Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 820 : Dog And Cat Have A History

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

1Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 15:53

N_G

N_G

 

MS : http://readms.com/r/one_piece/820/3297/1

Από όσα κατάλαβα, γιατί δεν τα έπιασα όλα από την πρώτη ανάγνωση, έχουμε :

Ο Ιnu - Neko μαζί με Όντεν ήταν στο πλοίο του WB στην αρχή, μετά τους ανακάλυψε (τον Όντεν δηλαδή) ο Ρότζερ και πήγαν μαζί του. Βέβαια δεν φτάσανε ως το Ράφτελ.
Οι Σαμουράι γνώρισαν Ροτζερ και WB  όταν αυτοί έφτασαν στο Wano.
Inu-Neko γνωρίζουν τον Μάρκο, τον οποίο θέλουν να βρουν για να τους βοηθήσει στη συμμαχία ενάντια στον Καιντού.
Ο Μάρκο ήταν ο ηγέτης μετά τον θάνατο του WB και οι δυνάμεις του ήρθαν σε σύγκρουση με τις δυνάμεις του ΒΒ και έχασαν. Οι περισσότεροι μετά από αυτό εξαφανίστηκαν.

Λούφυ - Νάμι - Τσόπερ - Μπρουκ και μαζί Πέκομς πάνε για Σάντζι.
Οι Σαμουράι πάνε Wano να οργανώσουν τις δυνάμεις τους για επανάσταση. Η Ρόμπιν λέει ότι θα ρίξει μια ματιά στο Πονειλιφ του Wano οπότε πάει μαζί τους (?)
Νέκο και μερικοί δικοί του πάνε να βρούνε Μάρκο και να συναντηθούν με τους Σαμουράι στο Wano.
Οι υπόλοιποι μένουν όλοι Ζου; Δηλαδή Λο-Ζορο-Ουσόπ-Φράνκυ-Ιnu(και οι δικοί του) (?)
Αν μπορούν δλδ να μείνουν στο Ζου μιας και δέχεται σημαντική επίθεση στις βάσεις του (Μαμούθ)

Για πείτε και εσείς τι καταλάβατε και διορθώστε ότι λάθος κατάλαβα.

2Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 17:19

Aldark

Aldark

 

Μπερδεύτηκα λίγο με το Τάημ Λάην , θεώρησα ότι πρώτα πήγαν στον Ρότζερ και μετά στον Ασπρογένη , αλλά βγάζει πιο πολύ νόημα έτσι όπως το πες. Δεν έχω ώρα τώρα να το ξαναδιαβάσω οπότε νεξτ τάημ.
Μ'αρέσει το πλαν τους , βρίσκω φθηνό λίγο αφηγηματικά το κόλπο του Όντα να αναπληρώσει το κρου που έφυγε από Ντρεσσρόσα στο επόμενο αρκ , αλλά ας είναι.
Μου φάνηκε ότι είχαμε χιντ για ζωντανό Ρότζερ ή για το πνεύμα του or something , δε δώθηκε μεγάλη έκταση όμως...
Χάρηκα για τη Νάμι παρεπιπτόντως που είπε 2 κουβέντες και αποφάσισε να λάβει μέρος στην περιπέτεια.
Τέλος , σκάει ο Τζακ , και ελπίζω να μη βγει απ'την ιστορία κιόλας..:(
Η φωνή που ακούει ο Λούφφυ...είναι του ελέφαντα;

3Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 18:00

uchiha1991

uchiha1991

 

πολυ καλο τσαπτερ..μαθαμε αρκετα..
επισης δεν ξερω στενοχωρηθηκα αρκετα με την μαχη του whitebeard crew.επρεπε βεβαια για λογους πλοκης να χασουν αλλα κριμα..ο ΒΒ αποδειχθηκε πολυ δυνατος για τον μαρκο.

μαρεσει πολυ οπως εξελισσεται η ιστορια.αν και πιστευω οτι δεν θα γινει τελικα μαχη με την big mom...καπως θα συμφιλιωθει ο λουφυ μαζι της..ισως οντως ειναι μητερα της λολα και παιξει ρολο το οτι θα ειναι και η ναμι εκει..και μετα ο κυριος στοχος θα ειναι ο καιντου.

προβλεπω οτι ισως παλεψει με τον jack τωρα ο ζορο..ωστε να μπορεσουν να φυγουν οι αλλοι..

4Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 19:05

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν ηταν τοσο δυνατο chapter σαν τα προηγουμενα απλα καλο θα το χαρακτηριζα.

5Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 19:41

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ θα το έλεγα άριστο, τι σου λείπει? πληροφορίες φουλ, νέες αναφορές σε θρύλους, παντού συνδέσεις, μαθαίνεις το πλάνο όλων, ξέρεις πως και που θα χωριστούν, και έχει και τζακ να σκάει με επίθεση στη zounisha και τον λούφυ να ακούει τη φωνή της, τι άλλο θες? 9.5/10 για μενα

6Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 20:47

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Αρχιζω και πιστευω οτι τα spoilers χαλανε ολη την μαγεια του chapter. daaamn!

7Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 21:15

Aldark

Aldark

 

ε ναι , μη τα διαβάζεις ρε.
Γενικά για εμένα είναι πολύ καλύτερο απ'το προηγούμενο , τουλάχιστον σε ότι ήθελα εγώ.

8Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 21:19

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Στα προηγουμενα διαβασα ελαχιστα πραγματα εδω διαβασα ολο το ζουμι οποτε δεν μου προκαλεσε καμια εκπληξη.

9Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 22:55

uchiha1991

uchiha1991

 

ποτε δεν καταλαβα γιατι διαβαζετε σποιλερ , ενω την επομενη μερα εχουμε το τσαπτερ.χανεται ολη η μαγεια.

10Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 23:13

Hawkins

Hawkins

 

το καλητερο τσαπτερ στο ζου μεχρι τωρα

το περιμενα οτι καποια στιγμη ο μπλακ θα πολεμαγε με τον μαρκο αλλα δεν φανταστηκα οτι αυτο εχει ιδη συμβη

λογικο που εξαφανιστηκαν μετα αφου τα εχασαν ολλα ξενερωσαν ειναι πολυ πιθανο να εχουν βγει τελειως απο την δραση

ισως εχασε και το φρουτο του απο τον μπλακ ο μαρκο,μου φανηκε περιεργο παντως που εχασε και ζει μιας και ξερουμε οτι ειναι κυνηγος φρουτων

ισως δραπετευεσε ή τον αφησε να ζησει ο μπλακ ως σεβασμο γιατι ηταν ο πρωτος κομμαντερ

αυτο που ειπε ο μομο οτι εχει δει τον ροτζερ με βαζει σε σκεψης

11Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 23:28

Aldark

Aldark

 

μαλάκες ο ρότζερ ζει και κανείς δεν το σχολιάζει , τι φάση

12Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Τετ 16 Μαρ 2016, 23:30

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Όλα τα chapters του Zou είναι το ένα καλύτερο από το άλλο!

Χαίρομαι που θα ξαναδούμε το Marco και λογικά θα μας δείξει flashback από τη μάχη με τον BB.. ίσως μπλέξει ο Oda σε αυτό το σημείο και τον καινούργιο schicibukai, για να μας δείξει την πραγματική δύναμη και των δυο..

Πολύ θα ήθελα να συμμαχήσουν οι WB με το Luffy για να εκδικηθούν τον BB!!

13Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 00:11

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Ο Ρότζερ ζει αμέσως όλοι σας... Πολλά μπορούν να παίζουν. Εγώ πιστεύω κάτι έχει να κάνει με τον Μονοσούκε και όχι με τον Ρότζερ.

14Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 00:25

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Aldark έγραψε:μαλάκες ο ρότζερ ζει και κανείς δεν το σχολιάζει , τι φάση

κι αν ο Roger ήξερε την τεχνική "κλώνος" των νίντζα :P

Παρά είναι νομίζω.. δε νομίζω πως θα ήθελα να είναι ζωντανός..

15Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 00:50

Aldark

Aldark

 

ούτε εγώ , αλλά φακ ιτ , αν είναι να ζει κάποιος σε κάποιο άνιμε , ας είναι ο Ρότζερ , ο Όντα μπορεί να το διαχειριστεί.
Οκ , ποιο πιθανό είναι να τον άκουσε κάπως ο Μομονόσουκε...

Btw , ποιον άραγε άκουσε ο Λούφφυ;

16Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 01:10

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Aldark έγραψε:

Btw , ποιον άραγε άκουσε ο Λούφφυ;

Μάλλον τον ελέφαντα που φωνάζει από το χτύπημα που του έριξε ο Jack.. Ο τύπος είναι παρανοϊκός...

17Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 01:12

Tcixlas

Tcixlas

 

τον ελέφαντα ρε τη zunisha ακούει το γράψαμε και πιο πάνω

18Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 02:21

Aldark

Aldark

 

το πα κι εγώ , αν το πατε κι εσείς ξανά σορρυ για καποιο λογο μου ξεφυγε ;ρ

Οκ , τότε πάω αλλού την ερώτηση , λέτε να φύγει ο Τζακ από τη μέση κιόλας...;

19Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 02:23

Tcixlas

Tcixlas

 

λογικά ναι, για να τον γυρνάει πίσω για ποιόν άλλο λόγο να το κάνει? μπορεί να σκάσει κανας weeble και να κοντραριστούν

20Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 02:34

Aldark

Aldark

 

too much , αν έρθει εκεί και ο Jack και ο Weeble κλάφτη και τη Ζουνίσα και τα μινκς και τα πάντα θα τα βιάσουν όλα :p

21Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 02:36

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Tcixlas έγραψε:λογικά ναι, για να τον γυρνάει πίσω για ποιόν άλλο λόγο να το κάνει? μπορεί να σκάσει κανας weeble και να κοντραριστούν
μην ακούω βλακείες, ειναι προφανές ότι όταν η Zunisha φτάσει σε πολυ μικρο HP θα ακουστεί μια φωνή να λεεί " Finish him" και θα πέσει ο kaido σαν μετεωρίτης απο τον ουρανό και θα καταπλακώσει την Zunisa και θα ακουστεί η ίδια φωνή απο τον ουρανο να λεεί "Fatality", αυτήν την φωνή άκουσε ο Luffy!

http://www.onepiecegr.com/

22Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 02:37

Tcixlas

Tcixlas

 

και μετά παίρνει και credits για το win

23Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 03:10

N_G

N_G

 

Παίζουν 2 ενδεχόμενα όσον αφορά το Μόμο - Ρότζερ.
Το ένα είναι να είχε γνωρίσει τον Ace όταν είχε πάει στο Wano και να τον μπερδεύει με τον Ρότζερ.
Το άλλο ενδεχόμενο είναι απλά να τρολάρει, μιας και όλοι ήταν ενθουσιασμένοι που άκουγαν για τον Ρότζερ και ήθελε και αυτός να είναι μέρος της συζήτησης.

Για την φωνή πιστεύω και εγώ ότι είναι από τον ελέφαντα.

Όσον αφορά το μέτωπο με τον Τζακ.
Αφού οι ρόλοι μοιράστηκαν για ποιος θα πάει που, τα ερωτηματικά γεννήθηκαν κυρίως για Λο, Ζορο, Ουσόπ, Φράνκυ και Ινουαράσι.
Ο Νέκο είπε ότι θα πάει να βρει τον Μάρκο με μερικούς δικούς του.
Ο Λο από τα λεγόμενα του κυρίως τείνει στο να πάει στο Wano μαζί με τους Σαμουράι.
Οπότε πιστεύω ότι ο Ινουαράσι μαζί με  Ζορό-Φρανκυ-Ουσόπ θα μείνουν Ζοο ώστε να αντικρούσουν την επίθεση του Τζακ και να δώσουν χρόνο στους υπόλοιπους να πάνε στις αποστολές που όρισαν.
Μην ξεχνάμε ότι ο Ινουαράσι στο προηγούμενο δήλωσε ότι κρύβουν ένα χαρτί στο μανίκι τους και δεν θα την πατήσουν ξανά με τον Τζακ.

24Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 03:12

Tcixlas

Tcixlas

 

σωστό το ποιντ, αλλά θεωρώ ότι και πάλι δεν ξέρω αν έχουν τον τζακ ετσι απλά ο ινου και ο ζορο

25Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Empty Απ: Chapter 820 : Dog And Cat Have A History Πεμ 17 Μαρ 2016, 14:24

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Το θέμα είναι πως τη στιγμή της επίθεσης βρίσκονται όλοι εκεί..

Άρα θα είναι πολύ περίεργο να σηκωθούν και να φύγουν και να αφήσουν πίσω μόνους το Zoro και τον Inu.. Πιστεύω πως θα ρίξουν τον Jack, αλλά μην τον υποτιμάμε.. 1δις επικήρηξη έχει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης