Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 807:10 Days Ago

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

1Chapter 807:10 Days Ago Empty Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 12:50

Hawkins

Hawkins

 

βγηκε τελικα απο το παντα!

απο οτι καταλαβα ουτε η ναμι ξερει που στο καλο ειναι ο σαντζι

το πιο πιθανο ειναι να ειναι καπου στο νησι αφου δεν γινετε να εφυγε  γιατι θα χρειαζοταν ενα πλοιο που αν οντως εφυγε τοτε κρυφτηκε στο καραβι του τζακ για λογους που δεν μπορουμε να φανταστουμε ακομα

πεσαμε ολλοι εξω ο τζακ εκανε επιθεση στο ζου πριν 17 μερες και οχι 2 βδομαδες και λιγοτερο που λεγαμε...οποτε ο τυπος εδρασε οταν το πληρωμα ηταν στο πανκ χαζαρντ  

και απο οτι φενεται εχει και ανσιεντ ζοαν μαμουθ και φοραει και εκεινη την μαλακια που φορανε οι περισσοτεροι στο κρου του καιντο και εννοειτε και ο ιδιος ο καιντο

επισης το πληρωμα εφτασε πριν 10 μερες εκει και συναντησε και το πληρωμα του καιντο που εψαχνε τον σαμουραι αρα ο τζακ και οι αλλοι ηταν ιδη το νησι για 7 μερες και εφυγαν μονο και μονο για να σωσουν τον ντοφλαμινγκο

την περιπτωση λοιπον να επιστρεψει στο νησι ο τζακ για να πιασει τον σαμουραι την ξεχναμε μιας και εχει εξαφανηστη και απο οτι φενεται εχει μπλεξει με δικα του προβληματα

μαθαμε και κατι πολυ ενδιαφερον οτι οι μινκμεν δεν θελουν να ακουνε για σαμουραι και γουανοκανι αυτο λογικα οφειλετε στο οτι το νησι τους καταστραφηκε εξαιτιας του ραιζου που τον εψαχναν ή στο οτι ο τζακ μπορει να ειναι σαμουραι απο την γουανο

με αυτο σκεφτηκα το σεναριο ο ραιζου να εχει μεταμφιεστη σε μαιμου για να μην το πιασουν και για αυτο οταν ο τζακ βασανιζε τον μινκμαν εκεινος δεν ειχε ιδεα για ποιον μιλαγε

το πιο περιεργο παντως ειναι γιατι οι σαμουραι ηθελαν να πανε στο ζου και απο οτι φενεται ο καιντο για να κυνηγαει τους σαμουραι πρεπει να καταπιεζει και την χωρα τους για αυτο τον μιση ο κινεμον

2Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 13:50

Tcixlas

Tcixlas

 

3Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 13:51

Aldark

Aldark

 

Α βγήκε...πήραμε ίνφο , τώρα δεν θα μαι σίγουρος ότι ο Τζακ είναι το Μαμούθ ή αν ο Τζακ είναι πάνω στο Μαμούθ μέχρι την επόμενη φορά...
Χμμμ ώστε τον Κίννεμον ψάχνει...Μπαίνουμε στο Κάιντο Σάγκα , και δικαιολογείται και ο λόγος που ο Κίννεμον και ο Καντζουρου ξέμειναν κάτω...Θα δημιουργούσαν φαινομενικό πρόβλημα , καθώς τα Μινκ τρελαίνονται με Σαμουράι πλέον..

4Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 13:59

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Πολύ καλά το πάει το στόρυ ο Odas!

Στο επόμενο λογικά θα μάθουμε τί ακριβώς παίζει με Sanji ή/και με τους Samurai και τον Kaido και γιατί έχουν πόλεμο μεταξύ τους.. Αυτό σημαίνει πως στον πόλεμο μεταξύ Luffy και Kaido μπορεί να βοηθήσουν και οι Samurai και μπορεί και οι Mink.. Μπορεί κι ολόκληρος ο ελέφαντας του zoo.. να χρειαστεί για να τον ρίξουν :)

Μάλλον ο Jack είναι το μαμουθ αλλά δεν είναι και τελείως σίγουρο αυτό...

5Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 14:27

Tcixlas

Tcixlas

 

καλό τσάπτερ σχετικά πήραμε αρκετές πληροφοριες αν και ακόμα δεν μπορούμε να δέσουμε τίποτα... δεν καταλαβαίνω το γιατί θα μπορούσε ο σάντζι να παρατήσει το πλήρωμα και να φύγει... μόνο αν είχε να κάνει με το όνειρο του ή με κάτι για να σώσει το πλήρωμα και τον λούφυ και γιατί σκατά δεν μας λένε τι έλεγε στο γράμμα?

6Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 15:01

Aldark

Aldark

 

Γενικά είναι σαν να το αποκρύπτουν , γιατί θα ναι παπαρίτσα ή too emotional;; Χωρίς επεξηγήσεις μου φαίνεται εντελώς γελοίο , προφανώς δε λέει όμως πως εγκατελείπει το πλήρωμα...Απ'την άλλη πως διάολο παίζει να φυγε; Btw , αν και η μετάφραση είναι κλασικά απαίσια (το ξαναλέω , θενξ για το έρλυ ρηλήζ και κρίμα που μπαίνουν φυλάκα για "πάρτη" μας , αλλά αν είναι να μη βγαίνει νόημα και να χω σκόρπιες φράσεις και άκυρα ονόματα , μην το ρισκάρετε καν , stahp) , η Νάμι μου φαίνεται πρώτης τάξεως κομπάρσος πλέον! Ένα απ'τα λίγα λάθη που βλέπω στον Όντα είναι ότι ίσως δεν μπορεί να διαχειριστεί το φουλ καστ του...
Στη Dressrosa χωρίζει τους ήρωες σε 3-4 γκρουπ εξ αρχής. Μετά εντάσει νέους ήρωες , μετά εξαφανίζει το μισό περίπου πλήρωμα , βάζει κι άλλους ήρωες μέσα , αναγκάζεται να κάνει 100 τσάπτερς το αρκ , ενώ θεωρώ ότι μπορούσε να βγει νωίτερα!
Πέρα απ'αυτό αφού τελειώνει το αρκ , και πάνε στο Ζου , πάλι ξεφορτώνεται με το καλημέρα 2 χαρακτήρες , ενώ μετά και τον Λο , και αφού τώρα έχουν συναντήσει το κρου , οι περισσότεροι μένουν σε 1-2 καρέ , ο Σάντζι έχει εξαφανισθεί και ο Μόμο επίσης δεν παίζει ;ρ

7Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 15:11

Tcixlas

Tcixlas

 

αυτά που λέγαμε με τον σαάντο απο τον μαιο τα λες τώρα....

8Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 16:04

Scarlet D.

Scarlet D.

 

μεχρι το Σαββατο θα το εχω μεταφραση, ανυπομονω να δω τι εχει απογινει ο "πιστος" μας shichibukai

http://www.onepiecegr.com/

9Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 16:17

Qaaz

Qaaz

 

Story telling basics

Καταρχην η μεταφραση δε βοηθα σε καποια σημεια για να καταλαβει ο κοσμος τι διαβαζει

Γιατι ειναι γραμμενο ετσι το chapter τωρα. Απο την αρχη λεγαμε οτι πρεπει να παρουμε ενα flashback για το τι εγινε και αυτο ακριβως κανει εδω. Ταυτοχρονα θα βλεπουμε και τι παιζει με την τωρινη κατασταση. Εχοντας σωσει το Zou οι Swirly Hats και εχοντας αυτην την ιδιαιτεροτητα οι Minks με την υπερβολικη αγαπη (comic relief) γινεται οτι γινεται οι αλλοι ομως επειδη ξερουν τι εχει συμβει ειναι λογικο να ειναι συγχυσμενοι και να λενε τι να κανουμε τωρα, τι να κανουμε τωρα κτλ κτλ πραγμα που εκνευριζει τον αλλον οπως παντα για αυτο και ακριβως εδω τους ζητανε να εξηγησουν τι εγινε. Ετσι και εχουμε το ξεκινημα του flashback. Φυσικα εχουμε και την ενημερωση οτι λεξεις σχετικες με το Wano προκαλουν νευρα στους Minks. Ενω ο Momo φαινεται να τους φοβαται. Αυτο μαλλον εχει να κανει με το οτι ο Momo εχει μια σχεση με τον Kaido και την παρεα του (Zoans) και εδω εχουμε ζωα που μιλανε (ενα μικρο παιδι δε βλεπει διαφορα). Πιστευω πως το ταξιδι των Samurai ηταν για καποια προσφορα πχ τον Momo(?) για συμφιλιωση ή κατι παρομοιο

Τωρα στην κατασταση με το καραβι της Big Mom ειναι ευκολη και λιγο πολυ αυτο που λεγαμε οτι θα κανουν, η μεταφραση βεβαια σκατα.

Πισω στο Zou παμε στο 2ο κομματι του flashback για την κατασταση εδω οπως την βρηκαν οι Swirly Hats. Νταξ δε θα παιξω με τους αριθμους απλα αντι για 1.5-2 βδομαδες ειναι 2.5

2.5 βδομαδες πριν...

Ομως πριν απ' αυτο ας εξηγησουμε πως λειτουργει το Dukedom. Στο Mokomo Dukedom υπαρχουν 2 Δουκοι. Τα ονοματα προς το παρων τα αφηνουμε γιατι ειναι οπως των Admiral και οχι κανονικα και ισως και λαθος. Ας περιμενουμε το Powermanga να ειμαστε σιγουροι.

Οι 2 Δουκοι λοιπον φαινεται να "διοικουν" ο ενας την μερα και ο αλλος την νυχτα. Απο τα λογια της Wanda φαινεται ο νυχτερινος να ειναι λιγο στραβοξυλο που λεμε ενω ο αλλος πιο καλος. Ο νυχτερινος οπως ηδη ξερουμε φαινεται να εχει υπο την εποπτεια του τους φυλακες του δασους και ενω αρχιζει και νυχτωνει ο Law μαζι με το πληρωμα του (που αν δειτε τελικα εχει κ αλλους) συναντιουνται και θα μεινουν στο δασος (plot για να δουμε τι ειναι το βραδυ). Εντωμεταξυ πισω στο party o "πρωινος" Δουκας φαινεται να βρισκει τις αισθησεις του μετα απο καιρο (πιστευω πως ειναι αυτος που ειδαμε να βασανιζει ο Jack στο προηγουμενο) και θελει να γνωρισει αυτους που τους σωσανε... Ομως ολα αυτα θα τα μαθουμε σε καποιο απο τα επομενα chapter μιας και τωρα ξανα γυρναμε στο πως ηρθε ο Jack στο Zou.

Απ' οτι φαινεται ο Jack ειχε μαθει για τα γεγονοτα με Kinemon κτλ και ισως ηξερε οτι ο Raizou που ειχε χαθει στην θαλασσα θα ερχοταν στο Zou (ισως και οχι - ετσι σκεφτεται αυτος θα δουμε αν ισχυει) και εισβαλει στο Ζοu για να τον βρει φυσικα τα κανει ολα λιμπα


Αυτα ειναι στα του σημερινου. Ελπιζω να βοηθησα οσους δε καταλαβαν τπτ αν εχει κανεις απορια εδω ειμαι

10Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 17:56

Tcixlas

Tcixlas

 

το θέμα γιώργο είναι ότι δεν έχουμε λεπτομέρειες καθόλου παρόλου που έχουμε τις πρώτες πληροφορίες στα σημαντικά είτε υπεκφεύγει είτε απλά δεν θα μς δώσει και τα αφήνει για μετά.... ο ραιζου τελικά είναι ο ετετετε? ή όχι?

11Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 18:06

uchiha1991

uchiha1991

 

ωραιος qaaz..χαχα καλυτερα το καταλαβαινω απο σενα παρα οταν το διαβαζω μονος μου..τωρα τι να πω εγω..τα ειπατε ολα πριν..καλο τσαπτερακι..μαθαινουμε σιγα σιγα τι παιζει και μπαινουμε στην ιστορια..

2 παρατηρησεις..
1 ο οντα τελευταια πολυ μας τρολαρει..και τωρα με το body που εδωσαν σαν nickname στον brook.
2 δεν μου αρεσε ετσι οπως εδειξε οτι ξεφυγαν απο τη big mom.. θελω να πω δεν εγινε τιποτα...απλα εκαναν ενα συννεφο και την εκαναν..περιμενα οτι θα ειχε γινει κατι παραπανω εκει..αν δλδ δεν εχει κατι επιπλεον που να εγινε στη συναντηση με το πλοιο της μαμ και να μην μας το εδειξε,τοτε δεν καταλαβαινω για ποιο λογο καν μπηκε αυτη η σκηνη στο μανγκα..δεν εξυπηρετει πουθενα..

12Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 18:11

Tcixlas

Tcixlas

 

εξυπηρετεί γιατί της έκαναν ζημειές απο ότι φάνηκε στο μανγκα στη σκηνή... που σημαίνει ότι η big mom θα είναι ακόμα περισσότερο εξω φρενών με το πλήρωμα

13Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 18:25

Qaaz

Qaaz

 

Aldark έγραψε:Γενικά είναι σαν να το αποκρύπτουν , γιατί θα ναι παπαρίτσα ή too emotional;; Χωρίς επεξηγήσεις μου φαίνεται εντελώς γελοίο , προφανώς δε λέει όμως πως εγκατελείπει το πλήρωμα...Απ'την άλλη πως διάολο παίζει να φυγε; Btw , αν και η μετάφραση είναι κλασικά απαίσια (το ξαναλέω , θενξ για το έρλυ ρηλήζ και κρίμα που μπαίνουν φυλάκα για "πάρτη" μας , αλλά αν είναι να μη βγαίνει νόημα και να χω σκόρπιες φράσεις και άκυρα ονόματα , μην το ρισκάρετε καν , stahp) , η Νάμι μου φαίνεται πρώτης τάξεως κομπάρσος πλέον! Ένα απ'τα λίγα λάθη που βλέπω στον Όντα είναι ότι ίσως δεν μπορεί να διαχειριστεί το φουλ καστ του...
Στη Dressrosa χωρίζει τους ήρωες σε 3-4 γκρουπ εξ αρχής. Μετά εντάσει νέους ήρωες , μετά εξαφανίζει το μισό περίπου πλήρωμα , βάζει κι άλλους ήρωες μέσα , αναγκάζεται να κάνει 100 τσάπτερς το αρκ , ενώ θεωρώ ότι μπορούσε να βγει νωίτερα!
Πέρα απ'αυτό αφού τελειώνει το αρκ , και πάνε στο Ζου , πάλι ξεφορτώνεται με το καλημέρα 2 χαρακτήρες , ενώ μετά και τον Λο , και αφού τώρα έχουν συναντήσει το κρου , οι περισσότεροι μένουν σε 1-2 καρέ , ο Σάντζι έχει εξαφανισθεί και ο Μόμο επίσης δεν παίζει ;ρ

Tcixlas έγραψε:το θέμα γιώργο είναι ότι δεν έχουμε λεπτομέρειες καθόλου παρόλου που έχουμε τις πρώτες πληροφορίες στα σημαντικά είτε υπεκφεύγει είτε απλά δεν θα μς δώσει και τα αφήνει για μετά.... ο ραιζου τελικά είναι ο ετετετε? ή όχι?

Παιδια αυτο το λέμε αφήγηση ιστορίας/χτησιμο πλοκης είναι σα να μου λέτε γιατι δε τα κάνει ολα skip ο Oda να παμε αμέσως στο Raftel. Μέχρι πριν λίγο καιρο λέγατε θελουμε flashback για το τι έγινε και τώρα που το κάνει θελετε να μάθετε αμέσως το αποτελεσμα. Υπομονή ίσως; Λέω εγω

Θυμαστε το thread που λεγατε για τα δικα σας manga? τωρα σκεφτειτε γιατι τα αφηνατε στην μεση με 5-6 μονο chapters

14Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 18:54

Aldark

Aldark

 

uchiha1991 έγραψε:ωραιος qaaz..χαχα καλυτερα το καταλαβαινω απο σενα παρα οταν το διαβαζω μονος μου..τωρα τι να πω εγω..τα ειπατε ολα πριν..καλο τσαπτερακι..μαθαινουμε σιγα σιγα τι παιζει και μπαινουμε στην ιστορια..

απλά η μετάφραση είναι άθλια , να διαβάζεις μάνγκαστρημ ή το πάουερ μάγνκα ;ρ
Qaaz έγραψε:
Παιδια αυτο το λέμε αφήγηση ιστορίας/χτησιμο πλοκης είναι σα να μου λέτε γιατι δε τα κάνει ολα skip ο Oda να παμε αμέσως στο Raftel. Μέχρι πριν λίγο καιρο λέγατε θελουμε flashback για το τι έγινε και τώρα που το κάνει θελετε να μάθετε αμέσως το αποτελεσμα. Υπομονή ίσως; Λέω εγω

Θυμαστε το thread που λεγατε για τα δικα σας manga? τωρα σκεφτειτε γιατι τα αφηνατε στην μεση με 5-6 μονο chapters
έχεις το δίκιο σου...Δεν έξεφρασα βέβαια παράπονο για τίποτα τέτοιο ή για τα φλάσμπακ , αλλά ναι υπομονή.
Ωραίος και στην επεξήγηση σου (αν και ο πλυθηντικός του Δούκα είναι Δούκες !)
Θα επανέλθω

15Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 19:04

Qaaz

Qaaz

 

Ναι το σκεφτομουν οτι ειναι λαθος ομως δε μπορουσα να θυμηθω πως ειναι

16Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 19:11

Tcixlas

Tcixlas

 

ρε δεν εχω θεμα με τα φλας τα γουστάρω το θέμα είναι οτι δεν έχει λεπτομέρεια στα φλας

17Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 19:40

Qaaz

Qaaz

 

Tcixlas έγραψε:το θέμα γιώργο είναι ότι δεν έχουμε λεπτομέρειες καθόλου παρόλου που έχουμε τις πρώτες πληροφορίες στα σημαντικά είτε υπεκφεύγει είτε απλά δεν θα μς δώσει και τα αφήνει για μετά.... ο ραιζου τελικά είναι ο ετετετε? ή όχι?

Οταν ανεβαινεις μια σκαλα δε πατας πρωτα στο 3ο σκαλοπατι μετα στο 1ο μετα στο 4ο μετα στο.. (το επιασες το νοημα φανταζομαι)

uchiha1991 έγραψε:ωραιος qaaz..χαχα καλυτερα το καταλαβαινω απο σενα παρα οταν το διαβαζω μονος μου..τωρα τι να πω εγω..τα ειπατε ολα πριν..καλο τσαπτερακι..μαθαινουμε σιγα σιγα τι παιζει και μπαινουμε στην ιστορια..

2 παρατηρησεις..
1 ο οντα τελευταια πολυ μας τρολαρει..και τωρα με το body που εδωσαν σαν nickname στον brook.
2 δεν μου αρεσε ετσι οπως εδειξε οτι ξεφυγαν απο τη big mom.. θελω να πω δεν εγινε τιποτα...απλα εκαναν ενα συννεφο και την εκαναν..περιμενα οτι θα ειχε γινει κατι παραπανω εκει..αν δλδ δεν εχει κατι επιπλεον που να εγινε στη συναντηση με το πλοιο της μαμ και να μην μας το εδειξε,τοτε δεν καταλαβαινω για ποιο λογο καν μπηκε αυτη η σκηνη στο μανγκα..δεν εξυπηρετει πουθενα..

1) Ειναι απλα gag. Οι Minkman εχουν εναν παραπανο λογο να μην ξερουν οτι υπαρχουν σκελετοι που περπαταν και μιλανε. Oι Minkman εχουν περιεργα χουγια και περιεργη προφορα και λεξεις για πραγματα (πχ lesser mink monkeys without fur)
2) Βασικα εκαναν πολυ μεγαλη ζημια στο MAIN πλοιο της Big Mom που ειναι 10 φορες μεγαλυτερο απο την Sunny και μετα το εσκασαν. Μαλλιστα σχεδον ολοι ελεγαν οτι θα γινει αυτη η συνεργασια (στο περιπου εκτος Chopper & Brook) και ελεγαν οτι η Nami θα κανει κατι για να φυγουν.
Μαθαμε πως το εσκασαν και προφανως θα εχει σχεση με το μετα οταν η Big Mom μπει στο παιχνιδι

Tcixlas έγραψε:ρε δεν εχω θεμα με τα φλας τα γουστάρω το θέμα είναι οτι δεν έχει λεπτομέρεια στα φλας
Το ξερεις οτι μολις τωρα ξεκινησε και εχει πολλα πραγματα να δειξει?

18Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 20:26

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι ρε παιδι μου απλ το θέμα είναι οτι είμαστε στο σαντζι ισ.... και ξαφνικα τους βλεπεις να τρωνε και σου πετανε απλα μεσα στη συζητηση οτι απλα αφησε ένα γραμμα και πρεπει να τον βρουμε... είναι λιγο ξενερωτικο

19Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 20:32

Qaaz

Qaaz

 

20Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Πεμ 19 Νοε 2015, 22:26

Hawkins

Hawkins

 

θα συμφωνισω σε αυτο ξενερωσα και εγω

επισης αν ουτε η ναμι ξερει τη εχει γινει με σαντζι τοτε πως στο καλο θα μας αφηγηθουν την ιστορια στο φλασμπακ για να μαθουμε γιατι εφυγε?

21Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Παρ 20 Νοε 2015, 14:45

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
πάντως ο Sanji δεν είναι νεκρός.. απλά έφυγε από το νησί για κάποιο λόγο μόνος του... λογικά θα τον χρησιμοποιήσει ως απομηχανής θεό σε κάποια μάχη αργότερα ο όντα.

ελπίζω να δείξει και την επίθεση του jack στο κομβοϊ με τον Doffy..

22Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Παρ 20 Νοε 2015, 16:10

Qaaz

Qaaz

 

23Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Παρ 20 Νοε 2015, 19:06

Tcixlas

Tcixlas

 

το διαβασα αλλα και παλι η μεταφραση δεν ειναι τοσο διαφωτιστική

24Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Παρ 20 Νοε 2015, 19:10

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Ας περιμενουμε μεχρι το σαββατοκυριακο οπου θα βγει μια πιο διαφωτιστικη μεταφραση

http://www.onepiecegr.com/

25Chapter 807:10 Days Ago Empty Απ: Chapter 807:10 Days Ago Παρ 20 Νοε 2015, 19:34

Qaaz

Qaaz

 

Αρκετα ειναι σε καλυτερη κατασταση απο την αλλη

btw

Ειχα μια σκεψη για το θεμα του Sanji αλλα εχω μερικα κενα

Αν και στο προηγουμενο "ελειπε" και ο Brook με τον Μοmo και υπηρχε σκεχη οτι ειναι και οι 4 απων σημερα βλεπουμε τους 2 και μενει ο Sanji με τον CC. Ο CC ξερουμε οτι ειναι σημαντικος για τουλαχιστον 2 Yonko και εχοντας μαζι σου 2 ατομα "κλειδια" για 2 Yonko εχεις μαζι σου και τα βλεματα των Yonko. Αν και λιγο χαζο μιας και ο Sanji δεν ξερει το σχεδιο του Law για τον CC και στην ουσια ψιλουποτιμα το πληρωμα (ή μηπως ειναι ρεαλιστης?) ισως λοιπον σκετηκε πως για την ωρα θα ηταν καλο να μην ειναι και 2 μαζι τους. Δε ξερω γιατι επελεξε τον CC και που θα τον παει για "ασφαλεια" ομως ισως αυτο βοηθησει σε πολλα πραγματα οπως πχ ο Law και οι δικοι του επιτελους να φυγουν για ενα διαστημα με την δικαιολογια οτι ο Law δε συμφωνει και νευριαζει με αυτην την πραξη και παει να τον παρει πισω. (Ο Sanji θα εχει γυρισει) ή κατι τετοιο.

Αυτο το "ταξιδι" του Sanji ισως να του εδωσε το bounty και το status αν τυχον συναντησε Marines στον δρομο του και λογο της "αξιας" του CC εχει και ο Sanji αυτο που εχει.

Ισως? Δε ξερω. Αποψεις?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης