Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 813: The Tea Party Invitation

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Σας αρεσε το chapter;

Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Vote_c1013%Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Vote_c10 13% [ 2 ]
Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Vote_c1080%Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Vote_c10 80% [ 12 ]
Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Vote_c107%Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Vote_c10 7% [ 1 ]
Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Vote_c100%Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Vote_c100%Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 15

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 14:03

Qaaz

Qaaz

 

So εν κατακλειδι στα after 813 chapter discuss
Τι παιζει με Vinsmoke, Sanji, Big Mom, Jinbe κτλ

Σεναριο Α)

Οι Vinsmoke ειναι απλα μια πολυ πλουσια οικογενενια απο το North Blue. Για καποιο λογο αγνωστο παιζει ο γαμος. Ξερουμε οτι οταν σε καλει η Big Mom δε μπορεις να πεις οχι αρα υποθετουμε οτι η νυφη θελει τον Sanji και οι αλλοι απλα λενε ναι (ο εκβιασμος που ελεγα). Ολα αυτα ομως δε προσφαιρουν πουθενα δυναμη στους Vinsmoke ωστε να γινει αυτο που εγινε με το bounty εκτος και αν υπαρχει κατι τρομερο στα χερια τους. Αν απο την αλλη δε εχουμε 2 πειρατικες οικογενιες οι Marines και η WG δε θα επρεπε να νοιαζεται και να αφησει απλα να σφαχτουν. Εκτος και αν εχει σχεδιο με ενα σμπαρο, 2 τριγωνια για SH's & Big Mom ειτε οι Vinsmoke ειναι πειρατες ειτε οχι

Σεναριο Β)

Οι Vinsmoke ειναι σαν τους Riku. Ειναι αντικαταστατες της οικογενειας που εγινε World Noble. Ειναι μελη στο Reverie και εχουν αρκετη δυναμη για να κανουν το bounty του Sanji only alive. Στην συνεχεια το κομματι ειναι ιδιο. Ειναι αναγκασμενοι να δεχτουν τον γαμο αν ειναι ιδεα της αλλης μεριας που μαλλον ετσι ειναι ομως ταυτοχρονα αυτην την φορα ειναι σιγουρο οτι λογο της θεσης των Vinsmoke παιζει παγιδα για SH's & Big Mom

Για να δουμε εγω ειμαι πιο πολυ το Β σεναριου



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Qaaz στις Κυρ 24 Ιαν 2016, 14:17, 1 φορά

52Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 14:09

Tcixlas

Tcixlas

 

το εβαλα και στο φβ θα το βάλω κι εδώ ειναι μαι θεωρία και κανονικά δεν ταιριάζει στο θρεντ αλλά μου άρεσε αρκετά, παρόλο που έχει και μικρές τρύπες είναι καλά στημένη και έξυπνη
http://www.onepiecelovers.com/the-vinsmoke-family-theory/

παρολα αυτά κι εγώ στο δεύτερο τείνω αλλά σε φάση world noble mafia υποόκοσμος κι έτσι

53Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 14:41

Hawkins

Hawkins

 

ναι την ειχα ακουσει και εγω αυτη την θεωρια αλλα δεν νομιζω να βρει καποιος τη πραγματικα παιζει

πρεπει να σκεφτουμε τρελα για να καταλαβουμε τη μπορει να γινει

54Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 14:45

Tcixlas

Tcixlas

 

ακριβώς ιδιο δεν νομίζω να το βρει ποτέ κανεις... βεβαια με τον αλ ειδαμε και κάποια πολύ έξυπνα φορσαντοου του οντα...που ίσως αν υπάρχουν α΄λλα και τα εντοπίσει κανείς να βγάλεις καλυτερα ακρη

55Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 15:24

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
κι εγώ θεωρώ πιο πιθανό το σενάριο Β..

δεν πιστεύω πως είναι παγίδα για τους SHs όμως.. μάλλον είναι κάποιο Deal κι όχι εκβιασμός..

56Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 15:37

Tcixlas

Tcixlas

 

μπα ο λουφυ ανοιξε πολεμο με όλα τα μέτωπα ποντάρω στην παγίδα

57Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 15:43

Qaaz

Qaaz

 

Eφοσον παιζει καποιο event στο οποιο θα ειναι η Big Mom και οι συμμαχοι της.
Οι SH's γιατι οι Marines ξερουν πως ο Luffy δε θα τον αφησει ετσι

Αλλοι πειρατες που ισως σκασουν λογο της προσκλησης

Γιατι να μην πει θα κανουμε ντου?

58Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 15:57

Hawkins

Hawkins

 

εγω παλη περιμενω ο σαντζι να παντρευεται και στον γαμο την στιγμη που θα ρωτηση ο παπας αν ειναι καποιος εναντιας σε αυτον τον γαμο θα σκασει μυτη ο λουφη

59Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:01

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Hawkins έγραψε:εγω παλη περιμενω ο σαντζι να παντρευεται και στον γαμο την στιγμη που θα ρωτηση ο παπας αν ειναι καποιος εναντιας σε αυτον τον γαμο θα σκασει μυτη ο λουφη

παιζει κατι τετοιο να γινει.... :xD:

60Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:08

Qaaz

Qaaz

 

Θα σκασει νωριτερα

61Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:21

Hawkins

Hawkins

 

θα σκασει νωριτερα αλλα δεν θα το παρει κανενας χαμπαρι οτι ειναι εκει παρα μονο στον γαμο με το μπαντας intro

πιστευω πως το αρκ θα ειναι ενα rescue arc και δεν νομιζω να δουμε λουφη εναντιον μαμας

εξαλου το ειπε και ο λο για να βρεθεις face to face με εναν απο αυτους πρεπει να εξερευνησης καποια στατιγικη μιας και εχουν πολλους συμμαχους..πιστευω πως ο λουφη θα παρει τον σαντζι θα φυγει και θα εξαγριωση την μαμα και η μαχη τους (εαν αυτη γινει και δεν παισει απο καποιον αλλο) θα γινει σε αλλο νησι...
βεβαια για να μας δειξει ο οντα οτι με εμπερορ δεν παιζουμε ισως παιθανει καποιος σε αυτο το0 αρκ φιλος του λουφυ και ο λουφυ θα τα βαλει μαζι της...θα γνωρισει καποιον που θα του κανει training στο awakening και μετα πλακωθουν

62Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:54

Tcixlas

Tcixlas

 

μου αρέσει το πως σκέφτεται ο χοκ... μην ξεχναμε οτι και στο ρεσκιου του εις είχαμε θανατο κονφιρμντ... λετε να χάσουμε καναν τζιμπε εδώ?ο θάνατος ήταν ο μόνος τρόπος για να μην μπει στο πλήρωμα...

63Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:56

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙ ΨΟΦΟΣ ΣΤΟΥΣ ΦΙΣΜΕΝ!!!!

Αν και δεν το πιστευω διοτι θελει ο οντα να τον βαλει στο crew.

64Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 17:06

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
ούτε κι εγώ θέλω τοn jimbei στο crew.

δε νομίζω πως θα δούμε άλλο θάνατο φίλου του luffy στο υπόλοιπο one piece. Υποτίθεται πως πλέον είναι σε θέση να τους προστατέψει. Μόνο αν συμβεί κάτι σε άλλο νησί..

65Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 17:08

Santouryuu

Santouryuu

 

Ο τζινμπε θα μπει δυστυχως... αλλα ισως εχουμε και σιζαρ, οποτε θα πεταει η ομαδα

66Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 17:18

Tcixlas

Tcixlas

 

δεν τον θελω στο κρου καθόλου βασικά... προτιμώ με χίλια τον σιρορορορορ

67Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 17:21

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
επιτελους σε κατι που συμφωνουμε ολοι οποτε το κανω πριτς σκριν. Βεβαια θα ερθει ο Αλ και θα διαφωνισει κλασικα. :xD:

68Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 17:33

Santouryuu

Santouryuu

 

Εννοειται... θα ερθει με "επιχειρηματα" γιατι ο τζινμπε ειναι ο καλυτερος υποψηφιος... και παω και στοιχημα οτι ουτε ο ιδιος δεν τον γουσταρει, αλλα ως καλος κομμουνιστης και πνευμα αντιλογιας θα μας λεει για τζινμπε μεχρι να τον σιχαθουν και αυτοι που θα τον ηθελαν στο κρου


:haha: :haha: :haha:

69Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 17:35

Aldark

Aldark

 

indifferent o Jinbei , δεν μου ταιριάζει στο πλήρωμα. Αν τον βάλει θα χει τους λόγους του προφανώς , μα ναι φαίνεται ότι ο Σαίζαρ αυτή τη στιγμή ταιριάζει πιο πολύ.
Όμως δεν έχει τη σύνδεση με το Λούφφυ που είναι σημείο κλειδί...Θα δούμε
εντιτ: λολ , πότε είπα εγώ ότι μ'αρέσει ο Τζινμπέι ρε μάγκες; ellefson is an idiot

70Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 17:40

Qaaz

Qaaz

 

Διαφωνειται ολοι εννοεις

71Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 17:43

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Το ξερω οτι εσυ θες Jinbe μεσα αλλα εμεις εχουμε διαφορετικη αποψη.

72Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 18:18

Qaaz

Qaaz

 

Αυτο λεω ολοι διαφωνειτε μαζι μου

73Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 20:44

Hawkins

Hawkins

 

ουτε εγω θελω τζινμπε,βασικα δεν ταιριαζει καθολου να μπει

ο οντα τα κανει κατι τετοια...το κοβω να ειπε επιτηδες για next nakama τον τζινμπε για να τον σκοτωσει στην συνεχεια την ωρα που ολλοι νομιζουν οτι θα εμπαινε στο κρου

σκεφτητε το λιγο...ο τζινμπε θα μπορουσε να μπει στο πληρωμα απο το fishman island αλλα δεν μπηκε...ο οντα σκαρφηστηκε αυτο με την βομβα για να τον κανει να παει στην μπιγκ μομ...αυτο το σκεφτηκε μονο και μονο για να μην μπει στο πληρωμα και εχει ''ανοσια'' στον θανατο μιας και αμα τον σκοτωνε στο cake island την ωρα που ειναι στο κρου ειναι εντελως αντιθετο απο τις ιδεολογιες του...

στο tea party λογικα θα ειναι ολλο το πληρωμα της μαμας εκει και κατα πασα πιθανοτιτα και αρκετα δυνατοι συμμαχοι οποτε με την λογικη παντα δεν θα δουμε deathmatch με εμπερορ 1ον γιατι ειναι νωρις μιας και μολις της επαιξε με μινγκο και 2ον γιατι δεν βγαινουν οι αριθμοι με τοσους πολλους κακους εκει...

θα μου πει καποιος αμα καλεσει το grand fleet μια χαρα θα βγαινουν αλλα δεν νομιζω ο λουφη να τους καλεσει μιας και παει για αποστολη διασωσης και οχι για πολεμο και δεν ειναι ακομα τσαντισμενος με την μπιγκ μομ

τωρα για το πως θα παει στο cake island πιστευω πως θα μπει κρυφα με την βοηθεια του πεκομς (ναι θελω να πιστευω πως ειναι ακομα στο νησι)ο πεκομς του χρωσταει χαρη και αμα ειναι εξαναγκασμενος να δουλευει για την μαμα και δεν της ειναι πιστος σιγουρα θα την πρωδοσει.Και οταν ο λουφη τους ειπε 'μα καλα ποιος βαζει μια χωρα πανω απο τα γλυκα' εκεινοι δεν απαντησαν και νομιζω ηταν σε φαση 'εχεις δικιο αλλα τι να κανουμε?' σε αντιθεση με μπομπιν που τα εκανε ολλα πουτανα και το χαιροταν και ολλας

τον λουφη θα τον ακολουθησουν στην αποστολη διασωσης μερικοι απο τους μινκμεν μιας και το χρωστανε στον σαντζι,οι heart pirates και ισως οι σαμουραι (εδω θα ειναι ταιραστιο plot twist αν τελικα το γουανοκανι ελεγχετε απο την μπιγκ μομ και οχι απο τον καιντο και ο μπομπιν να ειναι ο προδωτης του γουανο)

το cake island arc θα ειναι το αρκ που ο λουφη θα καταλαβει οτι δεν ειναι στο επιπεδο που πρεπει ακομα ...θεωρω για λογους πλοκης η πρωτη αποπειρα του λουφη σε γιονκο εστω και αν αυτη ειναι μια απλη διασωση θα ειναι αποτυχεια.Γιατι μπορει να πειρε πισω τον σαντζι και να εκνευρησε την μπιγκ μομ αλλα εχασε εναν φιλο του τον τζινμπε και η μαχη του με την μπιγκ μομ ή καποιον κομαντερ της ηταν αρκετα μονοπλευρη.Ετσι θα πρεπει να μαθει κατι καινουργιο για να επιστρεψει δυνατοτερος και αυτην την φορα να τους παρει ολλους τους εμπερορ παρτουζα

καποιοι θα πειτε ο τζινμπε δεν γινετε να παιθανει γιατι ο λουφη λεει συνεχεια δεν θα αφηση να παιθανει καποιος ξανα...δεν ειναι αναγκη να παιθανει ο τζινμπε με τετοιο τροπο ωστε να τιμωρει ο λουφη τον αιαυτο το..σιγουρα θα βρει εναν τροπο ο οντα

74Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 20:57

Qaaz

Qaaz

 

Εχουμε και εναν ελεφαντα που περπαταει και μπορει να παει οπουδηποτε

75Chapter 813: The Tea Party Invitation - Σελίδα 3 Empty Απ: Chapter 813: The Tea Party Invitation Κυρ 24 Ιαν 2016, 20:59

Tcixlas

Tcixlas

 

χοκ δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό αλλά με πείθεις αλήθεια... φαίνονται λογικά όσα λες... δύσκολα συμφωνώ εγώ μαζί σου έγινε θαυμα...... θεωρώ ότι ο τσιμπε θα πεθάνει, και οτι ο λουφυ χρειάζεται απγκρειντ σίγουρα...


επίσης ωραία ιδέα qaaz θα γαμάει να σκάσουν πάνω στον ελέφαντα όλοι μαζί...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης