Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Official Pokemon Thread - Επισημη ανακοινωση για Pokemon Sun & Pokemon Moon

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 25]

Scarlet D.

Scarlet D.

 

υπαρχει και το PokeMMO που εισαι σε έναν χαρτη και εισαι μαζι με πολλα ατομα σαν MMO.Ωστόσο δεν μπορεις να το πεις και δυσκολο αν και θελει competitive να ξερεις

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Aldark έγραψε:
Crimson Viper έγραψε:κυρ αστυνομ' μου γιατι μιλας εγγλέζικα? :P

τελος παντων είμαι χαρούμενος που βγηκε η Z και δεν εκαναν καμια μ@λ@κ!@ όπως το να βγαλουν  X2 και Υ2 ξερω γω... βλεπε προηγουμενη γενια
δεν έγινε κονφερμ , μπορούν να βγάλουν XYZ ή κάτι τέτοιο :haha: :haha:

τέλος πάντων , αρκετά με τα 3D διανύσματα...

Θεωρώ τις 2 πρώτες γενιές special σε τομέα καινοτομίας και σε "συναισθηματική αξία" και αυθεντικότητα. Η 3η γενιά για μένα ήταν μέχρι να βγει η έμεραλντ μετριούλα , ενώ η 4η είχε πολλά ΥΠΕΡΟΧΑ στοιχεία και λίγα μάπα (μουσική ποδηλάτου πχ). Η 5η γενιά για μένα απέτυχε , αλλά η 6 κέρδισε.
Όσο για τα πόκεμον ως πόκεμον θεωρώ τις πρώτες 4 γενιές λίγο πιο σοβαρές (εξού και η δυσκολία του παιχνιδιού) και πιο MONSTERly . Δε θεωρώ όμως ότι έγινε hallo kitty το παιχνίδι ούτε πιο τερατώδες...Ίδια γραμμή έχει συνήθως. Ίσα ίσα που οι ομάδες έγιναν πιο "evil"
Πραγματικα δε βρισκω τπτ πιο bland απο οτι την πρωτη γενια λιγα πραγματα μου αρεσουν και τα περισσοτερα ειναι στα FR/LG

Η 2η μου αρεσει λιγο το theme Imperial Japan σε περιοχες οπως Ekruteak πχ και καποιες μουσικες. Γενικα ειναι καλη αλλα κουραστικη μετα απο αρκετα restarts τα remakes μου εδωσαν αλλη πνοη

Η 3η εκτος απο Pokemon και το Groudon/Kyogre/Rayquaza lore και 2-3 περιοχες μου ειναιαδιαφορη και κουραστικη επισης

Η 4η εχει τα περισσοτερα καταπληκτικα pokemon (προσωπικα) ενα εναν καταπληκτικο χαρτη, αρκετα καλη ιστορια, lore γενικα δε βρισκω κατι ασχημο χτυπητο

Η 5η ερχεται σχεδον στα ιδια με την 4η εχει γαματο χαρτη, το καλυτερο story ever (ειδικα τα B2/W2) αρκετα ωραια pokemon και γενικα οπως ειπα ειναι σχεδον ιση με την 4η

Η 6η αν και δεν εχει τοσα πολλα νεα Pokemon κερδιζει στο 3D modeling του κοσμου που τα εδωσε ολα. Εχει εναν αρκετα καλο χαρτη με καταπλητικα σημεια για 'μενα και ενα story καλυτερο της 3ης γενιας αλλα οχι τοσο καλο οσο 4ης και 5ης

Περιμενω βεβαια να δω και την Z για να εχω ολοκληρωμενη εικονα για να κρινω

Crimson Viper έγραψε:αυτό με την δυσκολια το εχω παρατηρησει κι εγω. Δεν ξερω αν είναι επειδή μεγαλωσα, αλλα στην 1η γενια και στο remake της αν δεν ειχες πιασει zapdos και articuno και τους μαθαινες ωραιες κινησεις, δεν την τερματιζα με τιποτα, κάθε elite 4 που νικουσα εκανα το σταυρο μου και παταγα save μηπως και σωθω, αυτό γινοταν μεχρι την emerald, στην 4η γενια υπηρχε λιγοτερη δυσκολια και στην 5η εμπαινα γιουργια και τους εβγαζα την πιστη

Ας μιλησω για τα θρυλικα όμως. Στην τριτη γενια ειδικα δεν πιανονταν αν δεν ειχες ρειξει 25 ultra balls τα 70αρια, σου εβγαζαν την πιστη και σε τρολλαραν αγρια, τωρα στην 5η πηγα να πιασω το kyurem και τα αλλα και το εκανα με την πρωτη με ότι pokeball ειχα προχειρη

Δεν συναντησα ποτε σε ολα τα games ευκολο catch σε legendary. Ολα αυτα ειναι καθαρα θεμα τυχης και κωδικα

Οτι ειναι πιο ευκολα τα E4 ναι ειναι γιατι οπως ειπα θελουν να ειναι ευκολο λογο του οτι ειναι παιδικο game γι' αυτο αλλωστε εδωσαν το νεο EXP SHARE

Εγω παντα εκανα train πριν παω για να ειμαι καμια 20αρια lvl πανω απ' αυτους πλεον απλα τερματιζω το game και ειμαι οκ

Deathracer2009 έγραψε:
Qaaz έγραψε:Ωπ χεξασα να το αναφερω πιο πριν.

Τα games δε προκειται να γινουν πιο δυσκολα απο μονα τους. Ειναι παιχνιδια για παιδια.
Αν θελετε δυσκολα δοκιμαστε games σαν το Pokemon Reborn

Downloading...... ελπιζω να αξιζει...

Οτι καλυτερο εχω παιξει. Μετα απ' αυτο τιποτα δε με γεμιζει

Βεβαια ειναι ακομα υπο κατασκευη ειναι στο EP15 (που ακομα δεν εχω παιξει) και θα βγαλει καμια 5-6 ακομα

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Qaaz έγραψε:
Aldark έγραψε:
Crimson Viper έγραψε:κυρ αστυνομ' μου γιατι μιλας εγγλέζικα? :P

τελος παντων είμαι χαρούμενος που βγηκε η Z και δεν εκαναν καμια μ@λ@κ!@ όπως το να βγαλουν  X2 και Υ2 ξερω γω... βλεπε προηγουμενη γενια
δεν έγινε κονφερμ , μπορούν να βγάλουν XYZ ή κάτι τέτοιο :haha: :haha:

τέλος πάντων , αρκετά με τα 3D διανύσματα...

Θεωρώ τις 2 πρώτες γενιές special σε τομέα καινοτομίας και σε "συναισθηματική αξία" και αυθεντικότητα. Η 3η γενιά για μένα ήταν μέχρι να βγει η έμεραλντ μετριούλα , ενώ η 4η είχε πολλά ΥΠΕΡΟΧΑ στοιχεία και λίγα μάπα (μουσική ποδηλάτου πχ). Η 5η γενιά για μένα απέτυχε , αλλά η 6 κέρδισε.
Όσο για τα πόκεμον ως πόκεμον θεωρώ τις πρώτες 4 γενιές λίγο πιο σοβαρές (εξού και η δυσκολία του παιχνιδιού) και πιο MONSTERly . Δε θεωρώ όμως ότι έγινε hallo kitty το παιχνίδι ούτε πιο τερατώδες...Ίδια γραμμή έχει συνήθως. Ίσα ίσα που οι ομάδες έγιναν πιο "evil"
Πραγματικα δε βρισκω τπτ πιο bland απο οτι την πρωτη γενια λιγα πραγματα μου αρεσουν και τα περισσοτερα ειναι στα FR/LG

Η 2η μου αρεσει λιγο το theme Imperial Japan σε περιοχες οπως Ekruteak πχ και καποιες μουσικες. Γενικα ειναι καλη αλλα κουραστικη μετα απο αρκετα restarts τα remakes μου εδωσαν αλλη πνοη

Η 3η εκτος απο Pokemon και το Groudon/Kyogre/Rayquaza lore και 2-3 περιοχες μου ειναιαδιαφορη και κουραστικη επισης

Η 4η εχει τα περισσοτερα καταπληκτικα pokemon (προσωπικα) ενα εναν καταπληκτικο χαρτη, αρκετα καλη ιστορια, lore γενικα δε βρισκω κατι ασχημο χτυπητο

Η 5η ερχεται σχεδον στα ιδια με την 4η εχει γαματο χαρτη, το καλυτερο story ever (ειδικα τα B2/W2) αρκετα ωραια pokemon και γενικα οπως ειπα ειναι σχεδον ιση με την 4η

Η 6η αν και δεν εχει τοσα πολλα νεα Pokemon κερδιζει στο 3D modeling του κοσμου που τα εδωσε ολα. Εχει εναν αρκετα καλο χαρτη με καταπλητικα σημεια για 'μενα και ενα story καλυτερο της 3ης γενιας αλλα οχι τοσο καλο οσο 4ης και 5ης

Περιμενω βεβαια να δω και την Z για να εχω ολοκληρωμενη εικονα για να κρινω

Crimson Viper έγραψε:αυτό με την δυσκολια το εχω παρατηρησει κι εγω. Δεν ξερω αν είναι επειδή μεγαλωσα, αλλα στην 1η γενια και στο remake της αν δεν ειχες πιασει zapdos και articuno και τους μαθαινες ωραιες κινησεις, δεν την τερματιζα με τιποτα, κάθε elite 4 που νικουσα εκανα το σταυρο μου και παταγα save μηπως και σωθω, αυτό γινοταν μεχρι την emerald, στην 4η γενια υπηρχε λιγοτερη δυσκολια και στην 5η εμπαινα γιουργια και τους εβγαζα την πιστη

Ας μιλησω για τα θρυλικα όμως. Στην τριτη γενια ειδικα δεν πιανονταν αν δεν ειχες ρειξει 25 ultra balls τα 70αρια, σου εβγαζαν την πιστη και σε τρολλαραν αγρια, τωρα στην 5η πηγα να πιασω το kyurem και τα αλλα και το εκανα με την πρωτη με ότι pokeball ειχα προχειρη

Δεν συναντησα ποτε σε ολα τα games ευκολο catch σε legendary. Ολα αυτα ειναι καθαρα θεμα τυχης και κωδικα

Οτι ειναι πιο ευκολα τα E4 ναι ειναι γιατι οπως ειπα θελουν να ειναι ευκολο λογο του οτι ειναι παιδικο game γι' αυτο αλλωστε εδωσαν το νεο EXP SHARE

Εγω παντα εκανα train πριν παω για να ειμαι καμια 20αρια lvl πανω απ' αυτους πλεον απλα τερματιζω το game και ειμαι οκ

για μενα ηταν καλυτερο όταν σου ησουν 6 χρονων και επρεπε να μαθεις μονος σου και χωρις ιντερνετ τροπους να καθαρισεις τον αντιπαλο με λιγοτερες απώλειες (και ένα κιλο revive και hyper potion xD) aww
και στην τελικη αφου εβλεπα ένα επιπεδο δυσκολιας αμεσως σκεφομουνα "ωπ αυτό είναι ανωτερο από μενα οποτε θα ασχοληθώ περισσοτερο για να το νικησω" κι ετσι και γινότανε. Τωρα η δουλεια είναι "ψεκαστε, σκουπιστε, τελειώσατε"

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Παντα δουλευα με γνωση, οταν δεν υπηρχε internet οπως λες υπηρχαν τα guide books

Scarlet D.

Scarlet D.

 

σωστη σκεψη αλλα για μενα η εμπειρια είναι το παν!Δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απ το να μαθεις κατι από πρωτο χεριη να το ανακαλύψεις μονος σου(Στην 4η γενια πολλα παλια pokemon εξελιζοντουσαν με καινουργια items οποτε και επρεπε να τα ανακαλύψεις)

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Το ενα φαιρνει το αλλο

Tcixlas

Tcixlas

 

εγώ θεωρώ τον εαυτό μου στους άτυχους μικρός δν είχα την ευκαιρία ουτε την οικονομική ευχέρεια να πάρω κονσόλα κτλπ και να παίξω ποκεμον ενώείχαν όλοι εγώ ήμουν το παιδάκι που δεν είχε...και όταν μια μέρα χάρηκα γιατί ένα παιδί μου χάρισε το nintendo του και περίμενα να παίξω πρώτη μέρα έρχεται μια μάνα κια μου λέει στο σπίτι ότι το έκλεψες απο το παιδί μου και μα μου σου του... και της λέω ότι εμένα μου το χάρισε ο τάδε μου είπε οτι είχε 2 κλπ... και έφαγα και ξύλο γιατί νόμιζαν ότι το έκλεψα...

απο κει και πέρα στο λύκειο στο κινητό έπαιξα τις πρώτες γεννιές και τρελάθηκα γιατί εβλεπα ποκεμον χρόνια.... ελπίζω να ξαναπαίξω με αυτό :p

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Yπαρχουν emulators στο pc & στο κινητο που παιζουν παιχνιδια του DS. Για 3DS δε ξερω!!!!

Qaaz

Qaaz

 

Deathracer2009 έγραψε:Για 3DS δε ξερω!!!!


Οχι, θα αργησουν ακομα

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εμενα η πρωτη κασετα που επαιξα ηταν η Crystal και για αυτο επαθα πλακα με τα Pokemon games. Μετα Firered, Ruby, Εmerald, White 2 και τελος οι Υ & Οmega Ruby.

Παντως αν και αγαπημενη μου ειναι η 2η γενια λογω των legendary dogs κλπ. το μπαμ που εκανε η Emerald με την μαχη των 2 θρυλικων ηταν απιστευτη.

Shikkoku

Shikkoku

 

Crimson Viper έγραψε:καποτε είχαμε κυριες και κυριοι το giratina το οποιο αλλαζε μεταξυ σε δυο forms, μετα το deoxys που αλλαζε σε 3 μορφες (δεν γινοταν αυτό πριν την 4η γενια) και μετα εχουμε το mewtwo και το charizard που εχουν κι αυτά δυο μορφες....αλλα να εχει 5 μορφες ένα pokemon είναι βασικα περιεργο για μενα
Rotom.

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Nicolas26K έγραψε:
Crimson Viper έγραψε:καποτε είχαμε κυριες και κυριοι το giratina το οποιο αλλαζε μεταξυ σε δυο forms, μετα το deoxys που αλλαζε σε 3 μορφες (δεν γινοταν αυτό πριν την 4η γενια) και μετα εχουμε το mewtwo και το charizard που εχουν κι αυτά δυο μορφες....αλλα να εχει 5 μορφες ένα pokemon είναι βασικα περιεργο για μενα
Rotom.
με εσκισες τωρα.. ωραια ας το παρω πισω... πρωτη φορα ΘΡΥΛΙΚΟ μπορει να παρει 5 μορφες...χεσε μεσα το καναν

http://www.onepiecegr.com/

Shikkoku

Shikkoku

 

Μονο ο Αλδαρκ ασχολειται με ποκεμον ειπε καποιος Σκαρλετ προσφατα.. nice!

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Nicolas26K έγραψε:Μονο ο Αλδαρκ ασχολειται με ποκεμον ειπε καποιος Σκαρλετ προσφατα.. nice!
αυτος ηταν ο γνωστος, τι ηθελες να πιασω να ανακρινω κάθε μελος του φορουμ ξεχωριστα?

http://www.onepiecegr.com/

Shikkoku

Shikkoku

 

Να πετάξουμε καμιά διαφήμιση για το άλλο φόρουμ;

Scarlet D.

Scarlet D.

 

θα δω τι θα κανω για τωρα, μην βγαινεις και off.

παιδια ξερετε σε τι βασιζονται οι 5 μορφες του zygarde τουλάχιστον, νομιζω ειδα κατι που εμοιαζει με σκυλο

http://www.onepiecegr.com/

Shikkoku

Shikkoku

 

Γενική συζήτηση για Pokemon δεν είναι?:ρ

Scarlet D.

Scarlet D.

 

χμμμ μπορει αλλα απ ότι ειδα λεει για Pokémon Z confirmed και τα 5 φορμς του zygarde. Αν είναι γενικη παω πασο XD

http://www.onepiecegr.com/

Qaaz

Qaaz

 

Γενικο θεμα Pokemon ειναι απλα στο κεντρικο θα μπαινει κατα καιρους το τελευταιο νεο

Οπως στην αρχη ηταν για το Go και τωρα για τα form του Zygarde

Και οχι δε ξερουμε κατι περα απ' αυτα που ανεβασα

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nεες πληροφοριες για τα form του Ζygarde και το Ash-Greninja

Το Perfect Zygarde (100%) θα ειναι γνωστο στην Δυση με την ονομασια Complete Zygarde

Το Ash-Greninja ειναι μια form που παιρνει το Greninja οταν ο δεσμος αναμεσα στο Pokemon και τον εκπαιδευτη φταση στο limit. H δυναμη του δεσμου ειναι τοσο μεγαλη που αλλαζει την εμφανιση του Pokemon. Μαλιστα λενε πως εχει ξανασυμβει παλιοτερα στο Kalos κατι τετοιο

Τα Zygarde forms τωρα

Official Pokemon Thread - Επισημη ανακοινωση για Pokemon Sun & Pokemon Moon - Σελίδα 2 Cellth
Το Zygarde Cell δεν εχει καμια δυναμη, ουτε θεληση ουτε τιποτα. Δε μπορει να κουνηθει στην ουσια δεν ειναι ζωντανος οργανισμος. Μαλιστα επιστημονες αναρωτιουνται αν μπορει καποιος να το αποκαλει Pokemon. Τα Cell βρισκονται διασκορπισμενα σε ολοκληρο το Kalos

Official Pokemon Thread - Επισημη ανακοινωση για Pokemon Sun & Pokemon Moon - Σελίδα 2 Coreth
Το Zygarde Core στην ουσια ειναι το μυαλο του Zygarde. Αντιθετα απο τα Cell εχουν θεληση και αυτογνωσια. Μπορουν να επικοινωνησουν τηλεπαθητικα με αλλα Cell και Core

Official Pokemon Thread - Επισημη ανακοινωση για Pokemon Sun & Pokemon Moon - Σελίδα 2 10th
Το Zygarde 10% ειναι η μορφη του Zygarde οταν τα Cell του Core ειναι στο 10%
Τρεχουν με ταχυτητα 100km/h ενω επιτιθενται με τα δοντια τους και με μεγαλη ταχυτητα

Official Pokemon Thread - Επισημη ανακοινωση για Pokemon Sun & Pokemon Moon - Σελίδα 2 Zygarde
Το Zygarde 100% ή Complete Zygarde ειναι η ανωτερη μορφη του την οποια αποκτα οταν τα Cells του Core πιστευουν πως το οικοσυστημα κινδυνευει και το 50% δεν ειναι αρκετο.
Η δυναμη του ξεπερναει αυτην των Yveltal & Xerneas


Edit: Qaaz για άλλη μια φορά πρόσεχε τα double-posts αν θες να συμπληρώσεις κατι πάτησε τo edit που βρησκετε στο τελευταιο ποστ σου

Tcixlas

Tcixlas

 

νιώθω τοσο άσχετος με αυτά που διαβάζω... κρίμα και μου άρεσαν πολύ μικρός...

Shikkoku

Shikkoku

 

Τι φάση, πρέπει να τα μαζεύεις λες κι είναι κάνας Εξόντια;;

Qaaz

Qaaz

 

Για τα cells λες? μαλλον θα ειναι σε φαση story δλδ θα βρισκουμε σαν "αντικειμενα" για να μπορεσουμε να κανουμε το Perfect οταν αντιμετωπισουμε τους κακους

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ποπο ωραια πλοκη βαλανε και φανταζομαι στο tier το zygarde για άλλη μια φορα θα είναι Uber XD

http://www.onepiecegr.com/

Shikkoku

Shikkoku

 

Παίζει να πάει στο Everything Goes μαζί με το Mega-Rayquaza;

Qaaz

Qaaz

 

Everything Goes το λεει το ονομα του. Ειναι λαθος αυτο που καταλαβαινει ο κοσμος

Απλα δεν υπαρχουν ορια

Viper: Για αυτο δεν ειναι το merge?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 25]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης