Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Εf - A Tale Of Memories

Πως σας φάνηκε το anime?

Εf - A Tale Of Memories  Vote_c1033%Εf - A Tale Of Memories  Vote_c10 33% [ 2 ]
Εf - A Tale Of Memories  Vote_c1033%Εf - A Tale Of Memories  Vote_c10 33% [ 2 ]
Εf - A Tale Of Memories  Vote_c1017%Εf - A Tale Of Memories  Vote_c10 17% [ 1 ]
Εf - A Tale Of Memories  Vote_c1017%Εf - A Tale Of Memories  Vote_c10 17% [ 1 ]
Εf - A Tale Of Memories  Vote_c100%Εf - A Tale Of Memories  Vote_c10 0% [ 0 ]
Εf - A Tale Of Memories  Vote_c100%Εf - A Tale Of Memories  Vote_c10 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Εf - A Tale Of Memories  Empty Εf - A Tale Of Memories Τρι 13 Ιουλ 2010, 17:28

didimakia

didimakia

 

Εf - A Tale Of Memories  Efataleofmemories5.th
To Ef - a tale of memories ειναι ενα romance anime... Η Ιστορια περιστρεφεται γυρω απο 5-6 χαρακτηρες οι οποιοι μπλεκοντε σε ερωτικες σχεσεις...
Λοιπον λοιπον την ειχα αφησει την σειρα στο 4ο επεισοδειο(πολυ κακως) και το ειδα ολο το υπολοιπο σημερα...η σειρα ειναι παρα πολυ καλη...το 1ο μου romance που βλεπω και απλα με αφησε αφωνο...Πανεμορφο το oλο design της σειρας...ειδικα το animation...αν το δειτε θα καταλαβετε...

καπου εδω θα προσθεσω τα σχολια του χρηστη mono απο την anime.gr η οποια με καλυπτει στο 101%...

[mono]Η σειρα αυτη καταφερε να παρει μια λιγο πολυ τετριμμενη υποθεση περαν ισως της ιστοριας των Renji-Chihiro και να την μετατρεψει με αριστουργηματικη σκηνοθεσια στο καλυτερο ρομαντικο δραμα που εχω δει...Οι εναλλαγες του εγχρωμου σκηνικου με ασπρομαυρο, ο καταπληκτικος χρωματισμος του ουρανου, η παρουσιαση των χαρακτηρων πολλες φορες ως περιγραμματα μεσα στο φοντο μιλουσαν απο μονα τους για τις συναισθηματικες μεταπτωσεις και σκεψεις των ηρωων...Η εξελιξη των χαρακτηρων ερχεται τοσο φυσικα, απλα και ανθρωπινα που δενεσαι μαζι τους και σε κανουν θες δεν θες να ταυτιζεσαι και να βιωνεις τα ιδια συναισθηματα με αυτους...Γιατι παρολο που καθενας ζουσε την ιστορια απο την δικη του πλευρα ολοι ειχαν κατι με το οποιο μπορεις να συνδεθεις...Οχι τοσο το φοβο της εξωτερικης μοναξιας οσο το φοβο οτι δεν υπαρχεις στις αναμνησεις καθενος, οτι εισαι ενα ουσιαστικα ενα φαντασμα...
SPOILERS AHEAD
Σπόιλερ:
[/mono]

Ειναι διαθεσιμο με ελληνικους υποτιτλους απο εδω(νομιζω πως το εχουν ολοκληρωσει) και με αγγλικους ειτε με 480p ειτε με 720p(HD) απο εδω (εχει πολλα λινκς για download...το ονομα του αρχειου που λεει απο διπλα [THORA] ειναι με HD quality...θα ειναι καπως ετσι...ef - a tale of memories Ep01 eve [THORA].mkv

Λοιπον οσοι θελετε να γλυκαθειτε απλα δειτε το...αποτελειται απο 12 επεισοδεια...

Υ.Γ. Παρτε χαρτομαντιλα μαζι σας...εγω εκλαψα...
:buhu:



Έχει επεξεργασθεί από τον/την didimakia στις Κυρ 18 Ιουλ 2010, 19:37, 1 φορά

2Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Τετ 14 Ιουλ 2010, 00:16

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

romance ε?καλο φαινεται...καμια εικονα ακομα παιζει? plz plz plz

edit:δεν ειναι ongoing ε?αυτα τα 12 eps μονο...

3Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Τετ 14 Ιουλ 2010, 03:16

didimakia

didimakia

 

Βασικα οι εικονες δεν θα σε πεισουν να το δεις...απλα δες το 1ο επεισοδειο και θα κτλβεις ποσο διαφορετικο και ομορφο ειναι και ναι 12 επεισοδεια...

4Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Παρ 06 Αυγ 2010, 01:17

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

λοιπον...το ειδα...σημερα το τελειωσα...
πολυ συγκινητικο και γενικα με εντονες στιγμες....για το ειδος του μου αρεσε παρα πολυ(ψηφισα και "Αριστο")
δεν ειχα ξαναδει romantic anime και μπορω να πω πως αυτο εκανε τη διαφορα...^^
ειδικα οι σκηνες με ηλιοβασιλεμα,ουρανο,θαλασσα,παραλια και ετσι που τις ειχε σε HD ηταν suuuuuuuugoi!!!!!!
επισης ηταν πολυ ωραια και η πλοκη...
δεν εφτασα σε σημειο να κλαψω οπως ο διδι αλλα ηταν συγκινητικο... :buhu:
το προτεινω σε ολους,ειναι κατι το διαφορετικο!^_^

5Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Παρ 06 Αυγ 2010, 01:20

maxuris

maxuris

 

Το ειδα και γω χεχε ... Επειδη ειναι και βραδυ και βαριεμαι να γραψω κατι σαν τον απο πανω .... Εχει φαση ειναι 12 επισοδεια καλη ιστορια και ωραιο τελιωμα δειτε το αν θελετε να ξεφυγετε λγ απτο πολυ ξυλο που κυριαρχει στα αλλα animez ;)

6Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Παρ 06 Αυγ 2010, 01:25

didimakia

didimakia

 

Oι καψουρηδες κλαινε μονο.

7Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Παρ 06 Αυγ 2010, 01:28

maxuris

maxuris

 

Να τος ο 2oς Renji-kun :P

8Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Τετ 29 Σεπ 2010, 17:04

Randell

Randell

 

Τα λογια ειναι περιττα, εξαιρετικοτατο anime. ;)
Ακόμα δεν έχω δει το tale of Melodies παντως, αλλα απο οσα εχω διαβασει ειναι και αυτο πολυ καλο.


Παρτε χαρτομαντιλα μαζι σας...εγω εκλαψα...

+ over 9000

9Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Τετ 29 Σεπ 2010, 19:59

Aldark

Aldark

 

ωπ! Χμ....θα στροθω να το δω...μου κινησε το ενδιαφερον...

10Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Τετ 29 Σεπ 2010, 20:20

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

ναι ειναι γαματο ρε!

ειδικα αν εισαι και καψουρης :P

11Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Τετ 27 Οκτ 2010, 17:09

moumia

moumia

 

Καλο κατα τη γνωμη μου αλλα δε ξετραλαθηκα κιολας
μπορω να πω.

12Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Παρ 05 Αυγ 2011, 11:35

antonisimo

antonisimo

 

didimakia μου είπες να το δω και όταν το τελειωσα... ας πούμε ότι κοιτούσα την οθόνη και έλεγα WTF! OMFG?! WTF?!
Να πω ότι καμια σχέση με το Clannad.
Το Clannad δεν πιάνετε με τίποτα
και όσο για το Εf-A Tale Of Memories με ζάλισαν τα γραφικά που έτρεχαν σαν τρελα και
τα subs τρέχανε και ισα ισα προλάβαινα. :conf:
Η ιστορία? χμμ μέτρια προς χαλια γιατι δεν υπήρχε στην σειρά κάποιος που να μην είχε κατάθλιψη (EMO) ΕΛΕΟΣ... daaamn! why you..!

13Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Παρ 05 Αυγ 2011, 15:08

didimakia

didimakia

 

χαχαχα γτ ετσι ρε? Εμενα το animation(γραφικα οπως το ειπες εσυ) με ξετρελαναν! Πολυ προτωτυπα και ομορφα. Οσο για την ιστορια τι να σου πω? εμενα μ'αρεσε και στο τελος ειχε κορυφωθει! Δηλαδη δεν δακρυσες? XD

14Εf - A Tale Of Memories  Empty Απ: Εf - A Tale Of Memories Σαβ 06 Αυγ 2011, 11:57

antonisimo

antonisimo

 

είπαμε είμαι "ευεστιτος" αλλα όχι σε τέτοιο βαθμό.sorry απλά δεν μου έλεγε τίποτα η ιστορία... so bored.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης