Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara?

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 23]

usopp the sogeking

avatar

 

Μα και τον Bartolomeo τον έχω ικανό να μην πάρει ούτε πρόσκληση και απλώς να τον πάρει ο ύπνος στο sunny κατά λάθος και μετά να πρήζει τον luffy να τον πάρει μαζί του σαν nakama!!!

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
O Μπαρτο εχει κλασσικη σκατοφατσα συμμαχου πειρατη.
Θυμηθειτε συμμαχους ειχε ο Ασπρογενης


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 FTxGhJx

BlackLeg

BlackLeg

 

Ελα. Ρεμπεκα η Μπαρτο.


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 Jng

usopp the sogeking

avatar

 

Θα προτιμούσα Βαρθολομαίο αλλά αν είναι να μαντέψουμε έναν από τους δύο η Ρεμπέκα έχει πιο πολλές πιθανότητες...

Santouryuu

Santouryuu

 

κουφαλα οντα.... τα εφερες ετσι που ολοι νομιζουν οτι θα μπει ειτε η ρεμπεκα ειτε ο μπαρτο και ολοι ξεχασαν την υαιανα! :D


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 Usopp_flag___one_piece_by_sanji_devastador

asvos

avatar

 

Άντε μπράβο!! Ύαινα, η οποία θα παίξει καθοριστικό ρόλο στο new world και στην ''κατεδάφιση'' του kaido

Troll

Troll

 

βαρθο πιστευω εγω...αλλα εχει ειδει κρου


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 Images?q=tbn:ANd9GcR30hBhdaERqTYlgCC8sQtp_0v8jRRMi1zNjTuOOGLxJfD73wgi

mihawk

avatar

 

+1 και εγω για τον βαρθο....

usopp the sogeking

avatar

 

παιδιά δεν θα το λέω συνέχεια...Violet θα μπει ως Scouter του πληρώματος.

Troll

Troll

 

ισως μπει και αυτη,αμα ηταν να μην μπει δεν θα της εβαζε καν φρουτο ο οντα αποκλειετε να της εδωσε το φρουτο μονο για 2-3 επεισοδια
ωμο; προς το παρον για εμενα ειναι
1.βαρθολομαιο- βιολετ
2.μπελαμυ
3.ρεμπεκα


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 Images?q=tbn:ANd9GcR30hBhdaERqTYlgCC8sQtp_0v8jRRMi1zNjTuOOGLxJfD73wgi

karamin

karamin

 

εγω πιστευω Βιολετ!


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aokiji_Kuzan

Aokiji_Kuzan

 

Θα κάνω το outsider και θα πω ότι δε θα πάρει κανένα νέο nakama από αυτό το ark :P :P

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Nομιζω πως με το σημερινο chapter επιβεβαιωνεται οτι η Rebecca δεν θα μπει στο πληρωμα. Αρα παμε για Bellamy και Violet.

karamin

karamin

 

viοlet δαγκωτο!ολοι οι δρομοι οδηγουν εκει!μια γυναικα ακομη πρεπει να μπει!


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 F239lk


THE MASTER OF SNIPERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kauko

Kauko

 

H Violet δεν ξέρω αν ταιριάζει στους Straw Hats, δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο και επειδή είναι royalty, όταν επιστρέψει ο κανονικός βασιλιάς θα μείνει εκεί οπως η Vivi.
Αν μπει γυναίκα μπορεί αν μπει η REbecca που ταιριάζει πιο καλά.
Πάντως nakama λογικά θα έχουμε.
Αρκετά ταιριαζει και το Bartolomew, γιατί χρειάζεται ένα bad boy το crew κι έχει και ωραίο DF.

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Kauko έγραψε:H Violet δεν ξέρω αν ταιριάζει στους Straw Hats, δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο και επειδή είναι royalty, όταν επιστρέψει ο κανονικός βασιλιάς θα μείνει εκεί οπως η Vivi.
Αν μπει γυναίκα μπορεί αν μπει η REbecca που ταιριάζει πιο καλά.
Πάντως nakama λογικά θα έχουμε.
Αρκετά ταιριαζει και το Bartolomew, γιατί χρειάζεται ένα bad boy το crew κι έχει και ωραίο DF.


Δεν παιζει να μπει η Rebecca διοτι η ηλικια της ειναι ιδια με των Shirahoshi και Vivi (πριν το timeskip). Και οι δυο τελευταιες δεν μπηκαν στο πληρωμα οποτε και αυτη δεν θα μπει.  your mom=15$

petrikios

petrikios

 

Το χει ο Οντα με τις 16 χρονες πριγκηπισσες...φτιαχνεται με ανηλικα γαλαζοαιματα κοριτσακια

usopp the sogeking

avatar

 

Παιδιά εννοείται ότι η Violoet ταιριάζει με το πλήρωμα:
γκομενάρα :P
δραματικό παρελθόν
και με το φρούτο της μπορεί να δει και να ακούσει τι συμβαίνει 100 μίλια μακριά από το σημείο στο οποίο βρίσκεται...(μπορεί να δει τι γίνεται σε ένα ολόκληρο μεγάλο νησί όπως είναι το dressrosa). Δεν είναι αυτό χρήσιμο για ένα πλήρωμα?

(Για μένα το πιο γαμάτο θα ήταν να μπει Violet και Bartolomeo αλλά νομίζω ότι ζητάω πολλά έ :P )

BlackLeg

BlackLeg

 

Ο Bartolomeo θα ειναι συμμαχος και fanboy. Δεν θα μπει αν και θα το ζητησει πστευω.
Αλλα και εγω ψηφιζω Violet. Χρειαζεται ενα τετοιο df και το αναλογο monster observation haki. Ασε που ειναι και γκαβλιαρα και ειναι καιρος να ξεπαρθενευτει ο Σαντζι


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 Jng

Monkey.D.Dragon

Monkey.D.Dragon

 

Αν θυμάστε καλά όταν ξεκίναγε ο Luffy να γίνει πειρατής,είπε ότι θέλει 10 members τουλάχιστον. ( Το είπε το τουλάχιστον,αν θυμάμαι καλά) Έχει ήδη 10 μαζί με τον ίδιο.
Zoro,Nami,Usopp,Sanji,Chopper,Robin,Franky,Brook και Vivi. Το ότι δεν ταξιδεύει μαζί τους δεν σημαίνει ότι δεν είναι nakama. Θεωρείται nakama η Vivi.
Επίσης οι Straw Hats φύγανε από το Sabaody χωρίς να τον πάρουνε μαζί τους. Οπότε δεν είναι ο Kuma.
Εγώ πιστεύω πως θα υπάρξει και νέο nakama. Αλλά στον New World...


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 Akainu_by_timmeh09-d827baj

Monkey.D.Dragon

Monkey.D.Dragon

 

Κοιτα για τον Jinbei ολοι ξερουμε οτι θα γινει new nakama !(οποτε μην επιλεγετε Jinbei)

[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 1406601254119


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 Akainu_by_timmeh09-d827baj

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Κανένας...


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 Untitled-1-7

Dr. Jimalicious

Dr. Jimalicious

 

Vet-eran
Vet-eran
Και εγώ δεν νομίζω ότι θα μπει κάποιος από αυτούς.


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 206bokl
https://jimaliciouswrites.blogspot.com

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Το εχω πει και θα το ξαναλεω συνεχεια. Μια γυναικα θελουμε να μπει στο πληρωμα. Μακαρι να μπει η Violet η η Rebecca αλλα χλωμο το κοβω.

Monkey.D.Dragon

Monkey.D.Dragon

 

κοιτα τωρα για rebecca δεν λεει..δεν εχει κατι το οποιο που σε συνγκολονιζει..εμεις θελουμε violet που πιστευω οτι το καταλληλο φρουτο για την πλοηγηση ! (κατα την γνωμη μου )


_________________
[THEORY] Ποιος πιστευετε πως θα' ναι ο νεος mugiwara? - Σελίδα 21 Akainu_by_timmeh09-d827baj

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 23]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης