Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Κυρ 08 Μάης 2016, 14:16

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ααααα εγω το παρακολουθω απο το κινητο με το Mangarock και διαλεγω αναμεσα σε batoto, mangapanda κλπ. Η μαλακια ειναι δεν εχεi τα ελληνικα μεσα ως επιλογη γλωσσας ωστε να βαλω τα τελευταια chaps απο το team.

27The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Κυρ 08 Μάης 2016, 15:02

Tcixlas

Tcixlas

 

κατάλαβα γαμησε με

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ας κανω μια νεκρανασταση thread. xD

Διαβασα τα τελευταια 3-4 chapters και περα απο το γεγονος οτι δεν ξερουμε γιατι προπονειται η Diane και ο King απο τους 2 commandments, σε αυτο το "dimension" που εχουν παει εχει γινει λιγο ενδιαφερον. Τωρα τι παιζει με το trial κανεις δεν ξερει. Παντως ειδαμε το νεο race τους arch-angels που με την συμπεριφορα τους με εκαναν να συμπαθησω την Demon Clan.

Επιπλεον φαινεται οτι η Demons και ειδικοτερα οι πιο δυνατοι κρυβουν ενα δυνατο power up.

LordAxel

LordAxel

 

Το 2ο saga μου αρεσει λιγοτερο απο το 1ο αλλα ελπιζω να βελτιωθει με το τωρινο "flashback" και να ξεκαθαρισει τι παιχτηκε στον κοσμο. Πρεπει να δωσει εξηγησεις για την "προδοσια" των 2 commandments αλλα και γιατι οι δαιμονες δεν πηρανε power-up στο παρον

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν το χω διαβάσει ακόμα το manga αλλά ακούω απογοητευτικά σχόλια

LordAxel

LordAxel

 

Αν με ρωταγες κανα εξαμηνο πισω θα σου ελεγα να το διαβασεις οπωσδηποτε, πλεον δεν ξερω αν θα το ευχαριστηθεις. Βεβαια υπαρχει και το arc με το παρελθον του Ban που ειναι φοβερο αλλα απο εκει και υστερα νομιζω πιο ωραια πραματα εδειχνε στην αρχη. Τωρα το φλασμπακ μπορει να βγει πολυ ενδιαφερον αλλα ο τυπος εχει αρχισει να χανει τον ελεγχο των power levels. Συμβαινει το dbz effect: πολλοι χαρακτηρες κανουνε αποτομα αλματα δυναμης και αλλοι μενουν πισω

Tcixlas

Tcixlas

 

μου είχε αρέσει το anime και ήθελα να το διαβάσω ξερω γω, αλλά τρώω ξύλο με σχολή :p θα δω μπας και το σκεφτώ

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Chapter 209

7 σελιδες το Chapter. Ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο αυτο που εχει παθει ο Suzuki. Βεβαια το αναφερει οτι στο επομενο θα επιστρεψει με κανονικο full chapter. Για να δουμε...

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:Chapter 209

7 σελιδες το Chapter. Ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο αυτο που εχει παθει ο Suzuki. Βεβαια το αναφερει οτι στο επομενο θα επιστρεψει με κανονικο full chapter. Για να δουμε...
Δεν πρεπει να εχει αναρωσει πληρως απο το Νοεμβριο που μπηκε σε hiatus 
Ειχε πει πριν 2 χρονια οτι στοχευει σε 3 μεγαλα saga και τωρα ειναι στο τελος του 2ου, ετσι φοβαμαι μηπως rusharei καποια πραματα αν παει ασχημα σε θεματα υγειας
http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-01-19/the-seven-deadly-sins-manga-1st-of-3-planned-arcs-ends/.83434

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Eγω νομιζα οτι δεν ειχε προβλημα υγειας τοτε που ανακοινωσε το hiatus διοτι πιστευα οτι ηθελε χρονο για να βελτιωσει το manga κλπ. Το εχω διαβασει και εγω το link οτι θελει 3 μεγαλα arcs και ηδη διανυουμε το δευτερο απλα ελπιζω να μην ειναι κατι το σοβαρο και rushαρει.

37The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Τρι 04 Ιουλ 2017, 08:09

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
To τελευταίο chapter μπορώ να πω ότι ήταν απίστευτα καλό.

38The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Τρι 04 Ιουλ 2017, 13:06

Tcixlas

Tcixlas

 

δε το διαβαζω αλλά σκέφτομαι να αρχίσω με το που τελειώσω ρικ εν μορτυ αύριο :p βάλε λινκ αν θες απο το τσάπτερ μετά το τέλος του anime

39The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Τρι 04 Ιουλ 2017, 16:18

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ξεκινα απο το chapter 100 που ειναι η τελευταια μαxη της 1ης σεζον του anime...

http://www.mangareader.net/nanatsu-no-taizai/100/2

40The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Τρι 04 Ιουλ 2017, 16:28

Tcixlas

Tcixlas

 

arigato gosaimasu

41The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Τρι 04 Ιουλ 2017, 21:51

Scarlet D.

Scarlet D.

 

πραγματικα πολυ ευχαριστο διαβασμα ειχα με αυτο το manga, μετα διαβασα το boku no hero academia και ειχα κυριολεκτικα βαρεθει την ζωη μου

http://www.onepiecegr.com/

42The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Τετ 05 Ιουλ 2017, 22:39

LordAxel

LordAxel

 

Scarlet D. έγραψε:πραγματικα πολυ ευχαριστο διαβασμα ειχα με αυτο το manga, μετα διαβασα το boku no hero academia και ειχα κυριολεκτικα βαρεθει την ζωη μου
Για μενα μαλλον το αντιθετο. Το Nanatsu no Taizai μου φανηκε για πολλα συνεχομενα chapters πολυ μετριο(αν και εχει αρχισει να ανεβαινει παλι στα τελευταια) ενω το Boku no Hero μεχρι εκει που το εφτασα καπου ch.100 ηταν πολυ καλο για καμποσα arcs και σκοπευω να κανω catch-up καποια στιγμη

Btw, I'm back guys(not for long though ellefson you is mean)

43The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Τετ 05 Ιουλ 2017, 22:47

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Που χαθηκες εσυ; Τωρα με την πρακτικη που εχω καθε πρωι διαβαζω Blade of Immortal. :P

44The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Πεμ 06 Ιουλ 2017, 01:37

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:Που χαθηκες εσυ; Τωρα με την πρακτικη που εχω καθε πρωι διαβαζω Blade of Immortal. :P

Εχω σταματησει το ΟΡ αρκετο καιρο τωρα(ειμαι 14 τσαπς πισω) και δεν μπαινω πολυ σε OP-related stuff για να μη φαω spoilers. Μια διαβαζα αλλα, μια ειχα κατι υποχρεωσεις με τη σχολη, μια φαση αλλες μαλακιες και τωρα παλι εξεταστικη και σε λιγο καιρο φευγω παλι για διακοπες

Μπραβο για την επιλογη να ξεκινησεις Blade  gj!, ανεβασε review αμα τελειωσεις

45The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Πεμ 06 Ιουλ 2017, 21:46

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν το ξεκίνησα σήμερα τελικά death... γτ δεν τελείωσα το μορτυ... κάνω σερτς για δουλειά... ας ελπίσω μέχρι τέλος του σουκου που θα βρεθούμε να έχω ρίξει τα πρώτα βλέφαρα

46The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Σαβ 15 Ιουλ 2017, 12:42

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker

47The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Κυρ 16 Ιουλ 2017, 19:28

Scarlet D.

Scarlet D.

 

μεχ... οτι να ναι ηταν ουτε καλο cliff hanging δεν εκαναν xD

http://www.onepiecegr.com/

48The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Κυρ 16 Ιουλ 2017, 22:51

Tcixlas

Tcixlas

 

ανακοινώθηκε το γεννάρη η δεύτερη σεζόν

49The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Δευ 17 Ιουλ 2017, 00:45

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ ....

50The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)  - Σελίδα 2 Empty Απ: The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai) Δευ 17 Ιουλ 2017, 10:09

Tcixlas

Tcixlas

 

αυτό είπα κι εγώ απο μέσα μου, αλλά άρχισαν οι αμφιβολίες... δεν ξέρω αν θα πρέπει να διαβάσω το μανγκα πριν :D

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» The Seven Deadly Sins (Nanatsu No Taizai)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης