Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

θεωριες one piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 29 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 33]

626θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 05 Οκτ 2015, 20:52

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
^^έχει λογική η θεωρία..

αναρωτιέμαι με τί ανταλλάγματα έγινε shichibukai (δηλαδή πόσα πήρε η μαμά του..) και γιατί χρειαζόταν να γίνει για να καταστρέψει τους Whitebeard Pirates... Δεν μπορούσε δηλαδή να τους κυνηγάει ως απλώς πειρατής?

Άλλο ένα καλό ερώτημα είναι γιατί δεν τον έχει βρει ο Marco μαζί με τους άλλους commanders και τον αφήνουν ελεύθερο?


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 33k6s5i θεωριες one piece - Σελίδα 26 Fvve46

627θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 05 Οκτ 2015, 21:30

Aldark

Aldark

 

αφού σφάζει πειρατές που καταζητούνται και δη συμμάχους , "γιους" , συντρόφους , παλιούς crewmates του μεγάλου τους αντιπάλου και του ανθρώπου που προκάλεσε ολόκληρο πόλεμο και κυριάρχησε στην προηγούμενη 20ετία (σχεδόν ήταν "βασιλιάς" των πειρατών) , γιατί να μην τον κάνουμε Shichibukai; Πιθανά θα τα πήρε και χοντρά η μάνα του...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Maxres11

628θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 05 Οκτ 2015, 21:59

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίτα τον γιατί δεν τον έχουν κυνηγησει... plot reasons... απο κει και πέρα τι να σου πω ελπίζω να τον κάνουν πιτα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

629θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 05 Οκτ 2015, 22:02

Aldark

Aldark

 

plot reasons και ίσως κάτι ετοιμάζει ο Μάρκος παιδιά...Θα τον δούμε σύντομα , απλά αν ο Weeble βρει τον Λούφφυ , ούτε αυτός λογικά θα έχει ιδέα τι παίζει.
Λέτε να έχουν σχέση με Σανκς οι εναπομείναντες Whitebeard pirates;
Ω ρε τι πόλεμος έχει να γίνει με Σανξ-Blackbeard-Kaido-Big Mom-Κυβέρνηση-Revolutionairies , καλά τα πρόβλεψε ο Doflamingo~!!!


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Maxres11

630θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 05 Οκτ 2015, 22:58

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι όντως πρέπει να ετοιμάζεται τεράστιο πανηγύρι πραγματικά... εγώ το βλέπω παίζει απο δω και πέρα να έχουμε φουλ μάχες συνέχεια χαχα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

631θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 05 Οκτ 2015, 23:00

Aldark

Aldark

 

οπότε ας χαλαρώσουμε λίγο με το Ζου , γιατί θα φάμε αρκ/σάγκα 5ετίας μετά , τη βλέπω τη δουλειά


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Maxres11

632θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 05 Οκτ 2015, 23:02

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ετσι οπως το βλεπω θα ναι minor το πραγμα, σαν τον foxy στο long run long ring arc (η κατι τετοιο), δεν ειναι να παρεις αυτον τον τυπο στα σοβαρα ακομα κι αν ειναι shichibukai


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

633θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 05 Οκτ 2015, 23:06

Tcixlas

Tcixlas

 

όντως αλ το βλέπω εγώ θα φάμε κι άλλα θηρια αρκ που θα μας τρώνε χρόνο οποτε ας φάμε το σύντομο κι ας το απολαύσουμε και ας είναι βιασμός χαχαχα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

634θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 05 Οκτ 2015, 23:09

Aldark

Aldark

 

τον υποτιμάς , και δεν ξέρουμε αν θα είναι σε αυτό το αρκ ή όχι.
(στα λόγια μου έρχεσαι Θαν....βασικά εγώ θα το κόψω σύντομα για κάποιο χρονικό διάστημα το μάνγκα...το χω αποφασίσει (sic.))


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Maxres11

635θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 05 Οκτ 2015, 23:10

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Tcixlas έγραψε:ναι όντως πρέπει να ετοιμάζεται τεράστιο πανηγύρι πραγματικά... εγώ το βλέπω παίζει απο δω και πέρα να έχουμε φουλ μάχες συνέχεια χαχα

από το στόμα σου και στου Oda τ'αυτί!!


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 33k6s5i θεωριες one piece - Σελίδα 26 Fvve46

636θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Δευ 05 Οκτ 2015, 23:13

Tcixlas

Tcixlas

 

btw ωραίο το μπανερ...


εγώ θα κόψω το ανιμ μετά την dressrossa και θα συνεχίσω μονο με μανγκα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

637θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 06 Οκτ 2015, 16:05

Aldark

Aldark

 

Κάτι που θα μας απασχολήσει σύντομα και δεν το έχω αναφέρει καν τόσο καιρό , αλλά το καλλιεργώ ως θεωρία. Μάλιστα μόλις τώρα στα φόρα(πςςς πως το χειρίζομαι το λατινικό πλέον ο άτιμος aww aww aww) του Μάνγκαφοξ , ανακάλυψα πως τη συμμερίζονται κι άλλοι αυτή την άποψη με στοιχεία.
Πώς θα το βλέπατε αν ο Kinnemon (και κατά συνέπει ο Kanjurou και ο Momonosuke) γνωρίζουν ΗΔΗ τον Κάιντο από πρώτο χέρι;
Επίσης , παίζει ο Momo να είναι πιθανά ο επόμενος Shogun ή κάτι ;
(Στο μάνγκαφοξ για να δικαιολογήσουν το ότι ο Κίννεμον δεν είναι τώρα Σόγκαν , έθεσαν την υπόθεση , ότι ίσως η μητέρα του να είναι κόρη/συγγενής του Shogun κτλπ)


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Maxres11

638θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 06 Οκτ 2015, 16:19

Tcixlas

Tcixlas

 

δηλαδή τι ο καιντο προκαλει προβλήματα στο wano και αυτοί προσπαθούν να το προστατέψουν περιπλανώμενοι? δεν ξέρω δε μου αρεσει χ αχαχα


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

639θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 06 Οκτ 2015, 17:18

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Λογικό μου ακούγεται να ξέρουν κάποια πράγματα για τον Kaido οι samurai από το Wano. Σίγουρα θα παίξουν κάποιο ρόλο .. ακόμα δεν έχουμε μάθει τίποτα γι'αυτούς εκτός του ότι ο ένας ψάχνει τον άλλο..

Περιμένω να γίνει κάτι με Zorro, να μάθει κάποια τεχνική από τους samurai ή να κερδίσει κάποιο ξεχωριστό σπαθί -αν και έχει ήδη τρία..-, αλλά όλα αυτά θα γίνουν σε επόμενα arc σε αυτό πιστεύω πως θα πρωταγωνιστήσει κατά κάποιο τρόπο ο Sanji όπως ξανα-είπα.. είδομεν..


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 33k6s5i θεωριες one piece - Σελίδα 26 Fvve46

640θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 06 Οκτ 2015, 22:43

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι λογικα εδώ πρέπει να λάμψει και το υπόλοιπο ξεχασμένο πλήρωμα.. δεν γίνεται άλλο... όπως επίσης υπάρχει ήδη μάχη με τους άλλους στο zou


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

641θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 06 Οκτ 2015, 22:45

Aldark

Aldark

 

Περιμένω να τους βρούμε στη μέση της περιπέτειας τουλάχιστον και να εξηγήσουν τι παίχτηκε κυρίως με Μπιγκ Μαμ...
Επίσης να εξηγήσουν πως από εκεί που τους κυνηγούσε η Μάνα , ξαφνικά τις παίζανε με τσουτσέδες του Κάιντο!


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Maxres11

642θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 06 Οκτ 2015, 22:50

Tcixlas

Tcixlas

 

εντάξει δεν ξέρω αν θα μάθουμε ακόμα... πιστεύω ότι θα μας καθυστερήσουν...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

643θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 13 Οκτ 2015, 15:14

Aldark

Aldark

 

θεωριες one piece - Σελίδα 26 Who_is_it__by_dr_azer-d5n7pnz
μου χει καρφωθεί αυτή η ιδέα...Αν είναι , πρέπει να βρίσκεται κάπου μέσα σε αυτή την εικόνα...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Maxres11

644θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 13 Οκτ 2015, 15:22

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Θεωρω πως εχει δικιο πως ειναι αυτος.... gj!


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Https_2F2Fblogs-images.forbes.com2Fdanidiplacido2Ffiles2F20182F042FScreen_Shot_2018_04_24_at_6.02.08

645θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 13 Οκτ 2015, 16:19

Tcixlas

Tcixlas

 

μμμμ δεν ξέρω vice admiral στα ξεκινηματα του?


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

646θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 13 Οκτ 2015, 16:22

Aldark

Aldark

 

βγάζει λογική ότι ως γιος Γκαρπ και ως πιο σημαζεμένη προσωπικότητα (όχι ανάρχας όπως ο Λούφφυ και ο Άσσος) θα μπορούσε να μπει στο ναυτικό μετά βαϊων και κλάδων.
Ίσως και να έφθασε σε βαθμό Vice-Admiral (πολλοί μιλάνε και για Ναύαρχο , εγώ θα είμαι πιο μετριοπαθείς.)
Υπάρχει και η άλλη θεωρία ότι ήταν CP...αλλά εδώ κάτι δε μου κολλάει.


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Maxres11

647θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 13 Οκτ 2015, 16:52

Tcixlas

Tcixlas

 

όχι εγώ είμαι με το admiral lvl... αν και ίσως απλά του πρότειναν να γίνει αντμιραλ και ίσως είδε έτσι τους μαλάκες στη mariejois και τα πήρε κ ιτο γύρισε


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

648θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 13 Οκτ 2015, 16:55

Scarlet D.

Scarlet D.

 

λογικο μου φαινεται να ηταν Marine. Για να δεις το ποσο ογκο εχουν τα σσσσκατα πρεπει ο ιδιο να μπεις μεσα στα σσσσσκατα και μετα να φτιαξεις επιχειρηση καθαρισμου των σσσσσκατων


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

649θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 13 Οκτ 2015, 18:29

Tcixlas

Tcixlas

 

κάτι παιζει με το σσσ??? φίδι? κοίτα γενικά ασφαλή συμπεράσματα δεν υπάρχουν αλλά λογικές θεωρίες γεμάτο το one piece με έναν όνταν α γελάει κάθε φορά που μαι θεωρία είναι λογική και πάει στράφι


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

650θεωριες one piece - Σελίδα 26 Empty Απ: θεωριες one piece Τρι 13 Οκτ 2015, 21:10

Aldark

Aldark

 

απλά ο Oda είναι στα οικογενειακά μήτινγκ σε φάση:"εγώ θα κάτσω με τη νεολαία" , πάει με τη νεολαία , "παιδιά είδατε καμιά juicy θεωρια για το μάνγκα μου;" "θείο θείο , έχουν κάτι γαμάτες μπλα μπλα , πέτυχαν καμία; "
Όντα: χμμμμ
τι γαμάτες θεωρίες , ο Σίκι sichibukai , το να τάλλο , ωωω γαμάτο!!!
Τι να κάνω...





























θεωριες one piece - Σελίδα 26 Hqdefault


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 26 Maxres11

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 29 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης