Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!!

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 17]

351ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Σαβ 30 Νοε 2013, 01:04

Troll

Troll

 

ποθ ειναι το αστειο?επεισης ρο πρωτο σποιλερι δεν ανοιγη

352ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Σαβ 30 Νοε 2013, 08:03

maggie

maggie

 

κατάλαβα εγώ και αυτό αρκεί.

αν δω άλλο post σε αυτό το τόπικ που να μην ασχολείται με τον πλανκτόν θα αρχίσω τα warns.

353ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Παρ 06 Μαρ 2015, 22:51

Επισκέπτης

Anonymous

 

Επισκέπτης
Luffy is mai husbando! έγραψε:κατάλαβα εγώ και αυτό αρκεί.

αν δω άλλο post σε αυτό το τόπικ που να μην ασχολείται με τον πλανκτόν θα αρχίσω τα warns.
Χα γελαω παντως που αφειερωσατε ενα τοπικ θρησκειας σε ενα ασχετο μελος.

Επειδη βαριεμαι να γραφω πολλα θα πω απλα οτι ειμαι αθεος και αυτο που με ενοχλει σχετικα με τη θρησκεια εινια που το μαθημα των θρησκευτικων ειναι υποχρωτικο και πρεπει να γραφουμε εξετασεις σε αυτο.Επισης το λεγομενο βαρος της αποδειξης πεφτει σε αυον που λεει οτι υπαρχει θεος και οχι στον αλλον που λεει οτι δεν υπαρχει.Φυσικα ολοι οι θρησκοι βασιζονται στο γεγος οτι δεν μπορεις να αποδειξεις οτι δεν υπαρχει.

354ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Παρ 06 Μαρ 2015, 23:33

Santouryuu

Santouryuu

 

Κανεις λαθος... και στις επιστημες ετσι ειναι... αν αναπτυξω μια θεωρια και βασισω πανω της μια θεση, μπορει καποιος να την ασπαστει μεχρις οτου καποιος αποδειξει το αντιθετο... εξ αλλου δεν βλεπω το προβλημα να διδασκεσαι το λογο του χριστου... κανεις λες και σε αναγκαζουν να διαβαζεις το κορανι και να σου λενε πως να γαμησεις την καμηλα

355ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Σαβ 07 Μαρ 2015, 14:29

Σκληρός Καριόλης

Σκληρός Καριόλης

 

Special One
Special One
Eμένα γιατί αντί για αστείο μου φαίνεται λυπηρό;
Σοβαρά

356ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Σαβ 07 Μαρ 2015, 22:06

Επισκέπτης

Anonymous

 

Επισκέπτης
GomuGomu no Luffy έγραψε:Κανεις λαθος... και στις επιστημες ετσι ειναι... αν αναπτυξω μια θεωρια και βασισω πανω της μια θεση, μπορει καποιος να την ασπαστει μεχρις οτου καποιος αποδειξει το αντιθετο... εξ αλλου δεν βλεπω το προβλημα να διδασκεσαι το λογο του χριστου... κανεις λες και σε αναγκαζουν να διαβαζεις το κορανι και να σου λενε πως να γαμησεις την καμηλα
Toτε σε αυτη τη περιπτωση μπορει να σου αποδειξω την ανυπαρξια με διαφορα επειχηρηματα θεωριτικα μεν αλλα και παλι ετσι κι αλλιως ουτε θρησκοι μπορουν να αποδειξουν την υπαρξη οποτε το θεμα γινεται προτιμησης δηλαδη αμα θες πιστευεις αμα θες οχι.

357ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Σαβ 07 Μαρ 2015, 23:08

Shikkoku

Shikkoku

 

Luffy the Duckman έγραψε:Οι διαστάσεις σύμφωνα με τα Μαθηματικά είναι τουλάχιστον 15.Και εμείς αισθανανόμστε τις 4.Άρα δεν μπορείς να αποκλείσεις την ύπαρξη του Θεού.
Σύμφωνοι,δεν μπορείς να το αποδείξεις οτι υπάρχει σίγουρα,αλλά δεν μπορείς οτι δεν υπάρχει επίσης.
Στην τελική όλα είναι θέμα πίστης...το οτι δεν βλεπεις κάτι δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει...
GomuGomu no Luffy έγραψε: και στις επιστημες ετσι ειναι... αν αναπτυξω μια θεωρια και βασισω πανω της μια θεση, μπορει καποιος να την ασπαστει μεχρις οτου καποιος αποδειξει το αντιθετο... εξ αλλου δεν βλεπω το προβλημα να διδασκεσαι το λογο του χριστου... κανεις λες και σε αναγκαζουν να διαβαζεις το κορανι και να σου λενε πως να γαμησεις την καμηλα
Respect λόγω επιχειρημάτων. goodjob²


Πιστεύω στον Τριαδικό Θεό και στην Ορθόδοξη Χριστιανική πίστη, δεν ντρέπομαι να το δηλώνω. Σέβομαι απολύτως τις κόσμιες απόψεις των άλλων, όσο έχουν βάσιμα επιχειρήματα.
Και στην τελική και να μην υπάρχει, όπως ίσως υποστηρίξετε κάποιοι, τουλάχιστον θα έχω ζήσει μια καλή ζωή, όπου θα έχω βοηθήσει και τους άλλους και εμένα, έστω κι αν είναι μόνο πνευματικά...

358ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Κυρ 08 Μαρ 2015, 23:31

Elidor

Elidor

 

Avarga
Καλα εσυ ψηλε αμα περιμενεις απο τη θρησκεια να σου δειξει πως να ζησεις τη ζωη σου και πως να βοηθησεις αλλους ανθρωπους τρεχα γυρευε. Δηλαδη χωρις την αβραμικη θρησκεια σου δε μπορεις να εισαι "καλος" ανθρωπος?

Και ποιες ειναι οι ΚΟΣΜΙΕΣ αποψεις?

359ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 23 Ιουν 2015, 17:08

Tcixlas

Tcixlas

 

τι ακριβώς είναι θρησκεία μπορεί κάποιος να απαντήσει σε αυτό????

the one thing that i hate more than e-atheists, is the e-atheists

καθημερινά καταφέρνετε να με κάνετε να ξεπερνάω την όλη απέχθεια μου για σας απλά και μόνο με τα λόγια σας.... είστε οι πολιτικοί της θρησκείας... όλο λόγια χωρίς νόημα μόνο για εντύπωση που απλά κάνουν τον κόσμο να σας βρίζει περισσότερο... heh look at that

μην τους δίνεται σημασία παίδες πείτε απλά ένα πιστεύω γιατί γουστάρω και τέλος... η θρησκέια ειναι το μόνο πράγμα που μπορείς να πεις το ετσι γιατί γουστάρω και να έχεις δίκιο....

atheists until you get hurt... μετά κυρελεησον κι αγιος ο θεος... πιο δήθεν και απο τις κυρατσες στα πρωιναδικα

λοβ γιου ολ χαχαχαχα
πισ εντ λοβ

360ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 23 Ιουν 2015, 21:18

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Εγω το θέμα της θρησκίας πλεον το έχω αφήσει στην τύχη του, ίσως κάποια στιγμή στη ζωη μου που έχω όρεξη για αυτικριτική και διαλογισμό να κάτσω να το ξαναπιάσω.
Αλλα η θρησκεία είναι επινόηση ανθρώπινη, είναι η ανάγκη να εξιγήσει ο άνθρωπος όσα δεν μπορεί να καταλάβει. Αυτή είναι η ουσια της, αυτος ήταν ο σκοπός της, η επαφή με κάτι το ανώτερο.
Τωρα ασχέτως του πως εξελίχθηκε η ιδέα της θρησκείας, η εξέλιξη των διαφόρων δογμάτων, η επιβολή της εξουσίας των κληρικών η καθιέρωση μιας κύριας θρησκείας σε κάθε έθνος, όλες οι θρησκίας έχουν κοινή βάση και είναι καθαρά ανθρώπινη επινόηση.
Το βασικό βέβαια είναι να μπορεί κανείς να διαχωρίσει μέσα του την ανάγκη αυτή, να ξεχωρίσει και να αποδεχτεί πως είναι μια προσωπική ανάγκη, μια επιλογή και να μην την ακολουθεί τυφλα σαν κοσμοθεωρία, ούτε να παίρνει τα κείμενα του δόγματος κατα γράμμα.
Βέβαια, όλα αυτά αφορούν την ίδια τη θρησκεία... το θέμα της εκκλησίας δεν το πιάνω γιατι θα βωμολοχήσω..

361ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 23 Ιουν 2015, 21:33

Tcixlas

Tcixlas

 

Yaoi.D.Luffy έγραψε:Εγω το θέμα της θρησκίας πλεον το έχω αφήσει στην τύχη του, ίσως κάποια στιγμή στη ζωη μου που έχω όρεξη για αυτικριτική και διαλογισμό να κάτσω να το ξαναπιάσω.
Αλλα η θρησκεία είναι επινόηση ανθρώπινη, είναι η ανάγκη να εξιγήσει ο άνθρωπος όσα δεν μπορεί να καταλάβει. Αυτή είναι η ουσια της, αυτος ήταν ο σκοπός της, η επαφή με κάτι το ανώτερο.
Τωρα ασχέτως του πως εξελίχθηκε η ιδέα της θρησκείας, η εξέλιξη των διαφόρων δογμάτων, η επιβολή της εξουσίας των κληρικών η καθιέρωση μιας κύριας θρησκείας σε κάθε έθνος, όλες οι θρησκίας έχουν κοινή βάση και είναι καθαρά ανθρώπινη επινόηση.
Το βασικό βέβαια είναι να μπορεί κανείς να διαχωρίσει μέσα του την ανάγκη αυτή, να ξεχωρίσει και να αποδεχτεί πως είναι μια προσωπική ανάγκη, μια επιλογή και να μην την ακολουθεί τυφλα σαν κοσμοθεωρία, ούτε να παίρνει τα κείμενα του δόγματος κατα γράμμα.
Βέβαια, όλα αυτά αφορούν την ίδια τη θρησκεία... το θέμα της εκκλησίας δεν το πιάνω γιατι θα βωμολοχήσω..


δεν θα μπορούσες πραγματικά να με καλύψεις περισσότερο, είδικα ΄στις 3 τελευταίες προτάσεις σου.... αν και πιστεύω πραγματικά το κάνω γιατί έχω εγώ την ανάγκη κι όχι γιατί το επέλεξε κάποιος για μένα ούτε γιατί αναγκάστικα απο το σχολείο ισα ίσα ήμουν πάντα στην κόντρα με τις θρησκευτικούδες(σχεδόν όλες) γιατί προσπαθούσαν να μου πλασάρουν τό το δικό μας είναι αληθινό και το να πιστεύεις γιατί πρεπει... οπότε εμένα με έπιαναν τα διαόλια μου αλλά ακόμα χειρότεροι απο αυτούς για μένα είναι οι και καλά άθεοι του στυλ θα βρίζω τα θεία του άλλου γιατί εμένα δεν με νοιάζει και θα το παίζω αθεος γιατί είναι κουλ και για΄τι είμαι σαιενς φρικ και όταν θα πάθω κάτι ή θα δω τα σκούρα θα αρχίσω τα ωχ παναγίτσα μου βόηθα με...

η εκκλησία δεν είναι η θρησκεία και το αντίθετο... καταλάβετέ το όλοι... με την θρησκέια οι σχέσεις μου έιναι αρκετά καλές με την εκκλησία δε, εκτός ελαχίστων περιπτώσεων που πραγματικά βλέπεις ανθρώπους να μπορούν να σε εκφράσουν καλοσυνάτους και γεμάτους ανθρωπιά μέσα τους, δεν έιναι και τόσο καλές... οπότε πραγματικά με καλύπτεις στο μέγιστο

362ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Δευ 08 Φεβ 2016, 00:30

Kamikaze

Kamikaze

 

Ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω κάτι. Πως γίνεται να υπάρχουν άθεοι από τη στιγμή που στο Dragon Ball έχει δείξει πως υπάρχουν οι Kaioshins;

363ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 09 Φεβ 2016, 01:17

Tcixlas

Tcixlas

 

πέθανε ο kaio sama και ο goku έχει ξεχάσει να τον ζωντανέψει

364ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 09 Φεβ 2016, 14:19

Kamikaze

Kamikaze

 

Για τους Kaioshins λέω, ποιος τους γαμά τους Kaio; :P

365ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 09 Φεβ 2016, 19:38

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι αλλά τον beerus τον τρέμουν γι αυτό υπάρχουν άθεοι, λογικά είναι καταστροφικοί

366ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 09 Φεβ 2016, 21:52

Kamikaze

Kamikaze

 

Αφού υπάρχουν οι Kaioshins είναι ηλίθιο να υπάρχουν άθεοι. Τώρα τι φοβούνται και τι όχι δεν έχει σημασία, το θέμα είναι πως υπάρχουν.

367ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 09 Φεβ 2016, 22:35

Tcixlas

Tcixlas

 

οι αθεοι δε πιστευουν τιποτα γι αυτο υπαρχουν παρολα αυτά ειναι απιστοι θωμάδες

368ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τρι 09 Φεβ 2016, 23:16

Kamikaze

Kamikaze

 

Αυτό λέω ρε συ, είναι ηλίθιο να μην πιστεύεις σε τίποτα από τη στιγμή που έχει δείξει πως οι Kaioshins υπάρχουν.

369ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τετ 10 Φεβ 2016, 00:15

Tcixlas

Tcixlas

 

μα δεν μπορουν να πιστέψουν ούτε σε αυτό, αυτό λεω κι εγώ :p τι να κανεις την υπερτατη θεότητα ξερω γω(που φοβαται το θεο της καταστροφής και τρέμη την μαχη με γκοκου) όταν εσύ δεν πιστεύεις ούτε το πόσο είναι το πουλί σου

370ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τετ 10 Φεβ 2016, 00:21

Kamikaze

Kamikaze

 

Οι άνθρωποι δεν είναι ακόμα έτοιμοι να δεχθούν τους Kaioshins. Τέτοιοι είμαστε...

371ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τετ 10 Φεβ 2016, 00:46

Tcixlas

Tcixlas

 

μπορεί αν χτυπήσουν καμια πόρτα κάποιος να τους ακούσει

372ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τετ 10 Φεβ 2016, 14:32

Kamikaze

Kamikaze

 

Έχουν πιο σημαντικές δουλειές ρε συ. Φτιάχνουν πλανήτες.

373ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τετ 10 Φεβ 2016, 14:45

Tcixlas

Tcixlas

 

γιατί δεν φτιάχνουν έναν πλανήτη να βάλουν τους άθεους? να τους καταστρεψει ο beerus να ηρεμήσουμε?

374ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τετ 10 Φεβ 2016, 15:36

Kamikaze

Kamikaze

 

Θα γεννηθούν και άλλοι μωρέ. Που να τρέχεις τώρα. Άστους να τσακόνωνται όσο οι Kaioshins δημιουργούν πλανήτες και ζωή και τους γράφουν ενώ ψαρεύουν στο Kaioshin Realm.

375ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! - Σελίδα 15 Empty Απ: ΘΡΗΣΚΕΙΑ!!!!!!! Τετ 10 Φεβ 2016, 15:47

Tcixlas

Tcixlas

 

βλέπουν και γκομενάκια σε φωτο οι pervs όμως

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 17]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης