Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποιο θεωρείτε το πιο αχρηστο φρούτο του διαβόλου?

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Kamikaze

Kamikaze

 

Ο Oda έχει δώσει τις ιεραρχίες μερικών φρούτων σε SBS.

Magu Magu>Mera Mera(Μάγμα>Φωτιά)
Ton Ton>Kilo Kilo(Απεριόριστοι τόνοι>10.000 κιλά)
Hie Hie>Yuki Yuki(Πάγος>Χιόνι)
Buki Buki>Supa Supa(Μετατροπή σε όπλα>Μετατροπή σε λεπίδες)

Tcixlas

Tcixlas

 

από την φύση της δύναμης όχι λόγω φρούτου όμως, αυτό εννοώ... το μάγμα είναι πιο καυτό απο τη φωτιά, ο πάγος πιο κρύος απ το χιόνι... έτσι νομίζω είναι

Kamikaze

Kamikaze

 

Ναι λέει στα φρούτα είναι αυτό δεν σημαίνει πως ο χρήστης ενός πιο αδύναμου φρούτου δε μπορεί να ξεπεράσει τον από πάνω σε ιεραρχία επειδή σε έναν άλλο τομέα εκτός φρούτου υπερτερεί.

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Kamikaze έγραψε:Ναι λέει στα φρούτα είναι αυτό δεν σημαίνει πως ο χρήστης ενός πιο αδύναμου φρούτου δε μπορεί να ξεπεράσει τον από πάνω σε ιεραρχία επειδή σε έναν άλλο τομέα εκτός φρούτου υπερτερεί.
σε ενα φανταστικο σεναριο οπου ο akainu πεθαινει και παιρνει καποιος νουμπας το φρουτο του και εχει να κανει με τον ace που δεν ηξερε χακι και ειχε το mera mera θα μπορουσε να νικησει ο ace λογω εμπειριας χρησης του φρουτου;

http://www.onepiecegr.com/

Kamikaze

Kamikaze

 

Ναι, θα μπορούσε.

Santouryuu

Santouryuu

 

Ο εϊς δε νικάει με τίποτα... Μόνος του να έτρεχε, πάλι δεύτερος θα έβγαινε...

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
O Ace έφαγε τεράστιο nerf-αρισμα για plot reasons.

Και σαν χαρακτήρας και σαν φρούτο ήταν γαμάτος

Kamikaze

Kamikaze

 

Το φρούτο του ωραίο ήταν, ο χαρακτήρας του όχι και με τίποτα. Ο χαρακτήρας που ήταν να πεθάνει την ίδια χρονιά που εμφανίστηκε έφαγε nerf; Πως γίνεται αυτό;

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ο Ace πρωτοεμφανίστηκε στην Arabasta. 

Εφαγε nerf γιατί ήταν δεύτερος commander του WB και πέθανε από μια επίθεση Admiral. Σου θυμίζω πως έχουν επιβιώσει πολύ πιο αδύναμοι -θεωρητικά- χαρακτήρες από επιθέσεις Admiral...

Kamikaze

Kamikaze

 

O Ace πρωτοεμφανίστηκε στην Arabasta με τον Oda να λέει πως ήταν να πάει να συναντήσει τους γονείς του την ίδια χρονιά αλλά το άλλαξε. Όταν ένας χαρακτήρας είναι γραμμένο εξαρχής να πεθάνει και απλά καθυστερείται παραπάνω ο θάνατός του δεν γίνεται να υπάρχει nerf. Ήταν αποφασισμένο ήδη πως θα δει τα ραδίκια ανάποδα δεν τον ανέβασε και κάπως έπρεπε να τον κατεβάσει.

Ο αριθμός στο Commanderιλίκι του Newgate έχει πει ο Oda πως δε δηλώνει τίποτα για τη δύναμη. Άλλο να σου πετάξει μια ακτίνα ή να σε παγώσει κάποιος και απλά να περιμένεις να λιώσεις και άλλο να σου ανοίξει μια τρύπα στην κοιλιά. Αυτό μόνο ο Jinbe το άντεξε που ξέρουμε από το Arlong arc πως οι fishmen είναι 10 φορές ισχυρότεροι από τους ανθρώπους σωματικά οπότε δικαιολογεί γιατί ζούσε μέχρι να τον πάει στον Law o Buggy.

Aokiji

Aokiji

 

Λυπάμαι, @Scarlet D. , μόνο που αυτό δεν είναι δικό μου ποστ. Ανήκει στον @Red Yonko

Santouryuu

Santouryuu

 

Shikkoku έγραψε:
Kamikaze έγραψε:Πιο άχρηστο συνεχίζω να θεωρώ του Bufallo, δε βλέπω τι μπορεί να κάνει ένας που γυρνάει τα άκρα του σαν ανεμιστήρας.
Αυτό το κάνω κι εγώ χωρίς να φάω φρούτο.


hahaha hahaha hahaha

Aokiji

Aokiji

 

Λίγο ανώμαλο ήταν angel1

Tcixlas

Tcixlas

 

δε μπορώ όλα αλλά μπορώ να πω ότι το καταφέρνω

Santouryuu

Santouryuu

 

yes

Aokiji

Aokiji

 

Plz όχι σπαμ εδώ είναι σουπερ ντούπερ κατηγορια

Tcixlas

Tcixlas

 

ωραία πιο άχρηστο φρούτο θεωρώ το beri beri no mi

Santouryuu

Santouryuu

 

+φωνω

Kamikaze

Kamikaze

 

teliosmetonma έγραψε:Λυπάμαι, @Scarlet D. ,  μόνο που αυτό δεν είναι δικό μου ποστ. Ανήκει στον @Red Yonko
Μετά θα λέω στις προφητείες μου δεν είναι δικές μου είναι του Σάντοκαν Θάνου. Η αλεπού 100 το αλεπουδάκι 110;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης