Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Windows 10?

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

1Windows 10? Empty Windows 10? Τετ 12 Αυγ 2015, 02:33

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Πολλά έχουν ακουστεί γύρω από το νέο λειτουργικό σύστημα της Microsoft. Τόσο καλά όσο και άσχημα. Εσάς ποια είναι η γνώμη σας; Είναι ένα ακόμα από τα "7" θαύματα ή είναι απλά "ΣVista";

Εγώ πάντως άκουσα ότι είναι πολύ καλά, ΑΛΛΑ μετά από κάποια περίοδο "χάριτος" θα πρέπει να δίνει ο χρήστης ένα μηνιαίο ποσό. Ισχύει;


_________________
Windows 10? 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

2Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Τετ 12 Αυγ 2015, 06:29

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Καλά είναι, ελαφριά αλλά μερικές φορές έχει πρόβλημα η έναρξη σε εμένα. Για windows είναι ευχάριστα


_________________
Windows 10? FTxGhJx

3Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Τετ 12 Αυγ 2015, 10:52

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Windows 7, δεν τα αλλάζω με τίποτα!!!


_________________
Windows 10? Untitled-1-7

4Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Τετ 12 Αυγ 2015, 12:41

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Λειτουργω τα windows 10 εδώ και 2-3 εβδομάδες. Μεχρι στιγμης είναι ωραια.Σιγουρα πιο ελαφρια από τα windows 7 και πιο ευκολα , αν το συνηθησης στην λειτουργια τους. Το μονο κακο είναι ότι τα online παιχνίδια Browser που παιζω δεν εχουν συμβηβαστει ακομα με το λογισμικο, ως συνεπεια να μην μπορω να τα παιξω επειδή δεν αναγνωρίζονται.Αυτο βεβαια δεν εχει καμια σχεση με τα windows 10. Από δω και περα θελω να σχολιασω την μηνιαια συνδρομη που λεγατε. Όχι, δεν θα υπαρξει κατι τετοιο. Βεβαίως το μονο κακο είναι ότι τα ατομα με πειρατικα windows δεν θα μπορεσουν να τα λαβουν ενώ τα ατομα με official Windows θα μπορεσουν να τα παρουν δωρεαν.

αυτό που μου εκανε την περισσοτερη εντυπωση είναι ότι ο Internet Explorer αναβαθμιστηκε σε windows edge και είναι τωρα πια ο καλυτερος και γρηγορότερος browser στον κοσμο


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

5Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Τετ 12 Αυγ 2015, 13:35

Aldark

Aldark

 

Φαίνονται ευχάριστα , ανοίγουν ΑΜΕΣΩΣ (νταξ προσπαθώ κι εγώ να μην το παραγεμίσω ακόμα) , είναι ελαφριά και δεν έχω τα προβλήματα ως τώρα που αντιμετώπιζα συνεχώς με τα windows 8. Δεν ξέρω αν θα είναι μακροπρόθεσμα πιο καλά από τα 7 , και σίγουρα έχουν πολλά προβλήματα μιας και πρόκειται για λογισμικό 2 εβδομάδων , ελπίζω πάντως να φανούν αξιόπιστα και να ανταποκριθούν στο hype και στο buzz γύρω από το όνομά τους. Η Microsoft πρέπει να πόνταρε πολλά πάνω τους , κι αν είναι φιάσκο , τότε θα είναι ίσως το τέλος μιας εποχής.
Ταυτόχρονα βέβαια πληθαίνουν και οι φωνές περί κατάργησης της ιδιωτικότητας , αλλά αυτό έχει αρχίσει εδώ και πολύ καιρό... (δυστυχώς).


_________________
Windows 10? Maxres11

6Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Σαβ 15 Αυγ 2015, 01:24

Santouryuu

Santouryuu

 

τι εννοας με καταργηση της ιδιωτικοτητας;


_________________
Windows 10? Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

7Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Σαβ 15 Αυγ 2015, 12:21

Aldark

Aldark

 


_________________
Windows 10? Maxres11

8Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Δευ 17 Αυγ 2015, 00:50

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Γελάω... :xD: :xD: :xD:


_________________
Windows 10? Untitled-1-7

9Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 14:05

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

ρε παιδια επειδη εχω και εγω αυτο το διλλημα μεταξυ 7 και 10 εσεις που το εχετε καιρο τωρα τι προτεινεται;προσωπικα μου αρεσουν τα 7 κανω πλ καλα την δουλεια μου και το μονο που ειδα διαφορετικο ειναι ο edge(αλλα ειμαι φαν mozilla)η κορτανα που μετα απο λιγο θα το βαρεθω σιγουρα και μερικοι λενε οτι ειναι πιο γρηγορα(ισχυει και αν ναι που ακριβως;στα παιχνιδια οταν ανοιγει στο ιντερνετ;)


_________________
Windows 10? Silver_rayleigh___one_piece_by_neoxh2o

10Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 14:30

Scarlet D.

Scarlet D.

 

23ReBoRn23 έγραψε:ρε παιδια επειδη εχω και εγω αυτο το διλλημα μεταξυ 7 και 10 εσεις που το εχετε καιρο τωρα τι προτεινεται;προσωπικα μου αρεσουν τα 7 κανω πλ καλα την δουλεια μου και το μονο που ειδα διαφορετικο ειναι ο edge(αλλα ειμαι φαν mozilla)η κορτανα που μετα απο λιγο θα το βαρεθω σιγουρα και μερικοι λενε οτι ειναι πιο γρηγορα(ισχυει και αν ναι που ακριβως;στα παιχνιδια οταν ανοιγει στο ιντερνετ;)

εγω χρησιμοποιουσα windows 7 πριν παρω τα 10, η αληθεια είναι ότι τα windows 10 δεν είναι το ιδιο καλα αλλα εχουν μελλον. ο Edge είναι τωρα πια ο πιο γρηγορος browser με διαφορα και το start up των windows 10 είναι παρα πολύ γρηγορο, δεν εχω δει πολλα bugs στον windows 10 ωστόσο υπαρχουν σιγουρα bugs στον edge:

1)Αν γραφεις πολύ μεγαλα κειμενα ο browser κολλαει γιατί τα edge κανουν ένα δικο τους autocorrect
2)Μερικες φορες ετσι στο ακυτο ο edge κλεινει μαζι με όλα τα tabs που εχεις (σπανια μεν αλλα γινεται)
3) πολλες φορες όταν βλεπω GIfs, στην αρχη είναι μαυρα, αλλα μετα φτιαχνει
4) μερικες φορες οι σελιδες που φορτώνονται μενουν ασπρες (λες και δεν εχουν φορτωση)

οσο για τα ιδια τα 10αρια
Μερικες φορες όταν παιζω παιχνίδια(skyrim για παράδειγμα) για καποιο λογο κλεινουν ετσι στο ακυρο

Γενικα την Cortana την εχω ψιλοχεσμενη αλλα με βοηθαει στο search δεν είναι καν σαν την Siri


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

11Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 14:41

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

Crimson Viper έγραψε:
23ReBoRn23 έγραψε:ρε παιδια επειδη εχω και εγω αυτο το διλλημα μεταξυ 7 και 10 εσεις που το εχετε καιρο τωρα τι προτεινεται;προσωπικα μου αρεσουν τα 7 κανω πλ καλα την δουλεια μου και το μονο που ειδα διαφορετικο ειναι ο edge(αλλα ειμαι φαν mozilla)η κορτανα που μετα απο λιγο θα το βαρεθω σιγουρα και μερικοι λενε οτι ειναι πιο γρηγορα(ισχυει και αν ναι που ακριβως;στα παιχνιδια οταν ανοιγει στο ιντερνετ;)

εγω χρησιμοποιουσα windows 7 πριν παρω τα 10, η αληθεια είναι ότι τα windows 10 δεν είναι το ιδιο καλα αλλα εχουν μελλον. ο Edge είναι τωρα πια ο πιο γρηγορος browser με διαφορα και το start up των windows 10 είναι παρα πολύ γρηγορο, δεν εχω δει πολλα bugs στον windows 10 ωστόσο υπαρχουν σιγουρα bugs στον edge:

1)Αν γραφεις πολύ μεγαλα κειμενα ο browser κολλαει γιατί τα edge κανουν ένα δικο τους autocorrect
2)Μερικες φορες ετσι στο ακυτο ο edge κλεινει μαζι με όλα τα tabs που εχεις (σπανια μεν αλλα γινεται)
3) πολλες φορες όταν βλεπω GIfs, στην αρχη είναι μαυρα, αλλα μετα φτιαχνει
4) μερικες φορες οι σελιδες που φορτώνονται μενουν ασπρες (λες και δεν εχουν φορτωση)

οσο για τα ιδια τα 10αρια
Μερικες φορες όταν παιζω παιχνίδια(skyrim για παράδειγμα) για καποιο λογο κλεινουν ετσι στο ακυρο

Γενικα την Cortana την εχω ψιλοχεσμενη αλλα με βοηθαει στο search δεν είναι καν σαν την Siri
δεν ξερω ρε φιλε εκανα προσφατα φορματ στα 7 και δεν ξερω αμα δεν μ αρεσουν τα 10 μετα να ξανακανω φορματ;ξερεις μεχρι ποτε ειναι η διοροια;


_________________
Windows 10? Silver_rayleigh___one_piece_by_neoxh2o

12Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 14:43

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εχεις περιπου 10 μηνες :P αλλα αμα κανεις reserve ο κωδηκος για τα windows 10 μπορει να αργησει 2-3 μηνες


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

13Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 15:32

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

αμα κανω ρεσερβε οταν βγει πρεπει αναγκαστηκα μετα να κανω την αλλαγη;


_________________
Windows 10? Silver_rayleigh___one_piece_by_neoxh2o

14Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 20:34

Qaaz

Qaaz

 

Κρατα τα 7 για κανα χρονο και μετα βαλε 10


_________________
Windows 10? 7Uj1J2Q
Windows 10? AiQWYsi

15Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 20:40

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

Qaaz έγραψε:Κρατα τα 7 για κανα χρονο και μετα βαλε 10
μαλλον μπρος τα εκει το κοβω..να δω σε κανενα 6μηνο τα review που υπαρχουν για τα 10 και αμα ειναι καλα θα αλλαξω μεχρι τοτε κραταμε τα σταθερα 7


_________________
Windows 10? Silver_rayleigh___one_piece_by_neoxh2o

16Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 20:50

Qaaz

Qaaz

 

Σιγουρακι, αν οχι καθε μερα σχεδον καθε μερα κανουν updates για bugfixes το πρωτο μου ειπαν ηταν 1 και κατι GB


Προσωπικα περιμενω να βγουν και καλα crackαρισμενα και 2 προγραμματακια (το Hud Evolution theme για 10 και Start10)


_________________
Windows 10? 7Uj1J2Q
Windows 10? AiQWYsi

17Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 22:13

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ε ναι βρε βεβαια από την στιγμη που πηραμε το δωρεαν λογισμικο συμφωνήσαμε να γινουμε τα πειραματόζωα τους :P


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

18Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 22:13

Aldark

Aldark

 

Ύστερα από μήνα + που τα έχω , είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Σε σχέση με τα 7 που έχω σε παλαιότερο υπολογιστή , αυτά πετάνε. Νταξει βέβαια ο ένας είναι 1 έτους και τεράστιων προδιαγραφών , ενώ ο άλλος 5χρονος με προδιαγραφές καλές 2010.
Τέλος πάντων σε σχέση με τα 8 , είναι ένα τεράστιο + ...
Νταξ έχει 2-3 μπαγκιές που και που , αλλά είναι πταίσμα~!


_________________
Windows 10? Maxres11

19Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 22:20

23ReBoRn23

23ReBoRn23

 

ρε ξεχασα να σας ρωτησω η ενημερωση κανει γενικα φορματ στα παντα;


_________________
Windows 10? Silver_rayleigh___one_piece_by_neoxh2o

20Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Πεμ 17 Σεπ 2015, 22:32

Scarlet D.

Scarlet D.

 

αν θες ναι αν θες όχι, αν όχι μετα το format όλα αποθηκεύονται σε ένα φακελο που λεγεται "windows old"


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

21Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Παρ 18 Σεπ 2015, 00:37

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
κάποιος μου είπε πως έκανε upgrade σε 10 από 7, ΔΕΝ του άρεσαν κι έκανε reverse στα 7 πάλι χωρίς να αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Πάντως δεν βλέπω κάποια τρομερή αναβάθμιση όπως αλλωστε συνηθίζει η microsoft.. Θα συνεχίσω στα 7 εως ότου κάνει κάτι πολύ καλό! Άλλωστε τα XP μόλις φέτος σταμάτησαν να ενημερώνονται!


_________________
Windows 10? 33k6s5i Windows 10? Fvve46

22Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Παρ 18 Σεπ 2015, 00:39

Scarlet D.

Scarlet D.

 

νομιζω η περσυ ηταν η προσπερσυ, φετος δεν είναι σιγουρα XD

την καλυτερη δουλεια θα κανεις καθως τα εχουν αφησει μισα τα windows 10 μπορεις να περιμενεις μεχρι να σου δωσουν το πρασινο φωτακι αυτοι που ηδη χρησιμοποιουν 10, αλλα να σου θυμισω ότι σε έναν χρονο δεν θα είναι πια δωρεαν


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

23Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Παρ 18 Σεπ 2015, 00:43

Qaaz

Qaaz

 

Για αυτο υπαρχουν τα torrent


_________________
Windows 10? 7Uj1J2Q
Windows 10? AiQWYsi

24Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Παρ 18 Σεπ 2015, 00:43

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Δεν θα βγουν σπασμένα 10αρια δηλαδή;


_________________
Windows 10? 33k6s5i Windows 10? Fvve46

25Windows 10? Empty Απ: Windows 10? Παρ 18 Σεπ 2015, 00:45

Scarlet D.

Scarlet D.

 

μα εχουν βγει ηδη, αλλα εγω μιλησα για αυθεντικο τροπο για να τα παρεις, τα κρακαρισμενα είναι άλλη ιστορια


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» Linux or Windows?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης