Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΝΕΑ επεισόδια (Αγγλικοί υπότιτλοι) - Συζήτηση

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Η πρώτη μάχη του Davy Back Fight ήταν cannon.
Απλά επειδή η Toei ήθελε και άλλο Foxy τον κράτησαν λίγο παραπάνω στο anime.
Εμένα προσωπικά μου αρέσει,και ήταν και το special ευχάριστο.

Tcixlas

Tcixlas

 

πως μπορεί να αρέσει σε κάποιον αυτός ο χαρακτήρας? ότι πιο γελοίο και βαρετό σε σονεν που έχω δει προσωπικά....

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ειδα το επεισοδιο πουρνο-πουρνο αλλα βαριομουν να ποσταρω οποτε ηρθε η ωρα. Καταρχας απο το σημειο που πανε στο μυστηριωδες νησι οι Sanji κλπ. (ξερετε ποιο λεω) αλλαζει το animation ως προς το καλυτερο. Τι γυφτια ειναι αυτη ρε Toei. Ευτυχως το εκανα skip στο σημειο αυτο. Anyway για την εμφανιση Kaido. Αν εξαιρεσουμε την γυαλαδα που και καλα του δινει περισσοτερες λεπτομερειες σχεδιαστικα θεωρω οτι το παρακαναν (με το γυαλισμα) οπως εγινε και με το Gear 4 του Luffy. Τελος, κλασικα εβαλαν και λιγο filler οταν εμφανιστηκε ο Kaido για να μας θυμισει οτι πισω απο το animation ειναι η TOEI. Περιεμενω να πανε στο ξερετε ποιο νησι για να το κραξω παρακολουθησω καλυτερα.

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίτα ήταν μέτριο το επεισόδιο, και για ένα τέτοιο επεισόδιο που θα μπορούσε να πετάει, είναι αποτυχία

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Περιμενα και καλυτερο soundtrack οταν εμφανιστηκε αλλα μαλλον ηθελαν να προμονταρουν το νεο που εβαλαν. Ακομα περιμενω το theme που εμφανιζεται ο Fujitora.

Aldark

Aldark

 

Deathracer2009 έγραψε:Ειδα το επεισοδιο πουρνο-πουρνο αλλα βαριομουν να ποσταρω οποτε ηρθε η ωρα. Καταρχας απο το σημειο που πανε στο μυστηριωδες νησι οι Sanji κλπ. (ξερετε ποιο λεω) αλλαζει το animation ως προς το καλυτερο. Τι γυφτια ειναι αυτη ρε Toei. Ευτυχως το εκανα skip στο σημειο αυτο. Anyway για την εμφανιση Kaido. Αν εξαιρεσουμε την γυαλαδα που και καλα του δινει περισσοτερες λεπτομερειες σχεδιαστικα θεωρω οτι το παρακαναν (με το γυαλισμα) οπως εγινε και με το Gear 4 του Luffy. Τελος, κλασικα εβαλαν και λιγο filler οταν εμφανιστηκε ο Kaido για να μας θυμισει οτι πισω απο το animation ειναι η TOEI. Περιεμενω να πανε στο ξερετε ποιο νησι για να το κραξω παρακολουθησω καλυτερα.
κλαις κλαις αλλά τον έβαλες σετάκι τον σποιλερντου

Άντε να αλλάξει το όπενινγκ btw
έβαλα να δω κι εγώ τώρα το επ
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΑΝΤΖΙ
υγ:ομιτζι τι σχέδιο είναι αυτό εκεί που μιλάει ο ζόρο λες και του χει φύγει το σαγόνι;

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Τον εβαλα σετ διοτι τον βλεπουμε για πρωτη φορα με χρωματακια οπου ειναι και επισημο. H γυαλαδα ειναι γυαλαδα οπως και να το κανουμε. Σκεφτομαι να βαλω αλλο σετ btw η να επιστρεψω στο πρωην..

Hawkins

Hawkins

 

γυαλλαδα γυαλλαδα αλλα το αβαταρ και σιγκ απο την toei ειναι λοοολ

εμενα η στιγμη που εμφανιστηκε ο καιντο μου αρεσε το εκαναν ωραιο και το οστ το νεο που βαλανε πολυ ωραιο

εμενα δεν μου αρεσε που εδειξε τον κιντ να χεζεται τοσο πολυ που δεν ηταν ετσι στο μανγκα

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Hawkins έγραψε:γυαλλαδα γυαλλαδα αλλα το αβαταρ και σιγκ απο την toei ειναι λοοολ

εμενα η στιγμη που εμφανιστηκε ο καιντο μου αρεσε το εκαναν ωραιο και το οστ το νεο που βαλανε πολυ ωραιο

εμενα δεν μου αρεσε που εδειξε τον κιντ να χεζεται τοσο πολυ που δεν ηταν ετσι στο μανγκα

Μιλαμε για TOEI οποτε λογικο να μπει η φιλλερ σκηνη. Εδω οταν φωναξε σηκωσε σκονη. hahaha

To set ειναι tribute επιπλεον διοτι ειχε γενεθλια ο φιλος. Θα μπει απο seven deadly sins το επομενο λιαν συντομως.

Aldark

Aldark

 

τραγική λίγο η αλλαγή στο ανιμέησιον , αλλά το συνηθίσαμε
επίσης έτσι όπω δείξαν τη σκηνή με σάντζι και σία με απογοήτευσε λιγάκι
αλλά το "νησί" φαίνεται γαμάτο
για να δούμε τι θα δούμε

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Τώρα θα το δω. Γυαλισμένος με AZAX ο κύριος βλέπω..

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Η φωνή του Κιντ τελείως fail.. 

Ο Kaido έχει πολύ καλό design πάντως... καλύτερο ίσως και από του WB..

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Καλό ήταν. Παραφοβισμένος ο Kid,δεν με ενθουσίασε όσο στο manga που είχα πεταχτεί απο την καρέκλα! :P

Aldark

Aldark

 

ε καλά ήξερες και τι θα γίνει ;ρ

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Δε με ενθουσίασε το αποτέλεσμα βασικά. Περίμενα κάπως καλύτερα να είναι,αλλά θα μπορούσε και πολύ χειρότερα :P

Tcixlas

Tcixlas

 

σίγουρα θα μπορούσαν καλύτερα απο αυτό το πράγμα παιδιά τι λέτε...

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αρα ειχα δικιο που ελεγα οτι και παλι το επεισοδιο ηταν απογοητευτικο. hahaha

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
μόνο το soundtrack αν είχαν καλύτερο μπορούσαν να το σώσουν αρκετά.. αλλά ούτε αυτό...

ο σχεδιασμός του Kaido ήταν μια χαρά, αλλά έχουμε δει κομπάρσους του κερατά να παίρνουν περισσότερο screen time κατά την παρουσίασή τους από ότι είχε ο Kaido ...

Tcixlas

Tcixlas

 

να σου πώ κατι, καλό σχέδιο αλλά γενικα ήταν πολύ ψεύτικο...

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Απο που ηταν το ψευτικο; Οταν εμφανιστηκε ο Κaido-sama;

Tcixlas

Tcixlas

 

όχι ρε ΄φιλε, είδες το ζόρο//? ήταν σαν να του έχουν φύγει τα τσαούλια, και ο καιντο ενώ γενικά ήταν καλός, ήταν σα να χε βουτήξει σε πλαστικό...

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Φοραγε λατεξ.... hahaha

Tcixlas

Tcixlas

 

και απαράδεκτη η τρομάρα του κιντ, θες φιλλερ το καταλαβαίνω, κάνε κάτι άλλο καντον ανήσυχο, τον έκανε σαν κοριτσάκι

Aldark

Aldark

 

Tcixlas έγραψε:όχι ρε ΄φιλε, είδες το ζόρο//? ήταν σαν να του έχουν φύγει τα τσαούλια, και ο καιντο ενώ γενικά ήταν καλός, ήταν σα να χε βουτήξει σε πλαστικό...
Καλά απαράδεκτος ο Ζόρο , του χε φύγει το σαγόνι
όσο για τον Κιντ , μόνο εμένα μου φάνηκε αρκετά λογική η αντίδρασή του; Τρόμαξε αλλά μετά έτριξε λίγο δόντια...

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Απο τη στιγμη που ο Oda δεν εβαλε το χερακι του στο επεισοδιο οποιαδηποτε επιπλεον σκηνη ειναι ο ορισμος του filler.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης