Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

[THEORY] Ισως να βρεθηκε το φρουτο του Kaido

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Hawkins

Hawkins

 

ειδα μια θεωρια που ελεγε οτι εφοσον ξερουμε οτι το γελιο του καιντο ειναι gorororororo αν ψαξουμε θα δουμε οτι ο goro ηταν ενας αρχαιος κινεζικος δρακος με εννεα κεφαλια 

το γελιο του ασπρου ηταν gurararararra και το φρουτο του gura gura no mi 

goro goro no mi ftw για τον strongest creature in the world

κατι αλλο που σκεφτομαι τελευταια ειναι οτι αν θυμαστε εχει 2 διαφορετικες σκυογραφιες για τον καιντο ο οντα,σχεδον ολλοι υπεθεσαν οτι αλλαξε το design του...και αν η σκυαγραφια που μας εδειχνε παλια ειναι η μεταμορφοση του?

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Οσο η big mom δεν εχει φαει το mama mama no mi (hahahamamama) και ο shanks δεν εχει φαει το deha deha no mi (dehahaha) η θεωρια ειναι αβάσιμη :P, ο μονος ανθρωπος που γελαγε με τα γραμματα του φρουτου του ηταν ο whitebeard.

επισης με την ιδια λογικη γιατι να μην εχει φρουτο που του βγαζει 2 περισσοτερα χερια για να μοιαζει στον goro απο το mortal kombat :P

http://www.onepiecegr.com/

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Όλες οι θεωρίες είναι αβάσιμες, γιαυτό και λέγονται θεωρίες άλλωστε...

Θα είχε ενδιαφέρον να έχει φάει το mythical dragon φρούτο. Και το θεωρώ αρκετά πιθανό δεδομένων των τατουάζ που έχει στο σώμα του.

Hawkins

Hawkins

 

κοιτα οπως ειπα ειναι μια θεωρια ουτε εγω το εχω σαν φακτ αλλα ο οντα συνεχιζει να μας δεινει πραμματα που εχουν σχεση με δρακο οποτε το mythical zoan του δρακου ισως ειναι και το φρουτο του...

Ozymandias

Ozymandias

 

Και εγώ πιστεύω πως έχει φάει φρούτο δράκου. Τι πιο badass zoan από αυτό;

Hawkins

Hawkins

 

επισης τα mythical zoan ειναι και τα πιο δυνατα φρουτα μαλλον για αυτο θεωρητε the strongest creature in the world

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Αν ο Lucci ήταν τόσο δυνατός σε συνδυασμό με το armament haki, φανταστείτε τί δύναμη θα έχει ο Kaido με Mythical Zoan και με αδιαπέραστο armament. Έπεσε από 10.000μ και στο καπάκι, έδειρε για την πλάκα του τον Kidd... Πραγματικά θα χρειαστούν όλοι για να τον ρίξουν. Luffy, Law, Zoro και Marco.

Hawkins

Hawkins

 

φανταζομαι να κανει τρολλια ο οντα και δεν θα βαλει τον μαρκο στο αρκ σε φαση δεν δεχθηκε να ερθει και να βοηθηση μετα με μαυρο

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ο Marco θα έρθει. Άλλωστε μην ξεχνάμε πως ο Kaido έκανε κίνηση εναντίον των WB στο Marineford. Άσχετα αν τον σταμάτησε ο Shanks. Έχει κίνητρο λοιπόν κι επίσης με αυτό τον τρόπο θα αποκαταστήσει το όνομά του.

Hawkins

Hawkins

 

το ελπιζω ηταν ο αγαπημενος μου commander του ασπρου

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Νομιζω λιγο πολυ πιστευουμε ολοι οτι εχει φρουτακι του Δρακου αλλα αυτο με το γελιο ειναι λιγο troll. Δηλαδη ο Luffy επρεπε να ελεγε GOMUGOMUGOMU!!!!! xD

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν είναι και τόσο γελοίο, γιατί αν παρατηρήσεις τον kaido έχει κάτι σαν tattoo που θυμίζουν φολίδες δράκου, το δέρμα του ήταν αδιαπέραστο... ναι σαν του δράκου, ανέβηκε σε νησι 10.000 μέτρα ύψος, ναι σαν τον δράκο, πήδηξε απο εκεί και έζησε για να δείρει 3 σουπερνόβας... όντως είναι badass είναι και κάτι που δίνει χιντ... δεν υπαρχουν βάσιμες θεωρίες, απλά θεωρίες που έχουν παραπάνω χιντς και λογική... παρόλα αυτά οι περισσότερες λογικές δε βγαίνουν με βάση τον όντα...

είχαα διαβάσει μία για κινέζικο δράκο ancien god που πετούσε κάπως σαν τον momonosuke
κι αν το σκεφτείς με τα μαλλιά και τα μουστάκια του δράκου που έχει ταιριάζει και με τα κέρατα σαν εμφάνιση

Hawkins

Hawkins

 

αν δεν ειναι δρακος θα ξενερωσω ειναι σαν να μας τρολαρι μετα

Tcixlas

Tcixlas

 

δε νομίζω ρε φίλε, αλλιώς δε θα έδινε όλα αυτά τα στοιχεία, σκέψου το artificial devil fruit που έφτιαχνε ο vegapunk, και είναι δράκος, σκέψου τις φολίδες δράκου στο αριστερό του πλευρό και χέρι, σκέψου τα κέρατα που μοιάζουν πάρα πολύ, και στο τέλος το μουστάκι του που είναι ξεκάθαρα σα μουστάκια δράκου!!! Δηλαδή πέρα απο όσα έχουμε δει μέχρι τώρα η εικόνα του προδίδει πολλά... για να μην μιλήσουμε για το αλεξίσφαιρο πρακτικά σώμα του, που έσπαγαν οι λαιμητόμοι, και τα δόρια πάνω του!!! σίγουρα έχει και δυνατό haki είναι και γιγάντιος, αλλά δεν νομίζω όλα να είναι τυχαία!!!

Kamikaze

Kamikaze

 

Και εγώ πιστεύω δράκου αλλά όχι από αυτό. Από τα στοιχεία που έχει δώσει.

Hawkins

Hawkins

 

ειναι ενδιαφερον να δω ως θα παλευει αν ειναι οντως δρακος...δεν νομιζω να δειξει απλα τον λουφη να παλευει με δρακο ισως καποια hybrid μορφη

Tcixlas

Tcixlas

 

με καμιά awaken μορφή να δούμε πως θα ναι, είναι ήδη τέρας, θα κλάψουμε εκεί...

Hawkins

Hawkins

 

περιμενω πως και πως λογικα στα πρωτα 10 τσαπτερ του γουανο θα εχουμε μαθει τι παιζει


πωωωω δεν μπορω να περιμενω

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Hawkins έγραψε:αν δεν ειναι δρακος θα ξενερωσω ειναι σαν να μας τρολαρι μετα
συγνώμη τώρα εχεις καταλάβει οτι μας δουλεύει ψηλο γαζί ο οντάκος; Οταν δεν ξεραμε τιποτα γι' αυτον και νομιζαμε οτι ηταν ενας χοντρουλης τυπος που γελουσε (συμφωναμ με τις αναμνησεις του garp) και ξαφνικα ΠΕΦΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ και ειναι ενας γιγαντας με σκατοφατσα και τουλουμιαζει 3 supernovas, καλο ηταν;Τοσες unexpected "τρολλιες" μας εχει κανει, εκει να κολώσει; Παντως το τατουαζ δεν σημαινει για εμενα τιποτα. Μπορει να του κα^λωσε και να εκανε τατουαζ με φωλιδες δρακου

http://www.onepiecegr.com/

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Δράκος είναι,μόνο που δε μας το έχει δείξει..όλα τα στοιχεία κλίνουν προς τα εκεί. Το μόνο που μένει να δούμε είναι το design του..

Scarlet D.

Scarlet D.

 

επισης ο momonosuke σιγουρα ηταν γιος του kin'emon, ο νιντζα σιγουρα δεν ηταν στο νησι γιατι τα mink δεν μπορει να επεμεναν ακομα κι οταν επροκειτο για ακροτηριασμους και πολλα ακόμα plot twist που φαίνονταν ως γεγονός κάποτε αλλά ο oda το γύρισε 180 μοίρες.

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι ο oda είναι μανούλα στο να κάνει κάτι να φαίνεται στανταρ και μετα μας το γυριζει και γελαει με τις θεωριες που ειχαν βγει μεχρι τοτε :3

http://www.onepiecegr.com/

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Θα ηθελα να ηταν δρακος σαν το Kingdra περιπου να μας στειλει ολους. ΧD

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Deathracer2009 έγραψε:Θα ηθελα να ηταν δρακος σαν το Kingdra περιπου να μας στειλει ολους. ΧD
νερουλο δρακο θες κι εσυ; πολλα ζητας εγω τον δρακο μου τον θελω nefarian

http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι καλίσι του onepiecegr, ο oda όντως παίζει συνέχεια με τις θεωρίες που ο ίδιος φιντάρει, τρολλάρει γενικά χειρότερα απο τον Kubo, κι ευτυχώς δεν έχει καταστρέψει κι αυτός το one piece(ακόμα)

τώρα όσο για το φρούτο, θα προτιμούσα να είναι στυλ momonosuke αλλά φάση μαύρος ή με χρώμα όπως τις φολίδες στο ταττού του...

Scarlet D.

Scarlet D.

 

αν ειναι ενα μεγαλο μαυρο κονταρι σαν τον μομο δεν νομιζω να προκαλεσει τοσο πολυ εντυπωση στον θεατη, ενω ενας μεγαλος πατροπαραδοτος δυτικος δρακος ειναι οτι πρεπει, επισης θα μου εκανε μεγαλη εντυπωση να γινοταν σαν τον momo επειδη το φρουτο του momo το εφτιαξε ο vegapunk, πως θα μπορουσε να παρει υλικο απο τον kaido ετσι ωστε να αναπαραγει το φρουτο του;

http://www.onepiecegr.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης