Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 808: Duke Inuarashi

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Chapter 808: Duke Inuarashi Παρ 27 Νοε 2015, 12:02

Qaaz

Qaaz

 

Mangapanda/Μangareader κλεβει απο MS αυτην την εβδομαδα
Mangastream
Powemanga/Batoto

FranzLome Translation:



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Qaaz στις Σαβ 28 Νοε 2015, 15:10, 1 φορά

2Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Παρ 27 Νοε 2015, 13:06

Hawkins

Hawkins

 

απο οτι καταλαβα ο τζακ ειναι το δεξι χερι του καιντο και ενας απο τους τοπ 3 τωρα δεν θα πω οτι ειναι ο πιο δυνατος στο πληρωμα ας ειναι το δεξι χερι του...

ωστε ο τζακ εχανε την μαχη χμμμ περιεργο μου φενεται και το πηραν υπουλα με το δηλητηριο του σεζαρ

ενδιαφερον αυτο που ειπε ο λουφη οτι ο δουκας ειναι πολυ δυνατος,λογικα ειναι στο ιδιο επιπεδο δυναμης με τον λουφη

πλεον η καθε υποψια μου οτι οι καιντο παιρατς θα ξανα ερθουν στο ζου φευγει μιας και οταν τους αφησαν νομιζαν οτι παιθαναν απο το δηλητηριο

3Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Παρ 27 Νοε 2015, 15:08

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
είναι αρκετά σαφές τί έχει συμβεί..

Προσωπικά μου αρέσει η τροπή που έχουν πάρει τα πράγματα. Είναι αρκετά πρωτότυπο σε σχέση με άλλα arcs και δίνει πολλά και διαφορετικά paths για το πώς θα συνεχίσει ο oda το story.

Μην ξεχνάμε πως είμαστε στο New World και λίγο πριν την τελική ευθεία.. Τί θα επιλέξει να κάνει μετά; Μπορεί να έχουμε πόλεμο revo-blackbeards, μπορεί να αρχίσει κανά πόλεμο ο Kaido και να τρέχουν οι Marines .. έχουμε και τους άλλους supernova να στοχεύουν τον Shanks και να έχουν συναντήσει τον Kaido αυτοπροσώπως... Πραγματικά κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα και με ποιά σειρά..

4Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Παρ 27 Νοε 2015, 15:13

Aldark

Aldark

 

Ααα υπέροχο σέττινγκ! Τώρα ξεκαθαρίζουν όλα και είναι μια χαρά , συν ότι είναι αρκετά ΠΡΟΤΟΤΥΠΑ όλα αυτα!
Μου άρεσε που μπλέκουν με τον Κάιντο σιγά σιγά και η παρουσίαση ενός μέρους του στρατού του! Γενικώς όλα καλά :D
so , αυτό είναι το τελευταίο τσαπ που διαβάζω για τώρα...Πέρασε 1,5 χρόνος και την κάνω , see ya another time παιδιά ;)
(Θα μιλήσω με το τημ για το ποιος θα πατρονάρει τα σέξιονς από εδώ και στο εξής!)
have fun~

5Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Παρ 27 Νοε 2015, 15:26

Hawkins

Hawkins

 

πολυ πιθανο να μαθουμε και για το τη συνεβη στην συμμαχια του κιντ μεσο τον φλασμπακ

6Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Παρ 27 Νοε 2015, 17:27

Scarlet D.

Scarlet D.

 

οριστε!παλι ο π0^στ!ς ο ceasar εμπλεκεται!Ο τυπος ειναι ο μεγαλυτερος εγκλιματιας του one piece. Σε λιγο θα πουνε οτι ο Ceasar εισηγαγε ενα αεριο στον Gol D. Roger και τον ετρωγε σιγα σιγα.

http://www.onepiecegr.com/

7Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Παρ 27 Νοε 2015, 18:50

Aldark

Aldark

 

νεξτ νακάμα κονφέρμντ ;)

8Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Παρ 27 Νοε 2015, 19:10

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Τι; Ο σιζαρ; frosted

Όσον αφορά το τσαπτερακι καλό ήταν και εμένα μου άρεσε. Τα σαντζι φανμπογια ας συνεχίζουν να παραπονιουνται. Βέβαια η εφαρμογή που έχω στο κινητό όπου κατεβάζω τα chapters έχει του mangapanda και μερικές σελίδες είναι ελλιπής και με το σούπερ δίκτυο της trollote δεν μπορώ να διαβάσω εύκολα από mangastream. Δαμν......

9Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Σαβ 28 Νοε 2015, 15:05

Qaaz

Qaaz

 

Qaaz έγραψε:Μη βιαστειτε να πειτε πραγματα με σιγουρια

Hawkins έγραψε:απο οτι καταλαβα ο τζακ ειναι το δεξι χερι του καιντο

Σαν να μη το ειπα

Δεν ειμαστε σιγουροι για αυτο μιας και μονο το MS εχει βγει και μονο αυτο αναφερει οτι ειναι το δεξι χερι του Kaido. Δεν υπαρχει αλλου αναφορα και εχω ρωτησει για επεξηγηση αν ισχυει ή απλα ειναι ενας απο τους 3 top (φαση DD χωρις αυτο να σημαινει δυναμη)

Οχι οτι εχει καποια σημασια ιδιαιτερη απλα θα ηταν too early να παρουσιαστει ενας τοσο δυνατος και να βγει κιολας απο το παιχνιδι μετα το hype που τρωει αν τον νικησει τωρα ή λιγο αργοτερα ο Luffy ενω δεν ειναι πλεον 100% health λογο οτι βρεθηκε με τοσους δυνατους Marines πριν τον Kaido μιας και μετα ο Luffy δε θα τα βαλει μαζι του μετα αλλα με τον Kaido

Nα θυμησω οτι η μονη φορα που εγινε κατι τετοιο ηταν ο Vergo και βγηκε εκτος αρκετα γρηγορα και οχι απο τον Luffy

To θεμα ειναι πως θα χειριστει το hype o Oda για να μην χαλασει το balance


Επισης αυτο που αναφερθηκε για το αεριο για οσους δε το καταλαβαν μιλανε για καποιο παλιο μαλλον οπλο του CC που ειχαν αγορασει παλιοτερα

Επισης εγω τον Inuarashi μαλλον θα τον εβαζα σε επιπεδο των Cavendish κτλ

10Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Σαβ 28 Νοε 2015, 17:42

Tcixlas

Tcixlas

 

αν λεει οτι ειναι ο δυνατοτερος των μινκ και μπορουσε να νικήσει τον τζακ και τους λοιπούς και ο λουφυ του λεει οτι φαίνεται πολύ δυνατός δεν ξέρω αν θα τον έβαζα επίπεδο καβεντις ή λιγο πιο πάνω....

11Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Σαβ 28 Νοε 2015, 19:45

Qaaz

Qaaz

 

O Luffy λεει για αρκετους οτι ειναι αρκετα δυνατοι ομως παντα αυτος ειναι πιο δυνατος απ' αυτους

Και ασε τι λεει η Wanda σιγα μην ελεγε καλα λογια

Ο αλλος ειναι προσγειωμενος

12Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Σαβ 28 Νοε 2015, 19:51

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
κι εγώ συμφωνώ με τον τσίχλα σε αυτό, εκτός κι αν κάνει ο oda τους commanders του Kaido όπως αυτών του Dofflamingo.. Δε νομίζω όμως..

Θα δούμε κάτι αντίστοιχο του Marineford !!!

13Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Σαβ 28 Νοε 2015, 19:55

Qaaz

Qaaz

 

Αν σκεφτεις οτι μιλαμε για πιο πανω level απ' οτι αυτοι και οτι ο Jack τα εβαλε με 1 Admiral, 1 πρωην Fleet Admiral και 3 Vice Admiral, βουλιαξε 2 πλοια και επεζησε

Μαλλον οι Minks δεν ειναι pushovers αλλωστε ειδαμε την δυναμη των tontantta πολυ μεγαλυτερη του μεγεθους τους

14Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Σαβ 28 Νοε 2015, 21:16

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Λέτε να δούμε μινκμεν για νέξτ νακαμα....????? Θα ταίριαζε πιστεύω αν και το arc φαίνεται μεταβατικό

15Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Σαβ 28 Νοε 2015, 22:46

Aldark

Aldark

 

χαχαχα πάλι στο Wanda bandwagon;; :P

δε νομίζω να δούμε νακάμα...δεν ξέρω καν πότε και αν θα εμφανιστεί υποψήφιος νακάμα.
Πλην Σαίζαρ , που δεν πληρεί πολλές προυποθέσεις!!

16Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Σαβ 28 Νοε 2015, 23:00

Tcixlas

Tcixlas

 

γιώργο εγώ αυτό που λέω είναι οτι είναι ανώτεροι καβεντις... θεωρώ ότι είναι σε φάση σάντζι λεβελ... δηλαδή δυνατότεροι απο τους εξεκιουτιβσ του ντοφλα... δεν θεωρώ να στο πω έτσι ότι οι εξεκιουτιβσ του ντοφλα θα ήταν πιο δυνατοί απο τους κομμαντερς του καιντο... και οι τύποι λένε οτι θα τον είχαν... άρα?

17Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Σαβ 28 Νοε 2015, 23:51

Qaaz

Qaaz

 

ο Sanji ειναι πανω κατω το ιδιο με τον Caven και ο Jack πανω κατω τα ιδια και πιο δυνατος απο τον DD

To τι λενε οι αλλοι δε με αφορα. Επειδη καποιος χαρακτηρας που δε σου γεμιζει το ματι ειναι αρκετα δυνατος δε σημαινει οτι καποιος αλλος ειναι αδυναμος. Για αυτο αλλωστε ειναι χαζο το powerlevel στο OP

18Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Κυρ 29 Νοε 2015, 00:10

Qaaz

Qaaz

 

Οσο για τον CC νομιζω το ειπα ηδη αλλα φαινεται πλεον ξεκαθαρα οτι αφου ηταν δικο του το οπλο-αεριο που χρησιμοποιησε ο Jack ο Chopper στο 795 οταν φωναζε οτι δε θα του το συγχωρεσει ποτε μιλουσε για αυτο και ηθελε να σωσει τον κοσμο απο την μια με τα ιατρικα του skills και απο την αλλη προφανως γιατι ο CC και ηξερε πως να το σταματησει και μπορουσε λογο Logia δυναμεων

19Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Κυρ 29 Νοε 2015, 10:00

Tcixlas

Tcixlas

 

απλά θεωρώ ότι για να μπορούν να νικήσουν τον τζακ μαζί είναι λίγο κατώτεροι απο τζακ αλλά περισσότεροι... ο τζακ αν είναι δυνατότερος απο dd τότε τα μινκ οι δυντοί είναι ίσοι με τους εξεκιουτιβς.... και αυτό θεωρώ ότι είναι και το λεβελ του σαντζι.... δεν θεωρώ ότι είναι ας πουμε κάτω απο ζορο ή αποο kyros.... το θεμα είναι οτι ο καβεντις δεν είναι σε κοίνο το επ'ίπεδο..θεωρώ ότι και ο σάντζι και ο ζορο είναι σαφώς δυνατότεροι... (πιστεύω οτι έχουν και power ups που δεν εχουμε ιδεα.... ο άλλος είναι χρόνια στο new world είναι by far τελειωμένος δεν ανεβαίνει άλλο)

20Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Κυρ 29 Νοε 2015, 12:09

Qaaz

Qaaz

 

Τζαμπα αναλωνομαστε σε βλακειες ειναι ηλιθιο να συζητας powerlevel στο OP. Επισης στο New World δεν υπαρχουν αδυναμοι. O Jack ειναι αρκετα δυνατος και δε ξερεις κατω απο ποιες συνθηκες οπως λεει εγινε η μαχη. Επισης απο την στιγμη που εφυγε ενω φαινεται να ειχε αφησει καποιους ακομα πισω (Sheephead) κτλ μαλλον εβγαλε νοκ ουτ τον Inuarashi και εφυγε λογο DD δε ξερεις τι παιχτηκε

Ζoro & Sanji ειναι στα επιπεδα του Caven και των περισσοτερων του Fleet

21Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Κυρ 29 Νοε 2015, 12:32

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ο Ζόρο είναι πολύ δυνατότερος του Cavendish. Δε θα μπορούσε κανένας άλλος -πλην luffy,law,sabo- να κόψει έτσι τον picca. Ο Cavendish δεν πάλεψε καν με executive και ακινητοποιήθηκε από τη Robin...

Όσο για τους υπόλοιπους οι μόνοι που μπορούν πραγματικά να βοηθήσουν είναι οι Cavendish, Bartolomeo και Sai. Δεν ξέρω κατά πόσο θα τους είχε σε δύναμη ο Sanji, πάντως τον Zoro δε θα μπορούσα να φανταστώ κανένα τρόπο να τον νικήσουν...

22Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Κυρ 29 Νοε 2015, 12:42

Qaaz

Qaaz

 

The Red-Haired έγραψε:Ο Ζόρο είναι πολύ δυνατότερος του Cavendish. Δε θα μπορούσε κανένας άλλος -πλην luffy,law,sabo- να κόψει έτσι τον picca. Ο Cavendish δεν πάλεψε καν με executive και ακινητοποιήθηκε από τη Robin...

Όσο για τους υπόλοιπους οι μόνοι που μπορούν πραγματικά να βοηθήσουν είναι οι Cavendish, Bartolomeo και Sai. Δεν ξέρω κατά πόσο θα τους είχε σε δύναμη ο Sanji, πάντως τον Zoro δε θα μπορούσα να φανταστώ κανένα τρόπο να τον νικήσουν...

Chapter 808: Duke Inuarashi 5ATryDk
Η Robin παντα σταματαει καποιους που "τρεχουν", εχει ειδικοτητα και το speed δε λεει τπτ. Και η Rebeca τον ειδε και τον ψιλοαπεφυγε για αυτο ειναι χαζο το να λες ο Α νικα τον Β ο Γ χανει απο τον Α αλλα νικα τον Β αρα ο Γ ειναι ο καλυτερος



δε ξερω αν το διαβασε κανεις πουθενα αλλου

Πιστευει κανεις αλλος οτι οι Gifters ειναι Smile users/ Failed Smile users ή κατι παρομοιο (πειραμα πχ)?

23Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Κυρ 29 Νοε 2015, 13:03

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Qaaz έγραψε:ειναι χαζο το να λες ο  Α νικα τον Β ο Γ χανει απο τον Α αλλα νικα τον Β αρα ο Γ ειναι ο καλυτερος

δε ξερω αν το διαβασε κανεις πουθενα αλλου

Πιστευει κανεις αλλος οτι οι Gifters ειναι Smile users/ Failed Smile users ή κατι παρομοιο (πειραμα πχ)?

Σε αυτό συμφωνώ, αλλά όσον αφορά τον Zoro τουλάχιστον -που προορίζεται για καλύτερος ξιφομάχος του κόσμου- δε θα μπορούσε να χάσει από τον Cavendish σίγουρα και για να μην τα πολυλογώ Luffy,Zoro >> από όλους του Fleet. Για τον Sanji δεν είμαι τόσο απόλυτος, θέλω να τον δω μετά το timeskip να παλεύει με κάποιον σοβαρό αντίπαλο.

Για τους Gifters το πιστεύω κι εγώ πως μπορεί να έχουν φάει smiles..

24Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Κυρ 29 Νοε 2015, 13:10

Qaaz

Qaaz

 

Απ' οτι καταλαβα οι Gifters ειναι Smile users για να ειναι above fodders και οι Plesaures non users πουπεριμενουν SMILE

25Chapter 808: Duke Inuarashi Empty Απ: Chapter 808: Duke Inuarashi Κυρ 29 Νοε 2015, 16:39

Tcixlas

Tcixlas

 

κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κι εγώ αλλά σκέφτηκα ίσως και ζωόμορφες φυλές... δεν ξέρω πως σας φαίνεται...


επισης γιώργο ο ζορο έκοψε τον πικα σε φουλ μποντι χακι.... δεν σου μιλαω για σωματική δύναμη που έχει υπεράνθρωπη αλλά και το χάκι του είναι σε πολύ υψηλο επίπεδο μιας και ειδικεύτεται στο bushoshoku.... επίσης ο ζόρο απο ότι ειπε και ο φουτζι είναι τρομερά επικινδυνος λογω του οτι μπορει να κόβει απο απόσταση κάτι γενικά ασυνήθιστο το θέμα είναι οτι στην μάχη με πικα μας έδειξε την εμβέλεια της δύναμης του και δεν είναι μιχοκ... αλλά είναι αρκετά δυνατός.... θεωρώ ότι είναι απλα μια σκάλα κατω απο λο και λουφυ και οχι σε επιπεδο καβεντις....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης