Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Η νύχτα πέφτει στην ΟnePiecegr Τown....[GAME OVER]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
Johan

τα μακρύ χέρι της δικαιοσύνης σε τσάκωσε luxus.πάρε τα Piercings,τα τατουάζ σου και το βαμμένο μαλλί σου και πάνε σάπισε στη φυλακή.
σήμερα θα κοιμηθώ ασφαλής και επιτέλους θα δω την maggie anjelina στον ύπνο μου

τι θα γίνει αν πάρει από μία ψήφο ο καθένας μας?

maggie

maggie

 

^παραταση μεχρι καποιος να αλλαξει την ψηφο του μαλλον...

η νυχτα θα πεσει σημερα τα μεσανυκτα...


_________________
Η νύχτα πέφτει στην ΟnePiecegr Τown....[GAME OVER] - Σελίδα 5 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

Luxus

Η νύχτα πέφτει στην ΟnePiecegr Τown....[GAME OVER] - Σελίδα 5 Luxus-1

νομιζω με κατηγορειτε αδικα...αφου βρεθηκε ο δολοφονος ο ενας στο ιδιο κτιριο με μενα πως γινεται να ειμαι εγω ο αλλος?αφου καθε κτιριο εχει κ απο εναν δολοφονο...(εκτος αν κανω λαθος)

απ την αλλη στο δευτερο κτιριο εχουν φυγει ολοι εκτος απο σενα Johan(Johnyman) που ολο κατηγορεις και στρεφεις τους παντες προς μια μερια...νομιζω εσυ ο δευτερος δολοφονος και μολις σε ξεσκεπασα...

Giotto it's up to you now...


_________________
Η νύχτα πέφτει στην ΟnePiecegr Τown....[GAME OVER] - Σελίδα 5 Db0370

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
HawkEyes Juracule έγραψε:
Luxus

Η νύχτα πέφτει στην ΟnePiecegr Τown....[GAME OVER] - Σελίδα 5 Luxus-1

νομιζω με κατηγορειτε αδικα...αφου βρεθηκε ο δολοφονος ο ενας στο ιδιο κτιριο με μενα πως γινεται να ειμαι εγω ο αλλος?αφου καθε κτιριο εχει κ απο εναν δολοφονο...(εκτος αν κανω λαθος)

Johan
yup!κάνεις λάθος.
διπλό μάλιστα...δεν είμαι εγώ ο δολοφόνος luxus

maggie

maggie

 

Κτήριο 1
# CharacterUsername Κατάσταση Ρόλος
01 Roy Mustang maxuris MURDERED ΑΘΩΟΣ
02 Luxus Hawkeyes Juracule
03 Tsubakixxx MURDEREDNPC
04 Spike Siegel didimakia LYNCHEDΑΘΩΟΣ
05 Monkey D. Luffy Jim McDuck LYNCHED ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ
06 GiottoGiotto SUICIDE ΑΘΩΟΣ


Κτήριο 2

# Character Username Κατάσταση Ρόλος
01 Himura Kenshin Grimmy MURDEREDΑΘΩΟΣ
02 Dark Schneider Elidor LYNCHED Eπιθεωρητής
03 RayleighReBoRn23 SUICIDE ΑΘΩΟΣ
04 Johan Johnyman
05 Xanxus AldarkMURDERED ΑΘΩΟΣ



Την πιεση και το αγχος την σημερινης μερας δεν μπορεσε να τα αντεξει o Giotto και ετσι εδωσε τελος στην ζωη του...Aρα οι μασκες πεσαν για τους 2 εναπομειναντες...
ο Luxus δεν σταματησε να γελαει μοχθηρα...εβγαλε κατω απο την καπα του ενα τετραδιο και εγραψε κατι...
ο Johan απορουσε τι ηταν αυτο που εγραψε...τον ρωτησε αλλα αυτος εξακολουθουσε να γελαει. Καποια στιγμη ολα σκοτεινιασαν για τον Johan και πηγε και αυτος να συναντησει τους αδικοχαμενους φιλους του...

Ω ναι, αυτο το τετραδιο που ειχε ο Luxus δεν ηταν αλλο απο το death note...αυτο ηταν και η αιτια που η κακομοιρη Tsubaki πεθανε...To cosplay party εγινε απλα και μονο για να ριξουν σταχτη στα ματια του κοσμου...ολοι οι mangakas αποφασισαν πως θα ηταν καλυτερο να καταστρεψουν το death note. Συμφωνησαν λοιπον να δωσουν το τετραδιο σε εναν αλλο shinigami, τον Shinhgami-samaaaaaa. Αυτος με την σειρα του το εκμυστηρευτηκε στην Tsubaki. H αποστολη της ηταν να παει το τετραδιο στο event και να το παραδωσει την επομενη μερα για την καταστροφη του...Καποια ανυπομονα πλασματα ομως δυσανασχετησαν με αυτο. Σκεφτηκαν οτι θα μπορουσαν να χρησιμοποιησουν το death note για δικο τους οφελος.

Ετσι ο Monkey D. Luffy & o Luxus σκότωσαν την Tsubaki και καταφεραν να το παρουν απο το δωματιο του ξενοδοχειου της.

Στην πορεια ομως ο Luxus εμεινε μονος του, οχι οτι τον ενοιαξε και παρα πολυ...

Μπροστα στον Johan δεν εγραψε μονο αυτουνου το ονομα, εγραψε και ενα αλλο..."Makarov"...αυτος ηταν και ο τελευταιος στοχος του, να γινει ο master του Fairy Tail.

Τελευταιος??...Μπααα, με το death note στην κατοχη του τα μυαλα του πηραν αερα και αποφασισε πως ηθελε να γινει ο κυριαρχος του κοσμου...και τα καταφερε.



The End.


_________________
Η νύχτα πέφτει στην ΟnePiecegr Τown....[GAME OVER] - Σελίδα 5 Tumblr_n0ukph8HKw1r012yho1_500

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
γίδι giotto :haha: :haha: :haha: :haha:

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης