Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αγαπημένα Quotes από το One Piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
xristina-robin έγραψε:gia sas. Den i3era pou na sistithw kai ir8a edw mias kai itan to prwto pragma pou ebgale i arxiki :P . Tha i8ela na ma8w liga pragmata gia to forum genikotera mias kai graftika xthes kai mpika xwris na katalabainw ti ginetai. Den exw 3anabei se forum kai einai ligo periergo olo to skhniko, katalabainete nomizw

Γειά σου Χριστίνα-Robin!

Καλωσήλθες στην παρέα μας. Μην σε αγχώνει αν δεν καταλαβαίνεις πώς ακριβώς λειτουργούν όλα εδώ, δυο μόνο απλά πράγματα χρειάζεται να κάνεις. Πρώτον να σου αρέσει το one piece και δεύτερον να κάνεις post στα ελληνικά:) με ό,τι περιεχόμενο θέλεις, σε όποιο topic θέλεις, αρκεί να μην είναι προσβλητικό για τους άλλους κλπ κλπ... Φυσικά μπορείς να κάνεις ένα δικό σου τόπικ...

Οι βασικές ενότητες είναι Το One Pice Anime στο οποίο βρισκόμαστε και το One Piece Manga. Αν διαβάζεις manga προσπάθησε να μη κάνεις spoiler στο Anime Section. Κάθε εβδομάδα φτιάχνουμε ένα καινούργιο topc στο manga section όπου λέμε τις εντυπώσεις μας , σενάρια και άλλα.. ωραία για το καινούργιο chapter.

Εσύ ως νέο μέλος μπορείς να "ποστάρεις" και σε παλαιότερα θέματα, ακόμα και να ψηφίσεις σε κάποιο poll αιτιολογόντας (αν θες) την επιλογή σου..

Τελος, να σε ενημερώσω πως το συγκεκριμένο τοπικ που έγραψες έχει θέμα Αγαπημένα Quotes One Piece, άρα ό,τι έγραψα κι έγραψες είναι εκτός θέματος και άρα ένας από τους Admin (αυτοί με το κοκκινο χρώμα στο όνομα) πιθανότατα θα μεταφέρουν τη συζήτηση αλλού. Εσύ δεν κινδυνεύεις με warn επειδή είσαι καινούργιο μέλος ... κάτι που δεν ισχύει για εμένα :P....

Tcixlas

Tcixlas

 

οπως είπαν και οι προηγούμενοι καλώς ήρθες... είμαστε όλοι δίπλα σου να σε βοηθήσουμε για οτιδήποτε και ειδικά οι admins: Aldark, Patty, Crimson Viper, Jimalicius μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους για τα περισσότερα... και θα είναι παραπανω απο πρόθυμοι να σου εξηγησουν τα πάντα... Αν θέλεις κάνε ένα ψάξιμο απο μόνη σου να βρεις τι παίζει με το φόρουμ και ότι χρειάζεσαι και δεν καταλαβαίνεις ρώρα μας.... ελπίζουμε το φόρουμ μας να σου φανεί ενδιαφέρον και να συζητάς μαζί μας συχνα... ο qaaz παραπάνω σου έκανε μια μικρή ξεναγηση..

Tcixlas

Tcixlas

 

Αγαπημένα Quotes από το One Piece - Σελίδα 2 12003864_1739985786229588_6805787149671362002_n

Kamikaze

Kamikaze

 

Έλεγα να τα βάλω όλα στο άλλο topic αλλά θα βάλω του One Piece εδώ και όλα(μαζί και του OP) στο άλλο.

"Οι άνθρωποι δεν φοβούνται τον Θεό, ο ίδιος ο φόβος είναι ο Θεός."
~ Enel

"Άστους να γελάνε όσο στοχεύεις την κορυφή, θα βρεις χαμένους που δεν θα αξίζουν ούτε τη γροθιά σου."
~ Marshal •D• Teach

"Το όνειρο ενός ανθρώπου δεν τελειώνει ποτέ."
~ Marshal •D• Teach

"Θυμήσου τι σου έμαθα!! Όταν τα πράγματα είναι δύσκολα, χαμογέλα!!"
~ Jaguar •D• Saul

"Από τη στιγμή που θα γεννηθείς σε αυτόν τον κόσμο, δεν θα είσαι ποτέ μόνη!!!"
~ Jaguar •D• Saul

"Η Απόλυτη Δικαιοσύνη κάνει τον άνθρωπο τρελό."
~ Kuzan

"Έχω μόνο έναν καημό, που δεν θα μπορέσω να σε δω να εκπληρώνεις το όνειρό σου, αλλά είμαι σίγουρος θα το κάνεις."
~ Portgas •D• Ace

"Ακόμα και αν είσαι ηλίθιος, παραμένεις γιος μου."
~ Edward Newgate

"Ακόμα και αν οι άλλοι με αποκαλούν δαίμονα ή τέρας, ξέρω πως δεν θα είμαι ο δυνατότερος για πάντα."
~ Edward Newgate

"Αν είναι να κάνουμε κάτι, πρέπει να το κάνουμε σωστά! Αν κάποιος από τους λόγιους είχε καταφέρει να μπει κρυφά στο πλοίο, όλες οι θυσίες που κάναμε θα πήγαιναν χαμένες! Το κακό πρέπει να καταστραφεί από τη ρίζα!"
~ Sakazuki

"Οι αδύναμοι δεν μπορούν να επιλέξουν τον τρόπο που θα πεθάνουν."
~ Donquixote Doflamingo

"Θα πεθάνω χαμογελώντας γιατί αν με σκέφτεσαι στο μέλλον θέλω να με θυμάσαι να χαμογελώ."
~ Donquixote Rosinante

"Δεν θα συγχωρήσω τα δεινά της πειρατείας."
~ Sakazuki

"Πότε ένας άνθρωπος πεθαίνει; Όταν χτυπηθεί από σφαίρα; Όχι. Όταν υποφέρει από κάποια ασθένεια; Όχι. Όταν φάει μια σούπα από δηλητηριώδης μανιτάρι; Όχι! Ένας άνθρωπος πεθαίνει όταν ξεχνιέται!"
~ Hiluluk

"-Ακόμα και αν πεθάνω το όνειρό μου θα πραγματοποιηθεί. Οι άρρωστες καρδιές των κατοίκων αυτής της χώρας θα σωθούν και αυτές!!!
-Μπορεί να πει κάποιος το ίδιο και για την ίδια τη χώρα;
-Αν υπάρχει κάποιος να κληρονομήσει τη βούληση."
~ Hiluluk

"Μην... Μην γίνεις άλλη μια θυσία σε αυτή τη χώρα!"
~ Dalton

"Όσο συνεχίζουμε να ποδοπατάμε όσους είναι κάτω από τα πόδια μας, αυτή η χώρα δεν θα φτιαχτεί! Δεν έχει σημασία πόσο προηγμένοι είναι οι γιατροί και τα φάρμακα, η καταδικασμένη μοίρα της χώρας δεν θα αλλάξει! Γιατί δεν υπάρχει θεραπεία για έναν ηλίθιο!!!"
~ Dalton

"Θα έρθει η ώρα που κάποιος πρέπει να σταθεί και να πολεμήσει. Αυτή η ώρα είναι όταν τα όνειρα των φίλων του γελοιοποιούνται!!!"
~ Usopp

"Αν πεθάνω εδώ, τότε είμαι κάποιος που μπορούσε να φτάσει μόνο μέχρι εδώ."
~ Roronoa Zoro

"Μπάσταρδοι που δεν προκαλείτε τίποτα εκτός από κακό... πειρατές και επαναστάτες! Θες να σώσεις τον αδερφό σου; Τα σκουπίδια της κοινωνίας δεν έχουν το δικαίωμα να λένε τέτοια όμορφα λόγια!!! Αν βγεις έξω οι άνθρωποι θα τρομοκρατηθούν τόσο που δεν θα μπορούν να κοιμηθούν το βράδυ από το φόβο να μην χάσουν αυτούς που αγαπούν!!! Αυτό είναι το οχυρό της κόλασης, χτίστηκε για να κρατά εκτός τους χειρότερους εγκληματίες και να διατηρεί την ειρήνη στους ανθρώπους!!! Αν καταλυόταν, ο κόσμος θα βυθιζόταν στον φόβο!!! Δεν κάνεις ούτε βήμα!!!"
~ Hanyabal

"Ηρέμησε. Μην μιλάς για "δικαιοσύνη" και "κακό"! Σε αυτόν τον κόσμο όπου και αν κοιτάξεις δεν υπάρχει απάντηση, ηλίθιε!"
~ Marshal •D• Teach

Σ-Σας παρακαλώ, μην με σταματάτε!!! Φοβάμαι τόσο να πεθάνω! Όταν σκέφτομαι την οικογένειά μου... τα πόδια μου δεν κουνιούνται...!!! Σας παρακαλώ...!
"Αν τα άτομα για τα οποία φοβάσαι είναι όντως η οικογένειά σου... τότε μην τους ατιμάζεις!!!"
~ Sakazuki

"Οι πειρατές είναι κακοί; Οι Ναυτικοί είναι η δικαιοσύνη; Αυτές οι ταμπέλες υπάρχουν, ούτε ένας Θεός ξέρει, πόσο καιρό... παιδιά που δεν έμαθαν ποτέ την ειρήνη... και παιδιά που δεν έμαθαν ποτέ τον πόλεμο... οι αξίες τους είναι τόσο διαφορετικές!!! Όποιος κάθεται στην κορυφή καθορίζει το καλό και το κακό ανάλογα με το "πιστεύω" του. Αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε σε ουδέτερη ζώνη!!! Η δικαιοσύνη θα επικρατήσει; Φυσικά και θα το κάνει! Όποιος επικρατήσει, είναι η δικαιοσύνη!!!"
~ Donquixote Doflamingo

"Το βαθύ κόκκινο του αίματος τρέχει από όσους είναι τραυματισμένοι, αλλά και από αυτούς που τραυματίζουν."
~ Narrator

"-Δεν μπορώ να το αντέξω!! Η ζωή του σκλάβου είναι κόλαση-το αρνείσαι; Ακόμα και τώρα που μιλάμε, υποφέρουν από βασανιστήρια που κανένας δεν έπρεπε να πάθει!! Έκανα την απόφασή μου!!!
-Τι στο καλό είδες... στο τελευταίο σου ταξίδι;
-Ανθρώπους, μεγαλειότατε!!!"
~ Fisher Tiger

"Ξέρεις... το μόνο πράγμα που φοβάμαι περισσότερο... είναι ο δαίμονας που κυριαρχεί μέσα μου..."
~ Fisher Tiger

"-Α, έχασα τις αισθήσεις μου... Συγγνώμη αλλά κοιτάξτε-δεν έκλαψα! Οπότε μην με σκοτώσετε!! Ορκίζομαι ότι δεν θα κλάψω ό,τι και αν...
- Και γιατί δεν πρέπει να κλάψεις;!!! Άκου, δεν είμαστε το ίδιο με εκείνα τα τέρατα!! Το πλήρωμά μου... δεν σκοτώνει κανέναν!!!"
~ Fisher Tiger

"Δεν ήταν πολύ καιρός από τότε που ξεκίνησα... αιχμαλωτίστηκα!!! Με πήγαν στη Mariejois... ήμουν εκεί για 3 χρόνια!!! Ήμουν... σκλάβος!!! Αυτό που είδα εκεί... ήταν η τρέλα των ανθρώπων!!! Προσπάθησα να δραπετεύσω με τη ζωή μου σε κίνδυνο... αλλά δεν μπορούσα να εγκαταλείψω τους άλλους σκλάβους που είχα δει γύρω μου..."
~ Fisher Tiger

"Υπάρχουν πολλά καλά παιδιά σε αυτόν τον κόσμο!! Το ξέρω!! Αλλά και πάλι... όταν πεθαίνουμε και φεύγουμε από αυτόν τον κόσμο... δεν αφήνουμε πίσω μας τίποτα παρά δυσαρέσκεια και μίσος!!! Το μυαλό μου βλέπει την αλήθεια... αλλά ο δαίμονας στην καρδιά μου παραμένει σταθερός!! Το σώμα μου... αρνείται να δεχτεί το αίμα τους!!! Είναι πολύ αργά για εμένα... Δεν μπορώ... να αγαπήσω τους ανθρώπους πια!!!"
~ Fisher Tiger

"Κάθε πίστη που μπορεί να καταρριφθεί από την παραδοχή ενός λάθους δεν είναι πίστη εξαρχής!!!"
~ Issho



Έχει επεξεργασθεί από τον/την SANDOKANTHANOS στις Τρι 15 Μαρ 2016, 13:19, 1 φορά

NikosV20

NikosV20

 

Akagami no Shanks

If you keep on fighting...
both sides will suffer more pointless casualties.
If anybody still wants to fight...
Then come! Will be your opponents!
What do you say, Teach ?
No, Blackbeard !

Roronoa Zoro

Hey, you soprano-voiced fool!
I forgot to tell you one thing.
The Straw Hats are...
not just Staw Hat Luffy and God Usopp.
Don't forget!
I'm the man who's destined to become
the greatest swordsman in the world one day!

Roronoa Zoro

You talked so big but took so much time.
Time's up.
I have to go now.
You've underestimated me, snow woman.
When you thought you couldn't beat me,
you should have run.
Of course, there are things that i don't wanna cut.
But...
...let me ask you something.
Have you ever seen a fierce animal you were sure would never bite?
Because i haven't.
One - Sword !
Great Dragon Shock !!!

Monkey D Luffy

Usopp !!!!!!!!!!!!

I don't wanna hear where the treasure is !
I don't even wanna hear if there IS a treasur or not !
I dunno anythink about it, but everyone sets off to sea to find out for themselves !
If Pops were to tell us anything here, thene i'll quit on becoming Pirate King !
If we're gonna have a boring adventure like that, then i would rather die !

I don't wanna conquer anything !
It's just that the person with the most freedomnon the sea is the Pirate King !



Έχει επεξεργασθεί από τον/την NikosV20 στις Τετ 10 Φεβ 2016, 16:47, 1 φορά

Kamikaze

Kamikaze

 

NikosV20 έγραψε:
Monkey D Luffy
Usopp !!!!!!!!!!!!
Το καλύτερο μακράν. Αυτό και το "oi" κρύβουν τόσο νόημα που μόνο κάποιος με τεράστιο ταλέντο όπως ο Oda θα μπορούσε να σκεφτεί.

NikosV20

NikosV20

 

SANDOKANTHANOS έγραψε:
NikosV20 έγραψε:
Monkey D Luffy
Usopp !!!!!!!!!!!!
Το καλύτερο μακράν. Αυτό και το "oi" κρύβουν τόσο νόημα που μόνο κάποιος με τεράστιο ταλέντο όπως ο Oda θα μπορούσε να σκεφτεί.
εννοείς γενικά το όι όι .... την έκφραση ??

Kamikaze

Kamikaze

 

Φυσικά!!!

NikosV20

NikosV20

 

Ουπσ έκανα λάθος στο τελευταίο και δεν το έβαλα όλο ... έκανα edit

Tcixlas

Tcixlas

 

ξεχνατε το darara απο τον κουζαν

Kamikaze

Kamikaze

 

Το dara το είχε ο Bastille ρε συ.

Tcixlas

Tcixlas

 

οχι το dara.... το darara που κάνει το χει πει 3-4 φορές νομίζω μπορεί να είναι και arara

Kamikaze

Kamikaze

 

Α, arara.

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι σόρρυ δε το θυμόμουν τέλεια

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

"If you're hungry,eat" Monkey D. Luffy

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
xristina-robin έγραψε:gia sas. Den i3era pou na sistithw kai ir8a edw mias kai itan to prwto pragma pou ebgale i arxiki :P . Tha i8ela na ma8w liga pragmata gia to forum genikotera mias kai graftika xthes kai mpika xwris na katalabainw ti ginetai. Den exw 3anabei se forum kai einai ligo periergo olo to skhniko, katalabainete nomizw

Καλως ηρθες Χριστινακι!!!! Καλα posts σου ευχομαι!!!! ouf whistle :xD:

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Deathracer2009 έγραψε:
xristina-robin έγραψε:gia sas. Den i3era pou na sistithw kai ir8a edw mias kai itan to prwto pragma pou ebgale i arxiki :P . Tha i8ela na ma8w liga pragmata gia to forum genikotera mias kai graftika xthes kai mpika xwris na katalabainw ti ginetai. Den exw 3anabei se forum kai einai ligo periergo olo to skhniko, katalabainete nomizw

Καλως ηρθες Χριστινακι!!!! Καλα posts σου ευχομαι!!!! ouf whistle :xD:

Πιο σπαμ δε γίνεται...xD

Tcixlas

Tcixlas

 

γίνεται απο τον ντεθ, έχει κάνει και χειρότερα

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Μου αρεσει να πειραζω τα νεα μελη-κομητες. aww

Tcixlas

Tcixlas

 

Αγαπημένα Quotes από το One Piece - Σελίδα 2 8c66609225769ce516b55a7155f5cedb

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

αυτο που εχω στην υπογραφη μου και αυτο που ειπε ο Issho στον Sakazuki..στο ch. 793

Tcixlas

Tcixlas

 

Αγαπημένα Quotes από το One Piece - Σελίδα 2 03-Sanji

ενα για τη μέρα σήμερα

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

"Compared to the 'righteous' greed of the rulers, the criminals of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born." Eustass Kid

Tcixlas

Tcixlas

 

Αγαπημένα Quotes από το One Piece - Σελίδα 2 13000228_1154658881219569_1221528630746090379_n

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Tcixlas έγραψε:Αγαπημένα Quotes από το One Piece - Σελίδα 2 13000228_1154658881219569_1221528630746090379_n
πόση επικοτητα μεσα σε δυο εικονες..btw την έιδα και στο γκρουπ τη φωτο..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης