Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

LUFFY VS BLACKBEARD

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Τρι 06 Νοε 2012, 10:43

Santouryuu

Santouryuu

 

Barbossa elD έγραψε:Πρώτον πιστέυω πως η μάχη για την οποία μιλάτε θα είναι σίγουρα από τις 3 τελευταίες του one piece...δεν είμαι καν σίγουρος αν θα γίνει διότι πιστέυω ότι ο χειρότερος εχθρός του LUFFY είναι με διαφορά ο AKAINU(συνεπώς 8α είναι η τελευταία μαχη)...προσωπικά πιστεύω πως η προτελευταία μάχη 8α είναι με καποιον απο τους 2 πιο δυνατούς SUPERNOVA(LAW και KID)...πιστευω πως τον BLACKBEARD 8α τον αναλάβει ο SHANKS(μην ξεχνάμε ότι τα πληρωματά τους είναι σχεδόν ισάριθμα που και αυτο παιζει μεγάλο ρόλο)...βέβαια ονειρικό για μενα 8α ήταν να σκίσει τον BLACKBIRD o MARKO αλλα οσο και να μου αρέσει αυτό το σενάριο ξέρω πως δεν είναι αντικειμενικό...αλλά σίγουρα 8α ήθελα να είναι παρόν ο ΜΑΡΚΟ στις τελευταίες μάχες!!!Πάντως αναρωτιέμαι σε πόσο κομβικο ρόλο 8α τοπο8ετήσει ο ΟDA τον COBY καθώς επίσης : 8α φάει ο COBY devil fruit?? και αν φαει τι είδος???

πολυ καλη αναλυση φιλε αλλα με τον μαυρογενη θα διαφωνησω.... εγω πιστευω οτι θα παλεψει με το πληρωμα του λουφυ. ηδη εχουν αρχισει να βγαινουν τα ζευγαρια. ας πουμε ο σανκς εκτος απο τον ιδιο δεν εχει καποιον γνωστο ξιφομαχο να αντιμετωπισει τον shiliew. αρα μαλλον θα εχουμε μαχη με ζορο. επισης ο doc q ως γιατρος (πιο πολυ για τσαρλατανο τον κοβω) ειναι ο,τι πρεπει για chopper, οπως ο van augur για τον usopp. οσο για το αν τα πληρωματα τους ειναι ισαριθμα, μη ξεχνας οτι περιμενουμε αλλον εναν στους mugiwara για να γινουν 10 (αντε να ερθουν αλλοι δυο αν μετρησουμε και το αλογο :haha:) οπως ειχε πει εξ αρχης ο λουφυ οτι θελει. επισης οπως εχουμε αναφερει σε νωριτερα posts.... o blackbeard ειναι ο απολυτος villain, λογικο να τον αντιμετωπισει ο πρωταγωνιστης. αλλα στο one piece ποτε δεν ξερεις, μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε.


_________________
LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

27LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Τρι 06 Νοε 2012, 18:24

The Strongest

The Strongest

 

Σε αυτό που είπες για το ποιος θα αντιμετοπήσει ποιον (Straw Hat Pirates vs Blackbeard Pirates) είσαι απόλυτα σωστός .Τώρα για το άλλο το ότι μπορεί να πάρουν ακόμα 1 ή 2 άτομα το πηστεύω και εγώ (γιατί πήραν 4 άτομα + Luffy πριν μπούν στο Grand Line.Μετά πήραν άλλα 4 άτομα όταν ήταν μέσα στο Grand Line , οπότε άλλο 1 άτομο από τον Νέο Κόσμο για μένα θα ήταν ότι πρέπει).

28LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Τετ 07 Νοε 2012, 14:06

ZisAkiS

ZisAkiS

 

Toni D. Kellis έγραψε:εγω προβλεπω luffy vs shanks για επικο τελος......

στο Raftel... gj! goodjob²


_________________
LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Tumblr_ljst07jiQ81qah4nko1_500

29LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Τετ 07 Νοε 2012, 20:22

The Strongest

The Strongest

 

Βασικά μην με κάνεται Spoiler για αυτό που θα πω αλλά τώρα θυμήθικα ένα βίντεο που ο Luffy είχε νικήσει τον Shanks και ο Shanks ήταν έτειμος να πεθάνει (νομίζω) και ο Luffy του δίνει το καπέλο του.Αλλά μπορεί και το βίντεο να ήταν fake. heh look at that

30LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Τετ 07 Νοε 2012, 23:21

uchiha1991

uchiha1991

 

fake ηταν...

31LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Πεμ 08 Νοε 2012, 19:18

The Strongest

The Strongest

 

Μάλλον... heh look at that heh look at that

32LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Παρ 16 Νοε 2012, 21:00

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
κατα πασα πιθανοτητα

33LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Παρ 16 Νοε 2012, 23:22

The Strongest

The Strongest

 

heh look at that heh look at that heh look at that heh look at that heh look at that

34LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Σαβ 17 Νοε 2012, 11:10

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Οπως και να εχει ο Λουφαρος θα τον μαμησει στην μαχη... aww

35LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Κυρ 18 Νοε 2012, 19:05

The Strongest

The Strongest

 

καλά μην το λες ΜΠΟΡΕΙ λέω ΜΠΟΡΕΙ να τον μαμήσει και άλλος . Αλλά δεν νομίζω είναι αντίπαλος του Luffy. gj! gj!

36LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Δευ 19 Νοε 2012, 13:36

Oro Jackson

Oro Jackson

 

LUFFY - BLACKBEARD eixe akoustei kati (tha tis etrwge o luffy agria) alla den kseroume akoma an tha ginei sigoura..
KID - LUFFY konteuei i maxh..an den ta vroun(pou mallon den tha ta vroun) tha einai trelh maxh alla kati mou leei tha diakopei apo kapoion trito kai auto tha ginei se 60-80 eps.(mporei kai parapanw alla oxi toso oso nomizoume..)
Thn maxh pou perimenw einai SHANKS - LUFFY..sas aresei i oxi, auth i skepsh paizei "entona" sto arrwsto mualo tou Oda..kai mexri stigmhs o luffy tha tis faei..elpizw na allaksei..
o BLACKBEARD
Σπόιλερ:


_________________
LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Signature-style-one-piece

37LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Δευ 19 Νοε 2012, 16:53

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Παρα πολυ ομως... αν υποθεσουμε οτι ειναι η τελευταια μαχη τοτε στανταρ καμια δεκαρια χρονακια

38LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Δευ 19 Νοε 2012, 16:59

Oro Jackson

Oro Jackson

 

αλλα απο την αλλη ο shanks αρχιζει να γερναει..ελπιζω να μην πεθανει και δεν προλαβει να τις παιξει με τον luffy xD


_________________
LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Signature-style-one-piece

39LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Δευ 19 Νοε 2012, 18:27

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Καλα ο Σανκσ παιζει και να πεθανει

40LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Δευ 19 Νοε 2012, 19:58

The Strongest

The Strongest

 

μπαα δε νομίζω είναι σκληρό καρύδι έχει ακόμα χρόνια....και σίγουρα θα παλέψει με τον Luffy , εξάλλου από το 4 επεισόδιο το είπε , τότε που ο Shanks φεύγει από το χωριό του Luffy.

41LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Τρι 20 Νοε 2012, 16:36

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Παιζεται αυτο.. επειδη το ειπε δεν σημαινει οτι θα γινει. Και ο Ace ειπε πως δεν θα πεθανει

42LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Τετ 21 Νοε 2012, 03:09

FlameBoy

FlameBoy

 

Barbossa elD έγραψε:Πρώτον πιστέυω πως η μάχη για την οποία μιλάτε θα είναι σίγουρα από τις 3 τελευταίες του one piece...δεν είμαι καν σίγουρος αν θα γίνει διότι πιστέυω ότι ο χειρότερος εχθρός του LUFFY είναι με διαφορά ο AKAINU(συνεπώς 8α είναι η τελευταία μαχη)...προσωπικά πιστεύω πως η προτελευταία μάχη 8α είναι με καποιον απο τους 2 πιο δυνατούς SUPERNOVA(LAW και KID)...πιστευω πως τον BLACKBEARD 8α τον αναλάβει ο SHANKS(μην ξεχνάμε ότι τα πληρωματά τους είναι σχεδόν ισάριθμα που και αυτο παιζει μεγάλο ρόλο)...βέβαια ονειρικό για μενα 8α ήταν να σκίσει τον BLACKBIRD o MARKO αλλα οσο και να μου αρέσει αυτό το σενάριο ξέρω πως δεν είναι αντικειμενικό...αλλά σίγουρα 8α ήθελα να είναι παρόν ο ΜΑΡΚΟ στις τελευταίες μάχες!!!Πάντως αναρωτιέμαι σε πόσο κομβικο ρόλο 8α τοπο8ετήσει ο ΟDA τον COBY καθώς επίσης : 8α φάει ο COBY devil fruit?? και αν φαει τι είδος???

Law vs Sanji 2
KID vs Zoro 2

Ο kid και ο Law δεν θα παλέψουν με τον Luffy, αυτους θα τους αναλάβει ο Zoro και ο Sanji....


_________________
LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 805467-bigthumbnail

43LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Τετ 21 Νοε 2012, 03:19

FlameBoy

FlameBoy

 

Oro Jackson έγραψε:LUFFY - BLACKBEARD eixe akoustei kati (tha tis etrwge o luffy agria) alla den kseroume akoma an tha ginei sigoura..
KID - LUFFY konteuei i maxh..an den ta vroun(pou mallon den tha ta vroun) tha einai trelh maxh alla kati mou leei tha diakopei apo kapoion trito kai auto tha ginei se 60-80 eps.(mporei kai parapanw alla oxi toso oso nomizoume..)
Thn maxh pou perimenw einai SHANKS - LUFFY..sas aresei i oxi, auth i skepsh paizei "entona" sto arrwsto mualo tou Oda..kai mexri stigmhs o luffy tha tis faei..elpizw na allaksei..
o BLACKBEARD
Σπόιλερ:

Εισαι στο μυαλό του Oda ?? κατ'εμέ μάχη Luffy vs Shanks δεν θα υπάρξει...


_________________
LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 805467-bigthumbnail

44LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Τετ 21 Νοε 2012, 10:54

The Strongest

The Strongest

 

καλά μην είσαι τόσο σύγουρος ...

45LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Τετ 21 Νοε 2012, 11:14

FlameBoy

FlameBoy

 

Για τίποτα δεν ειμαι σίγουρος , απλα υποθέσεις κάνουμε.


_________________
LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 805467-bigthumbnail

46LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Τετ 21 Νοε 2012, 19:45

Oro Jackson

Oro Jackson

 

οντως υποθεσεις κανουμε..αλλα ενα 80% το δινω οτι θα γινει..ελπιζω τοτε να υπαρχει το forum να το συζητησουμε (η να μην εχω φαει ban xD)


_________________
LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Signature-style-one-piece

47LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 Empty Απ: LUFFY VS BLACKBEARD Πεμ 22 Νοε 2012, 01:04

FlameBoy

FlameBoy

 

Oro Jackson έγραψε:οντως υποθεσεις κανουμε..αλλα ενα 80% το δινω οτι θα γινει..ελπιζω τοτε να υπαρχει το forum να το συζητησουμε (η να μην εχω φαει ban xD)

Δεν ξερω για το forum αλλα εγω εχω σκοπο να μπαστακοθω στον πλανητη γη οσο περισσότερο μπορω , οποτε αν ειναι μιλάμε.... gj!


_________________
LUFFY VS BLACKBEARD - Σελίδα 2 805467-bigthumbnail

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης