Έλα τώρα κι εσύ στην παρέα των fan του One Piece. Σ'αρέσει το One Piece; Τότε ανέβα στο κατάστρωμα!!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Ποιο ειναι το χειροτερο arc μεχρι στιγμης στο One Piece;

Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c103%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 3% [ 2 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c102%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 1 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c103%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 3% [ 2 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c100%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c102%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 1 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c100%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c102%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 1 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c103%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 3% [ 2 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c105%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 5% [ 3 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c100%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c102%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 1 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c103%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 3% [ 2 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c106%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 6% [ 4 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c1013%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 13% [ 8 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c102%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 1 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c102%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 1 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c102%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 1 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c1010%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 10% [ 6 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c102%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 1 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c106%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 6% [ 4 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c102%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 1 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c100%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c105%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 5% [ 3 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c100%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c1014%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 14% [ 9 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c106%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 6% [ 4 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c105%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 5% [ 4 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c102%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 2% [ 1 ]
Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c100%Χειρότερο-α Arc(s) στο One Piece  - Σελίδα 3 Vote_c10 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 63

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Το FI ήταν το πλέον τραβηγμένο,αλλά για μάχη Luffy-Lucci,επειδή έχω ακούσει και άλλους να διαμαρτύρονται,δεν ξέρω γιατί σας φαίνεται τόσο τραβηγμένη. Στα βασικά πλαίσια είναι.

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:08, 1 φορά

Deathracer2009

Deathracer2009

 

Vice Admiral Smoker
Vice Admiral Smoker
Κοιτα οταν η μαχη πρεπει να κρατησει 3 επεισοδια και τελικα κραταει 8-9 (τυχαιο νουμερο) τοτε λογικο να βαρεθεις. Ποσο μαλλον οταν δειχνει αλλα ακυρα πραγματα.

Aldark

Aldark

 

ήταν όντως πολύ , αλλά ήθελε να δώσει έμφαση ότι τούτος είναι ο πιο άξιος αντίπαλος και που ειναι ίσος του και πρέπει να φάει καυλί για να το νικήσει και yadda yadda.
Το Enies Lobby είναι ακόμα το καλύτερο αρκ για μένα...

Tcixlas

Tcixlas

 

yagami να φανταστώ σου αρέσει το arlong park? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ θα στο κοπανάω παντού :p


κοίτα εγώ που δν το είδα Ongoing αλλά πιο μετά μου φάνηκε κομπλέ ίσως λίγο τραβηγμένο αλλά καλό

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:06, 1 φορά

Aldark

Aldark

 

το άρλονγκ παρκ γαμάει , είναι η πρώτη γεύση του Ουάν Πης όπως θα είναι. Πλας είναι αρκετά απλό σε σχέση με ξερωγω την Ντρεσσρόσα ή και το Ένιες Λόμπυ (λατρεμένο ξαναλέω) ούτε τραβάει 30 επεισόδια. Ζόρο , Σάντζι και Ουζόππ ον πόιντ. Κακοί αρκετά ον πόιντ (και νέα ράτσα!) , backstory Nami ον πόιντ , οι γύρω χαρακτήρες πολύ καλοί (ακόμα και ο Γιοσάκου με τον Τζόνυ). Το δα ξανά πέρυσι και πραγματικά ήταν πάρα πολύ καλό!

Kamikaze

Kamikaze

 

Ωωω Luffy vs Lucci η πρώτη και μοναδική φορά που βαρέθηκα κάτι στο One Piece τόσο πολύ. Εξαιτίας της μάχης έχω το Long Ring Long Land πιο πάνω από Enies Lobby. Βλέπω αποσπάσματα της Dressrosa που καθυστερούν κάτι πόση ώρα και δεν με έχει κάνει να βαρεθώ τίποτα περισσότερο από αυτή τη μάχη. Αυτή και το SSJ Goku vs Frieza.

Γενικα απο Thriller Bark αξιζε ο Kuma και ο Ryuma...
*το κουφάρι του Ryuma

Tcixlas

Tcixlas

 

αλ το λέω πειράζοντας τον δημήτρη, φυσικά και το arlong park ήταν πολύ καλό :p


επίσης το ennies lobby έκανε και λίγο fan service στις μαχες εμένα ας πούμε με κούρασε περισσότερο η μάχη του σαντζι με το βλαμμενο με τα μακαρόνια

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:06, 2 φορές συνολικά

Tcixlas

Tcixlas

 

σε έχασα λιγο

Santouryuu

Santouryuu

 

για την ναμι λεει παλι...

Tcixlas

Tcixlas

 

καλά αυτό το υποπτεύθηκα αλλά δεν κατάλαβα πως το συνδέει

Santouryuu

Santouryuu

 

για μενα το ιστ μπλου ηταν τρελα αδιαφορο... καλος ο κουρο και ο αρλονγκ και ο μιχωκ, αλλα ολα τα αλλα ηταν εντελως κουραστικα... μονο το λογκ ταουν γαμησε, απο κει και περα γαμουσε μεχρι το μαρινφορντ... το σινσεκαϊ δε βλεπεται... οχι οτι δεν εχει καλες ιδεες, αλλα νταξει... θα μας κανει πρεζακια με τα σαμπ στορυς... 

"α παντρευεται ο σαντζι, α ναι και ο τζακ και ο γουιβιλ, α και να στριμωξουμε καπου και καναν σουπερ νοβα... να μην αναφερουμε και καναν καινουργιο... εγω λεω να φαμε πεντε εξι τσαπ μονο για κρακερ... χμ, πρεπει να χωρεσω καπου και τους σαμουραϊ... πω δεν εχω στορυ απο ρεβς... ωχ, τι θα γινει με τους στσιμπουκαϊ;... χμμμ, ξεχασα να επαναφερω και κανεναν που ολοι ειχαν ξεχασει... μπελαμι, διαλεγω εσενα... πωω, δεν εμεινε χρονος για τα αλλα μελη... χμ, πω, δεν ειχα φλας μπακ εδω και 100 τσαπς... ας σκεφτω ενα αχρειαστο αλλα μελοδραματικο για τον σενιορ πινκ... γιατι οταν εχει κλαψα μεσα τα φαν μποϊς εκστασιαζονται... τι αλλη μαλακια θα σκαρφιστω για να πουλησω;... χμμ, δε βαριεσαι, θα κανω ενα μπρεϊκ για να σκεφτω καμια παπαρια να σχεδιασω...

μετα ειναι να μην λες, σαλτα γ******* οντα!

Heavenly Yaksha

Heavenly Yaksha

 

Νομίζω είσαι λίγο αυστηρός. Ο Oda δεν έχει αλλάξει και πολύ το τρόπο γραφής του. Ίσως το ότι ξεχείλωσε το πρώτο μέρος τον κάνει να προσθέτει συνέχεια πολλά πράγματα μαζεμένα. Αλλά πρέπει να καλύψει και άλλα σημεία της ιστορίας. Αν κάπου,ξέφυγε για μένα είναι στο πρώτο μισό της σειράς.

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:05, 1 φορά

Shikkoku

Shikkoku

 

Απαντώ για την προηγούμενη σελίδα:3

Ο Enel δεν μου άρεσε καθόλου, ήταν για μένα απλώς ένας υπεροπτικός μπάσταρδος που το έπαιζε κάποιος. Οι δευτερεύοντες κακοί του Skypiea arc ήταν τρισάθλιοι και οι supporting characters πλην του Gan Fall ήταν παγερά αδιάφοροι. Αφήστε που το τράβηξαν πόσα επεισόδια..

SN: Το Amazon Lily μου άρεσε πολύ, το βρήκα και αστείο σε αρκετά σημεία και μάρεσε κι η μάχη με τις Gorgon Sisters.

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:05, 1 φορά

Santouryuu

Santouryuu

 

Διαπιστωση εκανα, δεν εκρινα... Στα π@@@@ρια μου για το ποιον χαρακτηρα θα μιλας... Δημοκρατια εχουμε (sort of)

deleted user

avatar

 

.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την yagamidimitris στις Τρι 23 Φεβ 2021, 23:01, 1 φορά

Shikkoku

Shikkoku

 

Πισω στο τοπικ..

Αν δεν επιστρεψει ο Enel, τοτε το Skypiea ειναι ανετα το χειροτερο arc για μενα.

Kamikaze

Kamikaze

 

Και να μην επιστρέψει συνεχίζει να είναι ένα από τα σημαντικότερα arcs στην ιστορία.

Tcixlas

Tcixlas

 

θα επιστρέψει κάποια στιγμή αλλιώς δε θα μας έδειχνε το που έχει φτάσει

Shikkoku

Shikkoku

 

Ο Enel που είδαμε για μένα ήταν ένας αδιάφορος εκνευριστικός χαρακτήρας που χρειαζόταν κάποιο παραπάνω σκοπό για να μπει στην ιστορία του One Piece. Αν δεν επιστρέψει και δεν δούμε κάτι παραπάνω από αυτόν, παραμένει ένας αυταρχικός τραμπούκος με θέματα εξουσίας.

Aldark

Aldark

 

Άλλο σημαντικό , άλλο διασκεδαστικό και άλλο ΓΑΜΑΤΟ. Βέβαια συνήθως υπάρχει συνάφεια , αλλα να το Μαρίνφορντ λογικά βάσει γεγονότων είναι "το σημαντικότερο" γιατί είναι game-changing. Εγώ δε διασκεδάζω τόσο , ούτε είναι το αγαπημένο μου όμως. Μου άρεσε ας πούμε όταν ήμουν μικρός και έβλεπα ΟΠ πάρα πολύ το Θρίλλερ Μπαρκ. Με τον καιρό κατάλαβα ότι υπάρχουν πιο ωραία αρκ (και πριν μου άρεσαν φυσικά) και ότι δεν είναι τόσο σημαντικό , αλλά είχα διασκεδάσει. So , όλα αυτά είναι υποκειμεινικά συνήθως.
Πίσω στον Ένελ , το αρκ αποκτά νόημα με την παρουσία του και μόνο. Σημαντικά όσα λέει , αλλά όντας 13χρονος που έβλεπε Ουάν Πης και πήγε να κοιμηθεί (τα χω πει και πιο πριν) μέχρι το επεισόδιο 168 , μόλις έσκασε ο ένελ όλα αλλάξανε. ΓΑΜΑΕΙ. Ο ΤΥΠΟΣ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΒΑΣΙΚΑ , να χει σκοτώσει τους πάντες , αλλά νταξ...είναι shonen. Μπόνους για τη Skypiea το επικό φλασμπάκ στο τέλος. Πρώτη φορά στο Ουάν Πης που συγκινήθηκα!! (εντιτ: δευτερη , είχαμε δει και παρελθόν τσοππερ).
Ελπίζω σε επιστροφή του...κάπως...κάτι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης