Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Hajime No Ippo

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Hajime No Ippo Empty Hajime No Ippo Σαβ 17 Ιουλ 2010, 18:17

didimakia

didimakia

 

Hajime No Ippo Largeanimepaperscanshaj.th

Ο Ippo Makunouchi είναι ένα ντροπαλό λυκειόπαιδο που ποτέ δεν είχε την ευκαιρία και τον χρόνο να κάνει φίλους γιατί ήταν πάντα απασχολημένος βοη8όντας την μητέρα του στην αλιευτική, οικογενειακή τους επειχήρηση.Για τον λόγο το ότι ήταν πολύ αντικοινωνικός, μια ομάδα αλητών με αρχηγό τον Umezawa συνή8ισαν να πειράζουν τον Ippo.Μια συγκεκριμένη μέρα όμως αυτοί οι αλήτες αποφάσισαν να του δώσουν να καταλάβει, αλλά ένας middle weight επαγγελματίας μποξέρ που έτυχε να περνάει από εκείνο το μέρος σταμάτησε τους αλήτες και μετέφερε τον τραυματισμένο Ippo στο Kamogawa Gym (鴨川ボクシングジム) το οποίο άνηκε στον συνταξιούχο πια πυγμάχο Genji Kamogawa, για να γιατρέψει τισ πληγές του.Μετά που ξύπνησε ο Ippo από τον ήχο της προπόνησης των πυγμάχων του γυμναστηρίου, ο πυγμάχος που τον έσωσε, ο Mamoru Takamura προσπά8ησε να του ανεβάσει το η8ικό αφήνοντας τον να ξεσπάσει σ'ενα σάκο του box.Δίνοντας μια φανταστική γρο8ιά στο σάκο όλοι μείνανε έκπληκτοι και έτσι άρχισε η περιπετειώδεις ιστορία του Ippo Makunouchi...

Η ιστορία συνεχίζεται...

Μέχρι τώρα έχουν βγει 2 seasons του anime Hajime no Ippo το 2ο είναι:Hajime no Ippo:New Challenger, περιμένουμε με αγωνία το 3ο αλλά 8α πάρει παααααρα πολύ καιρό μέχρι να βγει.Αυτή είναι η πρώτη φορά που κάνω παρουσίαση anime και μάλλον η τελευταία γιατί πιστεύω πως τα manga είναι σαφώς καλύτερα αλλά σ'αυτήν την περίπτωση είναι διαφορετικό.To anime έχει τρελό γέλιο έλπιζω να το διασκεδάσετε όσο το διασκέδασα κι εγώ

Μπορειτε να το κατεβασετε απο εδω

Το review ειναι απ τον Bash_The_Fash απ το Οnepiece.gr με μονη διαφορα οτι εβαλα download link...εγω ειχα δει 2 επεισοδεια και με ειχε αρεσει παρα πολυ..θα το συνεχισω καποια στιγμη...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την didimakia στις Κυρ 18 Ιουλ 2010, 19:37, 1 φορά

2Hajime No Ippo Empty Απ: Hajime No Ippo Σαβ 17 Ιουλ 2010, 19:56

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
μετριο προς καλο..εχω δει 30-40 επεισοδια και δεν ειμαι ιδιαιτερος φαν...

σιγουρα,ενα οχι απλα καλο,αριστουργηματικο sports anime...
αλλα στα sports anime ειμαι -1... :haha:

3Hajime No Ippo Empty Απ: Hajime No Ippo Σαβ 17 Ιουλ 2010, 20:35

Aldark

Aldark

 

Έχω δει amv , μπουνίδι πέφτει. :muaha: Και αυτό με τη σειρά του θα μπει στα ανιμε τα οποία θα δω τα επόμενα χρονίδια.... careless run

4Hajime No Ippo Empty Απ: Hajime No Ippo Σαβ 13 Νοε 2010, 21:30

zOOOk

zOOOk

 

παιδια το ειδα!ειναι πολυ ωραιο(για εμενα ειδικα που κανω και εγω πυγμαχια)
εχει ωραιες κομικες σκηνες και στο New Challenger καλητερευει πολυ το σχεδιο και προς το τελος εχει εναν πολυ επικο αγωνα!

η κανουργια σεζον ποσο αργει?περιπου?υπαρχει οφφισιαλ ρελεασε ντατε ΄δεν ειναι σιγουρο να βγει?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

» Hajime no Ippo

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης