Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 816: Dog vs Cat

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Πόσο καλό ήταν το chapter?

Chapter 816:  Dog vs Cat Vote_c1036%Chapter 816:  Dog vs Cat Vote_c10 36% [ 4 ]
Chapter 816:  Dog vs Cat Vote_c1045%Chapter 816:  Dog vs Cat Vote_c10 45% [ 5 ]
Chapter 816:  Dog vs Cat Vote_c1018%Chapter 816:  Dog vs Cat Vote_c10 18% [ 2 ]
Chapter 816:  Dog vs Cat Vote_c100%Chapter 816:  Dog vs Cat Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 816:  Dog vs Cat Vote_c100%Chapter 816:  Dog vs Cat Vote_c10 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 15:34

Tcixlas

Tcixlas

 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tcixlas στις Τετ 10 Φεβ 2016, 15:56, 1 φορά

2Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 15:51

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Σπουδαία ανατροπή αλλά τώρα αναρωτιέμαι ακόμα περισσότερο... Τι τόσο σημαντικό έχει ο Ράιζου;;;

3Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 15:57

Tcixlas

Tcixlas

 

εξαιρετικο τσαπ πραγματικά... τεραστια ανατροπή και το hype μεγαλώνει... τεράστιε oda.... τι τρολ ο inuarashi που ορκιζοταν κιόλας ότι δεν ξέρει κανεναν raizou.... πόσο τιμιοι οι μιν σωστοί στρατιώτες unbreakable....θα κανω μεγάλο σχόλιο με όλα αργότερα

4Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 16:20

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
εξελίσσεται σε ένα από τα καλύτερα arcs

5Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 16:30

Kamikaze

Kamikaze

 

Πολύ καλό chapter, πολύ καλό plot twist, πολύ καλά όλα σε αυτό. Μπράβο στον Oda. Break μας έριξε αλλά χαλάλι μετά από τέτοιο chapter. Καλά εντάξει έμεινα με το θέμα Raizou. Δεν το περίμενα με τίποτα. Περίμενα να μην έφτασε στη Zou και ο Kinemon να νομίζει λάθος αλλά να που δεν έγινε έτσι. Μπράβο στους Minks, οι καλύτεροι!!! Μου έφυγαν και κάποια manly tears όταν διάβασα τι τελικά παίζεται με Raizou by the way.

ΥΣ: Μάθαμε πως Kinemon και Momonosuke(και Raizou) είναι από γνωστή και σημαντική οικογένεια του Wano. Περισσότερες πιθανότητες να είναι από βασιλική. Μιας και είχαν καλές σχέσεις με τους Minks(αν και δεν ήξεραν για τις κακές φήμες περί αυτούς wtf) και τους κυνηγάνε και οι Beasts.

6Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 16:41

Tcixlas

Tcixlas

 

το θέμα έιναι οτι με τη συγκεκριμένη οικογένεια οι μινκς είναι σαν αδέρφια για πολλά χρόνια και θα προτιμούσαν να πεθάνουν και να εξαφανιστεί η ιστορία τους απο το να τους προδώσουν, λέτε ο ραιζου να έμαθε στους μινκ το κόλπο με τον ηλεκτρισμό? μιας και υπάρχουν διαφορες υποθέσεις για raizou... περιμένω να τον δω και να μάθω περισσότερα, επίσης οι kin & kan είχαν πει οτι θα πουν περισσότερα για την αποστολή τους αφού βεβαιωθούν με τα ίδια τους τα μάτια οτι ο μομο είναι καλά, και βλέπουμε ότι έτσι στο άκυρο σκάει και ένας μομο... wp oda


btw για το εξώφυλλο οι άλλοι νόμιζαν οτι ο φρανκι πήγε και έγινε ρομποτ ολόκληρος κλαιω....

7Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 16:46

Kamikaze

Kamikaze

 

Και εμένα μου φαίνεται λίγο παράξενο να έχουν όλοι οι Minks δύναμη της καταστροφής τον ηλεκτρισμό. Μπορεί ο Raizou να το είχε και να το έμαθε στους Minks. Αλλά αυτό σημαίνει πως κάποιος μπορεί να έχει παραπάνω από μια δύναμη της καταστροφής...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την SANDOKANTHANOS στις Τετ 10 Φεβ 2016, 17:35, 1 φορά

8Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 16:51

Aldark

Aldark

 

Chapter 816:  Dog vs Cat Wss7wj

wooow...δεν το περίμενα αυτό , τοπ μπαλίτσα σε όλο το αρκ και όσο πάει καλυτερεύει. Ελπίζω ο Ράιζο να έχει τίμιο design...
Φοβεροί πάντως οι μινκς, χαλάλι και το break , δεν το παράτησε και σε τόσο μεγάλο cliff

9Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 17:29

Tcixlas

Tcixlas

 

και είναι και χιντ για το ότι αν μαθαίνεται ο ζόρο ίσως μάθει να κόβει τη φωτιά στο wano :p

10Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 18:06

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Χάλια τσαπτερακι λόγω break....

OK ENOUGH TROLLING!!!

Καλό τσαπτερακι αν και έφαγα σποιλερ από όρο Τζάκσον για τον ραιζου, το οποίο σποιλερ περίμενα ότι δεν ήταν confirmed. Οπότε η έκπληξη στο τέλος δεν ήταν ένα μεγάλο WTF?! Περιμένω ένα καλό design για τον ραιζου αλλά λογικά θα είναι trollodesign του Oda.

11Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 18:11

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν ξερω αν θα είναι τρολοντιζαιν αλλά να πω την αλήθεια όταν πρωτοείδα τη μαιμου νομιζα οτι είναι ο ραιζου και μας τρολλαρουν χαχαχαχαχα

12Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 18:14

Aldark

Aldark

 

Το κανε με τον Κάντζουρου , εγώ πιστεύω θα ναι ξηγημένος σχεδιαστικά.
(ΚΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ Η ΜΑΪΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΡΑΙΖΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΡΟΛΛ!!! :haha: :haha: :haha: :haha: )

13Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 18:17

Tcixlas

Tcixlas

 

λοιπόν για να είπαν ψέμματα στους σωτήρες τους σημαίνει ότι παρόλα αυτά δεν τους εμπιστεύτηκαν απόλυτα μέχρι στιγμής, αλλά αυτό τους δένει.... θεωρώ οτι προχωράμε σε συμμαχία ολοταχώς... λογικά θα δουμε ραιζο θα δούμε τον στοχο των σαμουράι στο επομενο

14Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 18:31

Kamikaze

Kamikaze

 

Tcixlas έγραψε:λογικά θα δουμε ραιζο θα δούμε τον στοχο των σαμουράι στο επομενο
Μακάρι, ωραίο Arc η Zou αλλά να τελειώνει σιγά σιγά.

15Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 18:36

Tcixlas

Tcixlas

 

θα έχει σίγουρα άλλα 10 θεωρώ τσαπτερ συνολικά, αλλά ναι παρόλο που γαμάει σαν τσαπτερ δεν χρειάζεται να τραβηχτέι απο τα αυτιά

16Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 18:43

Aldark

Aldark

 

Εγώ θεωρώ πολλά τα άλλα 10 τσαπς...
Πέραν απ'την εμφάνιση Raizou και του τι παίζει -επιτέλους- με τους Samurai (2-3 τσαπς μαξ;) , ίσως την ιστορία του Ζου(εδώ μπορεί να πάρει πολύ ίσως , αλλά δε το βλέπω) και το πλάνο για τη συνέχεια , δεν ξέρω τι μπορεί να μας απασχολήσει.
Ξέχασα να το σχολιάσω , κλαίω με Λούφφυ στο τσαπ και τα "consecutive banquets are the best" XD

17Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 18:44

Kamikaze

Kamikaze

 

ΠΟΙΟΣ ΨΗΦΙΣΕ ΜΕΤΡΙΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΣΕΙ RYUSEI KAZAN ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ;

Όχι κυριολεκτικά, ποιος τόλμησε;

18Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 19:01

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Κι εγώ λέω το πολύ 10 chapters ακόμα.. Να μάθουμε τί πραγματικά συμβαίνει με τους Samurai και τους Mink

(από ότι κατάλαβα υπάρχουν διάφορα clan samurai και με αυτό του Raizu τα έχουν καλά εδώ και πολλά χρόνια, δεν αποκλείεται όμως με τους άλλους samurai να μην έχουν την ίδια σχέση)

και να αποφασίσουν ποιά θα είναι η επόμενη κίνησή τους μαζί με τον Law..

όμως προβλέπω πρίν από αυτό θα έχουμε 1-2 chaps flashback την ιστορία τους και εκεί ίσως μάθουμε για Shanks, Roger και ίσως και κάποιες υπόνοιες για void century..

19Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 19:33

Tcixlas

Tcixlas

 

αν ισχύει και το ταιμλαιν αλλαγης μαλλιων του φρανκι που ειχε πει ο γιωργος έχουμε σίγουρα αλλα 10

20Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 22:05

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Αυτό δεν το χα προσέξει, αλλά για να το λέει έτσι θα ναι..

Όμως δεν πιστεύω πως είναι κανόνας χωρίς εξαίρεση.. πάνω κάτω 10 chapterakia θα χουμε κι από ότι φαίνεται πολύ καθοριστικά για την πορεία του story

21Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 22:22

Hawkins

Hawkins

 

εξεπλαγην που σας αρεσε τοσο πολυ εγω ψηφισα μετριο γιατι μονο της 2-3 τελευταιες σελιδες βρηκα ενδιαφερον

ομολογω οτι δεν το περιμενα αυτο,βασικα μου ακουγεται λιγο κουφο οτι προτιμουσαν να παιθανουν ολλοι παρα να πουνε που ειναι ο νιντζα και ακομα πιο κουφο το οτι ο ραιζου θα τους αφηνε να παιθανουν ολλοι αντι να θυσιασει τον αιαυτο του για να σωθουν οι μινκς
βεβαια δεν προτρεχω λογικα θα υπαρχει καποιος πολυ σημαντικος λογος

παντως ο τζακ μεγαλο αλανι δεν ψαρωσε αν και ηταν πολυ πιστικη οι μινκ στο θεμα με τον ραιζου,αυτο μαλλον δειχνει οτι ηξερε οτι οι μινκ οτι και να γινει δεν θα τον φανερωναν

22Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 22:24

Qaaz

Qaaz

 

SANDOKANTHANOS έγραψε:Πολύ καλό chapter, πολύ καλό plot twist, πολύ καλά όλα σε αυτό. Μπράβο στον Oda. Break μας έριξε αλλά χαλάλι μετά από τέτοιο chapter. Καλά εντάξει έμεινα με το θέμα Raizou. Δεν το περίμενα με τίποτα. Περίμενα να μην έφτασε στη Zou και ο Kinemon να νομίζει λάθος αλλά να που δεν έγινε έτσι. Μπράβο στους Minks, οι καλύτεροι!!! Μου έφυγαν και κάποια manly tears όταν διάβασα τι τελικά παίζεται με Raizou by the way.

ΥΣ: Μάθαμε πως Kinemon και Momonosuke(και Raizou) είναι από γνωστή και σημαντική οικογένεια του Wano. Περισσότερες πιθανότητες να είναι από βασιλική. Μιας και είχαν καλές σχέσεις με τους Minks(αν και δεν ήξεραν για τις κακές φήμες περί αυτούς wtf) και τους κυνηγάνε και οι Beasts.

Αυτο με τις φημες και οτι ο Kin'emon και οι αλλοι δεν ειχαν ξανα παει στο Zou σημαινει οτι ειχαν χρονια να βρεθουν Samurai στο Zou

Simple as that

Επισης ξερουμε οτι το Wano ειναι ενα Kingdom πολυ αποστειρωμενο απο τον υπολοιπο κοσμο οποτε γενικα οτι ακουνε το παιρνουν διαφορετικα

23Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 22:28

Kamikaze

Kamikaze

 

Hawkins έγραψε:εγω ψηφισα μετριο
Ryuzei Kazan και στο δικό σου το σπίτι.

Ναι αλλά ήταν από την ίδια clan που τα είχε καλά με τους Minks, είναι κουφό να μην ήξεραν τίποτα για αυτούς.

24Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Τετ 10 Φεβ 2016, 22:32

Qaaz

Qaaz

 

Καθολου κουφο, το βλεπεις στα προσωπα τους οταν μιλανε για την καμπανα οτι ειναι clueless

Επισης μπορειται να μην παιρνεται κατι που λεω οπως το θελετε αλλα οπως ειναι?

Οταν λεω πως ο Franky αλλαζει μαλλι στη μεση του arc δε σημαινει οτι μεση = αλλα τοσα chapters αυτο ειναι λαθος

η μεση της Dressrosa ηταν 30κατι chapters και μετα ειχε αλλα 70

25Chapter 816:  Dog vs Cat Empty Απ: Chapter 816: Dog vs Cat Πεμ 11 Φεβ 2016, 10:07

Tcixlas

Tcixlas

 

δε το εξήγησες μαν, αλλά είπες ότι περιμένεις καμια 20άρα τσαπτερ εμένα προσωπικά μου φαίνονται πολλά για τα όσα μένουν με το ρυθμό που πάει, 10 φαίνονται αρκετά...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης