Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Project Name?

OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Vote_c1038%OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Vote_c10 38% [ 3 ]
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Vote_c1062%OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Vote_c10 62% [ 5 ]
Σύνολο Ψήφων : 8

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Τσίχλα δεν έχω καταλάβει γιατί αποχώρησες πριν καν αρχίσουμε. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ θα ήθελα να είμαστε πιο οργανωμένοι, αλλά .. έτσι έχουν τα πράγματα.

Το ιδανικό θα είναι να βγάζουμε ένα chapter τη βδομάδα κι ένα έγχρωμο κάθε δεύτερη.. Είναι ρεαλιστικός στόχος και πιστεύω πως όταν δημοσιεύσουμε τα πρώτα 5chapters που έχουμε -σχεδόν- έτοιμα και με την mini-εμπειρία που (θα) έχουμε αποκομήσει από αυτά, τα πράγματα λίγο εως πολύ θα αυτοματοποιηθούν..

Αυτό που δεν έγινε σωστά από την αρχή και που συνεχίζει να μη γίνεται είναι πως δεν υπάρχει άμεση επικοινωνία μεταξύ των μελών της ομάδας. Οι μόνοι που επικοινωνούμε είμαστε εγώ, ο Viper και ο Νίκος. Επίσης ο Qaaz κάνει πολύ καλή δουλειά.

Με τον Reborn ας πούμε δεν έχω μιλήσει εδώ κι αρκετές εβδομάδες και το πιο ακατανόητο είναι πως δεν ποστάρει καν, ούτε μας ενημερώνει για το τί σχεδιάζει να κάνει. Δεν το λέω για να τον κατηγορήσω, απλά το αναφέρω ως ένα θέμα που πρέπει να ξεκαθαριστεί και να λυθεί στη συνέχεια..

Ο Τσίχλας -λέω ότι γνωρίζω αν έχει γίνει κάτι άλλο ας με διορθώσετε- επειδή δεν είχε ενημερωθεί την πρώτη εβδομάδα κι επειδή .. δεν προχωράγαμε βάσει πλάνου, αποχώρησε.

Και τέλος η Patty δεν έχω ιδέα αν και πότε θα κάνει το κομμάτι της ... Δεν αμφιβάλω πως έχει δουλειά, το ίδιο ισχύει και για τον Reborn, αλλά θα ήθελα ένα msg στο forum ή pm ή οτιδήποτε που να λέει .. "θα κάνω το κομμάτι μου μέχρι τις τάδε του μήνα"...ή κάτι τέτοιο.


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 33k6s5i OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Fvve46

Tcixlas

Tcixlas

 

ο τσίχλας αποχώρησε γιατί ήθελε καλύτερη οργάνωση και όταν ζήτησε και προσπαθούσε να το καταφέρει με κάποιο τρόπο και προσπαθούσε να λύσει το πρόβλημα πήρε την απάντηση ότι πρίζει @@@@α no offence (ξέρει ποιός :p) πλέον δεν υπάρχει κανένα θέμα ούτε κόντρα απλά επειδή εγώ είμαι αγχώδης και control freak και δεν μπορώ το φλού και την ελλειψη ενημέρωσης αλλά και την μη ύπαρξη σωστού σταθερού προγράμματος αλλά και την παντελή έλλειψη συννενοήσης για τη δημιουργία προγράμματος ικανού για να δουλέψει όλο αυτό, έτσι αποχώρησα.... απλά ξεκαθαρίζω δεν θέλω να δτιαχτούν νέες κόντρες


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

Προσπαθήστε να επικοινωνήσετε με τα παιδιά που δε βρίσκετε , το πρόγραμμα του καθενός τρέχει και οι υποχρεώσεις με τα χρόνια αυξάνονται. Το να περιμένουν χύμα σε 5 θέματα ή ένα αέναο τσατ στο σκάυπ για να μάθουν που βρίσκεται το έργο είναι καταπονητικό και τα λοιπά.
Οπότε στείλτε κανά πμ , κάντε κανά θεματάκι , στείλτε σε πράηβετ τσατς κ.ο.κ.
Επίσης πάντοτε αν κουράζεστε μπορούμε να ντροπάρουμε το πρότζεκτ , έχω συζητήσει και με το Βάηπερ , και του εξήγησα πως είναι άδικο να νιώθει πίεση και στρεςς για ένα πρότζεκτ που ούτε καν έχει ανακοινωθεί. Αν είναι να χαλιώμαστε , ισχύει το ίδιο.
Αν όχι , τότε θα είναι όμορφο να βγεί ένα αξιοπρόσεχτο έργο.


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει απλά είναι ένα προτζεκτ που θέλει οργάνωση και όχι υπερβάλλοντα ζήλο μονο απο 2-3 που είτε δεν επιτρέπουν στους άλλους να ασχοληθούν είτε δεν υπάρχει απο τους υπολοιπους χρόνος όταν χρειάζεται περισσότερο


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Last Day για το poll! Για όποιον το ξέχασε..

Ελπίζω μόνο να μην έχουμε καμμιά ισοβαθμία πάλι.. ό,τι άλλο είναι να βγει ας βγει.


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 33k6s5i OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Fvve46

Scarlet D.

Scarlet D.

 

παιδες, πρεπει ομως να αποφασεισετε οταν βγει το δευτερο! Το εχουμε παρατραβηξει το πραμα


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Tcixlas

Tcixlas

 

μα είπε ο αλ ότι αν βγει το δεύτερο θα είναι το Noland Explorers Greek Scanlations


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
^^ Αυτό θα είναι το όνομα μαζί με το [OnePieceGR]


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 33k6s5i OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Fvve46

NikosV20

NikosV20

 

Κάτι πιο μικρο ρε παιδιά ημαρτον


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Roronoa_Zoro_GIF
Do you feel lucky, punk? Go ahead and make my day ...

Tcixlas

Tcixlas

 

το όνομα ουσιαστικά είναι το Noland Explorers το άλλο το έχει κάθε ομάδα είναι ο ορισμός της ομάδας.... πρέπει να λέει το τι κάνετε ρε παιδιά


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

Θέλετε να ονομαστεί η ομάδα κάτι σαν Mangapanda , Mangastream ,

τότε προτείνω Mangakarmirides,Mangastar,Manganoland κτλπ λολ
Αλλά αν μείνουμε πιστοί , θα λέγεται προφανώς Noland Explorers / Greek Scanlations [ONEPIECEGR] και κλείνει εδώ.
Θέσετε ενστάσεις αν έχετε τα μέλη της ομάδος και πάμε παρακάτω.


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Maxres11

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
To όνομα θα είναι Noland Explorers ή Noland Explorers [OnePieceGR] καλύτερα
τα υπόλοιπα θα είναι όπως το λέει ο τσίχλας, αλλά τώρα πώς θα το κάνουμε να φαίνεται .. θα το δούμε.. κυρίως η Patty θα αποφασίσει..

Patty where are you?


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 33k6s5i OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Fvve46

Tcixlas

Tcixlas

 

μην κάνετε τα πανεύκολα δύσκολα παιδιά... εχετε πέσει στο όνομα 2 βδομάδες τώρα και ....


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

Aldark

Aldark

 

Θεωρώ ότι το θέμα έκλεισε και δε χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο. Το πε και ο Τσίχλιος  , το πα κι εγώ πριν , Noland Explorers Greek Scanlations [ONEPIECEGR] και για πιο σύντομο Noland Explorers [OPGR]...
Το κλείνω αύριο και πάμε παρακάτω...:)


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Maxres11

Tcixlas

Tcixlas

 

το που θα ανεβαίνουν το βρήκατε? γιατί κάθεστε και σκάτε για το όνομα αν δεν υπάρχει πλατφόρμα για να ανεβαίνουν και να μένουν τοτε τσάμπα το προτζεκτ


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

NikosV20

NikosV20

 

Aldark έγραψε:Θεωρώ ότι το θέμα έκλεισε και δε χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο. Το πε και ο Τσίχλιος  , το πα κι εγώ πριν , Noland Explorers Greek Scanlations [ONEPIECEGR] και για πιο σύντομο Noland Explorers [OPGR]...
Το κλείνω αύριο και πάμε παρακάτω...:)
Ok... Αυτό μου κάνει τότε


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Roronoa_Zoro_GIF
Do you feel lucky, punk? Go ahead and make my day ...

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Έχω ήδη ξεκινήσει να ετοιμάζω το κόβερ!! Ααα και όσο αφορα την απουσία μου, περίμενα να τελειώσετε με τα typesettings για να δω τι γίνεται. Ακόμα περιμένω ποστ με τα links για τα αρχεία, και ίσως μια ενημέρωση με το τι διορθώσεις εντοπίσατε εως τώρα. Απλά επειδή κάθε μήνα σχεδον έχω εξετάσεις για μαθήματα πτυχίου (ακούγεται παράξενο, I know) δεν μπορώ να μπαίνω καθημερινά φόρουμ ή σκάιπ.
ΤΕσπα, αυτα απο εμένα και συγχαρητήρια για την επιλογή ονόματος! OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Char_11232


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Untitled-1-7

Aldark

Aldark

 

πτυχείο>forum last time i checked , so i guess it's ok :D
Αφού είμαστε όλοι χαρούμενοι από το όνομα , ώρα να ασχοληθούν οι αρμόδιοι με τα καθέκαστα!
Κλείνει λοιπόν...:)


_________________
OnePiece.gr Manga Project Name [POLL] ROUND 4 - FINAL - Σελίδα 2 Maxres11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης