Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Dressrosa Conclusion Thread

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 16:53

Tcixlas

Tcixlas

 

είμαι συμφωνός αλλα ο oda δεν γουστάρει σκοτωμους... ωωω φακ αυτό πες το στους ace,whitebeard

52Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 16:55

Aldark

Aldark

 

αχρείαστος ο Μπέλλαμυ. Γενικά ο Όντα φαίνεται να σκοτώνει μόνο για πλοτ ρήζονς. Αν και τώρα που το σκέφτομαι στα επ του Ουζόππ που έβλεπα προχθές , ένας απ'το πλήρωμα του Κούρο πέθανε...τον σκότωσε ο Ζόρο XD

53Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 16:56

Tcixlas

Tcixlas

 

πλοτ ριζονσ.... ο ζορο γίνεται pure badass

54Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 17:20

Trafalgar D. Water Law

Trafalgar D. Water Law

 

o bellamy..μακραν ο πιο αχρηστος χαρακτηρας δεν εχει προσφερει τιποτα ιδιαιτερο στην σειρα..

55Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 17:35

Tcixlas

Tcixlas

 

εε και κάποιοι τον ήθελαν στο πλ΄ρωμα εχεμ δημος... ΔΗΜΟς...

56Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 19:02

Aldark

Aldark

 

Tcixlas έγραψε:πλοτ ριζονσ.... ο ζορο γίνεται pure badass
μπα , υπάρχει πιθανότητα να μην το προσέξεις καν , άκλαφτος παέι , ακόμα και ο αδερφός του δεν λέει σχεδόν τίποτα και απλά παρακαλάει να γίνει δυνατότερος. ΛΜΑΟ

57Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 19:05

Tcixlas

Tcixlas

 

χαχαχαχαχα λες ? ρε μπαντας ρε

58Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 20:12

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Περιμενω σχολιο qaaz για bellamy που θα σας ταπωσει..... :muaha:

59Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 20:31

Hawkins

Hawkins

 

βαριεμαι να γραφω και εγω ποσο μαλακας ειναι ο οντα που τραβηξε απο τα μαλλια το αρκ για να φτασει στο 800 γ*** τους αριθμους του

60Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 21:01

Tcixlas

Tcixlas

 

γιατί εσύ διαφωνείς για μπέλαμυ?

61Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 21:03

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
όλοι λοιπόν συμφωνούμε πως οι executives και δει οι top ήταν πολύ κάτω των προσδοκιών μας..

σε 100 chaps και με τέτοιους χαρακτήρες σίγουρα μπορούσε να είναι ένα από τα καλύτερα από άποψη δράσης arcs. Όχι ότι δεν ήταν καλό, αλλά τα expectations ήταν περισσότερα..

Βέβαια με όλο αυτό το hype που έχει κάνει ο Oda σε όλους σχεδόν τους χαρακτήρες και με την ταυτόχρονη μανία του να παρουσιάζει τρελά background story ακόμα και για τον πιο ασήμαντο χαρακτήρα -εδώ τον παραδέχομαι πάντως- δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό να ικανοποιήσει το φιλοθεάμον κοινό...

62Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 21:04

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Tcixlas έγραψε:γιατί εσύ διαφωνείς για μπέλαμυ?

Εγω ρε; Εγω θελω να ψοφησει αλλα δεν μου την εκανε την χαρη ο oda.... plz plz plz

Απλα ο qaaz θα πει κατι οτι ηταν χρησιμος.... :xD:

63Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 21:05

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι ήταν ποιός θα έκανε τον σάκο?

64Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 21:07

Aldark

Aldark

 

δεν ξέρω για σας αλλά το ντεζαβού Bellamy-Luffy και η μπουνιά part 2 ήταν καλό.

65Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 21:10

Tcixlas

Tcixlas

 

έλα ρε μαλάκα κλάψα μέχρι τελευταία στιγμή

66Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 21:15

uchiha1991

uchiha1991

 

Deathracer2009 έγραψε:Περιμενω σχολιο qaaz για bellamy που θα σας ταπωσει..... :muaha:
:haha: :haha: :haha: :haha:

67Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 21:42

Qaaz

Qaaz

 

Ειδατε κανα πτωμα απ' αυτον που σκοτωσε ο Zoro γιατι εγω δεν ειδα.

Καλα ο Βellamy γενικα δε πολυ αρεσει στον κοσμο. Εμενα και απο πριν μου αρεζε και τωρα με το char dev που πηρε και θα ξανα παρει μου αρεσε ακομα περισσοτερο. Mου αρεσε η χημεια με τον Βarto και κριμα που δε πηγε μαζι του, αλλα μαλλον θα γινει αργοτερα 8ος (ή καποιος αλλος αριθμος αν εχουν μπει αλλοι) Strawmander με το νεο του πληρωμα.

Μου αρεσε ο χαρακτηρας που εγινε, ο κωδικας των samurai που απεκτησε απο ενα τσογλανι που ηταν (btw ο Barto που κοβει γλωσσες αλλων αρεσει στον κοσμο ενω ο Βellamy που εκοβε γλωσσες before it was cool και καρφωνε χερια με στιλετα δε τους αρεσει)

Στην αρχη δε περιμενα πως θα γινει αυτο το Deja Vu μιας και ο Luffy ηξερε πως ο Βellamy δε θα αντεχε κατι τετοιο. Ο Oda αν και εδω το γαμησε λιγο και σε αλλες περιπτωσεις ο Luffy δε θα το εκανε για τον λογο που προ ανεφερα ανταυτου το εκανε για να δωσει μια αλλη νοτα χημειας μεταξυ αυτων των 2 αντρων. Ειναι καταπληκτικο το συναισθημα που σου αφηνει ο Bellamy με τα λογια του και τις πραξεις του σε εκεινα τα panel και ποσο πολυ εχει αλλαξει απο το Mock Town οταν λεει στον Luffy πως αν ειναι να πεθανω θα πεθανω στα χερια ενος απο των 2 ανθρωπων που θαυμαζω πιο πολυ

Αυτο ηταν και η σταγονα που ξεχυλησε το ποτηρι για τον Luffy. Ο Browbeard και καθε Brownbeard του arc

Tsundere Bellamy all the way

68Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τρι 29 Σεπ 2015, 21:59

Tcixlas

Tcixlas

 

το περιμέναμε αυτό χαχαχα.... εμένα αυτό δεν μου άρεσε που άρεσε τόσο σε σένα... ότι άλλαξε αυτόν τον χαρακτήρα κι εγώ εκτίμησα ότι θαύμασε τον λουφυ και προτίμησε να πεθάνει απο αυτόν, αλλά το ότι άλλαξε τοσο πολύ με χαλασε... στο τέλος μου άρεσε μόνο κατα την διάρκεια του αρκ μου ήταν πιο αδιάφορος απο τις πέτρες

69Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τετ 30 Σεπ 2015, 00:53

Aldark

Aldark

 

Μάγκες τι φλασιά έφαγα...ο Μπέλαμυ δεν είπε ότι πήγε στο Σκάη Άηλαντ; Είπε ποτέ τι έγινε εκεί ή το ξέχασαν εντελώς;

70Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τετ 30 Σεπ 2015, 00:56

Qaaz

Qaaz

 

Ειπε οτι εχασε το πληρωμα του και οταν εφυγε του δωσαν την ιδια στηλη χρυσου που εδωσαν στους SH's και δεν πηραν

71Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τετ 30 Σεπ 2015, 00:57

Tcixlas

Tcixlas

 

έχασε όλο του το πλήρωμα? άρα ο ενελ ήταν ακόμα εκεί? για ποιό λογο?

72Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τετ 30 Σεπ 2015, 00:58

Qaaz

Qaaz

 

Οχι ο Enel δεν ειναι εκει απλα ο δρομος του Knock-Up Steam εχει 50% πιθανοτητες να ζησεις και 50% να τα κακαρωσεις

73Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τετ 30 Σεπ 2015, 01:01

Tcixlas

Tcixlas

 

και πως επιβίωσε ο μόνος df user?

74Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τετ 30 Σεπ 2015, 01:05

Qaaz

Qaaz

 

Plot Armor

75Dressrosa Conclusion Thread - Σελίδα 3 Empty Απ: Dressrosa Conclusion Thread Τετ 30 Σεπ 2015, 11:53

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Επίσης άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να έβλαψε τους sky-landers για να θυμώσει μάλλον τον Luffy..

Αρε Knock-Up Steam ... μισές δουλειές κάνεις ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης