Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Δημοψήφισμα !!!

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοψήφισμα !!! Σαβ 18 Ιουλ 2015, 00:58

Elidor

Elidor

 

Avarga
Πως τολμας να μιλας για κονσερβοκουτια φασιστα... Νο pasaran ρε!

27Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοψήφισμα !!! Σαβ 18 Ιουλ 2015, 01:16

Santouryuu

Santouryuu

 

Αυτο το no pasaran συγκρινεται με το you shall not pass του γκανταλφ;


_________________
Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

28Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοψήφισμα !!! Σαβ 18 Ιουλ 2015, 09:34

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίταξε να δεις είμαι πολιτισμένος δεν είμαι ούγκανο κομμουνοφασιστάκι να χρειάζομαι και να επιζητώ κονσερβοκούτια... όχι δεν την έζησα, αλλά την έζησε ο πατέρας μου, την έζησε ο παππούς μου, και κυρίως διάβασα, αλλά δεν ξέρω αν το κάνετε συχνά... αν εσύ γουστάρεις να σε ελέγχουν μέχρι και πόσες φορές θα τον τινάξεις το βράδυ πριν κοιμηθείς μπες στη φυλάκα και κάντο... εγώ δεν το γουστάρω... ούτε επαναστάτης του πληκτρολογίου έιμαι... ούτε συντρόφια έχω, ούτε τίποτα... αλλά κάποια πράγματα τα απεχθάνομαι... αν αναπολείς τον φασισμό του κύριου Παπαδόπουλου πάνω απο το κεφάλι σου(σημείωση: ούτε εσύ τον έχεις ζήσει γι αυτό μιλάς, και δεύτερον έχεις σηκωθεί και φύγει απο ελλάδα, και δεν ανέχεσαι κάθε μέρα να ξερνάς τα άντερα σου βλέποντας τον αρχίδα τον γεωργιάδη και τους αριστερίσκους του κώλου να σου μιλάνε για δημοκρατία, όταν η μοναδική ένδειξη δημοκρατίας εδώ και χρόνια έιναι ένα δημοψήφισμα που το χειρίστηκαν όπως ήθελαν και μετά του γάμησαν και τον ταφο,) τότελοιπόν αφού εγώ τα ανέχομαι όλα αυτά, και δεν θέλω χειρότερη φυλακή απο αυτό που έχω ήδη, τότε δεν θα ανεχτώ και μια χουντίτσα, απλά επειδή ανιστόρητοι παραπληροφορημένοι και αναπολοί του παπαδόπουλου γουστάρουν δερβεναγα πάνω απο την κράνα τους..


_________________
Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

29Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοψήφισμα !!! Σαβ 18 Ιουλ 2015, 10:13

Santouryuu

Santouryuu

 

Αν εγω ειμαι ανιστορητος τοτε γιατι ξερω οτι κατα εκεινο το διαστημα ειμασταν απο τα πιο μοντερνα κρατη παγκοσμιως και οτι το πολυτεχνειο ηταν προβοκατσια των αμερικανων (ενδειξη οτι αυτοι που φαγανε τα λεφτα του κοσμακι ηταν μεσα απο τα καγκελα). Και δε με νοιαζει αν με παρακολουθουν... νομιζεις οτι τωρα δεν σε παρακολουθουν... εισαι γλυκουλης... η nsa δεν παρακολουθει τα παντα... απαπαπα, οοοοοχι... ισως εσυ ενημερωμενε ξεχασες τα σκανδαλα με τη βονταφον... επισης αν ειναι να ζω με ασφαλεια τοτε ας με παρακολουθουν... εγω οσους εχω ρωτησει, μου ελεγαν οτι δεν τους εκανε ποτε τιποτα η χουντα... τωρα ποιος ετρωγε τα ξυλα δε ξερω... ισως οι εθνοπροδοτες και τα κουμουνια που στο μεσοπολεμο σφαζανε ελληνες... αυτοι καλα να παθουν... ειναι λιγο αστειο να μιλας εσυ... εσυ δεν ησουν για το τρανο οχι και ολοι να πανε φυλακη; ε λοιπον ο αντιστοιχος τσιχλας σε 40 χρονια θα εχει περασει τοση σιωνιστικη πλυση εγκεφαλου οπως εσυ και θα λεει αυτος που εβαλε φυλακες ατομα τυπου τζεφρεϋ ειναι φασιστας. Εχει πλακα παντως που οταν αγοραζα την εφημεριδα της χ.α. οι μπατσοι κατεγραφαν τα στοιχεια μου, κατα τ'αλλα ειμαστε ελευθεροι στη δημοκρατια... μπορεις να μου προσαψεις πολλα, αλλα οχι οτι ειμαι ανιστορητος... ειδικα οταν το λες για μενα, σε κανει να φαινεσαι λιγο γελοιος.


_________________
Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

30Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοψήφισμα !!! Σαβ 18 Ιουλ 2015, 13:09

Aldark

Aldark

 

Δε συμφωνώ με κανέναν απ'τους δύο στο ακέραιο , αλλά ας ρίξουμε τους τόνους προς αποφυγήν παρεξηγήσεων. Σίγουρα όμως η χούντα δεν είναι υγιές πολίτευμα , ούτε όλα ήταν μέλι γάλα. Ούτε τώρα έχουμε μία υγιή κατάσταση φυσικά!


_________________
Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Maxres11

31Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοψήφισμα !!! Σαβ 18 Ιουλ 2015, 14:31

Tcixlas

Tcixlas

 

κοίταξες να δεις μαικ εγώ γελοίος δεν φαίνομαι με τίποτα λέγοντας ανιστόρητο κάποιον που αναπολέι τη χουντίτσα... αν θες χούντα κάντο σε άλλο κράτος μακριά μου... εγώ εδώ που έιμαι στην ελλαδίτσα μου δεν θα ανεχτώ κανέναν πάνω απο το κεφάλι μου όπως δεν τους ανέχομαι και τώρα... ούτε δεξιούς ούτε αριστερούς φασίστες ούτε κουμμούνια ούτε Χ.Α.ίτες... έχεις το δικαίωμα να γουστάρεις ότι θες αλλά κάντο μακριά μου γιατί έχω το δικαίωμα να μην θέλω φασισταριά να μου λένε με ποιόν θα μιλάω πότε θα βγαίνω εξω κτλπ... και αν θεωρείς ιστορική αναγραφή αυτά που υποστηρίζει μόνο καθε φασίστας χουντολάγνος τότε ναι είσαι ανιστόρητος φίλε μου...η ιστορία παρόλο που έχει κομμάτια μέσα εν μέρη υποκειμενικά παρουσιάζει την πιο αντικειμενική μορφή μιας περιόδου.... άλλο να λες ότι έχεις άλλη άποψη των πραγμάτων κι άλλο επειδή εσύ δεν γουστάρεις να αλλάζεις την ιστορία μιας χώρας με βάση το χόρτο που σε ταίζουν... επειδή εγώ λοιπόν δεν είμαι πρόβατο ούτε δεξιάς ούτε αριστεράς και έχω δική μου πολιτική άποψη και δεν με ταίζει κουτόχορτο κανείς, να ξέρεις ότι όσο και να μην πάω τους Χ.Α.ίτες όταν άρχισαν να τους κάνουν τέτοιο πόλεμο και να τους συμπεριφέρονται αντιδημοκρατικά ήμουν απο τους λίγους που έλγε ρε μαλάκαες τι κάνετε? τι λέτε??? και άλλοι με λέγανε φασίστα γιατί απλά είπα το αληθές, και οι φασίστες με λέγανε κουμμούνι... και κατάφερα να τους βουλώσω όλους στα 18 μου, γιατί είχα περισσότερες πολιτικές γνώσεις στα 18 μου απο έναν μέσο 35άρη... επειδή το γουστάρω λοιπόν και το ψάχνω πολύ απο τα 17 μου και μετά, ξέρω ότι επι χούντας έιχαμε αναπτυξιακή κύλιση... το θέμα έιναι ότι στην αθήνα όποιος ζούσε και όχι σε χωριό ήταν χάλια.... είναι φυσιολογικό να λες ότι δεν υπήρξε πολιτεχνείο και δεν υπήρξαν νεκροί όταν απλά διαβασες κάτι απο φυλλάδες ή δεν ξέρω κι εγώ τι... όταν όμως ακούς απο άτομο που έμενα απέναντι να σου λεει τι ακριβώς έγινε και πως κατάφερε να κρύψει στο σπίτι του 2 τυπάκια για να την γλιτώσουν γιατί ήταν ματωμένα παντού και τα κυνηγούσαν οι αρχίδες να τα φάνε γιατί τόλμησαν να αντισταθούν, τότε ναι φίλε έχεις αληθινή πηγή... κι αυτό είναι ιστορία και δεν δέχομαι κανέναν να μου πει μαλακία γι αυτό... οπότε βούτα λίγο την γλώσσα στο μυαλό πριν αρχίσεις τις μπαρούφες... η χούντα έφερε τους δρόμους και το ρεύμα στα χωρια... ναι ρε φίλε είχε και θετικά... και η τωρινή κατάσταση έχει και θετικά και αρνητικά αλλά γιατί τώρα διαμαρτύρεσαι??? πριν λοιπόν αναπολύσεις τη χούντα κάτσε σκέψου ότι αν είχες χούντα τώρα δεν θα μπορούσες να σχολιάζεις εδώ.... κράζεις λοιπόν το δικάιωμα σου το βασικότερο, το οποίο σου επιτρέπει να κράζεις...


_________________
Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

32Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοψήφισμα !!! Σαβ 18 Ιουλ 2015, 14:44

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Εσείς που μιλάτε έχετε δει πως έχουν καταντήσει τον κόσμο οι Gorusei? Σαν φαίνεται λογικό μικρά παιδιά να πηγαίνουν και να γίνονται πειρατές ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για να νιώσουν ελεύθερα; Ο Θεός γιατί νομίζετε έφτιαξε τα φρούτα του Διαβόλου; Για να μας δοκιμάσει! Και οι μισοί μέσα στην κυβέρνηση έχουν φάει από ένα και μετά το παίζουν και προστάτες. Και καλά οι πειρατές είναι η απειλή και για αυτό χρειαζόμαστε προστασία όμως η ίδια η κυβέρνηση έβαλε τους Σισιμπουκάι μέσα να κάνουν ότι γουστάρουν και να μην λογοδοτούν σε κανέναν. Έχετε ρωτήσει κανέναν από την Αλαμπάστα ή από την Ντρεσρόσα τι θα πει χούντα; Ρωτήστε και μετά τα ξαναλέμε...


_________________
Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 FTxGhJx

33Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοψήφισμα !!! Σαβ 18 Ιουλ 2015, 15:16

Tcixlas

Tcixlas

 

^ :haha: :haha: :haha: :haha: :muaha: :muaha: :muaha: :muaha: :xD: :xD: :xD: :xD:

είπα δεν θα κάνω πλάκα γι αυτό αλλά δεν άντεξα... χαχχαχα


_________________
Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Tumblr_inline_ngc96fN1B21s7ne15

34Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοψήφισμα !!! Σαβ 18 Ιουλ 2015, 15:42

Aldark

Aldark

 

Σκληρός Καριόλης έγραψε:Εσείς που μιλάτε έχετε δει πως έχουν καταντήσει τον κόσμο οι Gorusei? Σαν φαίνεται λογικό μικρά παιδιά να πηγαίνουν και να γίνονται πειρατές ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για να νιώσουν ελεύθερα; Ο Θεός γιατί νομίζετε έφτιαξε τα φρούτα του Διαβόλου; Για να μας δοκιμάσει! Και οι μισοί μέσα στην κυβέρνηση έχουν φάει από ένα και μετά το παίζουν και προστάτες. Και καλά οι πειρατές είναι η απειλή και για αυτό χρειαζόμαστε προστασία όμως η ίδια η κυβέρνηση έβαλε τους Σισιμπουκάι μέσα να κάνουν ότι γουστάρουν και να μην λογοδοτούν σε κανέναν. Έχετε ρωτήσει κανέναν από την Αλαμπάστα ή από την Ντρεσρόσα τι θα πει χούντα; Ρωτήστε και μετά τα ξαναλέμε...
το κατάλληλο ποστ για να κλείσει αυτή η συζήτηση ! :xD: :xD:


_________________
Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Maxres11

35Δημοψήφισμα !!!  - Σελίδα 2 Empty Απ: Δημοψήφισμα !!! Κυρ 19 Ιουλ 2015, 21:32

Elidor

Elidor

 

Avarga
Σαντο ντροπη, τοσα θυματα, τοσος πονος και θλιψη.... Ποιος θα ξεχασει αλλωστε την κακομοιρα Ηλενια Ασημακοπουλου...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης