Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Soul Eater

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Κυρ 01 Ιαν 2017, 14:37

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:To ξέρω ότι υπάρχουν και Καλύτερα αλλά σε Shonen το θεωρώ αρκετά καλό αυτό.
Read seinen m8 xD

52Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Κυρ 01 Ιαν 2017, 16:00

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Εχω διαβασει ενα....

53Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Κυρ 01 Ιαν 2017, 23:47

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:Εχω διαβασει ενα....
Ποιο?? xD

54Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Δευ 02 Ιαν 2017, 00:04

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Green Blood....

Εχω διαβασει λιγα manga και το περισσοτερα ειναι shonen.  xD

ΥΓ. ΒΤW αυτο που εχεις προφιλ ειναι απο το Planetes; Μου λενε οτι ειναι απο τα κορυφαια αλλα ολο και το αναβαλλω να το δω.

55Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Δευ 02 Ιαν 2017, 01:08

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:Green Blood....

Εχω διαβασει λιγα manga και το περισσοτερα ειναι shonen.  xD

ΥΓ. ΒΤW αυτο που εχεις προφιλ ειναι απο το Planetes; Μου λενε οτι ειναι απο τα κορυφαια αλλα ολο και το αναβαλλω να το δω.
 Νταξει ειναι ενα καλο seinen παντως :P 

Nαι απο το Planeters ειναι ο main character xD. Ειναι παρα πολυ καλο απλα πρεπει να ξερεις τι σε περιμενει. Δεν εχει μαχες και η δραση του ειναι λιγη. Ειναι ενα αντισυμβατικο slice-of-life στο διαστημα και εχει πολυ ωραια δομημενη future society. Περα απο το Planetes τσεκαρε Kingdom, Monster, Vinland Saga, Berserk, Vagabond, 20th Century Boys, Holyland απο seinen. Καποια απο αυτα τα εχουμε κανει εγω ή ο Σαντοκαν topic. Δες περιεχομενα και πιασε οτι σου αρεσει  gj!

56Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Τετ 04 Ιαν 2017, 15:43

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Λοιπον το τελειωσα εχθες και ενω μας επρηξαν με την Crona τελικα ψιλοσπαστηκα που οι αλλοι δυο δεν εκαναν death scythes τα "οπλα" τους. Βεβαια αμα τα εκαναν ολα στο τελος παλι fail θα ηταν. Anyway το τελος ηταν λιγο χλιαρο διοτι ηταν τιγκα στο fanservice και ηθελα περισσοτερο blackstar. Ευτυχως που δεν ειδαμε romance με Soul και Maka.

Σε γενικες γραμμες μου αρεσε παρα πολυ και σιγουρα θα το συνιστουσα σε καποιον που θελει να διαβασει ενα shonen. Προσωπικα εαν ειχα χρηματα θα αγοραζα ολα τα volumes του διοτι οι μεταφρασεις ηταν επιεικως απαραδεκτες μιας και η εφαρμογη στο κινητο μου εδειχνε απο mangareader. Προς το τελος που αρχιζε ο Shinigami-sama (rip Maggie :)) να εξηγει την προελευση των demon weapons αναγκαστηκα να ανατρεξω σε αλλες μεταφρασεις. buhu

Σκεφτομαι να ξεκινησω το Soul Eater NOT! αλλα λεω να δοκιμασω καποιο seinen.

57Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Πεμ 05 Ιαν 2017, 12:07

Scarlet D.

Scarlet D.

 

Ελα μωρε 12 επισοδεια prequel ειναι το not. Εχει και fanservice :p

http://www.onepiecegr.com/

58Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Πεμ 05 Ιαν 2017, 12:29

LordAxel

LordAxel

 

Μην δεις το Not!, ψιλομπουρδα ειναι με πολυ κωμωδια και fanservice οπως λεει και ο scarlet πανω. Στην τελικη, δεν ειναι καν sequel, διαδραματιζεται στην αρχη του Soul Eater, ετσι δεν ειναι οτι θα παει την ιστορια παραπερα. Ο μονος "σημαντικος" χαρακτηρας που εισαγει αν δεν κανω λαθος ειναι η αλλη αδερφη της Medusa(οι gorgon sisters ηταν 3) 

Διαβασε καποιο Seinen καλυτερα xD

59Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Πεμ 05 Ιαν 2017, 13:26

Scarlet D.

Scarlet D.

 

LordAxel έγραψε:Μην δεις το Not!, ψιλομπουρδα ειναι με πολυ κωμωδια και fanservice οπως λεει και ο scarlet πανω. Στην τελικη, δεν ειναι καν sequel, διαδραματιζεται στην αρχη του Soul Eater, ετσι δεν ειναι οτι θα παει την ιστορια παραπερα. Ο μονος "σημαντικος" χαρακτηρας που εισαγει αν δεν κανω λαθος ειναι η αλλη αδερφη της Medusa(οι gorgon sisters ηταν 3) 

Διαβασε καποιο Seinen καλυτερα xD
εχει και τον sid πριν πεθανει :P και μας δειχνει και πως πεθαινει :D

http://www.onepiecegr.com/

60Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Πεμ 05 Ιαν 2017, 15:05

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Eντωμεταξυ τεραστιο fail πως πεθανε η Medusa.

61Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Πεμ 05 Ιαν 2017, 17:00

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:Eντωμεταξυ τεραστιο fail πως πεθανε η Medusa.
 Nταξει παρα τα fail του, εμεινε decent μεχρι το τελος, απλα ποτε δεν εγινε τελειο. Νομιζω ολοι οσοι το διαβασαν το ευχαριστηθηκαν. Γενικα στο τελευταιο arc εριξε λιγο rush.

62Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Πεμ 05 Ιαν 2017, 17:08

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Δεν ξερω πως πηγαινε και απο πωλησεις τοτε διοτι παντα οταν δεν πανε καλα, το τελευταιο arc rush-αρει (βλ. Bleach, Psyren κλπ.)

Οσο για το NOT! σκεφτομουν να το διαβαζα αντι να δω στα γρηγορα την anime εκδοση. Bεβαια με βλεπω να το ξεκιναω αφοτου δω και το Soul eater anime μιας και διαφερει απο το manga απο ενα σημειο και μετα. Τωρα θα παω να διαβασω το Planetes μιας και εχει λιγα chapters.

63Soul Eater  - Σελίδα 3 Empty Απ: Soul Eater Πεμ 05 Ιαν 2017, 17:43

LordAxel

LordAxel

 

Deathracer2009 έγραψε:Οσο για το NOT! σκεφτομουν να το διαβαζα αντι να δω στα γρηγορα την anime εκδοση. Bεβαια με βλεπω να το ξεκιναω αφοτου δω και το Soul eater anime μιας και διαφερει απο το manga απο ενα σημειο και μετα. Τωρα θα παω να διαβασω το Planetes μιας και εχει λιγα chapters.
Πολυ καλη επιλογη gj! . Εχει λιγα chapters αλλα θα παρει λιγο χρονο γιατι εχει αρκετο διαλογο και πολλους εσωτερικους μονολογους

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Παρόμοια θέματα

-

» Soul Eater
» God Eater
» Day 2: Group C - Jaguar D. Soul VS Satori

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης