Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε;

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 15]

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Santouryuu έγραψε:Καμια που δεν εχω δει;  hahaha

E τυχαινει να εχω δει παλιες ταινιες και λογικο να τις εχεις δει.. xD

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε;  - Σελίδα 2 MV5BMTQ4MDgzNjM5MF5BMl5BanBnXkFtZTYwMjUwMzY2._V1_
Red Dragon (2002)
Director: Brett Ratner
Stars: Anthony Hopkins, Edward Norton, Ralph Fiennes, Philip Seymour Hoffman etc.
Genres: Crime, Drama, Thriller
Πλοκη: O πρακτορας του FBI, Will Graham εχει αποσυρθει απο την ενεργο δραση αφου κινδυνεψε η ζωη του συλλαμβανοντας τον Hannibal Lecter. Αργοτερα o ανωτερος του θα τον επισκεφτει και θα τον παρακαλεσει να τους βοηθησει για τελευταια φορα ωστε να πιασουν εναν αλλον serial killer που τον αποκαλουν "The Tooth Fairy". Eκεινος δεχεται αλλα θα πρεπει να βοηθηθει και απο τον μεγαλυτερο εχθρο του τον Hannibal Lecter που ειναι φυλακισμενος ωστε να βρει τον Tooth Fairy και να τον πιασει...
Οpinion: Remake του Manhunter που ειχε βγει το 1986 και prequel των Silence Of The Lambs & Hannibal. Kαλη ταινιουλα η οποια σε θεμα πλοκης μοιαζει επικινδυνα με την Σιωπη Των Αμνων αλλα βλεπεται ευχαριστα. Εχει βεβαια μερικες υπερβολες αλλα αξιζει να την δειτε....
Ετυμηγορια: Watchable



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δοναλδιος Τραμπακουλας στις Παρ 14 Οκτ 2016, 12:34, 1 φορά

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε;  - Σελίδα 2 220px-La_confidential

L.A. Confidential (1997)
Director: Curtis Hanson
Starring: Kevin Spacey, Russell Crowe, Guy Pearce, Kim Basinger, James Cromwell, Danny DeVito etc.
Genres: Crime, Drama, Mystery, Thriller
Πλοκη: Bρισκομαστε στο Λος Αντζελες και στην δεκαετια των fifties και η διαφθορα εχει αυξηθει για τα καλα. Μια σειρα απο απανωτες δολοφονιες πραγματοποιουνται και 3 αστυνομικοι οπου εχουν τελειως διαφορετικες ιδεολογιες οσον αφορα την εκτελεση του καθηκοντος τους αποφασιζουν να ερευνησουν την υποθεση. Θα τα καταφερουν;
Opinion: 138 λεπτα επικου επος θα δειτε αφου την θεωρω απο τις αγαπημενες μου ταινιες. Εξαιρετικες ερμηνειες απο πολλους γνωστους ηθοποιους και θεωρω πως σιγουρα θα σας αρεσει εαν αποφασισετε να την δειτε.
Ετυμηγορια: Must-See



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δοναλδιος Τραμπακουλας στις Παρ 14 Οκτ 2016, 12:33, 1 φορά

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε;  - Σελίδα 2 Poster

Hannibal Rising (2007)
Director: Peter Webber
Starring: Gaspard Ulliel, Gong Li, Rhys Ifans, Dominic West etc.
Genres: Crime, Drama, Thriller
Synopsis: B' Παγκοσμιος Πολεμος. Οι γονεις του Hannibal Lecter πεθαινουν προσπαθωντας να σωσουν τον νεαρο Hannibal και την αδερφη του και μερικοι barbarians σκοτωνουν την αδερφη του Hannibal. Μετα απο μερικα χρονια εχοντας μεγαλωσει αποφασιζει να βρει εκεινους που ειναι υπευθυνοι για τον θανατο της αδερφης του και να τους τιμωρησει.
Opinion: Prequel των ταινιων που βγηκαν με θεμα τον κατα συρροη δολοφονο Hannibal Lecter μονο που εδω μιλαμε για το Origin του. Που γεννηθηκε και πως εφτασε εκει που ολοι γνωριζουμε. Δεν ειναι ασχημο αλλα δεν νοειται συγκριση με Silence of The Lambs.
Ευτυμηγορια: Watchable



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δοναλδιος Τραμπακουλας στις Παρ 14 Οκτ 2016, 12:32, 1 φορά

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε;  - Σελίδα 2 MV5BMTg1OTkxNDgyMV5BMl5BanBnXkFtZTgwMjEzNTc0ODE@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_

Lights Out (2016)
Director: David F. Sandberg
Starring: Teresa Palmer, Gabriel Bateman, Maria Bello etc.
Genres: Horror, Thriller
Πλοκη: Ο μικρος αδερφος της Rebecca βιωνει καποια περιεργα γεγονοτα μεσα στο σπιτι και πηγαινει στην αδελφη του οπου αρχιζει και της περιγραφει τι συμβαινει. Συντομα η Rebecca συνηδητοποιει οτι εχει περασει τα ιδια οταν ηταν και αυτη μικρη. Αποφασιζουν να μαθουν τι συμβαινει μεχρι που μαθαινουν πως η μανα τους εχει εναν περιεργο "δεσμο" με μια οντοτητα που ειναι απιστευτα επικινδυνη.
Opinion: Aπο τις ευχαριστες εκπληξεις της χρονια μεχρι στιγμης η συγκεκριμενη horror ταινια. Το τζερτζελο ξεκιναει απιστευτα γρηγορα σε σχεση με αλλες ταινιες τρομου και γενικα μπορω να πω πως υπηρχαν στιγμες που αισθανθηκαμε αβολα με τα jump scares κλπ. Δεν με εντυπωσιασαν οι ερμηνειες των δυο παιδιων αλλα παλευεται.
Eτυμηγορια: Must-See

Aldark

Aldark

 

TERESA PALMER <3 <3 <3

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Νομιζα οτι ηταν πιτσιρικα αλλα ειναι 30, παντρεμενη και εχει κανει και παιδι. Εμπ1 και πριν και τωρα....

Aldark

Aldark

 

Σε μια ταινία του 2011 την είχα δει , άρα ήταν 25. Μοιάζει αρκετά στην Kristen Stewart πως τη λένε , αλλά είναι πιο γλυκιά και πιο εκφραστική σίγουρα :Ρ
Wife material <3

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Βεβαια μιλαει πολυ αργα στην ταινια λες και ειναι μαστουρωμενη αλλα εχει ενα bong μεσα σε μια σκηνη οποτε το δικαιολογεις..... hahaha

Tcixlas

Tcixlas

 

ήταν να την δω σινεμά αλλά δεν... γιατί πήγε με την κοπελιά του ο κολλητός μου... θα την δω στο πισι τώρα δεν έχω άποψη αλλά άκουσα καλά λόγια

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Με την δικη μου εγκριση για προβολη σημαινει οτι δεν θα βαρεθεις καθολου οταν θα την δεις.

Tcixlas

Tcixlas

 

το θέμα μου δεν είναι αν θα βαρεθώ αλλά αν θα έχει καμιά καλή σκηνή πέρα απο τα κλασικά τζαμπ σκερς που έχω βαρεθεί... δεν τρομάζουν ούτε τρίχα απο τα παπαρια μου πλεον

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε;  - Σελίδα 2 MV5BNTQ3OTkwNTgyN15BMl5BanBnXkFtZTcwNTAzOTAzOQ@@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_

Evil Dead (2013)
Director: Fede Alvarez
Stars: Jane Levy, Shiloh Fernandez, Jessica Lucas etc.
Genres: Horror
Πλοκή: Μια παρεα 5 ατομων πανε σε μια απομονωμενη καλυβα μεχρι που θα βρουν ενα παραξενο βιβλιο και ενας απο αυτους καταλαθως θα καλεσει μερικους δαιμονες οι οποιοι ζουν μεσα στο δασος.
Opinion: Remake της ταινιας του 1981 την οποια δεν εχω δει και πραγματικα περιμενα να χεστω αλλα τελικα δεν εγινε ποτε. Ειναι στην κατηγορια splatter μιας και γινεται της πορνης αλλα εαν σας αρεσει η συγκεκριμενη κατηγορια τοτε να την δειτε. Βλεπεται...
Eτυμηγορια: Watchable

Tcixlas

Tcixlas

 

εχω δει την παλιά όταν ήμουν μικρός ήταν μέτρια τότε... σκέψου τι θα ήταν τωρα

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε;  - Σελίδα 2 Ice_age_collision_course
Ice Age (5) Collision Course (Η εποχή των παγετώνων: Σε τροχιά σύγκρουσης)

Directors: Mike Thurmeier, Galen T. Chu
Stars: Ray Romano, Denis Leary, John Leguizamo etc.
Genres: Animation, Adventure, Comedy, Family, Sci-Fi
Πλοκη: O Scrat συνεχιζει το επικο ταξιδι του ωστε να θαψει το αγαπημενο βελανιδι του αλλα παντοτε ολα πανε στραβα. Αυτη τη φορα ενεργοποιει ενα διαστημοπλοιο το οποιο ηταν εγκαταλελειμμενο με αποτελεσμα να οδηγηθει στο διαστημα. Εκει αθελα του καταφερνει να στειλει μερικους αστεροειδεις στη Γη.

Η υπολοιποι καθονται και μαλακιζονται κλασικα μεχρι που ο Bulk τους βρισκει εχοντας μαθει για μια προφητεια η οποια θα φερει την καταστροφη του κοσμου τους. Η καταστροφη αυτη δεν ειναι αλλη απο εναν τεραστιο μετεωριτη που ειναι σε τροχια συγκρουσης με την Γη και ετσι η ομαδα προσπαθει να βρει τροπο να τον σταματησει. (!)
Opinion: Η 5η ταινια του δημοφιλους franchise κινουμενων σχεδιων επιστρεφει αλλα προσωπικα την βρηκα αρκετα βαρετη. Ειναι φανερο οτι το εχουν ξεζουμισει οσο μπορουν και δεν ξερω αμα σκοπευουν να το συνεχισουν. Θεωρω πως μονο οι φανς πρεπει να την δουν αλλα καλο ειναι να εχουν πολυ χαμηλα τον πηχη.
Ετυμηγορια: Meh....

Aldark

Aldark

 

Μόλις είδα La La Land , τρομερός σκηνοθέτης ο Damien Chazelle , μόνο 31 ετών , έχει μέλλον (ήδη είχα εκπλαγεί με το Whiplash , τώρα όμως είμαι σίγουρος για το ταλέντο του) . Εξαιρετικά συμπαθής και άξιος στην ερμηνεία του ο Ryan Gosling , ενώ ένα μπράβο και στην πάντα γλυκιά και εκφραστική Emma Stone. Γενικά πηγαίντε δείτε την ταινία , θα είναι σίγουρα υποψήφια για μερικά όσκαρ. Οι 2-3 παραφωνίες της πιστεύω χάνονται μπροστά στο όραμα και στον κόσμο που χτίζει ο δημιουργός.

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
εκρηξεις εχει;

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Deathracer2009 έγραψε:εκρηξεις εχει;
xD xD xD xD xD xD xD xD xD

Aldark

Aldark

 

ευτυχώς όχι.
go watch it! aww2

Tcixlas

Tcixlas

 

χωρίς εκρήξεις τι να την ΄κάνεις καλά λέει ο ντεθ


προτείνω rogue one δεν σχολιάζω τίποτα, απλά δείτε το και βγάλτε τα συμπεράσματα σας!

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Ο Τανάση έγραψε:χωρίς εκρήξεις τι να την ΄κάνεις καλά λέει ο ντεθ


προτείνω rogue one δεν σχολιάζω τίποτα, απλά δείτε το και βγάλτε τα συμπεράσματα σας!



gj! gj! gj! gj!

Tcixlas

Tcixlas

 

ξέρει ο ντεθ θα αφήσω κάτι εδώ και φεύγω


Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε;  - Σελίδα 2 15776899_10209863002669832_2618518870960038654_o

Aldark

Aldark

 

τι εκρήξεις ρε μαλάκα τσιχλέητορ; xD
Ρογκ Ουάν οκ ήταν..

Patty D.Luffy

Patty D.Luffy

 

Yaoi Doctor
Yaoi Doctor
Arrival!!! whistle

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Και αυτο θελω να δω....

Aldark έγραψε:τι εκρήξεις ρε μαλάκα τσιχλέητορ; xD
Ρογκ Ουάν οκ ήταν..

Ποια ηταν η τελευταια ταινια που ειδατε;  - Σελίδα 2 7a9240372527c857211e4e195c12dbe8


tralalaladark δεν ειχε εκρηξεις το Rogue One; hahaha

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 15]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης