Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

[Χαζοερωτήσεις] Sanji vs. Mr. 1

Νικητής?

[Χαζοερωτήσεις] Sanji vs. Mr. 1 Vote_c1075%[Χαζοερωτήσεις] Sanji vs. Mr. 1 Vote_c10 75% [ 3 ]
[Χαζοερωτήσεις] Sanji vs. Mr. 1 Vote_c1025%[Χαζοερωτήσεις] Sanji vs. Mr. 1 Vote_c10 25% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1[Χαζοερωτήσεις] Sanji vs. Mr. 1 Empty [Χαζοερωτήσεις] Sanji vs. Mr. 1 Τρι 01 Αυγ 2017, 20:41

Aokiji

Aokiji

 

Τι λέτε? Εγώ mr 1 κυρίως γτ δυσκόλεψε πάρα πολύ τον zoro (και ο zoro είναι καλύτερος από τον sanji...)

Kamikaze

Kamikaze

 

Έτσι όπως είναι ο Sanji 5 Crocodile δέρνει.

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

***Χωρίς Haki

Santouryuu

Santouryuu

 

χμμ... ισως στην αλαμπαστα να ηταν ισαξιοι... απο κει και υστερα καμια ελπιδα για Mr. 1

Kamikaze

Kamikaze

 

Γιατί χωρίς haki;;

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Τον pre-timeskip Crocodile ναι, αλλά αν έχει και haki o Crocodile, δύσκολα.

Kamikaze

Kamikaze

 

Pre timeskip δεν είχε ιδέα, για τώρα δεν ξέρω.

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Δεν αποκλείεται να ήξερε. Επειδή έχω δει κατά καιρούς να αμφισβητείται για το αν ξέρει την ύπαρξη του Haki - εννοείται πως δεν είχε- τα παραδείγματα που δίνονται δεν είναι τόσο ξεκάθαρα.

π.χ στο Impel Down ξαφνιάστηκε γιατί ο Luffy έβγαλε αίμα. Αυτό δεν έχει να λέει κάτι για το Haki που και καλά δεν ήξερε. Απλά, ένα απλό hit του Blackbeard στον Luffy τον έκανε να ματώσει. Γιατί; Λόγω Haki;
Όχι, η ιδιότητα του Yami Yami ευθυνόταν. Δεν έπαιξε Haki στη σκηνή αυτή, άλλωστε για αυτό μετά ο Teach ουσιαστικά εξήγησε πως νίκησε τον Ace. Για αυτό ξαφνιάστηκε και ο Crocodile..

Δηλαδή, θεωρώ, πως δεν υπάρχει ξεκάθαρη εικόνα απο τον Oda ότι ο Crocodile δεν γνώριζε για το Haki, αν σκεφτείς ότι είναι και πειρατής πολλά χρόνια και έχει επισκεφθεί τον Νέο Κόσμο. Η απορία του ήταν ξεκάθαρα για το πως ένα απλό hit έκανε έναν άνθρωπο-λάστιχο να ματώσει.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης