Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

maxuris

maxuris

 

IwantCookie έγραψε:
maxuris έγραψε:Ο σαντζι θα εχει color of armaments ανετα ... Ειναι φτιαγμενο γι αυτον , armaments και diable jamble και θα λιωνουν ολα τα πιπινια για παρτυ του ... :muaha:
#

το έθαψες

Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 78817640


Χαχ γιατι ρε συ ? Περα απτν πλακα αυτο το χακι θα πηγαινε στον snaji πιο πολυ κατ εμε ... whistle


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 757b32

quenta

quenta

 

τι παει να πει θα πηγαινε?τι ειναι μπλουζα? λοολ
κοιτα αν ο σαντζι η ο ζορο καταφερουν και ξυπνησουν το χακι τους αργοτερα το πιθανοτερο να μαθουν να χρησιμοποιουν ετσι και αλλιως ειναι το armaments..και αυτο το λεω γιατι οπως ειδαμε ολες οι αμαζονες το ειχαν οποτε ισως να ειναι και το ποιο αυκολο στην χρηση του..το observation ισως ειναι ποιο δυσκολο να το μαθεις..παντως το αρμαμεντ το ειχαν ολες οι αμαζονες ακομα και αυτες που δεν ηταν στο καραβι της χανκοκ και απλα ηταν πολεμηστριεσ στο νησι...οποτε λογικα και ο ζορο και ο σαντζι θα το αποκτησουν μιας και αυτοι οι 3 ειναι the monster trio..

τορα οσο αναφορα τον νεο νακαμα η θα ειναι η χανκοκ η θα μπει αργοτερα καποιος αλλος που δεν εχουμε δει απο τον νεο κοσμο..αυτο με την περονα παραηταν κουφο..σε λιγο θα πει κανεις οτι θα μπει και ο μιχακ..

αν σκεφτειτε λιγο θα δειτε οτι ολοι οι νακαμα ειναι μοναδικοι..πχ cook,doctor,sniper,musician etc.. προσωπικα πιστευω οτι ολες οι θεσεις εχουν καληφθει..το καραβι δεν χρειαζεται καποια αλλη ιδικοτητα..αλλα απο οτι εχει πει ο οντα το πληρομα θα φτασει τους 10..τωρα 10 με τον λουφι (δλδ 9 νακαμα) 10 χωρις τον λουφι (δλδ10+1) δεν ειπε..
οποτε περιμενουμε 1 η το πολυ 2 νακαμα ακομα πριν τελειωσει η ιστορια..παντως εγω συνεχιζω να πιστευω οτι η χανκοκ θα μπει στο πληρωμα και θα την αντρευτει ο λουφι..
μην μου πειτε οτι δεν εχεται παρατηρησει το οτι ο λουφι φερεται διαφορετικα στην χανκοκ απο οτι φερεται στις αλλες γυναικες..την πηρε αγκαλια της κρατησε το χερι της μιλαει ομορφα κτλπ..

το οτι μας εχει πει ο οντα οτι ολες οι προηγουμενες αυτοκρατηρες πεθαναν απο λυπη λογο αγαπης αυτο ειναι πολυ συμαντικο..το οτι συναιχεια οποτε βαζει την χανκοκ την βλεπουμε να μιλαει για γαμο και αυτο δεν ειναι καθολου τυχαιο..
γενικα ο οντα διχνει οτι θα τους κανει ζευγαρι..αν ηθελε θα μπορουσε απο την αρχη μονο να μηνει στο οτι τους εσωσε τοτε στην αρενα απο το να εμφανηστει το τατοο των τενριουμπιτο και να του χρωσταει χαρη,να τον βοηθησει να μπει στο ιμπελ νταουν και απο εκει και περα να δωσει αλλη τροπη στην ιστορια..αλλα δεν το εκανε αυτο και αντιστοιχος διχνει συνεχεια την χανκοκ ερωτευμενη και να μιλαει για γαμο..
παω στοιχημα οτι στο τελος η χανκοκ θα ζητησει απο τον λουφι να την παντευτει και αυτος θα πει ξερα "hmm ΟΚ" ....

δεν ειναι μονο οτι θελω την χανκοκ στο πληρωμα γιατι εχει τρομερο φρουτο,εχει χαουσοκου χακι και γενικα ειναι τρελο τουμπανο..απλα απο ολες αυτες τις πληροφοριες που μας δινει ο οντα(το κακο παρελθον της χανκοκ οπως εχουν ολοι στο πληρωμα,το οτι θα πεθανει αν φυγει ο λουφι,το οτι μιλαει συνεχεια για γαμο κτλπ)πληροφοριες οι οποιες δεν ειναι τυχαιες καθολου,πραγματικα το οτι βαζει την χανκοκ να λεει συνεχεια για γαμο δεν ειναι καθολου μα καθολου τυχαιο..ποτε ο οντα δεν εκανε κατι ασκοπα και η χανκοκ σε αυτο το αρκ και απο οτι φενεται και στην συνεχεια θα παιζει στην ιστορια..


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

rapbullys

rapbullys

 

ναι αλλά έτσι όπως ο λουφυ πρέπει να προστατεύσει τους νακαμα του , κάτι ανάλογο συμβαίνει και με την βοα δεν γίνεται να τα παρατήσει όλα

quenta

quenta

 

αν δεν τα παρατησει ολα οπως εκανε η γρια νιον και να φυγει με τον αγαπημενο της και μηνει στο νησει γιατι πρεπει να προστατεψει την χωρα της,απλα θα πεθανει και αυτη οπως και οοοολες οι αλλες αυτοκρατηρες στο παρελθον..απλα τα πραγματα...οποτε και να μηνει θα πεθανει οποτε δεν θα προστατεψει κανεναν...

μα καλα μονο εγω βλεπω οτι ειναι μονοδρομος το θεμα? το οτι θα πεθανει αν δεν φυγει ηταν απο τα πρωτα πραγματα που μαθαμε μολις τον αγαπησε...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την quenta στις Παρ 27 Αυγ 2010, 15:54, 1 φορά


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

rapbullys

rapbullys

 

quenta έγραψε:αν δεν τα παρατησει ολα οπως εκανε η γρια νιον και να φυγει με τον αγαπημενο της και μηνει στο νησει γιατι πρεπει να προστατεψει την χωρα της,απλα θα πεθανει και αυτη οπως και οοοολες οι αλλες αυτοκρατηρες στο παρελθον..απλα τα πραγματα...οποτε και να μηνει θα πεθανει οποτε δεν θα προστατεψει κανεναν...
πολυ θανατος παιζει xD

didimakia

didimakia

 

Σιγα μην πεθανει.. κι αυτο κωμικο ειναι...


_________________
Shadow Ace έγραψε:κουκλος ο πατισσον καλε

alphaetomega

alphaetomega

 

καλα quenta εγω το ιδιο πιστευω ασε δεν πειραζει θα δειξει αλλα αμα βγει εχεις νουμερο 1 παγκοσμιο exclusive χαχαχα gj!


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 28jlma0
luffy=onepiece

quenta

quenta

 

τι παει να πει ειναι κωμικο?αφου μας το εχει πει ο οντα ξεκαθαρα..ολες οι προηγουμενες αυτοκρατηρες πριν την χανκοκ πεθαναν ολες επειδη εμειναν στο νησι και δεν εφυγαν με τον αγαπημενο τους..η μονη που εφυγε και δεν πεθανε ειναι η νιον..
αν η χανκοκ δεν φυγει με τον λουφι και μηνει στο νησι και παρολα αυτα ζησει θα ειναι η πρωτη στην ιστορια του αμαζον λιλι που θα το καταφερει..τι ειναι πιο πιθανον να γινει αμα δεν φθγει με τον λουφι και μηνει στο νησι?να ειναι η πρωτη στην ιστορια που θα επιβιωσει η να παθανει?


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

maxuris

maxuris

 

Θα υπαρχει και μια μαχη με gorusei και Kong και οτι πιο ισχυρο εχουν οι marines και world goverment στην κατοχη τους ... Ισως ενας all out war στο τελος ... Απτη μια μερια Luffy , Shanks , Revo army και ολα τα "δικα μας" ρεμαλια και απτην αλλη Marines world gova και παει λεγοντας ... aww


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 757b32

quenta

quenta

 

λοιπον gia τους πολυ καμενους...που βλεπουμε τον ζορο να χρησιμοποιει color of observation???
η επιθεση αρχιζει στην 11 σελιδα και τελειωνει στην επομενη στην 12

http://www.mangareader.net/103-2524-11/one-piece/chapter-417.html

γενικα απο οτι βλεπω εγω σε πολλες στιγμες μεχρι στιγμη εχουμε δει χριση χακι απο το πληρωμα..απλα δεν μας ειχε αποκαλυφθει θα ελεγα ακομα και απλα ο λουφι δεν ειχε ακομα αποκαλυψει το χαουσοκου του..πχ vs λουτσι εκει που του σπαει το τεκαι στο τελος παιζει να κανει χρηση χακι..

παντως εδω με τον ζοτο το λεει ο κακου οτι προβλεψε την κινηση του και στην αρχη διχνει σκηνη με ματια οπως οταν καποιος κανει χρηση χακι


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

rapbullys

rapbullys

 

quenta έγραψε:λοιπον gia τους πολυ καμενους...που βλεπουμε τον ζορο να χρησιμοποιει color of observation???
η επιθεση αρχιζει στην 11 σελιδα και τελειωνει στην επομενη στην 12

http://www.mangareader.net/103-2524-11/one-piece/chapter-417.html

γενικα απο οτι βλεπω εγω σε πολλες στιγμες μεχρι στιγμη εχουμε δει χριση χακι απο το πληρωμα..απλα δεν μας ειχε αποκαλυφθει θα ελεγα ακομα και απλα ο λουφι δεν ειχε ακομα αποκαλυψει το χαουσοκου του..πχ vs λουτσι εκει που του σπαει το τεκαι στο τελος παιζει να κανει χρηση χακι..

παντως εδω με τον ζοτο το λεει ο κακου οτι προβλεψε την κινηση του και στην αρχη διχνει σκηνη με ματια οπως οταν καποιος κανει χρηση χακι
είσαι on fire τώρα τελευταία? με έχεις εντυπωσιάσει
ρε παιδιά και ο sanji όταν τις έπαιζε με αυτόν τον αόρατο ( μου διαφεύγει το όνομα συγχωρέστε με) στο θριλερ μπαρκ όταν έκανε diable jambe και σπάγαν οι τοίχοι και τα καθίσματα γύρω γύρω και σηκώνονταν πετραδάκια στον αέρα σε στυλ dragonball δεν είναι κατι σχετικό με το spirit του? συνεπώς με το haki? δεν νομιζω να είναι τυχαιο

Ace

Ace

 

O Onta μπορει να το μπαλωσει το θεμα με την χανκοκ με καμια μαλακια του στυλ να της δωσει ενα κοχυλι ο λουφι με την φωνη του και να αντεχει αυτη. Γελίο αλλα κατι τετοιο μονο παιζει αμα δεν την παρει μαζι του (αν και πιστευω πως θα την παρει).
Αυτο που ποσταρες με τον ζορο φιλε quenta να δεις που θα το βαλει καποια στιγμη ως αναμνηση...


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Sign

petrikios

petrikios

 

Καλα ρε χαλαρωστε ολοι επειδη εγινε αναφορα για τα Χακι δεν σημαινει οτι τωρα θα ψαχνουμε τα παλια τσαπτερ και θα βλεπουμε φαντασματα εκει που δεν υπαρχουν τουτεστιν ολα να τα ερμηνευουμε ως Χακι....αυτο με το Ζορο οντως εχει μια βαση αλλα νταξ και ο Σαντζι οταν θυμωσε με τον Absalom εβγαζε για κωμικους λογους φωτια τι σημαινει οτι ηταν ο Σατανας...

rapbullys

rapbullys

 

δεν μιλαω για τη φωτια που εβγαζε μιλαω για το diable jampe εσυ λες για οταν εμαθε για την ναμι

petrikios

petrikios

 

Ουτε εγω μιλαω για την φωτια ενα παραδειγμα εφερα....μπορει να το εβαλαν και για θεαματικους λογους και καλα οτι η επιθεση ηταν πολυ ισχυρη....αλλα μπορεις να μου δωσεις το λινκ για να το δω και να σου πω αν ειναι οντως ετσι??

rapbullys

rapbullys

 

τώρα δεν το έχω αλλά θα το κοιτάξω αργότερα .

quenta

quenta

 

αυτο που λεει ο πετρικιος ειναι σωστο..αν θελουμε μπορουμε να βλεπουμε χρηση χακι σε ολες τις επιθεσεις..ειναι θεμα φανατισσμου..θα βλεπεις αυτο που θελεις οπουδηποτε..
η σκηνη που εδωσα παντος πρεπει παντως να ειναι χρηση χακι γιατι και ο κακου χρησιμοποιει χακι στην κινηση του χαρτιου color of observation και ο ζορο το ιδιο..
ειναι οπως το ειπε ο rayleigh ολοι εχουν χακι απλα πρεπει να το ξυπνησουν..ο ζορο και ο σαντζι ειναι πολυ λογικο που θα αντιμετωπιζουν τρομερους εχθρους στον νεο κοσμο να μαθουν να χρησιμιποιουν τα 2 χρωματα..
τοcolor of observation kai to color of armaments δεν ειναι κατι το σπανιο η το πολυπεριεργο να εχει καποιος..οπως εχουμε πει αρμαμεντς που ειναι και το επιθετικο χακι που χρειαζονται πιο πολυ ο ζορο και ο σαντζι το εχουν ολες οι αμαζονες..ειναι πολυ λογικο να το αποκτησουν και αυτοι στην συνεχεια..λογικα αν δεν το διδαχτουν τωρα στην προπονηση να τους το μαθει ο λουφι αργοτερα..
οπως ειπα τα 2 πρωτα χρωματα δεν ειναι κατι το σπανιο..το σπανιο ειναι το conquerer color που δεν εχουμε μαθει κιολας την χρησιμοτητα του..αλλα προσωπικα πιστευω οτι ο οντα το κραταει στο σκοταδι για να μας το αποκαλυψει πανω σε καποια μαχη και να μας πορωσει..
δλδ δεν ξερουμε ακομα γιατι γινεται τοσο ντορος για αυτο αλλα βλεπουμε οτι ολοι το τρεμουν..οποτε μαλλον θα το μαθουμε με τον ποιο φαντασμαγορικο τροπο...


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

Gol D. Sparrow

Gol D. Sparrow

 

quenta έγραψε:h perona den paizei na μπει στο πληρωμα στο υπογραφο..εκει θα μεινει σε εκεινο το νησι για παντα να την καρφωνει ο μιχακ...
η χανκοκ παιζει να παντρευτει τον λουφι και μαλιστα ισως τωρα σε αυτο το σημειο μεσα στα 2 χρονια..το λεω αυτο γιατι εκτος οτι μιλαει συνεχεια για γαμο..εκτος οτι ξερουμε οτι αν αποχωρηστει τον λουφι θα πεθανει (και οταν λεω αποχωρηστει να φυγει ο λουφι για παντα με το πληρωμα και να μηνει η αλη να κυβερναει στο νησι..οχι που εφηγε τωρα για 2 χρονια λιγο πιο πανω στο επομενο στενο που λενε..)οπως εχω πει ο οντα ειναι φαν τουdragonball kai του δημιουργουτου(τον βλεπει και τον αναφερει σαν sensei) οπως εγινε και στην μεταβαση dragonball me dragonball Z που ειχε εμφανιζτηκε μετα στο πρωτο επεισοδιο παντρεμενος και μαλιστα με παιδι,το ιδιο πιστευω οτι θα παιξει και με τον λουφι...θα εμφανηστει παντρεμενος και με την χανκοκ κολημενη στο μπρατσο του με τον λουφι να την κραζει και αυτη να χασκογελαει..ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟ..
Ναι και αμα κανει παιδακι θα ονομαστει Monkey D. Ace/Sabo :xD: :xD: :xD:


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 F52092145d87cd10444f68f
The truth about the new nakama
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

vagas1989

vagas1989

 

με γελουν τα ματια μου ή βλεπω σωστα 4 weeks break?!!!!!!!!!!!!!

dem

dem

 

τωωωωωρα το πηρες πρεφα? σε ποια σπηλια ειχες χαθει? xD

quenta

quenta

 

ο WB τελικα εχει χαουσοκου χακι που συζηταγαμε και οι μισοι λεγαν εχει και οι αλλοι μισοι λεγαν δεν εχει..ετσι τουλαχιστον λεει η wikia tou onepiece..
οποτε αν την πιστεψουμε τοτε παμε με το οτι εχει χαουσοκου χακι..η μαλλον ειχε γιατι ψωφησε...


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

Gol D. Sparrow

Gol D. Sparrow

 

Παιδια ψαχνωντας στο mangahelpers βρηκα αυτο http://shonenjump.com/e/weeklyshonenjump/next.html
αναρωτιεμαι τι να ειναι gj!
Σπόιλερ:


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 F52092145d87cd10444f68f
The truth about the new nakama
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

quenta

quenta

 

θυμαστε που ο πετρικιος ελεγε οτι αν θες βλεπεις χακι παντου?
ε δειτε κατι το καμενο...προσεξτε το αριστερο χερι του γκαρπ..στην παλαμι του αν το δεις λιγο πιο προσεκτικα και με φαντασια γραφει ΧΑΚΙ... ΛΟΟΟΟΟΛ

http://www.mangareader.net/103-32580-9/one-piece/chapter-557.html


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Kinoumeni-memories

HawkEyes Juracule

HawkEyes Juracule

 

ελα ρε σιγα...αποκλειεται... :xD:
ειναι απλα οι ρυτιδες ξερω γω...


_________________
Latest One Piece Chapter [Attention ~ Spoilers] - Σελίδα 2 Db0370

Guest

Anonymous

 

Επισκέπτης
quenta έγραψε:ακομα να βγουν σποιλερς..παντως πιστευω οτι σε αυτο το κεφαλαιο η θα μας εξηγησει το μηνυμα η θα αρχισει το timeskip η θα αρχισει την ιστορια μετα το timeskip,δλδ 2 χρονια μετα κτλπ..
οχι τπτ αλλο αλλα αφου μας εδειξε ολους τους νακαμα και το οτι αρχισαν να εκπεδευονται δεν εχει να μας διξει και τπτ αλλο γιαυτο το λεω..
βασικα μονο τον ζορο δεν ειδαμε οποτε μπορει να τον δουμε τωρα τελευταιο και να μας εξειγησει αυτος το μηνυμα του λουφι εξηγοντας το στην περονα η τον χοκαη..οχι τπτ αλλο αλλα ηταν ο μονος που δεν το καταλαβε καπακια οποτε ισως γιαυτο να τον κρατησε για το τελος μονο του ο οντα για να το εξηγησει...

αντε αντε να βγει το κεφαλαι ο η εστω τα σποιλερς..ειναι σε σημαντικο σημειο της ιστοριας ρε γαμωτο γιαυτο και δεν κρατιεμαι..!!

έπεσες τρομαχτικά μέσα..μπράβο

ReBoRn23 έγραψε:δν ειν και απιθανο γτ οποιος εχει δει DB(δλδ ολοι)θα ξερει οτι πριν συμβει αυτο φενοταν απιστευτο ο σογκοκου να παντρευτει αλλα εγινε και επισης φαινεται οτι το ΟΠ εχει καποιοες επιρεασεις απο DB son goku-sen goku,γοριλλες sen goku :haha:

εγώ δεν έχω δει :haha:

quenta έγραψε:ρε παιδια τωρα που ο οντα ξεκαθαρισε το πως διαχωριζεται το χακι(για τα χρωματα δλδ)εμενα μου εχει δημιουργηθει μια τεραστια απορεια..
το "color of observation" και το "color of armaments" ολοι καταλαβαινουμε το ποσο απαρετητα και ευχρηστα ειναι στην μαχη..
το χαουσοκου χακι "color of the conquerer" που ειναι χρησιμο στην μαχη και γινεται τοσο μεγαλος ντορος?
αν καποιος εχει τα 2 πρωτα colors μια χαρα μου φενεται οτι μπορει να την βγαλει στην μαχη..μπορει να μαντεψει τις κινησεις του επιτεθεμενου και μπορει να κανει ποιο πολυ dmg και να χτηπησει ακομα και λογκια..
τωρα το color of the conquerer που μπορει να χρησιμευσει σε μια μαχη?να κανει τον αντιπαλο να λυποθημησει απλα αυτο γινεται μονο με αντιπαλους αδυναμους..πχ αν ο λουφι η ο rayleigh οι οποιοι εχουν το color of the conquerer παλεψουν με τον κιζαρου η τον ακαινου που θα τους χρησιμευσει?τα 2 πρωτα colors θα τους βοηθησουν εννοειται,αλλα τα 2 πρωτα χρωματα τα εχουν και οι αδελφες ΒΟΑ.. To 3το χρωμα που θα τους βοηθησει εναντιων αντιπαλων οπως οι αδμιραλς που δεν μπορουν να λυποθημησουν επειδη εχουν καλο spirit.?

απλα τωρα που τα εξηγησε μου δημιουργηθηκε αυτη η απορεια και δεν καταλαβαινω γιατι τοσο ντορος για το χαουσοκου και γιατι το φοβουνται ολοι(αδμιραλς πειρατες ολοι)

απο οτι εχω καταλαβει εγω το μονο χρησιμο ειναι οτι μπορει να αφησει αναισθητους πολλα ατομα μαζι τα οποια ομως ειναι γτπ..
εχει καποια αλλη χρησιμοτητα που δεν εχω καταλαβει?

μάλλον θα έχει και κάτι ακόμα..ή θα έχει και περιθώρια εξέλιξης..δεν νομίζω να κάνει μόνο τους ελέφαντες και τους νουμπ να λυποθυμάνε

Go.D.yo έγραψε:Πιστευω πως το Χαουσοκου Χακι εχει να κανει και με το Will of D ή με την δυναμη της θελησης ενος ατομου τα οποια τον κανουν πολυ πιο δυνατο και συνεπως επικυνδινο!
Ακομα καθε φορα που ο Λουφι χρησιμοποιει το ''Color of the conquerer'' δημιουργει μια αναστατωση στους αντιπαλους και για καποιο χρονικο διαστημα ειναι σαν να τους παγωνει..!
Οταν πρωτοειδαμε το Χαουσοκου του Λουφι ηταν στην μαχη με τις αδερφες της Χανκοκ.Εκει,επειδη δεν μπορουσε να το κοντρολαρει καταφερε και εκανε να λιποθυμησει σχεδον ολο το σταδιο και μπορεσε να κανει τις αδερφες να χεστουν απο τον φοβο τους με αποτελεσμα να σταματησουν οτι κανουν και να ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ σε αυτον.!
Λογικα το ''Color of the conquerer'' ειναι κατι παραπανω απο μια κινηση σε μαχη....ειναι η επιρροη που μπορει να εχει ενα ατομο με τη βοηθεια του πνευματος του και της θελησης του σε ενα ματσο ανθρωπους!!

να κι εγώ κάπως έτσι το φαντάζομαι το conquerer..έτσι θα έλεγε άσχημα

quenta έγραψε:εγω πιστευω οτι ο wb ηταν απλα πολυ γερος για μια τετοια μαχη και μαλιστα ηταν στα τελευταια του..δλδ πιστευω οτι σε κανα μηνα θα μας αφηνε χρονους..ετσι και αλλιος με αναπνευστσηρα τον κραταγανε στην ζωη λες και ειχε καρκινο..εχεται δει ποτε ανθρωπο με καρκινο?ετσι ειναι σαν τον wb ολη μερα με αναπνευστηρα..
μην ξεχναμε κιολας οτι πριν αρχισει η μαχη εφαγε μια μαχερια στο θορακα..και οσο και να ελεγε ο wb οτι δεν με πηραξε αν θυμαστε καλα τον εριξε στα γονατα..εδω μπουκετο που του εφυγε το κεφαλι εφαγε και δεν επεσε στα γονατα..ο σκουαλο πηγαινε να τον σκοτωσει και αν ηταν αλλος θα πεθαινε..οποτε το τραυμα του ηταν θανατηφορο απο την αρχη απλα το αντεξε το θυριο..
μετα αν θυμαστε μολις ξεκηνησε η μαχη αρχισε και θεριζε κοσμο με το γιαταγανι του..εριχνε γιαταγιανια και επερνε 20-20 τους μαρινς...μετα ομως επαθε την καρδιακη προσβολη..εκει πιστευω οτι ηταν και το ποιο χοντρο απολα..εκει πιστευω οτι ηταν στα τελευταια του και αποδυναμοθηκε εντελως..
αν τα βαλεις κατω και σκεφτεις οτι απο την αρχη τον κραταγαν στην ζωη με αναπνευστηρα,εφαγε θανατηφορα σπαθια και μετα καρδιακη προσβολη ε οσο νανε τα επεξε ο τυπος..
και ενταξει δειτε πως αφησε το marineford πριν το αναλαβει ο bb σμπαραλια το εκανε πριν πεσει..

τωρα οσο αναφορα για το color of the conquerer ακομα δεν εχω καταλαβει πως μπορει πραγματικα μα πραγματικα να χρησιμευση στην μαχη και οτι και να λετε εσεις για γατακια και σκυλακια δεν το πιανω σαν εικονα της μαχης..δλδ το πως θα εκανε εναν αντμιραλ να χασει πχ..
λογικα δεν το καταλαβαινω γιατι δεν μας το εχει διξει ακομα ο οντα σε μαχη 1vs1 γιαυτο..σε μαχη 1vs50 το ειδα και καταλαβα που χρησιμευει αλλα σε 1vs1 οχι..
οποτε θα περιμενω λιγο ακομα να το δω απο τον λουφι στην πρωτη συμαντικη μαχη του..

quenta έγραψε:α και κατι αλλο για τον wb..λογο ηλικιας και του οτι ηταν στα τελευτια του το χακι του μπορει να ειχε μειωθει η να μην μπορουσε πια να το χρησιμοποιησει οπως παλια..γιατι το λεω αυτο?αν θυμαστε ο μαρκο οταν εφαγε ο γερος την σπαθια ειπε οτι "οντως ειναι πολυ γερος..κανονικα θα αποφευγε ενα τετοιο χτυπημα ακομα και αν τον επιανε στον υπνο..δλδ θα χρησιμοποιουσε χακι color of observation..αλλα τελικα την εφαγε την σπαθια και ηταν ολοκληρη δικη του..οποτε μαλλον λογο ηλικιας και παλι δεν μπορουσε πια να χρησιμοποιησει το χακι του οπως παλια..
ο wb ηταν απλα πολυ γερος για μια τετοια μαχη..
κι εγώ υποστήριζα πως το χτύπημα του squalo έκανε ζημιά..και συμφωνώ που είχες πει πως όσο γερνάς οι ικανότητες σου και στο χακι λιγοστεύουν...η απόδειξη πιστεύω είναι τα λόγια του Μάρκο ''κανονικά θα έπρεπε να το είχε αποφύγει,μάλλον παραείναι πεγάλος για αυτόν τον πόλεμο κτλ''

και αν και φαν του Ακαινου περιμένω πως και πως ένα μπουνίδι gear2 με χακι στην μάπα του..τον βλέπω,κάνει gear2 αμέσως(όπως στην ταινία) και αμέσως μπουνίδι

maxuris έγραψε:Θα υπαρχει και μια μαχη με gorusei και Kong και οτι πιο ισχυρο εχουν οι marines και world goverment στην κατοχη τους ... Ισως ενας all out war στο τελος ... Απτη μια μερια Luffy , Shanks , Revo army και ολα τα "δικα μας" ρεμαλια και απτην αλλη Marines world gova και παει λεγοντας ... aww

όντως ίσως έτσι να τελειώσει το OP.. με 5 ακόμα πράγματα που δεν θα τα φανταστούμε,αλλά να τελειώσει με all out war παίζει..αλλά αν πέσει η κυβέρνηση έτσι θα μου φανεί λίγο παράξενο

πάντως ένα αρκ με τους επαναστάτες θα έχουμε...δεν ξέρω αν θα είναι μόνοι τους ή με τους strawhats αλλά θα τους δείξει εκτεταμένα

και τέλος ας πω πως το τσάπτερ ήταν πολύ ωραίο..και ο Rayleigh είναι πολύυυυ Προ...το αγαπημένο μου είδος χάκι είναι το observation...που κάποιος από το μόνστερ τρίο θα το μάθει(με την προϋπόθεση πως οι άλλοι δύο θα ξυπνήσουν το χάκι τους)..μου είχε αρέσει σαν mantra και τώρα που επιβεβαιώθηκε πως είναι το ίδιο πράγμα μαρέσει παραπάνω..αλλά ακόμα δεν έχω κατασταλάξει σε ποιόν θα ''ταίριαζε'' παραπάνω..και στους 3 θα ήταν πολύ χρήσιμο..τέσπα,θα δείξει

και περιμένω σαν τρελός το νέο τσάπτερ μετά από αυτές τις #%#% 4 βδομάδες...καινούριες κινήσεις μην περιμένετε αλλά πιστεύω 5 χοντικά πράγματα για το τι έγινε στον κόσμο σε αυτά τα 2 χρόνια θα τα μάθουμε. όπως π.χ. ποιός θα γίνει fleet admiral και κάποια παρόμοια

έντιτ:
quenta έγραψε:θυμαστε που ο πετρικιος ελεγε οτι αν θες βλεπεις χακι παντου?
ε δειτε κατι το καμενο...προσεξτε το αριστερο χερι του γκαρπ..στην παλαμι του αν το δεις λιγο πιο προσεκτικα και με φαντασια γραφει ΧΑΚΙ... ΛΟΟΟΟΟΛ

http://www.mangareader.net/103-32580-9/one-piece/chapter-557.html
σαν Μ είναι ρε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης