Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

θεωριες one piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 33  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 33]

351θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 08:00

Tcixlas

Tcixlas

 

είναι χοκ θιορις παιδί μου....

είδατε ότι βγαίνει σπεσιαλ 2ωρο σαμπο????
γιατί έχω την πεποίθηση, ότι το 2ωρο θα σπέρνει και θα δείξει ότι έγινε αφού χωρίστηκαν μέχρι ντρεσρόζα και θα μάθουμε και αρκετά?


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

352θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 09:51

Hawkins

Hawkins

 

καλα πως γινετε να μην ξερει ο καιντο οτι ο τζοκερ εχασε?
μονο αν υποθεσουμε οτι οταν το εμαθαν οι δικη του εκεινος εκεινη την ωρα ηταν στο sky island
βασικα στα μεσα του ποστ μπηκα στο stream να δω τι ακριβως ειπε ο καιντο και ειπε prepare for our last battle  τελικα αλλο καταλαβα εγω στην αρχη νομιζα οτι ελεγε να ετοιμαστη για τον θανατο του αλλα του λεει και ατοιμασου οποτε δεν ξερει ακομα οτι εχασε ο τζοκερ και θα το μαθει μου φενεται απο την συμμαχια του κιντ και ετσι θα γλητωση η συμμαχια γιατι ο καιντο θα φυγει απο το νησι και θα παει ντρεσσροσα να τον γαμησει


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Images10

353θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 10:08

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Αυτό επισης σημαίνει πως ο Kaido δεν έπαθε μεγάλη ζημιά από την απώλεια των smiley γιατί ήταν ήδη έτοιμος για μάχη..


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 33k6s5i θεωριες one piece - Σελίδα 15 Fvve46

354θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 11:01

Scarlet D.

Scarlet D.

 

χτες μου ρθε μια φλασια... μηπως το tekkai των Cp9 είναι το πρωτο ειδος armansment haki που ειδαμε στο one piece?


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

355θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 11:14

Santouryuu

Santouryuu

 

Πωωωωω, που το σκεφτηκες ολο αυτο ρε; μιλαμε ουτε που μου ειχε περασει απο το μυαλο... καλα ε; μιλαμε για mindblowing, οχι αστεια... πες μας σε λιγο οτι το μαντρα του ενελ ειναι μορφη του observation haki να με αποτελειωσεις!!!!


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

356θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 11:23

Tcixlas

Tcixlas

 

^ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ λολ σαντο έκλεψες την αντίδραση μου

δήμο τρολάρεις ρε ή όντως το εννοείς???

http://www.onepiecelove.com/how-shanks-stopped-kaido-theory/

τσεκάρετε αυτό το θίορι μια.... λέτε?


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

357θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 12:03

Santouryuu

Santouryuu

 

Εστειλα σκριν σοτ στη νασα... νομιζω θα κανουν κρουση λιαν συντομως...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

358θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 12:05

Tcixlas

Tcixlas

 

το θιορι το διάβασες? ριξε μια ματιά ρε μπορεί και να σου αρέσει


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

359θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 12:19

Scarlet D.

Scarlet D.

 

άλλη μια φλασια που μου ρθε! ο coby ξερει soru επειδή είναι στους marines


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

360θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 12:27

Santouryuu

Santouryuu

 

Δεν το νομιζω... μεχρι να φτασει ο λουφι τον ουαϊτμπιρντ σε δυναμη θα περασουν χρονια... αν περιμενε τον λουφι δεν θα εκανε τον πολεμο τωρα... κατι αλλο πρεπει να εγινε... ισως δεν ηθελε να διακινδυνευσει περισσοτερο τον εϊς, επειδη τον συμπαθουσε...

Επισης μου αρεσε αυτη η απαντηση: As far as i know luffy wont kill his oppenent as oda explained it before..so how can luffy deal with kaido without killing him and who will kill kaido?

lol


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

361θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 12:29

Scarlet D.

Scarlet D.

 

boredom will kill kaido ετσι όπως παμε... ένα τσαπτερ κι ακομα να δουμε τι εγινε με τον kaido, ρε odako, μας τον δειχνεις που μας τον δειχνεις τουλάχιστον ας δουμε την μαχη μεταξυ αυτόν των τεσσαρων και μετα ας τον δουμε μετα από 1000 τσαπτερς...όχι όμως να το αφησεις και στην μεση


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

362θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 12:31

Hawkins

Hawkins

 

ενας ειχε πει αυτο και ειχα γελασει :P

spoiler αντιδρασεις για το 796:
αχαχα παντως ακριβως ετσι ημουν εγω :p


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Images10

363θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 12:33

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι όντως καλό αυτό αλλά τι να πεις δεν ξέρω μου ψιλοάρεσε


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

364θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 15:57

Scarlet D.

Scarlet D.

 

εγω βασικα απλα διαβαζα το μανγκα και στο τελος ειμουν καπως


ωραιο μανγκα...αλλα κατι ξεχασανε...α ναι... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο KAIDO????


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

365θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 17:57

Tcixlas

Tcixlas

 

τόσο τρέλα με καιντο?? εγώ ούτε πριν έσκαγα τόσο ούτε τώρα σκάω...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

366θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 18:23

uchiha1991

uchiha1991

 

θα τον δειξει σε κανα χρονο και θα μας πει οτι ο κιντ ξεφυγε καπως..οπως εκανε με σαντζι και μπιγκ μαμ

367θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 18:24

Tcixlas

Tcixlas

 

αν το κάνει αυτό πείτε την αλήθεια πόσο θα σπαστείτε???


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

368θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 18:30

uchiha1991

uchiha1991

 

ε ενταξει οχι πολυ γιατι λογικα θα βλεπουμε στο ενδιαμεσο χαρακτηρες σαν το λαο τζι οποτε θα αποζημιωθουμε για την αναμονη whistle

369θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 19:09

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Tcixlas έγραψε:αν το κάνει αυτό πείτε την αλήθεια πόσο θα σπαστείτε???
θα του γαργαλισω το τρικι-τρικι αμα το κανει


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

370θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 19:23

Hawkins

Hawkins

 

δυστηχως ετσι ειναι ο οντα αλλα ειναι και πολυ μεγαλος ο κοσμος του οπ βεβαια


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Images10

371θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Πεμ 13 Αυγ 2015, 19:39

Scarlet D.

Scarlet D.

 

ακριβως όπως τα λες, ο κοσμος του op είναι μεγαλος και ο oda τον κανει ακομα μεγαλυτερο χωρις να χρειαζεται


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

372θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Παρ 14 Αυγ 2015, 16:05

Hawkins

Hawkins

 

μου ηρθε φλασια

αν το καλοσκεφτουμε στον πολεμο του μαρινφορντ αν το επερναν ολλοι οι χαρακτηρες στα σοβαρα και μονομαχουσαν απο την μερια τον μαρινς ο γουαιτμπιαρντ και οι συμμαχη του θα ειχαν χασει με το που παταγανε ποδι ετσι πιστευω....
οι μονοι αλληθινα δυνατη απο την μερια του γουαιτ ηταν αυτος και ο μαρκο και οι αλλοι ειχαν 3 αντμιραλς γκαρπ σενγκοκου μιχοκ ντοφλαμινγκο


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Images10

373θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Παρ 14 Αυγ 2015, 17:08

Aldark

Aldark

 

Ντάξει , δεν ήταν μόνο ο ασπρογένης και ο μάρκο , αλλά ναι , η συγκεντρωτική δύναμη του ΝΑΥΤΙΚΟΥ υπερτερούσε ενάντια σε ένα πειρατικό πλήρωμα. Φυσικά πολλοί δεν πάλευαν στο φουλ (βλέπε Ντοφλαμίνγκο , μιας και δεν τους πολυένοιαζε) , ενώ Γκαρπ και Σενγκόκου λόγω ηλικίας και θέσης (φλητ και παππούς ενόχου) δεν μπορούσαν να παλέψουν φουλ.
Είναι λογικό όμως να νικήσει το Ναυτικό σε μία τέτοια μάχη. Αν ένα πλήρωμα κατόρθωνε να τους νικήσει και να πάρει πίσω τον καταδικασμένο θα ήταν τεράστιο πλήγμα και θα χαρακτηριζόταν αναξιόπιστο , συν ότι θα ξέσπαγε χάος σε όλο τον κόσμο. Αν βέβαια όλοι οι Γιόνκου συνεργάζονταν για κάποιο λόγο για πόλεμο , τότε ναι θα είχε τεράστιο ενδιαφέρον και πιθανά να νικούσαν. Αλλά δε γίνεται...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 Maxres11

374θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Παρ 14 Αυγ 2015, 18:51

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Ο WB δεν έφτιαξε το πλήρωμά του με κριτήριο αποκλειστηκά τη δύναμη, ήθελε να φτιάξει οικογένεια. Στο Marineford υστερούσε σε δύναμη το πλήρωμά του ειδικά αν οι SHishibukai έβαζαν όλες τους τις δυνάμεις... Βέβαια αν ο WB ήταν νέος......

Ο Kaido από την άλλη φαίνεται να έχει άλλη στρατηγική...


_________________
θεωριες one piece - Σελίδα 15 33k6s5i θεωριες one piece - Σελίδα 15 Fvve46

375θεωριες one piece - Σελίδα 15 Empty Απ: θεωριες one piece Παρ 14 Αυγ 2015, 18:55

Scarlet D.

Scarlet D.

 

νομιζω οι marines οσο και να φαινεται περιεργο χρησιμοποιησαν ολες τις δυναμεις που ειχαν . οι admirals εκαναν τρομερη ζημια (ψυχικη και σωματικη) και οι υπολοιποι εκαναν κι αυτή πολύ καλη δουλεια.Αυτος που δεν εκανε δουλεια ητανε ο Garp ο οποιος καθοταν και εκανε τσατακι με τον Ace...Ο Ιδιος ο whitebeard δεν ηρθε μονος, εφερε τα δυνατοτερα πλοια του και ολες τις allies του (που λογικα ηταν κι αυτοι δυνατοι και δεν πρεπει να υποτιμούνται ως στρατιωτάκια. Ακομα και δικιο να ειχες και οι marines δεν χρησιμοποιουσαν ολες τις δυναμεις τους από την στιγμη που ηρθε και δευτερος yonko στο marineford οι marines ηταν χαμενοι


_________________
Oreno Tzaihoka, oskilia kuritiru, sagasi! Kono yono sumeteo sokoni oitekita!
http://www.onepiecegr.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 33]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης