga
Grimmy έγραψε:i do believe you are there performing violence... We are there performing silence...

-Serj Tankian

Tελικα εχεις και εσυ την δικη σου θρησκεια... Δεν εισαι αθεος οπως υποστηριζεις....

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
δε μπορω να το αρνηθω gj!


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 2cxdsfp

[font=Times New Roman]~ Behold, there was destruction and there was calamity on the planet. The sky vanished and the sky became frozen. Nature halted the circle of life, which was essential for the recognition of man. Thes narrators of these words have long since exited the stage and the curtain of the “system” has visibly fallen. However, even in this devastated world, one still cannot escape from the existence of this circle.[/font]

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
maxuris έγραψε:ορεξη να χετε να διαβαζετε :P

so bored.

...τοσο χαλια?

costascss

costascss

 

Καλά ρε βατόμουρο, μην θυμώνεις so bored.... Το "ψεύτες" το είπα για πλάκα...
Και μενα οι γονείς μου εκτός από τον άγιο Βασίλη δεν μου είπαν άλλο "ψέμα". Εκτός από το θέμα μωρά (εκεί δεν ήθελαν να μου πουν ψέματα αλλά ούτε αλήθεια). Κάθε φορά που τους ρωτούσα πως έρχονται τα μωρά μου απαντούσαν ότι έχουμε ωραίο καιρό σήμερα, μέχρι που η μάνα μου έμεινε έγκυος στην αδελφή μου (και πάλι μου είπαν για φιλάκια κ'αγκαλίτσες).

Άσχετο αλλά τον μπαμπούλα μου τον πέταξαν καμιά δυο φορές αλλά δεν είχα ιδέα τι είναι και γέλαγα (είναι αστεία λέξη), μετά έμαθα ότι είναι τέρας.

Συμφωνώ μαζί σου εκτός από ένα σημείο:
βατόμουρο έγραψε:..."θα παιξουν το ρολο μεχρι να μεγαλωσει και να αναπτυξει κριση για να αντιληφθει τη διαφορα εθιμων-μυθων και πραγματικοτητας.

πως θα ηταν ενα παιδι αν του ελεγες απο τα 5 του οτι ο κοσμος δεν ειναι πεταλουδιτσες και δωρα και χαμογελα και παιχνιδι?

μιζερο.φοβισμενο.
Εγώ αν και δεν πιστεύω σε αϊ Βασίλη, λαγούς με αβγά, μπαμπούλες και τέτοια, ακόμα πιστεύω ότι ο κόσμος είναι όλο πεταλουδίτσες και δώρα και χαμογελα και παιχνίδι.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την costascss στις Κυρ 10 Απρ 2011, 13:04, 2 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : Ορθογραφικά λάθη :()


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 Wallpaper1515121
Madness Returns in Wonderland!
____________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 Finalfantasia-1

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
costascss έγραψε:Καλά ρε βατόμουρο, μην θυμώνεις... Το "ψεύτες" το είπα για πλακα...

η Βασω ειναι τρομερα νευριασμενη...ζητα τωρα συγγνωμη αλλιως θα φας 2ημερο ban.

i am soooo not trolling.

βατόμουρο

avatar

 

Law Defender
costascss έγραψε:Καλά ρε βατόμουρο, μην θυμώνεις so bored.... Το "ψεύτες" το είπα για πλάκα...
Και μενα οι γονείς μου εκτός από τον άγιο Βασίλη δεν μου είπαν άλλο "ψέμα". Εκτός από το θέμα μωρά (εκεί δεν ήθελαν να μου πουν ψέματα αλλά ούτε αλήθεια). Κάθε φορά που τους ρωτούσα πως έρχονται τα μωρά μου απαντούσαν ότι έχουμε ωραίο καιρό σήμερα, μέχρι που η μάνα μου έμεινε έγκυος στην αδελφή μου (και πάλι μου είπαν για φιλάκια κ'αγκαλίτσες).

Άσχετο αλλά τον μπαμπούλα μου τον πέταξαν καμιά δυο φορές αλλά δεν είχα ιδέα τι είναι και γέλαγα (είναι αστεία λέξη), μετά έμαθα ότι είναι τέρας.

Συμφωνώ μαζί σου εκτός από ένα σημείο:
βατόμουρο έγραψε:..."θα παιξουν το ρολο μεχρι να μεγαλωσει και να αναπτυξει κριση για να αντιληφθει τη διαφορα εθιμων-μυθων και πραγματικοτητας.

πως θα ηταν ενα παιδι αν του ελεγες απο τα 5 του οτι ο κοσμος δεν ειναι πεταλουδιτσες και δωρα και χαμογελα και παιχνιδι?

μιζερο.φοβισμενο.
Εγώ αν και δεν πιστεύω σε αϊ Βασίλη, λαγούς με αβγά, μπαμπούλες και τέτοια, ακόμα πιστεύω ότι ο κόσμος είναι όλο πεταλουδίτσες και δώρα και χαμογελα και παιχνίδι.


εννοειται οτι ο κοσμος ειναι γεματος χαρα ακομα κ αν δεν πιστευεις σε αυτα.απλα το θεμα ειναι οτι το μικρο παιδι δε μπορει να το ξερει μεχρι να μεγαλωσει.αμα εβλεπε και του μαθαιναν την αρνητικη εικονα μονο,σιγουρα μια τετοια θα σχηματιζε.
απλα για ενα παιδι που δεν ειχε χαρουμενα προτυπα δεν θα ηταν χαρουμενο,με την εννοια του οτι απο πολυ μικρο θα τα βλεπε ολα αρνητικα.και αναφερομαι στην ηλικια των 5 και 6,οχι των 10 και ανω.και βεβαια σε ολα αυτα συμβαλλει κ η συμπεριφορα της οικογενειας.το παιδι ειναι κατι το ευπλαστο,σαν τη πλαστελινη.θα παρει το σχημα που θα του δωσεις.και εννοειται οτι δεν χρειαζεται η πιστη σε αη βασιλιδες για να σαι χαρουμενος. ^^
κ οχι δε θυμωσα,συγγνωμη αν σου εδωσα αυτη την εντυπωση. here and there

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Εγώ έχω το Yamamoto-style...
Όλα είναι εντάξει και ωραία...
Όταν ήμουν περίπου 7 σταμάτησα...Μετά έκανα εγώ τον Αη Βασίλη... :xD:


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

Eγω εχω φαει ξενερα σ'αυτο το θεμα!Οι ιδιοι οι γονεις μου δεν μου αφησαν περιθωριο να πιστεψω στον Αγιο
Βασιλη. Ποτε δεν μου εκρυβαν δωρα. Απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου, μου ελεγαν: Σοφια ελα να παρουμε δωρα,να μας πεις τι παιχνιδι θες. Ουτε βρηκα ποτε δωρο κατω απο το δεντρο.
ΞΕΝΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ! daaamn! daaamn! daaamn!
why me

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
^ για αυτο εγινες ετσι οταν μεγαλωσες??? e?

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

ReBoRn23 έγραψε:^ για αυτο εγινες ετσι οταν μεγαλωσες??? e?

τι εννοεις;για εξηγησου κυριος!

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
womanTENSAIinathens έγραψε:
ReBoRn23 έγραψε:^ για αυτο εγινες ετσι οταν μεγαλωσες??? e?

τι εννοεις;για εξηγησου κυριος!
^αυτο ακριβως

Elidor

Elidor

 

Avarga
womanTENSAIinathens έγραψε:
ReBoRn23 έγραψε:^ για αυτο εγινες ετσι οταν μεγαλωσες??? e?

τι εννοεις;για εξηγησου κυριος!

Kαι μονο απο το ερωτηματικο που χρησιμοποιεις (;) φαινεσαι τι ανθρωπος εισαι....Ενα εχω να πω... Φτου σου...

Fallenangie

Fallenangie

 

womanTENSAIinathens έγραψε:Eγω εχω φαει ξενερα σ'αυτο το θεμα!Οι ιδιοι οι γονεις μου δεν μου αφησαν περιθωριο να πιστεψω στον Αγιο
Βασιλη. Ποτε δεν μου εκρυβαν δωρα. Απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου, μου ελεγαν: Σοφια ελα να παρουμε δωρα,να μας πεις τι παιχνιδι θες. Ουτε βρηκα ποτε δωρο κατω απο το δεντρο.
ΞΕΝΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ! daaamn! daaamn! daaamn!
why me

Ξεπερασε το επιτελους! Ξενερα ειναι να πιστευες και να σου την χαλασανε!Το πες και μονη σ δε σ αφησαν περιθωριο να πιστεψεις!
Σπόιλερ:


_________________
The Death and The Strawberry2

Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 Bleach06b_ryfee2

maggie

maggie

 

εμενα η σκυλα η ξαδελφη μου μου το ειπε οτι δεν υπαρχει aaaaaah! , η βλαμμενη να πουμε pwned! , οι γονεις της της ειπαν ολη την αληθεια απο μικρη...και καποια χριστουγεννα ερχεται, με πλησιαζει και μου λεει " θελω να σου πω κατι που θα σε στεναγχωρησει..." ε και μου το ειπε i hate everythin\' ...δεν την πιστεψα ομως!!! careless run και για κανα μηνα δεν της ξαναμιλησαμε με τον αδερφο μου για να μαθει που ελεγε ψεμματα your mom=15$
μετα το ξαναειπε μια ηλιθια δασκαλα στο δημοτικο οτι δεν υπαρχει και της καναμε βουντου με τον αλλον τον βλακα slash η παλιοβλαχαρα να πουμε, χαλαγε τα ονειρα των μικρων παιδιωνyou failed,sir.

η εμπιστοσυνη μας ομως ειχε κλονιστει why you..! ...ετσι αποφασισαμε με τον αδελφο μου για να καταλαβουμε αν οντως υπαρχει ο αι μπιλ να ζητησουμε κατι, το οποιο αν το ζηταγαμε απο τους γονεις μας δεν θα μας το επαιρναν, ετσι αν αυτο το κατι βρισκοταν κατω απο το δεντρο θα σημαινε οτι οντως υπαρχει ο χοντρουλης geek...
ζητησαμε σκυλι...τελικα μας το εφερε μεσα σε μια κουτα η μανα μου, καταλαβαμε οτι δεν υπαρχει ο αγιος, αλλα χεστηκαμε κιολας, ειμασταν αποσχολημενα με το σκυλι :xD:


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

Fallenangie έγραψε:
womanTENSAIinathens έγραψε:Eγω εχω φαει ξενερα σ'αυτο το θεμα!Οι ιδιοι οι γονεις μου δεν μου αφησαν περιθωριο να πιστεψω στον Αγιο
Βασιλη. Ποτε δεν μου εκρυβαν δωρα. Απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου, μου ελεγαν: Σοφια ελα να παρουμε δωρα,να μας πεις τι παιχνιδι θες. Ουτε βρηκα ποτε δωρο κατω απο το δεντρο.
ΞΕΝΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ! daaamn! daaamn! daaamn!
why me

Ξεπερασε το επιτελους! Ξενερα ειναι να πιστευες και να σου την χαλασανε!Το πες και μονη σ δε σ αφησαν περιθωριο να πιστεψεις!
Σπόιλερ:

Μωρε ξερω τι θα πει ξενερα! Αλλα εγω ειχα αυτο την αισθηση της ξενερας, αυτο ενιωθα, δεν μπορω να το χαρακτηρισω αλλιως. Αλλα εννοειται οτι τωρα το εχω ξεπερασει ,για το παρελθον μιλαω. Απλα ξεχασα στο προηγουμενο ποστ να βαλω τη λεξη παρελθον, αλλωστε ειναι αυτονοητο...

maxuris

maxuris

 

maggie έγραψε:εμενα η σκυλα η ξαδελφη μου μου το ειπε οτι δεν υπαρχει aaaaaah! , η βλαμμενη να πουμε pwned! , οι γονεις της της ειπαν ολη την αληθεια απο μικρη...και καποια χριστουγεννα ερχεται, με πλησιαζει και μου λεει " θελω να σου πω κατι που θα σε στεναγχωρησει..." ε και μου το ειπε i hate everythin\' ...δεν την πιστεψα ομως!!! careless run και για κανα μηνα δεν της ξαναμιλησαμε με τον αδερφο μου για να μαθει που ελεγε ψεμματα your mom=15$
μετα το ξαναειπε μια ηλιθια δασκαλα στο δημοτικο οτι δεν υπαρχει και της καναμε βουντου με τον αλλον τον βλακα slash η παλιοβλαχαρα να πουμε, χαλαγε τα ονειρα των μικρων παιδιωνyou failed,sir.

η εμπιστοσυνη μας ομως ειχε κλονιστει why you..! ...ετσι αποφασισαμε με τον αδελφο μου για να καταλαβουμε αν οντως υπαρχει ο αι μπιλ να ζητησουμε κατι, το οποιο αν το ζηταγαμε απο τους γονεις μας δεν θα μας το επαιρναν, ετσι αν αυτο το κατι βρισκοταν κατω απο το δεντρο θα σημαινε οτι οντως υπαρχει ο χοντρουλης geek...
ζητησαμε σκυλι...τελικα μας το εφερε μεσα σε μια κουτα η μανα μου, καταλαβαμε οτι δεν υπαρχει ο αγιος, αλλα χεστηκαμε κιολας, ειμασταν αποσχολημενα με το σκυλι :xD:

what a lovely story :xD:


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 757b32

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

maggie έγραψε:εμενα η σκυλα η ξαδελφη μου μου το ειπε οτι δεν υπαρχει aaaaaah! , η βλαμμενη να πουμε pwned! , οι γονεις της της ειπαν ολη την αληθεια απο μικρη...και καποια χριστουγεννα ερχεται, με πλησιαζει και μου λεει " θελω να σου πω κατι που θα σε στεναγχωρησει..." ε και μου το ειπε i hate everythin\' ...δεν την πιστεψα ομως!!! careless run και για κανα μηνα δεν της ξαναμιλησαμε με τον αδερφο μου για να μαθει που ελεγε ψεμματα your mom=15$
μετα το ξαναειπε μια ηλιθια δασκαλα στο δημοτικο οτι δεν υπαρχει και της καναμε βουντου με τον αλλον τον βλακα slash η παλιοβλαχαρα να πουμε, χαλαγε τα ονειρα των μικρων παιδιωνyou failed,sir.

η εμπιστοσυνη μας ομως ειχε κλονιστει why you..! ...ετσι αποφασισαμε με τον αδελφο μου για να καταλαβουμε αν οντως υπαρχει ο αι μπιλ να ζητησουμε κατι, το οποιο αν το ζηταγαμε απο τους γονεις μας δεν θα μας το επαιρναν, ετσι αν αυτο το κατι βρισκοταν κατω απο το δεντρο θα σημαινε οτι οντως υπαρχει ο χοντρουλης geek...
ζητησαμε σκυλι...τελικα μας το εφερε μεσα σε μια κουτα η μανα μου, καταλαβαμε οτι δεν υπαρχει ο αγιος, αλλα χεστηκαμε κιολας, ειμασταν αποσχολημενα με το σκυλι :xD:

πωπω συγκλονιστικο... Maggie :)

iFiVa

iFiVa

 

Απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου δεν πιστευα στον αι βασιλη απλως εκανα τον κινεζο για να παιρνω δωρα pingpingeyes


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 Luffyhj

Z3r0k1ll3r

Z3r0k1ll3r

 

Από τότε που είδα αυτό το post... :/


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 2uhshlu

iFiVa

iFiVa

 

χαχαχα μετρησε αυτο που ειπες!!! luck


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 Luffyhj

Z3r0k1ll3r

Z3r0k1ll3r

 

iFiVa έγραψε:χαχαχα μετρησε αυτο που ειπες!!! luck
Αυτή είναι η αλήθεια...
Παλιά έβαζα κουλουράκια στο πάνω στο τζάκι του έγραφα καρτούλα και όλα τα σχετικά... :/


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 2uhshlu

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
τι δεν υπαρχει αι βασιλης?? Maggie :)

plankton

plankton

 

Ο αι Βασίλης υπάρχει αλλιώς πως εξηγείται το γεγονός που μέσα σε μια νύχτα παίρνουν δώρα τόσα πολλά παιδιά ε?. nice! 


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 Mangadrawing.net.image.admin.93bbde96fb975d2154127ec7eea2bcdd

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Κάποια παιδια δεν θα πάρουν ποτε δώρο...


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 Untitled-1-7

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Μπορούμε να το αλλάξουμε! Vodiafone. Μοοοου...


_________________
Πότε σταματήσατε να πιστεύετε στον Αη-Βασίλη; - Σελίδα 2 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης