Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan"

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πως σας φανηκε το σημερινο chapter;

Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Vote_c1071%Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Vote_c10 71% [ 5 ]
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Vote_c1014%Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Vote_c10 14% [ 1 ]
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Vote_c1014%Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Vote_c10 14% [ 1 ]
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Vote_c100%Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Vote_c100%Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Vote_c10 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ έδωσα τον τρόπο στο προπροηγούμενο μήνυμα αλλά δεν του έδωσε σημασία κανένας μάλλον....
Ουσιαστικά αν στο παραθυράκι αυτό, δε τη σκοτώσει καν η 3άδα πυραύλων, αλλά όπως είναι λογικό σε μια ευάλωτη στιγμή την πληγώσει αρκετά, μετά ίσως και να μπορούν να τη φάνε... γιατί λέει δεν την έχουν δει ποτέ να ματώνει, αλλά όταν έγινε το συμβάν ακούμπησε στο πάτωμα και μάτωσε... πόση ζημιά θα της κάνουν 3 πύραυλοι ξέρω γω? θα την κάνουν πολύ άσχημα... αν δεν έχει πληγωθεί ποτέ όπως λέει, δεν θα ξέρει πως είναι να είσαι πληγωμένος, ή να παλεύεις πληγωμένος, άρα μπορεί και να χάσει.... ότι δε θα σκοτωθεί νομίζω είναι δεδομένο... και δεν ξέρω γιατί δεν έχει φέρει κανεις αντίρρηση στη δολοφονία.... ούτε ο Jinbe, ούτε ο pedro, αλλά και κανένας απο τους strawhats... δε μου φαίνεται ρεαλιστικό ακόμα κι ο sanji που απέναντι έχει μια γυναικα???? επίσης και νάμι και τσόπερ δεν έχουν ρίξει ακόμα τον κλασικό δωδεκάλογο του χέστη


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Hawkins

Hawkins

 

υπαρχουν πιθανοτητες να παιθανει ο καπονε  νομιζω ο οντα εχει κανει foreshadow τον θανατο του 
οταν προσπαθησε να σκοτωσει τον πεκομς εκεινος του ειπε πως οτι και να σχεδιαζεις θα αποτυχης και θα σε σκοτωσει η μαμα στην αμεσως επομενη εικονα δειχνει το μωρο να κλαιει..το ιδιο και στο χθεσινο τσαπ αρχιζει και μιλαει ο καπονε οτι θα σκοτωσει την μαμα και παλη στην αμεσως επομενη εικονα εκλαψε το μωρο

τσιχλα αρνουμαι να πιστεψω οτι θα πεσει ενας γιονκο σε αυτο το αρκ για την ολλη φαση στο νησι...δεν μου μοιαζει για αρκ που μπορει να χασει την θεση της η μαμα,βλεπεις ντρεσροσα,αραμπαστα,λομπι,σκαι αιλαντ και ξερεις οτι ο κακος θα χασει στο τελος εδω δεν μου δημιουργει αυτη την αισθηση...τοσο καιρο ακουγαμε για τους ξακουστους γιονκο και το χαιπ ηταν στο θεο...το να ριξει την μαμα οσο καλο σχεδιο και να ειχε ο καπονε ειναι αστειο γιατι μετα θα την βγαλεις αχρηστη...εδω ολοκληρος μινγκο για να χασει χρειαστηκε ολοκληρος στολος και εκεινος ειχε μονο αχρηστους στο πληρωμα 

πιστευω πως η μαμα δεν ειναι αντιπαλος του λουφη +οτι ετσι οπως το παει σε 2.5 ωρες αρχιζει ο γαμος και δεν εχουμε μαθει τιποτα για εκεινη 

η mother caramel θα μπορουσε καλιστα να ειναι η μαμα της μαμας :p για αυτο και δεν ξερει κανενας τιποτα για εκεινη

διαβασα μια ενδιαφερον θεωρια για το φρουτο του καιντο..το γελιο του ειναι ονομα ενος αρχαιου δρακου της κινας με πολλα κεφαλια


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Images10

Tcixlas

Tcixlas

 

ανέπτυξε τη θεωρία σου στο ποστ με τις θεωρίες να το δούμε κι εμείς!!

Επίσης το ακριβώς αντίθετο σου δείχνει, το hype για να πέσει η big mom έχει ξεκινησει απο το fishman island, το συνέδεσε άρτια ο όντα με το punk hazard και το giantification ακόμα και με τα poneglyph, έδωσε ακόμα και λόγω στο να τους φέρει τώρα κοντά, κι όχι αργότερα κάποια στιγμή τυχαία, παίρνοντας τον sanji... έχει κάνει πολλές φορές τυχαία πράγματα ο oda για να αρχίσει τώρα?

το foreshadow για το θάνατο του capone που το είδες ρε χοκ? γιατί στο τέλος θα με τρελάνεις... άλλο manga διαβάζουμε? επειδή κλαίει το μωρό είναι foreshadow? δηλαδή άμα χεστεί θα σημαίνει λεφτά? :p


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Hawkins

Hawkins

 

Γιατί να βάλει και στις δύο φορές το μωρό να κλαίει


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Images10

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Υπάρχουν τρία σενάρια:

1.) Να πετύχει το σχέδιο και να πεθάνει η Big Mom ακαριαία. Σε αυτή την περίπτωση θα βρεθούν όλοι απέναντι σε όλους και ο βασικός στόχος για τους παρευρισκόμενους θα γίνει φυσικά ο Bege. Όχι μόνο γιατί τους πρόδοσε, αλλά γιατί επιτέθηκε στη Mom. Εκείνη τη στιγμή ο Luffy και ο Sanji πρέπει να σώσουν τους Vinsmokes, που θα δεχτούν επίθεση και να κατευθυνθούν προς τον καθρέφτη που θα κρατά ο Caesar. Θεωρώ απίθανο να ξεφύγει ο Bege. Και δεν ξέρω τί θα γίνει με την καρδιά του Caesar...

2.) Πετυχαίνουν τον αιφνιδιασμό και τον τραυματισμό της Mom, αλλά δεν τη σκοτώνουν στο χρονικό παράθυρο των 5 sec. Τότε, λογικά, ο Luffy και ο Sanji προσπαθούν να διαφύγουν, το ίδιο και ο Bege. Σε αυτή την περίπτωση πιστεύω πως η Mom θα σκοτώσει τον Bege και κάποιος commander θα επιτεθεί στο Luffy. Ο Luffy θα προστατεύσει τους υπόλοιπους μένοντας για να παίξει λίγο ξύλο κι ενώ η Mom απασχολείται με τον Bege. Μετά δραπετεύει, αφού όλοι είναι ασφαλής, πλην της καρδιάς του Caesar και τον Bege με το πλήρωμά του, που θα είναι μακαρίτες. Δεν αποκλείω ο Luffy να βοηθήσει το Caesar να πάρει την καρδιά του. Αλλά δεν έχω ιδέα πώς θα δραπετεύσει μετά...

3.) Ο Luffy τα κάνει μπάχαλο και γίνεται all-out μάχη, όλοι εναντίον όλων.


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 33k6s5i Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Fvve46

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εχω μια εντύπωση οτι η big mom εχει πολυ δυνατο armansment haki και γι' αυτο χαρακτηριζεται ως σιδερενιο μπαλονι. αφου έριξε ο υπηρετης την εικονα αυτο την εκανε να βγει εκτος ελεγχου και χαλασε ολη την ενεργεια που ειχε σε conqueror's haki, οπότε και το armansment haki της εξασθένησε για λιγο.


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

συμφωνώ δήμο, απλά πιστεύω ότι ο συνδιασμός του haki της με το giantification της είναι που δίνουν το αποτέλεσμα του να είναι πρακτικά άτρωτη σε όλα... Απλά αν με ένα ξέσπασμα της τελείωσε στιγμιαία το haki, μήπως δεν έχει ελέγξει πλήρως το conqueror της? και γι αυτό το έκανε στο ξέσπασμα?


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Ozymandias

Ozymandias

 

Διαφωνώ, το σχέδιο μια χαρά είναι. Αν δεν υπήρχε ο Λούφι θα υπήρχε κάποιος άλλος. Ο Λούφι δεν εξυπηρετεί κανέναν άλλον σκοπό για τον Bege πέρα από το να φάει το ξύλο και να καθυστερήσει τα υπόλοιπα τούμπανα μέχρι να την κάνει ο Bege. Σε καμιά περίπτωση δε πιστεύω πως ανέλυσε ολόκληρο το σχέδιο του απλά ανέφερε αυτά που ήθελαν να ακούσουν οι straw hats.

Από εκεί και πέρα, για εμένα είναι δεδομένο πως θα πέσει η Mom εδώ και πολύ καιρό. Ως Yonkou είναι ισάξια των άλλων αλλά σε 1v1 είναι ξεκάθαρα πιο αδύναμη από Kaido - Shanks. Ο Μαυρογένης ίσως να μην την έχει ξεπεράσει ακόμα αλλά όλοι ξέρουμε πως θα τους ξεπεράσει όλους μακροπρόθεσμα.

Μέχρι στιγμής συζητούσαμε για το αν θα πέσει η Big Mom η όχι και το καλύτερο επιχείρημα του να μην πέσει ήταν το ότι παρααείναι δυνατή. Πλέον και αυτό λύθηκε καθώς παρουσιάστηκε μια αδυναμία της οπότε δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι που να την κρατάει. Δεν λέω πως θα πεθάνει απαραίτητα, αποκλείεται ο λούφι να την δολοφονήσει αλλά είμαι σίγουρος πως θα χάσει στη τελική.

Πέρα από όλα αυτά εγώ επιμένω πως η Pudding παίζει πολύ μεγαλύτερο ρόλο από αυτό που νομίζουμε. To φρούτο της είναι αρκετά tricky και θεωρώ πως με κάποιον τρόπο το έχει χρησιμοποιήσει και στην Linlin. Η όλη ιστορία με την Caramel για εμένα  είναι αυτή τη στιγμή το πιο ενδιαφέρον κομμάτι. Ενδιαφέρον στοιχείο που δεν πρόσεξα μόνος μου αλλά το διάβασα είναι το γεγονός πως και το Cafe της Pudding λεγόταν Caramel και αυτό. Τυχαίο δεν είναι, ίσως είναι tribute προς την Caramel το μαγαζί ίσως  η Caramel δεν έχει υπάρξει και ποτέ ίσως κάτι άλλλο.

Δεν ξέρω, ίσως το πηγαίνω μακριά αλλά δεν θα μου έκανε εντύπωση αν στη τελική σε κάποιο βαθμό η Pudding κρυβόταν πίσω από τις πράξεις της Linlin.


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 4640138-6073183427-file_

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Εξακολουθώ να πιστεύω πως είναι μούφα όλο το σχέδιο και προσωπικά δεν έμεινα ευχαριστημένος,ωστόσο περιμένω να δω τι θα συμβεί και κατά πόσο θα πετύχει..

Δεν τρέφω ελπίδες βέβαια,όχι μόνο γιατί Luffy never follows the plan αλλά γιατί το ανέλυσε τόσο πολύ,πράγμα που με προβληματίζει για το αν θα είναι επιτυχημένο. Το τέλειο σχέδιο και καλά που απλά κάπου θα κολλήσει..


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Reiju-10

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίτα το πλάνο είναι καλό, αλλά είναι καλό ξεκάθαρα γιατί ξέρεις απο τώρα ότι θα αποτύχει, και κάνει τη δουλειά του, σου εμφανίζει όπως είπε και ο Μάνος μία αδυναμία της big mom, και σου λέει ότι υπάρχει μια κατεύθυνση και δεν πάνε κουτουρού!!!

Πολύ καλή η παρατήρηση για την pudding, αν και νομίζω ότι με την caramel αν δούμε μπακστορι, θα είναι το στοιχείο που θα παίξει το χαρτί συμπάθειας στην big mom πριν χάσει, κλασικά όπως κάνει πάντα ο όντα!!! Ίσως είναι κι αυτή κόρη, ή η μάνα της big mom.... και με κάποιο τρόπο, η εξαφάνιση της για να μην τρελάνει την big mom ή να μην ξεφύγει, καλύφθηκε με χρηση του φρούτου της pudding!!!


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Hawkins

Hawkins

 

Σχεδιο καπονε: σπαμε την φωτογραφια και ριχνουμε στην μαμα με τα οπλα του σεζαρ

Σχεδιο παντινκ: με το που παει να με φιλησει τον εκτελο και διαγραφω την μνημη ολλον μεσα

Μπιγκ μαμ: εκτελω τους βινσμοουκ στο παρτυ

Λουφη: με το που ακουσω τον πυροβολισμο βγαινω εξω και αρπαζω βινσμοουκ

Tamatebako
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Images?q=tbn:ANd9GcSwsLEKh6bGkD1Y3gRIjL9vlkiDCGrd3Wzn51-COD4EjWX5_0S68FxPG5E
 νομιζω ξερετε ολλοι οτι αυτο θα γαμησει τα σχεδια ολλον


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Images10

Tcixlas

Tcixlas

 

ξαναδιάβασε το πρώτο μου ποστ στο θρεντ :p συμφωνώ ότι παίζει να έιναι ο βασικότερος λόγος όντως, αλλά θα παίξει και κάτι άλλο


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Συμφωνώ με Hawkins


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 33k6s5i Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Fvve46

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 859-1

Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 859-21

Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 859-3

Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 859-4

Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 859-5

Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 859-6


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Tcixlas έγραψε:συμφωνώ δήμο, απλά πιστεύω ότι ο συνδιασμός του haki της με το giantification της είναι που δίνουν το αποτέλεσμα του να είναι πρακτικά άτρωτη σε όλα... Απλά αν με ένα ξέσπασμα της τελείωσε στιγμιαία το haki, μήπως δεν έχει ελέγξει πλήρως το conqueror της? και γι αυτό το έκανε στο ξέσπασμα?
Δεν νομιζω οτι ειναι οτι δεν μπορει να το ελενξει πληρως, πιστευω οτι εχει μια πολυ πολυ πολυ ιδιαιτερη σημασια αυτη η φωτογραφια γι' αυτην, δηλαδη αν καποιος την σπασει χανει τον ελενχω απο θυμο και μονο. Βλεπουμε οτι το haki της το ελεγχε πληρως ακομα και οταν την επιανε η τροφικη της διαταραχη, αλλα εκει ηταν σπεσιαλ η περιπτωση.

Παντως σκεφτητε το λιγο, αν η big mom ειναι η πρωτη yonko που θα πεσει απο τον luffy, τοτε θα λαβουν δραση η φεμινιστριες "ΩΠΑ ΓΙΑΤΙ Η ΠΡΩΤΗ YONKO ΠΟΥ ΕΡΙΞΕ Ο LUFFY ΗΤΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ;; ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΑΔΥΝΑΜΕΣ;; ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ"
*TRIGGERED*


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Hawkins

Hawkins

 

Γιατι η μαμ πρεπει να φερνει την μοναδικη αδυναμια της σε καθε tea party?εδω υπαρχει μονο μια εξηγηση...θεωρει εκεινη οτι ειναι η ποιο ικανη να φιλαει την εικονα και οχι να ειναι ας πουμε κλειδωμενο σε καποιο αδιαπεραστο δωματιο
Οσο για το γιατι δεν ξερει κανενας πολλα πραμματα για την καραμελ ειναι γιατι η παντινγκ διεγραψε τις μνημες τους με εντολη της μπιγκ μαμ,ποιο περα πιστευω δεν μπορουμε να υποθεσουμε κατι γιατι  απλα λοιπουν κομματια του παζλ που δεν μπορουμε να φανταστουμε καν.
Αυτο ισως να εξηγη γιατι η παντινγκ ειναι η αγαπημενη κορη της μπιγκ μαμ,σε κανεναν αλλο δεν μιλαει οσο καλα σε εκεινη...της ειναι πολυ χρησημη
Και πιστευω οτι ουτε η ιδια η μπιγκ μαμ δεν ξερει για τον διαβολικο χαρακτηρα της παντινγκ για αυτο παλια οταν την ειδαμε στο fishman island υποκρινοταν οτι ηταν θλημενη που η μαμα ετρωγε κατι πραμματα που μιλαγανε
για αυτο εξαλου και οπως η ιδια ειπε θελει να διαγραψει την μνημη ολλον στο tea party δεν εξαιρεσε την μπιγκ μαμ απο αυτο


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Images10

the d

the d

 

Εγω πιστευω οτι η Μπιγκ μαμ αν δεν πεσει θα υποστει παρα πολλες ζημιες εξαλου ο λουφυ το ειπε στο τελος της ντρεσροσα οτι ακομα και γιονκο να ειναι δε θα κανει πισω απλα στο ζου καταλαβε τη δυναμη των γιονκο σα συνολο οχι ατομικα και ειπε οτι δε μπορει να τα βαλει ακομα αλλα εδω του βρισκετε μια ευκαιρια και συνεργαζετε με τον μπεγκε γι αυτο το λογο.

Tcixlas

Tcixlas

 

μα έτσι είναι, το έχει πει ήδη τόσες φορές μετά το timeskip ότι πλέον θα αντιμετωπίζει όποιον είναι μπροστά του, όποιος κι αν είναι αυτός, δεν πρόκειται να ξανατρέξει, και το έχει δηλώσει πολλάκις. Δεν ξέρω γιατί κάποιοι αδυνατούν να το δεχτούν, όταν αυτά που λέει ο luffy τα δίνει ο oda ο ίδιος...

Ειδικά εδώ του δίνεται μια τρομερή ευκαιρία να αντιμετωπίσει ένα yonko με τη βοήθεια κάποιων ακόμα, σε μία αδύναμη στιγμή, και να δει απο μόνος του, που μπορεί να φτάσει, και να συγκριθεί μαζί τους!!! Είναι μια καλή ευκαιρία να παλέψει, πριν αναγκαστεί να πάει απέναντι τους ολοκληρωτικά!!!

Τους προκαλεί σε κάθε ευκαιρία, κι ακόμα δεν έχουμε δει και το μέγιστο των δυνατοτήτων του!!! Ότι το πλάνο θα πάει στράφι μάλλον είναι δεδομένο, απλά η ύπαρξη του είναι σαν οδηγός, για το τι περίπου θα προσπαθήσουν να κάνουν, σαν τεχνική του oda να εξηγήσει τι θα συμβεί, επειδή rushάρει πολύ το arc!!


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Hawkins

Hawkins

 

δεν νομιζω να χασουμε την ευκαιρια να δουμε ενα λουφη vs μαμα που ισως να μην την αντιμετωπιση ποτε ξανα αν η υποθεση μου ειναι σωστη και παιθανει απο μαυρο


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Images10

Tcixlas

Tcixlas

 

με μπέρδεψες, για ξαναρίχτο αυτό... έπίσης άλλο ποιός τη σκοτώνει(που δε νομίζω να πεθάνει, ειδικά αφού στο Op πολύ δύσκολα βλέπουμε θάνατο main χαρακτήρων), κι άλλο το ποιός νικάει και ρίχνει, γιατί εγώ ακόμα ζωντανό βλέπω κάθε αντίπαλο του luffy


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Πιστεύεις δηλαδή πως θα χάσει σε μαχη η Μομ έτσι όπως το έχει παρουσιάσει μέχρι τώρα, ή πιστεύεις πως θα την ξεγελάσουν, θα την αποδυναμώσουν και θα φύγουν? Δεν έχω καταλάβει τί εννοείς όταν λες "θα πέσει" αλλά "δε θα πεθάνει"


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 33k6s5i Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Fvve46

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Θα χασει αλλα δεν θα πεθανει!!! hahaha


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

Tcixlas

Tcixlas

 

σας φαίνεται κάτι το τόσο δύσκολο να χάσει και να μην πεθάνει? δηλαδή εγώ μετρά μέχρι τώρα 3 εκθρονισμένους σιτσιμπουκάι, και καμια 10αριά ακόμα χαμένους, χωρίς να έχει αφήσει κανέναν νεκρό, αλλά ολοι έπεσαν!!! Γιατί ξαφνικά συνδέεται το να πέσει κάποιος με θάνατο? Ειδικά όταν έχει απέναντι κάποιον yonko που όχι μονο δεν είναι εύκολο να νικηθούν αλλά ειδικά να σκοτωθούν? Είστε σοβαροί?


Δηλαδή ξαφνικά ενώ μέχρι τώρα, τα πάντα είναι ωραία και καλά, νικάμε και προχωράμε, ξύπνησε ένα πρωί ο oda και είπε θα κάνω το Luffy δολοφόνο? ή επειδή έβγαλε ο bege assassination plan σημαίνει ότι θα πετύχει και θα δολοφονήσει τη mom? Το είπανε ότι θα είναι partners/allies μέχρι να νικήσουν την mom, θεωρώ ότι πολύ εύκολα συγκρούονται κιόλας αν τη ριξουν και ο άλλος επιμένει να τη σκοτώσει! ϊσως αυτός να είναι κι ένας λόγος που οι strawhats θα μπορέσουν να φύγουν!

Ένα σεναριάκι που κάνω πρόχειρα χωρίς να είμαι oda, είναι να γίνει ένα σχέδιο κουλουβάχατα, παρόλα αυτά να καταστρέψουν την φωτογραφία, big mom goes berzerk, αποδυναμώνεται, όντως σκάνε πηραύλοι ή tamatebako ξερω γω απο το πουθενά, όντας αδύναμη χάνει απο έντονη επίθεση bege ή luffy, ο bege πάει να τη σκοτώσει αφού έχουν νικήσει, ο luffy δεν τον αφήνει, crew κι allies της mom σκάνε και ορμάνε σε firetank pirates και οι SHs ξεφεύγουν στη λούφα, μιας και "σώσανε" τη mom... γενικά μπορεί να εξελιχθεί με άπειρα σενάρια, ο oda έχει δείξει ευρηματικότητα, και σου δίνει, σύμμαχους, σχέδιο δολοφονίας, αδυναμία, και χρόνο για να στηθεί κομπίνα, ακόμα και με αστάθμητους παράγοντες! Μπορεί και να στα γυρίσει όλα ανάποδα κια να μην ξέρεις απο που σου ήρθε, oda είναι αυτός ότι θέλει μπορεί να κάνει, κι εκεί είναι και η ομορφιά, απλά μέχρι τώρα έχοντας διαβάσει σχεδόν 900 τσάπτερ κι έχοντας ασχοληθεί τόσο με ένα συγκεκριμένο τρόπο γραφής, κάποια πράγματα δε γίνεται να μη τα βλέπεις να έρχονται...

Είναι σα να βλέπεις μαύρους να τρώνε σε σπίτι σε λιβάδι σε ταινία, ξέρεις ότι μέχρι να ξημερώσει είναι νεκροί!!!!


και όσο γι αυτούς που θα πούνε δεν εκθρονίζεται έτσι εύκολα ένας yonko... Μια yonko που στηρίζει τις σχέσεις της στο φόβο κι όχι στο σεβασμό, σε ένα συμβάν που λαμβάνει χώρα σε ένα γάμο με άπειρους καλεσμένους απο όλο τον υπόκοσμο, αν η yonko αυτή, χάσει ακόμα και τις αισθήσεις της για λιγάκι θα σου πω εγώ, απο επίθεση των 2 rookies στο νέο κόσμο, που θεωρούνται σκουπίδια μπροστά της, τότε τι πιστεύετε θα κάνουν οι παρευρισκόμενοι και τα mafia bosses εκεί? ειδικά όταν όλοι θέλουν να τη φάνε κι απλά τη φοβούνται? πόσο εύκολα θα χάσει το κύρος της όταν μαθουν ότι κάποιος μπόρεσε να τη πληγώσει και να τη ρίξει ακόμα και για λίγο? Και μη μου πει κάποιος δε θα μαθευτεί... γι αυτό ο oda βάζει τόσο κόσμο παρόν, για να μαθευτεί, και να πέσει χωρίς πολλά πολλά... οι yonko δεν έχουν τα περιθώρια να τους το καλύψει η κυβέρνηση όπως με τους σιτσιμπουκάι που και καλά τα πέρασαν άλλοτε σαν νίκη του ναυτικού, κι άλλοτε το κάνανε αβαβα.... οι yonko αν έστω και για λίγο πέσουν, ειδικά με τόσο κόσμο μπροστά, χάνουν κάθε θέση ισχύος, σταματάνε όλοι να ακολουθούνε... Κι αυτό γιατί δεν υπάρχει ο σεβασμός που υπήρχε στον WB αλλά ξεκάθαρα φόβος... ¨Ολοι απο κάτω θέλουν να βρουν ευκαιρία να φάνε το μεγάλο κεφάλι, απλά φοβούνται και περιμένουν...


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Αν δεν πεθάνει και δεν πάει στη φυλακή δεμένη με seastone, θα συνεχίσει να είναι η Big Mom και κανένας δε θα τολμάει να της πάει κόντρα. Μόνο ένας άλλος Yonko, όπως ο BB ή ο Shanks μπορούν να την εξαφανίσουν αφού έχει αποδυναμωθεί από το Luffy και τον Bege. Θα χάσει έδαφος, θα χάσει κύρος, αλλά θα συνεχίσει να είναι φόβος και τρόμος για όλους.

Αν ο Doffy δεν ήταν φυλακή δηλαδή, αλλά είχε χασει από το Luffy, θα του γύρναγαν όλοι την πλάτη επειδή έχασε? ο Doffy είναι ο Doffy, δεν είναι αμελητέα δύναμη. Το ίδιο ισχύει για τον Chroco.


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 33k6s5i Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Fvve46

Hawkins

Hawkins

 

θυμασαι τι ειπε ο βρωμιαρης και τερμα αντιπαθιτικος τζινμπε? οι big mom pirates ειναι μονο οι κορυφη του παγοβουνου.Με βαση αυτο μπορουμε να υποθεσουμε οτι η μπιγκ μαμ ειναι η γιονκο που στιριζετε κατα πολυ στον υποκοσμο και οχι στο κρου της οπως ο ασπρος ας πουμε

ολλοι αυτοι για ποιον λογο να παρουν το κεφαλη της μαμας αν πεσει αναισθητη? νομιζεις θα κατσουν να υποστιριξουν και τους straw hats και ολλας? ολλοι αυτοι κερδιζουν κατι απο την συμμαχια αν παιθανει η μαμα παπαλα τελος...ο ιδιος ο καπονε δεν ανεφερε καν το σεναριο να την σκοτωσουν οι καλεσμενοι αν την δουν αποδυναμομενη.Και να υπαρχει καποιος μεσα στους καλεσμενους που να θελει να την σκοτωσει δεν θα το κανει γιατι οι συντριπτικη πλειοψηφια θα ειναι εναντιον του...ποιος ο λογος να ρισκαρει το κεφαλι του προσπαθωντας να σκοτωσει την μπιγκ μαμ.

εγω αυτο που πιστευω ειναι πως και να πετυχη το σχεδιο του καπονε δεν ειναι καν σιγουρο οτι θα παιθανει ετσι υποθετη αυτος μεχρι να τον διαψευση η μπιγκ μαμ  

αυτο που ισως  συμβει ειναι η μπιγκ μαμ μετα απο τα γεγονοτα που θα συμβουν θα χασει το κυρος της και θα ειναι μεγαλη ευκαιρια του μαυρου να παει στο νησι και να της παρει το πονεγκλιφ,αν γινει αυτο θα ξεσπασει πολεμος αναμεσα στους 2 γιονκο και επειδη θα ειναι ο μαυρος ισως την σκοτωσει και ολλας για να παρει το φρουτο..εξαλου ειναι φρουτο που του ταιριαζει

το μονο που ελπιζω αν πανε ετσι τα πραμματα ειναι να μας δειξει μαυρο vs μαμα οπως μας εδειξε και ες vs μαυρου


_________________
Chapter 859: "The Yonkou Assassination Plan" - Σελίδα 2 Images10

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης