Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 897: "Pekom's Cacao Island Escape Plan"

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Όλοι το είχαμε προβλέψει πως θα εμφανιστούν στο τέλος οι Germa για να σώσουν τους SHs.
Μένει να δούμε τί θα γίνει με την Big Mom και τον Capone.

Θεωρώ δίκαιο να πεθάνει ο Capone...
Επίσης μπορεί να πάρουν μαζί τους και τον pekoms, αλλιώς είναι κι αυτός μακαρίτης

Cytheria

Cytheria

 

Βασικά δεν νομίζω ότι οι Germa ήρθανε με την σκέψη να σώσουνε τους straw hats, μάλλον πιο πολύ να πάρουνε εκδίκηση από την big mom που ήθελε να τους σκοτώσει και ακολουθάνε το γνωστό λέγειν "ο εχθρός του εχθρού μου είναι φίλος μου" και βοηθάνε τους straw hats.

Πιστεύω ότι στο τέλος οι Germa θα πάρουνε τον δρόμο τους και δεν θα γίνουνε αληθινοί σύμμαχοι των straw hats.

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Oι germa θα εμφανιζοντουσαν καποια στιγμη και οι περισσοτεροι το ειχαμε σιγουρο. BTW δεν υπαρχει περιπτωση να πεθανει ο Capone απλα ο red τον αντιπαθει... :P

Ο Pekoms μιας και θεωρειται προδοτης πια τον βλεπω να πηγαινει στους Minks.

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ναι με τους Minks και κατεπέκταση με τους SHs και τους allies στον πολεμο με τον Kaido.

Όσο για τον Capone, απλά λέω πως του αξίζει... να πεθανει από την Big Mom.
Δε νομίζω κανείς να θέλει να δούμε το ανάποδο. Να σκοτώνει τη Big Mom χωρίς το Luffy

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Μα η Big Mom δεν υπηρχε περιπτωση να πεθανει εκτος και αν εξυπηρετουσε την πλοκη αργοτερα. Απλα ο Capone ειναι βιαιος και ως μαφιοζος θελει να εκτελει τα θυματα του.

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Σε αυτό συμφωνούσα απόλυτα πριν το Tea Party,
κάποιοι άλλοι διαφωνούσαν,
αλλά έτσι όπως έχει πάει το πράγμα μόνο δύο μπορούν να γίνουν:

είτε να πέσει η Big Mom από τον Capone + το cake
είτε να πέσει ο Bege αφού προσπαθήσει να ρίξει τη Big Mom

ένα σενάριο όπου "ξαναδιαφεύει ο Bege" ενώ έχουν όλοι οι άλλοι διαφύγει, μαζί με Poneglyph κι έχουν διαλύσει και το στόλο και όλους τους Commanders της, μου φαίνεται πολύ "παιδικό"

Τίποτα δεν αποκλείεται όμως :P

Tcixlas

Tcixlas

 

διάβασα τα τσάπτερ μετά απο καιρό και επιβεβαίωσα την απόφαση μου να το ντροπάρω... γτπ


απο τρύπα σε τρύπα... δυστυχώς είναι αρκ με τεράστιο hype και φόντα και το κανε να φαίνεται σκατά

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Tcixlas έγραψε:διάβασα τα τσάπτερ μετά απο καιρό και επιβεβαίωσα την απόφαση μου να το ντροπάρω... γτπ


απο τρύπα σε τρύπα... δυστυχώς είναι αρκ με τεράστιο hype και φόντα και το κανε να φαίνεται σκατά
αν ειναι αυτο arc με τεραστιο hype τοτε το wano τι ειναι; Εχουν βγάλει απο τώρα έξω τα τέτοια τους οι zoro fans και κανουν ελικοπτερακι μονο και μονο που ακουν το ονομα ρε xD, αν βγει κι αυτο αποτυχια και δεν το ντροππαρετε μετα απο αυτο οι υπολοιποι ειστε ολοι σας ζομπια xD

http://www.onepiecegr.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης