Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ο αγαπημένος σας Shichibukai!

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Ο αγαπημένος σας Shichibukai!

Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c1050%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c10 50% [ 78 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c102%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c10 2% [ 3 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c1014%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c10 14% [ 22 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c108%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c10 8% [ 13 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c101%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c10 1% [ 1 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c1014%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c10 14% [ 22 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c101%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c10 1% [ 2 ]
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c109%Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Vote_c10 9% [ 14 ]
Σύνολο Ψήφων : 155

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

26Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Τετ 30 Ιουν 2010, 02:54

Jimmy

Jimmy

 

νομιζω ειναι αυτοι οι τυποι που δινουν τη φωνη τους στους χαρακτηρες για το anime...
ή χρησιμοποιηται και αλλου αυτος ο όρος και τα μπερδεψα?


_________________
Jimmy The "King"

27Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Τετ 30 Ιουν 2010, 11:44

Elidor

Elidor

 

Avarga
Ο Mihawk ειναι βλακας... Κλασσικος κουλ και μυστηριος βλακας που τους κερδιζει ολους με το "μυστηριο"... Απλα καθετε ακινητος σαν ορθια που**α και δεν μιλαει... Μετα σε κοιταει κιολας αλλα παλι δεν μιλαει... Γενικα το μονο που κανει ειναι.... Καθομαι-Κοιταω-Δεν μιλαω και ολοι με γουσταρουν...

Εχει charisma...

28Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Τετ 30 Ιουν 2010, 12:25

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
Kροκόδειλος, όσο ήταν σίτσιςμπούκις ήταν ο τέλειος ρόλος γι'αυτόν στη σειρά.

ψυχρός αλαζόνας κλασσικός villain! με πολύ κούλ δύναμη! heh look at that

29Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Τετ 30 Ιουν 2010, 12:27

Heiwajima

Heiwajima

 

εγώ ψήφισα mihawk γιατί τα σπαεί!! hands in the air!!for mihawk aww aww aww

30Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Τετ 30 Ιουν 2010, 13:05

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
γαμώ με...τώρα που μπήκε ο croc που ήθελα στο πολλ δεν ξέρω αν θα ψηφίσω αυτόν ή τον Μόρια..

31Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Τετ 30 Ιουν 2010, 13:35

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
mihawk γτ ετσι :haha: οχι σοβαρα τωρα ειν απο τους καλητερους χαρακτηρες στ οπ!!!

32Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Σαβ 03 Ιουλ 2010, 14:38

black tulip

black tulip

 

εννοειται mihawk ,αν και αναρωτιεμαι γτ σε κανεναν δεν αρεσει ο τζιμπει,ειδικα αυτοι που διαβαζουν μανγκα ξερουν οτι ειναι και σημαντικο μερος της ιστοριας..

33Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Σαβ 03 Ιουλ 2010, 17:50

????????

Anonymous

 

Επισκέπτης
black tulip έγραψε:εννοειται mihawk ,αν και αναρωτιεμαι γτ σε κανεναν δεν αρεσει ο τζιμπει,ειδικα αυτοι που διαβαζουν μανγκα ξερουν οτι ειναι και σημαντικο μερος της ιστοριας..
εμενα δν μ αρεσει που ειν μπλεfucking birds...

περα απο τη πλακα ο τζινμπει ειν πλ δυνατος και ωραιοςχαρακτηρας απλα δν ειν τοσο κουλ οσο οι αλλοι

τεσπα γεια σ ναβιγκατορ τουλιπ careless run

34Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Κυρ 04 Ιουλ 2010, 20:08

didimakia

didimakia

 

O Mihawk Ειναι ο πιο υπερκτιμημενος χαρακτηρας στο Op...απ τους χειροτερους Schichibukai


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

35Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Κυρ 04 Ιουλ 2010, 20:48

black tulip

black tulip

 

γεια σου και εσενα πρωην νακαμα

για τεκμηριωσε την αποψη σου διδι

36Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Κυρ 04 Ιουλ 2010, 20:53

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
συμφωνω με διδι,και προσθετω: Ο χειροτερος σισιμπουκαι...

37Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Κυρ 04 Ιουλ 2010, 20:55

black tulip

black tulip

 

τεκμηριωσε και εσυ αντε τι σκατα μιλατε χωρις τεκμηριωση..να μαθουμε και εμεις :xD:

38Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Κυρ 04 Ιουλ 2010, 21:02

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
βαριεμαι,κι εχω διαβασμα.... :xD:

Ευθυμη,καντο εσυ....το ιδιο θα λεμε,for sho... ouf

39Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Κυρ 04 Ιουλ 2010, 21:09

didimakia

didimakia

 

Tι να τεκμιερωσω ρε συ? τι εχει κανει ο Mihawk για να παρει τοσο ψηφους? μια μαχη με τον ζορο και κατι
Σπόιλερ:
δεν λεω απο ομορφια ωραιος ειναι αλλα αυτο το μυστηριο - sasuke στυλ ειναι οτι πιο κλισε στα shounen...τι το προτοτυπο και ωραιο εχει? ενω ο blackbeard το αγορι μου ειναι κατι το μοναδικο...


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

40Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Κυρ 04 Ιουλ 2010, 21:41

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
+1 στον κυριο,και προσθετω,εχοντας γραψει το 1/2 της εκθεσης μου: :xD:


Ο τυπος κατ'εμε δεν ειναι ωραιος final oponent του ζορο...
δε μαρεσει σαν σχεδιο,σαν χαρακτηρας,επισης το ολο στυλ
"σας εχω αλλα βαριεμαι να πολεμησω,παω να τραβηξω μαλακια με τον σανκς"
με εκνευριζει....

δεν εχει την ολη samurai coolness που εχουν αλλοι rivals...και το σπαθι του δε μου αρεσει παρα πολυ...σιγουρα η μαχη στο τελος θα ειναι επικη...αλλα δε με πορωνει η σκηνη με τον μιχοκ κατω,να αποδεχεται την ηττα του...ειναι υπερβολικα αλλαζονας γιαυτο...και απλα κανω την συγκριση:

main rival,one piece:

Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Hawkeye

main rival,katekyo hitman reborn:


Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 162194

Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 209522


προτιμω αντιπαλο στο στυλ του Squalo,στο khr....

41Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Κυρ 04 Ιουλ 2010, 21:48

black tulip

black tulip

 

blackbeard προτειμω αλλα ειναι γαματος ο mihawk γτ ειναι και
Σπόιλερ:

42Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Κυρ 04 Ιουλ 2010, 22:03

mizumizupower

mizumizupower

 

Γρηγορη με απογοητευεις, ο mihawk κατ εμε, και οχι μονο απο οτι φενεται απο τις ψηφους, ειναι απο τους καλυτερους shichibukai. ειναι ο τυπος που βαριεται να πολεμισει κανονικα οταν ο αντιπαλος δεν αξιζει...
Σπόιλερ:
λιγο το μυστηριο, λιγο το οτι δεν τον εχουμε δει ακομα σε κανονικη μαχη τον κανει απο τους καλυτερους shichibukai...
μεχρι τωρα τουλαχιστον ειναι πολλα υποσχομενος χαρακτηρας. οπως και ο deflamingo ετσι και ο mihawk δεν εχουν δειξει τις πραγματικες τους ικανοτητες και για αυτο μπορουμε μονο να ικαζουμε. ετσι δεν θα τον ελεγα καθολου υπερεκτημημενο αλλα απλα πολλα υποσχομενο. στα χερια του oda sensei ειναι και αυτος θα αποφασισει αν ειναι μια φουσκα η οχι.
τωρα για το στυλακι του, εμενα πρωσωπικα μου αρεσει πολυ.
Για ολα τα παραπανω βεβαια μπορει να φταιει και το οτι μου αρεσουν οι swordsmen γενικα so bored.
EDIT:Παρολα τα παραπανω εγω ημουν ο μονος που ψηφισα kuma...


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Souleatery-1-1

43Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Κυρ 04 Ιουλ 2010, 22:20

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
Tηλεμαχε,ασε με να ξερω κατι παραπανω,ειμαι ολιγον πιο καμμενος απο σενα... :xD:

ρε κατανοηστε τουλαχιστον εσεις οι Mihawk fans,οτι υπαρχουν απειρα καλυτεροι swordmen σε αλλα anime...και δεν εχει ιδιαιτερο μυστηριο...απλα ειναι ο uber τυπος,που πηγε με την wg ωστε να μπορει να κανει οτι θελει...σε αλλα animanga εχουμε πολυ περισσοτερο μυστηριο...

γενικα,ο Mihawk ειναι ο τυπος που φτιαχτηκε για να τραβηξει fans,that's it...κι αυτο φαινεται κι απο το σπαθι του...

και επειδη ειπες μυστηριο,αν ο Mihawk ειναι το τρομερο ερωτηματικο,τι να πουμε για τον Crocodile,τον BlackBeard,τον ΚΟΥΜΑ,και τον φλαμινγκο?

ειναι απειρα χειροτερος και λιγοτερο ενδιαφερον χαρακτηρας...και φανταζομαι ακριβως πως θα ειναι η μαχη στο τελος,διοτι ειναι τοσο mainstream που δεν αφηνει χωρο για πολλες παραλλαγες...

ο Μιχοκ θα πεταει ροζ ακτινες,στο τελος θα κανει την ουμπερ τεχνικη του,ο Ζορο θα τα αποκρουσει και θα τον σταματησει με την δικια του ουμπερ τεχνικη...αυτααα...

44Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Κυρ 04 Ιουλ 2010, 22:49

mizumizupower

mizumizupower

 

μη με κανεις να επαναλαμβανομαι, ειναι πολλα υποσχομενος και οπως ξαναειπα εικασιες και μονο εικασιες.
α και για τους τυπους που ειπες:
Σπόιλερ:
, kuma:πιστευω εχει δειξει full potential στις μαχες που εχει συμετασχει. deflamingo και blackbeared +φωνω


_________________
Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Souleatery-1-1

45Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 05 Ιουλ 2010, 00:12

Jimmy

Jimmy

 

ρε παιδια,γιατι υπετιμημενος ο mihawk???
που υπερτιμηθηκε?
γεγονοτα θελω,οχι να μου πειτε "εχει απλα ωραιο στυλακι αλλα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο"...
πειτε μου με βαση τις ικανοτητες του που εχει υπερτιμηθει?
αφου δε τον εχουμε δει να πολεμαει σε full power,που βγαζετε το συμπερασμα αυτο???

εγω βλεπω οτι με βαση τα στοιχεια που μας δινονται τα σπαει!!!
ο τυπος σταματησε να πολεμαει με εναν yonkou(!!!),επειδη δεν εβρισκε ενδιαφερον να τον πολεμησει με μονο ενα χερι!!!
νικησε τον ζορο ετσι για την πλακα του,με ενα μαχαιρακι για να καθαριζεις πατατες...
σε ολες τις σκηνες που τον δειχνει δε μπα να ερχονται τα πανω κατω ειναι αταραχος...
γυρναει ολη τη grand line με ενα βαρκακι σε μεγεθος φερετρου...wtf!!!
manga spoilers:
Σπόιλερ:


μονο οταν δουμε τη μεγιστη δυναμη του θα μπορουμε να κρινουμε αν ειναι υπερτιμημενος ή οχι...
μεχρι τοτε δε μπορει να βγει τετοιο συμπερασμα...


_________________
Jimmy The "King"

46Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 05 Ιουλ 2010, 01:35

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
όταν λένε υπερεκτιμημένος δεν μιλάνε για τη δύναμη,αλλά αναφέρονται στο γεγονός πως έπαιξε ελάχιστα και έχει πάρα πολλούς φανς

εμένα πάντως μου αρέσει,και θα περιμένω να μάθω παραπάνω γι' αυτόν...μόνο τότε θα μπορούμε να μιλάμε με σιγουριά..και είμαι σίγουρος πως στο τέλος θα μας δείξει καλά τον χαρακτήρα του και πολλοί από σας που τώρα είστε haters θα σας αρέσει..ένας κουλ χαρακτήρας μένει για πάντα κουλ

47Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 05 Ιουλ 2010, 01:59

Shadow Ace

Shadow Ace

 

Imba Troll.
mizumizupower έγραψε:μη με κανεις να επαναλαμβανομαι, ειναι πολλα υποσχομενος και οπως ξαναειπα εικασιες και μονο εικασιες.
α και για τους τυπους που ειπες:
Σπόιλερ:
, kuma:πιστευω εχει δειξει full potential στις μαχες που εχει συμετασχει. deflamingo και blackbeared +φωνω


μονο για δυναμη δε μιλαω ρε...λολ...για background,ιστορια,ο Μιχοκ δεν εχει κανενα ενδιαφερον...ειναι ο κλασσικος uber τυπος,που η μαχη στο τελος ειναι υπερβολικα προβλεπομενη....

48Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 05 Ιουλ 2010, 04:02

didimakia

didimakia

 

Καλα μωρε ειστε χαζεμενοι? ποιος μιλησε για δυναμη? δεν διαφωνω οτι ειναι υπερτουμπανος... οταν ειπα υπερκτιμημενος εννοουσα σε θεμα φημης... αν για μενα ο χαρακτηρας δεν εχει ενα background δεν ειναι χαρακτηρας αλλα γλαστρα... μην βγαζετε δικα σας συμπερασματα...


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

49Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Δευ 05 Ιουλ 2010, 20:22

IwantCookie

IwantCookie

 

Sir Crocodile.....Απλα έχει στυλ ο τυπάς...

btw off topic

ρε παιδια βοηθεια...τι σκατα είχα γραφτεί στο παλιό φορουμ και κάθε 30 λεπτά μου έρχονται 2 ε-μαιλ για ενημέρωση οτι έχω λάβει προσωπικο μύνημα Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 771476

50Ο αγαπημένος σας Shichibukai! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ο αγαπημένος σας Shichibukai! Τρι 06 Ιουλ 2010, 02:04

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
είχε πρόβλημα ο σέρβερ..η λύση ήταν να μπλοκάρεις το σάιτ ώστε να μην σου ξανά έρθουν μηνύματα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης