Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε???

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

DBZ:

Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c1033%Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c10 33% [ 4 ]
Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c1058%Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c10 58% [ 7 ]
Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c100%Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c100%Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c10 0% [ 0 ]
Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c108%Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c10 8% [ 1 ]
Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c100%Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Vote_c10 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 12

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Mike13

Mike13

 

Εγω παιδια το πρωτο ανιμε που ειδα και με πωροσε πραγματικα ηταν το dbz!!!το ειδα πρωτη φορα στα 5 μου και μου αρεσε πολυ!!!!και απο τοτε ειμαι κολημενος με ανιμε!!!!

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

luffy_is_paok

luffy_is_paok

 

και εγω φιλε dbz αρχισα να βλεπω

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

Εγω το πρωτο ανιμ που ειδα ειναι το slam dunk αλλα δεν ειναι στη λιστα.
Οποτε απο αυτα που εβαλες θα πω one piece.

Mike13

Mike13

 

Κλασηκα!!!!να σε ρωτησω κατι το πρωτο ανιμε που ειπες τι πλοκη εχει γιατι πεζει να το εχω δει!!!

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

womanTENSAIinathens

womanTENSAIinathens

 

Ενας 15χρονος κοκκινομαλης, Sakuragi Hanamichi τον λενε, γνωριζει μια που ειναι στο ιδιο σχολειο μ'αυτον , αυτη ειναι φαν του μπασκετ και για να την κανει να τον προσεξει , μπαινει στην ομαδα μπασκετ που εχει το σχολειο τους. Και ενω δεν του αρεσει καθολου το μπασκετ, στο τελος το αγαπησε πιο πολυ και απο την κοπελα.
Ειναι πολυ αστειο ανιμ, ειναι θρυλος αυτο τ ανιμ, το νουμερο 1 των αθλητικων ανιμ αν κ παλιο(βγηκε αρχες 90).
Βλεπεις και αγωνες της πρωταγωνιστικης ομαδας(αυτη που ειναι ο Hanamichi)με αλλες ομαδες και εχουν στοχο να περασουν στο διεθνες πρωταθλημα(αν θυμαμαι καλα, αν τ λεω σωστα). Δηλαδη δεν ειναι ρομαντικο ανιμ.
Αν θες τη γνωμη μου δες το οπωσδηποτε κ αν δε σ αρεσει δε θα μετανιωσω που στ προτεινα, τ σλαμ ντανκ ειναι η 1η αγαπη μου!
Οπως προτεινω με ματια κλειστα να δουνε ολοι one piece ετσι και το σλαμ ντανκ και σε αυτους που δε γουσταρουν το μπασκετ.

Mike13

Mike13

 

Nαι ρε το ξερω το ανιμε!!!το εδειχνε πριν 4 χρονια στο chanel 9!!!!!!Και μου αρεσε και πολυ μη σου πω!!!τον πρωταγωνιστη θημαμε οτι τον λεγανε τζιτζι!!!!

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

maggie

maggie

 

^για αλλο ανιμε λες εσυ για αλλο η τενσαι

και εδω λεμε ποιο ειναι το πρωτο ανιμε που ειδαμε, δεν συστηνουμε ανιμε για αυτο θα σας παρακαλεσω να μεινετε ον τοπικ

και επειδη τελευταια υπαρχουν πολλα σπαμ/οφφ τοπικ ποστς, καθως και ποστ τυπου "χαχαχαχα :xD: " φροντιστε να τα κοψετε γτ θα πεσουν warns

kabamaru λογικα η candy candy...δεν θυμαμαι ημουν νηπιο



Έχει επεξεργασθεί από τον/την maggie στις Σαβ 22 Οκτ 2011, 00:25, 1 φορά

-FlameLeg Vender

-FlameLeg Vender

 

Το πρώτο άνιμε που είδα ποτέ ήταν τα Πόκεμον. Άνιμε που ακόμε αγαπώ και βλέπω συστηματικά, παρόλο που το έχω τελειώσει. Αλλά επειδή δεν το είχε σαν επιλογή, έβαλα το death note, που μετά από γιουγκιο, πόκεμον, μπάκουγκαν, μπέιμπλέιντ κλπ ήταν το πρώτο κοινωνικό άνιμε που είδα.

http://malicioustheory.blogspot.com

Red Dragon

Red Dragon

 

το slum dunk, το aoki densetsu shoot! και το metabots τα εδειχνε το alter πριν 8 χρονια περιπου, τεσπα, λοιπον απο αυτα που εβαλες ενοειτε ξεκινησα με το dragonball και μαλιστα το πρωτο που ηταν πιτσιρικι ο goku, μετα ειδα το dragonballZ τα υπολοιπα δεν ειχαν βγει, οταν βγηκε το πρωτο επεισοδιο one piece στην ελλαδα στο alter ημουν λυκιο τοτε το ξεκηνησα και μετα ειδα και τα υπολοιπα

Ungrateful Citizen

Ungrateful Citizen

 

Το πρώτο anime που έτυχε να παρακολουθήσω στο Junior (σημερινό 0-6), λεγόταν Kin no Tori, που σε ελεύθερη μετάφραση σημαίνει το "χρυσό πουλί".

Αμέσως επόμενο ήταν το επικό Jumaru, στη συνέχεια το Kabamaru και τέλος αυτό που με σημάδεψε και με άφησε έμπλεο συγκίνησης και δέους ήταν το Dragonball, αφήνοντας έρεισμα στη γενιά του 90 και μια τεράστια παρακαταθήκη για τα επόμενα anime και πηγή έμπνευσης για τους νέους δημιουργούς, (βλ Oda).

Red Dragon

Red Dragon

 

Ungrateful Citizen έγραψε:Το πρώτο anime που έτυχε να παρακολουθήσω στο Junior (σημερινό 0-6), λεγόταν Kin no Tori, που σε ελεύθερη μετάφραση σημαίνει το "χρυσό πουλί".

Αμέσως επόμενο ήταν το επικό Jumaru, στη συνέχεια το Kabamaru και τέλος αυτό που με σημάδεψε και με άφησε έμπλεο συγκίνησης και δέους ήταν το Dragonball, αφήνοντας έρεισμα στη γενιά του 90 και μια τεράστια παρακαταθήκη για τα επόμενα anime και πηγή έμπνευσης για τους νέους δημιουργούς, (βλ Oda).
φιλε το χρυσο πουλι τα εσπαγε το ειχα δει αρκετες φορες (την φωνη του πρωταγονιστη την εκανε η παπαδια απο το καφε της χαρας). Καλα kabamaru, jumaru και jura tripper σταθερης αξιας anime παλια

Ungrateful Citizen

Ungrateful Citizen

 

φιλε το χρυσο πουλι τα εσπαγε το ειχα δει αρκετες φορες (την φωνη του πρωταγονιστη την εκανε η παπαδια απο το καφε της χαρας). Καλα kabamaru, jumaru και jura tripper σταθερης αξιας anime παλια

Χαχα,δυστυχώς δεν γνωρίζω πολλά από ελληνικές σειρές στη TV και ο μόνος λόγος που παρακολουθούσα ήταν τα αγαπημένα μου anime, από τότε έχω να την ανοίξω χρόνια αφού πλέον αντικαταστήθηκε απ το internet... αλλά δέχομαι την αναφορά σου.

Το Jura Tripper που παρέθεσες δεν έτυχε να το παρακολουθήσω, πάντως σε μια πρόχειρη σκέψη ήρθε στο μυαλό μου το Saber Rider! αδιαμφισβήτητα το θυμάσαι.

katalanosGR

katalanosGR

 

η ψηφοφορια ειναι λιγο ακυρη φιλε γιατι ειναι παρα πολλα.
Νομιζω πως pokemon μετα digimon και μετα One piece!

vaggelis94

vaggelis94

 

Εμένα μου άρεσε το Highschool of the dead αλλά με χάλασε το τελος του....Death note μ άρεσε αλλά πολύ μικρό ρε γαμώτο..Τέλος, elven lied απλά τέλειο και συγκινητικό.. ellefson you is mean

Santouryuu

Santouryuu

 

sanshiro plawres & kabamaru

core

core

 

Και εμένα το πρώτο μου anime ήταν το Dragon Ball αλλά όχι το Ζ αλλά τα πρώτα όταν ήταν μικρός ακόμα και δεν είχε ανακαλύψει ούτε καν το Came Hame αλλά ούτε και να πετάει….

Υ.Γ. δεν είχανε βγει ακόμα τα Ζ….
luck gj!

Και επίσης όπως είπε και ο προλαλήσαν….. sanshiro plawres , kabamaru igano, και geta robot… (αγαπημένα anime)..

Red Dragon

Red Dragon

 

Ungrateful Citizen έγραψε:πάντως σε μια πρόχειρη σκέψη ήρθε στο μυαλό μου το Saber Rider! αδιαμφισβήτητα το θυμάσαι.[/color][/b]

χαχαχαχα ε δες εδω τοτε φιλε https://onepiecegr.forumgreek.com/t470-topic , θα θυμηθεις πολλα μαζι και το saber rider, αλλα σε εκεινο το σαιτ αναφερετε για cartoon οχι anime

maggie

maggie

 

Ungrateful Citizen έγραψε:Το πρώτο anime που έτυχε να παρακολουθήσω στο Junior (σημερινό 0-6), λεγόταν Kin no Tori, που σε ελεύθερη μετάφραση σημαίνει το "χρυσό πουλί".

Αμέσως επόμενο ήταν το επικό Jumaru, στη συνέχεια το Kabamaru και τέλος αυτό που με σημάδεψε και με άφησε έμπλεο συγκίνησης και δέους ήταν το Dragonball, αφήνοντας έρεισμα στη γενιά του 90 και μια τεράστια παρακαταθήκη για τα επόμενα anime και πηγή έμπνευσης για τους νέους δημιουργούς, (βλ Oda).

το junior tv OYΔΕΜΙΑ σχεση εχει με το 0-6...το ειχε κλεισει το ΕΣΡ αν θυμαμαι...τωρα κατι προσπαθει να κανει μεσω ιντερνετ...

Santouryuu

Santouryuu

 

Junior TΩ..... επικό κανάλι.

Batfink, Danger Mouse και πολλά άλλα!

Κάθε βράδυ στις 8 σε έστελναν για ύπνο!



Γαμώτο, συγκινούμαι τώρα που το θυμάμαι!!!!! why you..!

Red Dragon

Red Dragon

 

Santouryuu έγραψε:Junior TΩ..... επικό κανάλι.

Batfink, Danger Mouse και πολλά άλλα!

Κάθε βράδυ στις 8 σε έστελναν για ύπνο!



Γαμώτο, συγκινούμαι τώρα που το θυμάμαι!!!!! why you..!

Batfink πω ρε φιλε memories
Σπόιλερ:
παντως ειναι cartoon

Santouryuu

Santouryuu

 

ψέματα....... το πρώτο μου άνιμε ήταν αυτό.

razor1911

razor1911

 

To One Piece

Santouryuu

Santouryuu

 

μην ξεχάσω το area 88

Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? 26%5B4%5D

core

core

 

που το θυμήθηκες αυτό;;;
ήταν από τα αγαπημένα μου όταν ήμουν μικρός

Stranger

Stranger

 

Δεν ξεχνάμε...Death note.Η πρώτη σειρά Anime που ξεκίνησα να βλέπω,μέσω του youtube,όταν ένας user την ανέβασε με ελληνικούς υπότιτλους.
Ποιο ειναι το πρωτο anime που ειδατε??? Death_note

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης