Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Phantom- Requiem for the Phantom

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Phantom- Requiem for the Phantom Παρ 10 Σεπ 2010, 02:19

quenta

quenta

 

Genres: action, drama, psychological
Age rating: Teenagers (May contain bloody violence, bad language, nudity)
Number of episodes: 26

Πρόκειται για ένα αρκετά διαφορετικό anime με ακέτες αφορμές για σκέψη και πολύ ενδιαφέρον... To anime αυτο είναι βασισμένο στο παιχνίδι Phantom of Inferno.

Ένας νεαρός Ιάπωνας ενώ ταξίδευε μόνος του στη Αμερική ξυπνάει σε ένα σκοτείνο μέρος έχωντας χάσει όλες τις μνήμες του. Εκεί πέρα αντικρύζει την φιγούρα μιας γυναίκας η οποία του επιτίθεται. Μην ξέρωντας πώς να αντιδράσει και μονάχα με τον ένστικτο του καταφέρνει να την αφοπλίσει όμως διστάζει να την σκοτώσει. Αργότερα μαθαίνει πώς αυτό ηταν απλά ένα τεστ ώστε να εξεταστούν οι ικανότητες του οι οποίες είναι κάτι παραπάνω από εντυπωσιακές....

μπορειτε απλα να πατε εδω και να δειτε το πρωτο επεισοδιο..
http://www.animecrazy.net/phantom-requiem-for-the-phantom-episode-list/



Έχει επεξεργασθεί από τον/την quenta στις Παρ 10 Σεπ 2010, 16:07, 3 φορές συνολικά

2 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Παρ 10 Σεπ 2010, 02:22

didimakia

didimakia

 

Is this what you call review? XD

Αν δεν το κανεις σωστο review θα παει στις συζητησεις...

3 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Παρ 10 Σεπ 2010, 02:44

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
θα το κοιταξω σιγουρα....
το εχει δει ολο και ο Grimmy,θα του πω να γραψει...

εγω checkαρω και σχολιαζω οποτε μπορω.

4 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Παρ 10 Σεπ 2010, 11:14

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
Το αnime ειναι αριστουργημα! Απειρο ενδιαφερον και φοβεροι χαρακτηρες...
Quenta γραψε μου σε σποιλερς γνωμη για την τελευταια σκηνη.. Ειχα κανει Review σε ενα αλλο σαιτ πριν λιγο καιρο αν θελετε βαλτε το.



 Phantom- Requiem for the Phantom 3235643499_3f54413863
Genres: action, drama, psychological
Age rating: Teenagers (May contain bloody violence, bad language, nudity)
Number of episodes: 26

Πρόκειται για ένα αρκετά διαφορετικό anime με ακέτες αφορμές για σκέψη και πολύ ενδιαφέρον... To anime αυτο είναι βασισμένο στο παιχνίδι Phantom of Inferno.

Ένας νεαρός Ιάπωνας ενώ ταξίδευε μόνος του στη Αμερική ξυπνάει σε ένα σκοτείνο μέρος έχωντας χάσει όλες τις μνήμες του. Εκεί πέρα αντικρύζει την φιγούρα μιας γυναίκας η οποία του επιτίθεται. Μην ξέρωντας πώς να αντιδράσει και μονάχα με τον ένστικτο του καταφέρνει να την αφοπλίσει όμως διστάζει να την σκοτώσει. Αργότερα μαθαίνει πώς αυτό ηταν απλά ένα τεστ ώστε να εξεταστούν οι ικανότητες του οι οποίες είναι κάτι παραπάνω από εντυπωσιακές....

Γενικά η σειρά έχει να κάνει με οργανώσεις,μαφιές,δολοπλκίες, δολοφόνους κτλπ. Μέσα απο αυτό το anime μπαίνουμε στη ψυχολογία ενως δολοφόνου και βλεπουμε πόσο έυκολα μπορεί να χειραγωγηθεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος... Ο σχεδιασμός ειναι πολύ καλος... Όσο αναφορά τα μουσικά θέματα δεν θα τα χαρακτήριζα κακα ωστόσο είναι αρκετά αλλοκοτα και μπορει να μην σας αρέσουν... Εμένα προσωπικά μου άρεσαν πολυ...

5 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Παρ 10 Σεπ 2010, 15:46

Red Dragon

Red Dragon

 

ειναι μεσα στα υποψην anime που ηθελα να δω εδω και καιρο, πρεπει να τα σπαει

6 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Σαβ 11 Σεπ 2010, 14:57

quenta

quenta

 

Grimmy έγραψε:Quenta γραψε μου σε σποιλερς γνωμη για την τελευταια σκηνη..

δεν το εχω τελειωσει το ανιμε ακομα..ειμαι στην μεση περιπου..στο 18 επεισοδιο..
τα πρωτα 12 ηταν φοβερα.ξερεις τι γινεται στο 12 και αλλαζει η φαση...
μετα στα αλλα 6 που εχω δει περιμενω πως και πως να δω την συνεχεια γιατι εχει τρομερο ενδιαφερων η ιστορια..

γενικα καταπληκτικο ανιμε..φοβερος σχεδιασμος τρομερη ιστορια..
απο τα λιγα αριστουργηματα οπως το death note κτλπ..

7 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Δευ 13 Σεπ 2010, 22:42

quenta

quenta

 

to τελειωσα το ανιμε..τρομερη ιστορια με παρα πολυ συγκινητικο τελος καθως και πολυ περιεργο τελος..

πραγματικα ουτε εγω καταλαβα τι επαιξε στην τελευταια σκηνη..αφου το ετρεχα και καρε καρε μηπως δω τπτ που σου ξεφευγει αν δεν το προσεξεις αλλα τπτ..τζιφος εντελως..

ισως να βγει καποιο OVA και εκει να καταλαβουμε το τι εγινε..
ΠΡΟΣΟΧΗ!! Σποιλερ Τελους
Σπόιλερ:

8 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Δευ 13 Σεπ 2010, 22:50

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
Σπόιλερ:

9 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Τετ 15 Σεπ 2010, 22:11

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

το αρχισα και γω και μπορω να πω οτι μ αρεσε πολυ... gj!
εστω κ αν ακομα εχω δει μονο ενα επ :xD:

10 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Τετ 15 Σεπ 2010, 22:12

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
πήρα κι εγώ τα επεισόδια,σήμερα-αύριο ξεκινάω

11 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Δευ 20 Σεπ 2010, 11:03

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
τι γινεται ρε γιαννη?

12 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Δευ 20 Σεπ 2010, 11:12

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
θα ξεκινήσω 20th Century Boys...και ίσως το πάω παράλληλα με το 20th..

13 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Σαβ 23 Οκτ 2010, 12:09

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

μολις το τελειωσα...
νταξ τι να πω...? ΑΨΟΓΟ με ολη τη σημασια της λεξης gj!
καθε επεισοδιο σε αφηνει με αγωνια,η πλοκη προχωραει τέλεια...οι χαρακτηρες ειναι κ αυτοι καλοφτιαγμενοι...διαμαντι οπως θα λεγε κ ο γρεγ :P

αν και με χαλασε στο τελος που...


SUPER SPOILER.DON'T YOU DARE READ IT!
Σπόιλερ:

14 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Σαβ 23 Οκτ 2010, 15:45

Grimmy

Grimmy

 

Imba Troll.
Σπόιλερ:

15 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Σαβ 23 Οκτ 2010, 15:47

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

Σπόιλερ:

16 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Παρ 29 Οκτ 2010, 17:41

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

απ τις καλυτερες φωτο-σκηνες στο Phantom...δειτε τις παρακατω πικς με τη σειρα που θα τις βαλω...ειναι κατι σαν την ιδια τη σκηνη κομμενη σε εικονες...

SUPER UBER SPOILER!ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΟΛΟ!
Σπόιλερ:
Σπόιλερ:
Σπόιλερ:

17 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Παρ 29 Οκτ 2010, 17:54

didimakia

didimakia

 

Με ψησατε... θα το κατεβασω...

18 Phantom- Requiem for the Phantom Empty Απ: Phantom- Requiem for the Phantom Παρ 27 Μάης 2011, 14:43

Xenia

Xenia

 

Ωραιο Anime. Αρκετα σοβαροτερο απο αυτα που βλεπω συνηθως, αλλα ωραιο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης