Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Chapter 886: "This is my way of living"

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το chapter;

Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Vote_c1014%Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Vote_c10 14% [ 1 ]
Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Vote_c1057%Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Vote_c10 57% [ 4 ]
Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Vote_c1029%Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Vote_c10 29% [ 2 ]
Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Vote_c100%Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Vote_c10 0% [ 0 ]
Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Vote_c100%Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Vote_c10 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 13:49

Hawkins

Hawkins

 

Πολεμησαν και στην πλατεία εκτέλεσης αν θυμάσαι που εκεί είχε ελευθερία κυνισεων ο λουφη
Απλά ο χοντι ήταν o main κακός του αρκ οποτε δεν γινόταν να φύγει μονοχιτος σε αντίθεση με τον Μπέλαμι
π.χ ο κατακουρι έβγαλε μονοχιτο τον ichiji...δεν σημαινει ότι αξιζει ωντος για μονοχιτος απλά έγινε και για να ανέβει στα μματια μας ο κατακουρι γιατί ακολουθουσε μάχη με λουφη 
Ο τζινμπε ειναι νέος straw hat όταν μπαίνει ένας νέος στο πλήρωμα στο αρκ που τρεχει παντα έχουμε δει μεγαλες σκηνες με αυτόν...ο μόνος λόγος αν κοντραρει ο τζινμπε την σμουθι είναι αυτος...
Μετά αν πάμε στο γουανο μην παρεξενευτητε αν τις φάει εύκολα από εναν πιπιο αδύναμο απο την σμουθι...αυτό θα γινοταν για να ανεβουν στα μάτια μας οι beast pirates...ότι εξυπηρετεί την πλοκη όπως ειπα κ πριν

27Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 13:55

Tcixlas

Tcixlas

 

μα δε λέω ότι μπορεί να νικήσει κάθε commander... λέω ότι εκεί μπορεί να τα καταφέρει γιατί κάνει counter το φρούτο της και δεν ξέρω τι δεν καταλαβαίνεις πάνω σε αυτό...

επίσης στην πλατεία ο luffy ήταν way above hody και γι αυτό ο άλλος κοίταξε να το πάει αλλού το θέμα...

28Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 13:59

Hawkins

Hawkins

 

Ας πουμε κάτι άλλο δεν οδηγεί πουθενά η συζήτηση ειμαστε αντιθετη τελειος

29Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 14:11

Tcixlas

Tcixlas

 

το θέμα είναι να υπάρχουν επιχειρήματα...

30Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 15:05

Hawkins

Hawkins

 

Υπάρχουν επειχηρηματα 
Θυμασαι τι ελεγες για το tea party?σου είχα πει ότι θα χασουν εύκολα αλλά πάλι έλεγες ότι μιλαγες με φακτ κ εγώ ελεγα λόγια του αέρα

31Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 15:48

The Red-Haired

The Red-Haired

 

~~Yonko~~
~~Yonko~~
Shikkoku έγραψε:Πιστεύω πως παραείναι op ο Jinbe, ίσως και στο επίπεδο του Luffy πλέον..

Τί λες ρε? Ούτε καν... ο Jimbe είναι +- επίπεδο Sanji πιστεύω. Μπορεί να την καθυστερήσει και γενικά να σώσει τους SHs είτε με τις δυνάμεις του είτε με την κρίση του.

Δεν είναι απαραίτητο να πέσουν όλοι, ούτε καν η Big Mom (αν κι έχω αρχίσει να το πιστεύω).

Γιαυτό λέω πως ο Luffy θα φάει την τούρτα, επειδή μετά τον Katakuri θα χρειάζεται ενέργεια...

32Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 16:16

Tcixlas

Tcixlas

 

ναι αλλά είπαμε ξανά οτι φαίνεται η τούρτα να είναι φάση ηρεμιστικό... θα πετύχει το αντίθετο αποτέλεσμα αν την φάει... αν θυμάστε ο sanji έμαθε να ενισχύει το φαγητό για να πετυχαίνει τα καλύτερα αποτελέσματα στο πλήρωμα ανάλογα... άρα δεν είναι απίθανο να έχει τρόπο να κάνει το φαγητό χαλαρωτικό...

επίσης έλεγα ότι αν με το πως το στήνει τους ρίξει στη μάχη και φάνε ξύλο θα είναι τεράστιο plot hole και παπαριά το arc, κάτι που έγινε και ήρθατε όλοι στα λόγια μου και στο κράξιμο...

33Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 18:01

Hawkins

Hawkins

 

Κοιτα στο θεμα με το tea party στο αν θα πεσει από την συμμαχία είχε γινει poll στο oro jackson και ήταν περίπου στα ίδια οι ψήφοι...δλδ δεν ήμουν τρελος που τα έλεγα αυτά...τα ελεγαν και χιλιαδες άλλοι μαζί μου 
Οπως σ είχα πει και παλαιότερα δεν ήταν λαθος η γνώμη σου (εκτος από κάποια σημεία που διαφωνουσα πολύ)αλλά ούτε και η δικιά μου ήταν λαθος...ουσιαστικα ειχαμε δύο σεναρια τερμα αντίθετα τα οποία ήταν σωστά και έμενε να δουμε τι θα διαλεγε ο όντα 
Κοιτα δεν νομίζω να ξενερωσε κανενας που δεν επεσε η μπιγκ μαμ στο tea party,το θέμα είναι οτι ολλο το tea party το χειρίστηκε πολύ λαθος και ξενερωσαμε γιατί το hype ήταν στο θεο 
Πρωσοπικα εγώ θελω να πέσει η μπιγκ μαμ για να μην την ξανά δω γιατί τα γάμησε ολλα στο αρκ ο οντα παρόλα αυτά ειμαι τέρμα αντιθετος στο να πεσει γιατί για να πέσει ο μινγκο χρειαστηκε φουτζιτορα να σαμποταρει,επαναστατες,straw hats,law,και ολλοι οι μαχητές του κολοσαιου παρόλα αυτα είχαν και πολύ τυχη λόγο της απροσεξιας του μινγκο π του γαμηθηκαν τα οργανα
Ο ίδιος ο καιντο τα ειπε αυτά little pirate games και δεν μπορείς να πας τωρα whole cake με λιγοτερους αριθμητικά και πιο αδυναμους και να ρίξεις γιονκο με τον στόλο του

34Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 18:57

Shikkoku

Shikkoku

 

Σκέψου λίγο πόσο δυνατός θα ήταν ο Enel στο New World και πόσο αδύναμος ο Luffy όταν τον νίκησε. Όσο ασταθή και να είναι τα power levels, τα counters είναι πολύ σημαντικά.

35Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 19:20

Hawkins

Hawkins

 

To sky island arc δεν το έχω δει αλλά έχω δει την μαχη
Ο λουφη εκανε τρομερο καουντερ τον ενελ κατι τέτοιο δεν ισχύει με την σμουθι και τον τζινμπε και δευτερον ο ενελ αν θυμάμαι καλά δεν είχε ουτε κάποιο ιδος χακί και αν ήταν και κάνα τερας οπως λένε καποιοι θα αντεχε τα χτυπήματα του λουφη πραγμα που δεν το ειδαμε 
Αμα παίξεις λολ με τον φεικερ κ καουντερ να πικαρις θα τον πιεις και εύκολα
Έτσι είναι και εδώ δεν κάνει κάνα τρελό καουντερ ο τζινμπε +ότι μιλάμε για πολλα λβλ πανω σε δύναμη από τον τζινμπε οπότε καλυνηχτα
Μόνο να ευχαιστε να μην έχει να γαμηθει καιρό η σμουθι γιατι θα τον ξεκωλιασει

36Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 19:26

Shikkoku

Shikkoku

 

Είχε πολύ καλό observation haki (ή κάτι τέτοιο) ο Enel. Διάβαζε τις κινήσεις του Luffy, αν και δεν το είχε ονομάσει τότε haki.
Δεν παίζω LoL, δεν έχω ιδέα για τι μιλάς, σόρρυ:ρ
Δεν είπα ότι την έχει, αλλά θα μπορέσει να της σκάσει αρκετό damage. Άλλωστε είπα πως δεν το βλέπω για 1v1 έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα.

37Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 19:31

Hawkins

Hawkins

 

Χαχαχα ειχε χακί ο ενελ?λλολ νμζ ήταν σκουπίδι
Κοιτα ουτε εγώ πιστεύω σε καθαρο 1β1 οποτε τζάμπα τα λέμε
Απλά με δεδομένο ότι θα χασει ο κατακουρι πιστεύω πως θα χασει και η σμουθι κ θα σκάσει σαν είδηση στο ρεβερι ότι νικηθηκαν ολλοι οοι κομμαντερς αλλά δεν μπορω να κτλβω πως θα χασει η σμουθι

38Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 22:45

Tcixlas

Tcixlas

 

το θέμα είναι ότι η δύναμη της αφορά τον έλεγχο των υγρών, κάτι που κάνει το fishman karate κατα κάποιο τρόπο, οπότε ίσως κάνει καουντερ τη δύναμη της... δλδ ποιός απο αυτούς που νίκησε ο luffy ήταν κατώτερος? πάντα ανώτεροι ήταν... αν έχεις δει το hxh θυμήσου την εξήγηση των πιθανοτήτων έκβασης μάχης... ένα Α σε κακή μέρα ή κατάλληλες συνθήκες μπορεί να χάσει απο ένα καλό C ας πούμε... κάπως έτσι το βλέπω προσωπικά

39Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 23:05

Hawkins

Hawkins

 

Έχει αναφερθει η δυναμη που έχει?

40Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Σαβ 25 Νοε 2017, 23:22

Shikkoku

Shikkoku

 

Tcixlas έγραψε:το θέμα είναι ότι η δύναμη της αφορά τον έλεγχο των υγρών, κάτι που κάνει το fishman karate κατα κάποιο τρόπο, οπότε ίσως κάνει καουντερ τη δύναμη της... δλδ ποιός απο αυτούς που νίκησε ο luffy ήταν κατώτερος? πάντα ανώτεροι ήταν...  αν έχεις δει το hxh θυμήσου την εξήγηση των πιθανοτήτων έκβασης μάχης... ένα Α σε κακή μέρα ή κατάλληλες συνθήκες μπορεί να χάσει απο ένα καλό C ας πούμε... κάπως έτσι το βλέπω προσωπικά
Συμφωνώ απολύτως με το τελευταίο κι ας μην έχω ιδέα από HxH. Υπάρχουν πολλοί τυχαίοι παράγοντες, δεν είναι ρομπότ να λειτουργούν με έναν ακριβή ιδανικό τρόπο συνεχώς.

41Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Κυρ 26 Νοε 2017, 13:00

Tcixlas

Tcixlas

 

Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 ADhiS_GcQAe9T5iiSukxzw

κάτι έχουμε δει νομίζω

42Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Κυρ 26 Νοε 2017, 14:39

Hawkins

Hawkins

 

Φενεται οτι κάτι με υγρα κάνει αλλα δεν ξέρουμε τι ακριβώς

43Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Κυρ 26 Νοε 2017, 15:00

ntinasan

ntinasan

 

The Red-Haired έγραψε: 

Γιαυτό λέω πως ο Luffy θα φάει την τούρτα, επειδή μετά τον Katakuri θα χρειάζεται ενέργεια...

και εγώ πιστεύω πως ο luffy θα φάει τη τούρτα, δεν γίνεται αλλιώς, luffy είναι αυτά κάνει. Θα χει πλάκα και η αντίδραση των υπολοίπων.
Επίσης αν γίνει έτσι, ίσως πέσει η Big mom μόνη της απο το σοκ, αν και εντάξει σίγουρα προτιμώ να δώ μάχη. Ίσως και τα 2.
Sanji πιστεύω θα είναι vs oven. Τώρα για jimbe, λέτε υπάρχει πιθανότητα να πέσει? 
Τέλος περιμένω να εμφανιστεί και Λόλα σε αυτό το αρκ. Και μην ξεχνάμε και cp0 που ήταν στο νησί, αν κ δε μπορω να σκεφτώ κάτι πάνω σε αυτο.

44Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Δευ 27 Νοε 2017, 11:42

Tcixlas

Tcixlas

 

δε νομίζω να εμφανιστεί η lola ειδικά αφού θέλουν να την σκοτώσουν οι άλλοι!!

45Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Δευ 27 Νοε 2017, 14:01

Hawkins

Hawkins

 

Γιατί διαγράφηκαν ποστς?

46Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Δευ 27 Νοε 2017, 16:07

Tcixlas

Tcixlas

 

γιατί ο δήμος βρήκε μικρά κομμάτια οφ τοπικ μέσα και μετέφερε όλη τη συζήτηση στο σπαμ... ναι ξέρω μαλακία, αλλά τι να κάνουμε!!!

on topic τώρα

δε θέλω να ξαναζωντανέψουν πεντρο στην πανσέληνο

47Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Δευ 27 Νοε 2017, 17:18

Hawkins

Hawkins

 

Καλά αν το κανουν...

48Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Δευ 27 Νοε 2017, 17:36

Shikkoku

Shikkoku

 

Έχουν πει τίποτα για την πανσέληνο και τους Minks στο παρελθόν;

49Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Δευ 27 Νοε 2017, 19:05

Tcixlas

Tcixlas

 

Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 CRzHoKH

Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 9a92a4d247fd3622a5d0920aa9a82ac81a113e8e_hq

50Chapter 886: "This is my way of living" - Σελίδα 2 Empty Απ: Chapter 886: "This is my way of living" Δευ 27 Νοε 2017, 19:08

Hawkins

Hawkins

 

Wow άμα δω καροτ να τα γαμαει ολλα η ζωή μου εχει ολοκληρωθεί

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης