Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

[THEORY] Τι δυναμη πιστευετε οτι ειχε ο Gold Roger???

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

tsiblis

tsiblis

 

Κοπέλεια πιστεύω πως ο Gold D. Roger είχε τα 3 haki πολύ δουλεμένα και ακόμα πως κάτι θα έπαιζε και με τα poneglyph άρα απλά ήταν τούμπανο όπως λέει και ο Toni Kellis αλλά δεν νομίζω σε καμιά περίπτωση πως είχε φάει φρούτο.... Και όσο αναφορά το Will off the D. είχα διαβάσει σε ένα αγγλικό forum μια θεωρία -,δεν ξέρω κατά πόσο στέκει, που έλεγε πως όλοι οι D. είναι απόγονοι μιας αρχαίας φυλής που στην Παλιά Εποχή ήταν κάτι σαν τους world govermend και πως οι govermend όταν ιδρύθηκαν κατέστρεψαν αυτήν την φυλή μαζί με το νησί τους, επομένως οι D. που ξέρουμε είναι απόγονοι από αυτούς που ξέφυγαν... :D

core

core

 

Δεν ξέρω αν ισχύει η θεωρία αλλά είδαμε ότι η World Government έδηξε ανησυχία όταν αναφερόταν στον ΒΒ γιατί έφερε το γράμμα D. οπότε έχουν μια ανησυχία προς αυτό, το οποίο δείχνει ότι κάτι φοβούνται…

Santouryuu

Santouryuu

 

Δε ξέρω αν είχε τη δύναμη κάποιου devil fruit ο Roger, όμως πιστεύω ότι είχε αυτή την ικανότητα που έχει και ο Luffy και την οποία ανέφερε ο Mihawk. Ο Luffy έχει το χάρισμα να φέρνει όλους που τον περιστοιχίζουν στη μεριά του.

Κάτι παρόμοιο θα είχε και Roger..... το λεγόμενο άστρο!

core

core

 

Ναι έχεις δίκιο, αυτό το είχε πει στο War of the Best και μου είχε κάνει και εντύπωση γιατί αν κάτσεις και σκεφτείς όπου έχει πάει όλους τους έχει κάνει φίλους του και όλοι τον αγαπούν….

Mike13

Mike13

 

Εγω παντος πιστευω οτι ειχε και τα 3 haki αλλα ειμαι σιγουρος οτι φρουτο δεν ειχε φαει!!!

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

Toni D. Kellis

Toni D. Kellis

 

agreed....

Mike13

Mike13

 

Ευχαριστω!!!

https://www.facebook.com/pages/AnimeWorld-Greek/317331991617516

n1ckagc

n1ckagc

 

Οταν ο roger ηταν πειρατησ η θαλασσα δεν ηταν τοσο επικυνδη σε σχεση με την τωρινη περιοδο. τωρα εχουν βαλει warlords kai yonko για να ελενξουν τησ θαλασσεσ πραγμα τα οποιο σημαινει οτι ο roger ειχε λιγουσ και καλουσ αντιπαλους.... προς θεου δεν λεω οτι δεν ηταν δυνατοσ αλλα τοτε επερναν τον χρονο τους ωστε να δυναμωσουν το crew τους να αποκτησουν περισσοτερες δυναμησ και μετα πηγαιναν grandline (δες Shanks στην αρχη και κατι που ειχει πει ο WB για τον Ace οτι οι νεοι πειρατεσ βιαζονται να αποκτησουν δοξα). Εν τελη ο roger χρησιμοποιοντας ta haki σε συνδιασμο με the Will D. που εχει να κανει κατα μια εννοια με την πεισμα για νικη (λογια τησ Robin) καταφερε οτι καταφερε.... το ειχε κληρονομισει την δυναμη να καταλαβαινει την φωνη ολων των πλασματων
Σπόιλερ:
δεν μπορουμε να ξερουμε ποσο τον βοηθησε στις μαχεσ. Οπως επεισης δεν μπορουμε να ξερουμε αμα ειχε φαει καποιο φρουτο...

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

n1ckagc

n1ckagc

 

και ενα βιντεακι για το δευτερο spoiler:

core

core

 

Θυμάσαι σε ποια επεισόδια ήταν περίπου αυτό που αναφέρεις στο πρώτο spoiler;;

maggie

maggie

 

n1ckagc έγραψε:
το ειχε κληρονομισει την δυναμη να καταλαβαινει την φωνη ολων των πλασματων
Σπόιλερ:
δεν μπορουμε να ξερουμε ποσο τον βοηθησε στις μαχεσ. Οπως επεισης δεν μπορουμε να ξερουμε αμα ειχε φαει καποιο φρουτο...

το ηλιθιο αρκ με τον ηλιθιο δρακο και την ακομα πιο ηλιθια Apis ηταν ολο μαζι ενα ηλιθιο filler...δεν αποτελει μερος της ιστοριας του manga δλδ ..

n1ckagc

n1ckagc

 

n1ckagc έγραψε:
το ηλιθιο αρκ με τον ηλιθιο δρακο και την ακομα πιο ηλιθια Apis ηταν ολο μαζι ενα ηλιθιο filler...δεν αποτελει μερος της ιστοριας του manga δλδ ..

συμφωνο απολυτα ειναι τελειοσ ακυρο το αρκ... τα επισοδια ειναι απο 54-59....

core

core

 

Οκ thanks. Πραγματικά δεν τα θυμάμαι καθόλου αυτά τα επεισόδια.
Μάλλον γιατί ήταν τα πρώτα και ότι ήταν βαρετό το προσπέρναγα.

Santouryuu

Santouryuu

 

αυτή η apis... τσουρέκια μου τα είχε κάνει!

core

core

 

Έκατσα και είδα προσεκτικά το βίντεο του n1ckagc και αυτά που έχω να πω είναι τα εξής:

- Ο Roger και να είχε τις δυνατότητες ενός φρούτου του διαβόλου δεν μπορούσε να τις χρησιμοποιήσει γιατί φορούσε τις χειροπέδες που του αποτρέπουν να τις χρησιμοποιεί.
άρα την φλόγα που την έσβησε και μετά την άναψε δεν ήταν από κάποιο φρούτο.

- Αν βάλετε το βίντεο στο 1:47 και μετά θα δείτε ότι οι κόρες των ματιών του Roger αλλάζουν και γίνονται όπως όταν κάποιο χρησιμοποιεί το βασιλικό Haki . Δηλαδή είναι σαν να τον παροτρύνει να το κάνει. Και μετά ο Garp πιάνει το κεφάλι του σαν να υπέφερε από αυτό.

- Τέλος ήθελα να κάνω μια ερώτηση καθώς ο Garp όταν μιλούσε με τον Roger δεν είχε την χαρακιά στο μάτι του. ξέρει κανείς πως την απέκτησε;;;

n1ckagc

n1ckagc

 

οπα core φιλε μου δες αλλη μια φορα το βιντεο.... η φωτια σβηνει σβηνει και αναβει πολυ γρηγορα και τα ματια του αλλαζουν μετα που του φωναζει ο garp.... και το κεφαλι του το κραταει αφου τελειωδει το φλασ μπακ δεν νομιζω να εχει σχεση.... ισωσ να ειναι δυνατοτητα του King's disposition (haki) οταν ειναι σε πολυ μεγαλο επιπεδο... is there trouble?

core

core

 

ναι τα παρατήρησα όλα αυτά.

αν δεις τα έβαλα σε ξεχωριστούς παραγράφους γιατί μιλάω για διαφορετικό πράγμα κάθε φορά.

για την φωτιά που έσβησε δεν είπα ότι την έκανε με τα μάτια του απλά απάντησα στο αν το έκανε με κάποιο φρούτο.

το ότι μιλάει στον Garp έντονα (και είναι σαν να χρησιμοποιεί το Haki) εκεί ήθελα να εστιάσω την προσοχή ότι ήταν σαν να τον έβαλε να το κάνει (να προσέχει το παιδί του) χωρίς να ήταν δικιά του θέληση.

το ότι έπιανε στο τέλος του βίντεο το κεφάλι του ο Garp το ανέφερα γιατί ίσως να ήθελε ο Oda να μας δείξει το επίπεδο που ήταν το Haki του Roger που έκανε τον Garp να πραγματοποιήσει αυτό που του είπε ο Roger, παρότι είχε δυνατό χαρακτήρα (και ξέρουμε ότι στους δυνατούς χαρακτήρες το βασιλικό Haki δεν έχει επίδραση).

μην τα βάζεις όλα μαζί, μιλάω για 3 διαφορετικά πράγματα

n1ckagc

n1ckagc

 

τι να πω e? ... τα λες λιγο καπως.. δλδ ο roger αναγκασε τον garp χρησιμοποιοντασ haki να του κρατησει το γιο του... μου φαινεται λιγο τραβηγμενο... και δεν νομιζω τωρα που περασε αυτο το αρκ να μαθουμε κατι παραπανω για αυτο, εκτος και αν μαθουμε στην συνεχεια οτι το haki του roger ηταν τοσο ισχυρο...

than132

than132

 

τι λετε για το 4 σταδιο χακι στο οποιο μπορεισ να ελενχεισ στιχοια τησ φυσησ οπωσ νερο φωτια????? και ο ντραγον να ειναι τοσο μπροστα σε αφτο και για αφτο να ελενχει τον καιρο ...και οχι επιδι εχει φρουτο ... σκεφτιτε το .... σβηνει φωτια αναβει φωτια ...ελενχει την θαλασσα....χμμμμ δεν ακουγετε και τοσο παραδοξο

n1ckagc

n1ckagc

 

μου φαινεται λιγο τραβηγμένο ολο αυτο.... manipulate of everythink..... αμα υπαρχει κατι τετοιο σημαινει οτι κατι τετοια ατομα δεν μπορει να τα αγκιξει κανεις..... πραγματα το οποιο δεν δεν λεει.... δηλαδη ο λουφι ισως να φτασει καποια στιγμι να μπορει να καταστρεφει καθε εχθρο χωρισ πολλα πολλα... ειμαι κατα στο να υπαρχει...

core

core

 

Απλά μια σκέψη κάνω...

φαίνεται ότι κάνει χρήση του Haki του και λέει με έντονο ύφος ότι θα το κάνεις....
Μπορεί να μην τον ανάγκασε πλήρως να το κάνει αλλά σίγουρα κάτι ήθελε να μας πει ο Oda για να μας το δείχνει…

Sosa

Sosa

 

δε θελω να γινω κακος, αλλα νομιζω πως η φανταστια εχει ξεφυγει :P

core

core

 

Μπορεί να είναι και έτσι….
Σκέψεις κάνουμε… δεν σημαίνει ότι επειδή είπα κάτι πρέπει να ισχύει κιόλας….
Έχουμε δει άλλα και άλλα πράγματα στο one piece και δεν θα μου φαινόταν περίεργο να βλέπαμε και κάτι τέτοιο…

petrikios

petrikios

 

O Roger ειχε την δυναμη του hearing everything...και μαλιστα αυτην την δυναμη εκτος απο τον Λουφη την εχει και ο Ζορο

Παραδειγμα: Αλαμπαστα, Zoro Vs Mr.1, ο 1 στριμωχνει τον σακατεμενο Ζορο σε μια κολωνα και με μια επι8εση σκιζει τον Ζορο και την ιδια την κολωνα..οι πετρες πεφτουν και ο 1 φευγει σιγουρος πως τον εχει αποτελειωσει...αλλα ο Ζορο ξανασηκωνεται λεγοντας οτι καμια πετρα δεν τον ακουμπησε γιατι απλα ηξερε ποιες θα πεσουν που...επισης λεει το "σπαθι μου εναι κατω απο αυτην την πετρα" και σηκωνει την σωστη πετρα και το παιρνει χωρις να το εχει δει...επειτα λεει οτι ακουσε τα σπαθια του να του μιλαν για αυτο ηξερε που βρισκονται

Τα συμπερασματα δικα σας

Santouryuu

Santouryuu

 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης